Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Durduk yere kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    CengoCenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Arkadaşlar selamlar

Şu başlık altındaki mesajları okuyorken "umarım bir gün bende buraya bir mesaj yazmam" diye geçiriyordum içimden.
    Kısmet bugüneymiş.

Bugün öğle saatlerinde küçükyalı e-5 yanyolda (2 şerit tek yön) sıkışık trafikte iki şeridin en sağından düşük hızla ilerliyorduk bir arkadaşımla. (2 motor) Arkadaşım arkamdan geliyordu. Hızımızı özellikle düşük tutuyorduk ki tatsızlık çıkmasın. İki şeritte de trafik duruyordu. Bende ikinci viteste kontrollü ilerliyordum.

Tam o anda ne olduysa oldu. Sol taraftan bir clio sinyal vs vermeden sağına direksiyonu kırdı ve bana çarpti. Dikkat edin önüme atladı demiyorum. Giderken sol granajdan vurarak beni indirdi. Toparlamaya çalıştım ancak başarılı olamayacağımı anladığım anda motoru bırakıp kendimi sağa doğru attım. Motor devrildi. Ben hemen doğruldum. Kendimi kontrol ettim. Birşey yoktu. Ancak şok olmuştum. O sırada araç sürücüsü hemen indi. O da çok korkmuştu. Hatta araç içerisinde eşi veya sevgilisi vardı. Ağlıyordu kız. Benimnle 1-2 dakika konuşmaya çalıştı. Ben sadece el hareketleri ile sus işareti yapabildim. Çünkü o sinir ile yapacağım veya söyleyeceklerimden daha sonra pişmanlık duyma ihtimalim vardı. Bir de bana "ya benzinliğe girecektim" gibi bir bahane söyleyip duruyordu.

Sakinleştikten sonra motoru kaldırdım. Bu arada motor henüz 2-3 haftalık Z300. Sağ ve sol grenajlarda decal ların olduğu alanlar çizilmiş. Sağ dikiz aynasının dış plastik bölümü hafif çizilmiş. Egzos un metal bölümlerinde ufak 2-3 cm lik sürtme çiziği vardı. Hepsinin fotolarını çektim.
    Çarpan adam ile tutanak tuttuk. Ben özellikle kişinin sinyal vermeden bana çarptığını açıkladım. Çizimde de bana çarptığını açıkça belli ettik.

Eğer çarpan kişi anlayışsız ve ters birisi olsaydı sanırım o anda gerçekten kendimi kaybedebilirdim. Yanımdaki arkadaşta beni tanıdığı için her an birşeyler olabilir diye beklemiş benden. Neyse ki sağ duyulu olarak olayı atlattık. Sağlık olarak çok şükür bir şey yok. Maddi olarak da sağ sol grenaj ve çamurluk konusunda düzenleme yapılması gerekecek. Bunlarda muhtemelen karşı tarafın sigortasından karşılanacak.

Ne kadar %100 adamın suçu gibi görünse de ben kendimde de suç buluyorum. Daha dikkatli olup o adamın bu dengesizliği yapabileceğini sezinlemem gerekirdi. Daha dikkatli ve daha yavaş gidebilirdim belki. Benzinlik olduğu için soldan birisinin dikkatsiz şekilde benzinliğe girmek isteyebileceğini düşünmem gerekiyordu.

Haklı olmak değil hayatta olmak önemli. Solumdan bana çarparken 40 cm geriden çarpsaydı direk sol kaval kemiğime girecekti arabanın tamponu. Bu durumda adam haksız ben haklı olsam ne farkederdi :( O yüzden herşey bizde bitiyor. Paranoyak şekilde kullanmamız lazım motorlarımızı arkadaşlar.

Herkese kazasız güzel günler sürüşler dilerim.
    ctuna81, Markopaşa, YouSuffer ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LifeisBike
    Misafir
    Öncelikle geçmiş olsun.. Paranoyak düşünceye eğer konu motosiklet ve İstanbul ise destekçilerden bir tanesiyim,insanların olumsuz düşünerek evrene negatif enerji gönderdiğimizi ve olumsuzlukları çektiğimizi söylemerine aldırmayın ve her saniye kaza olabileceği ihtimalini aklınızın bir tarafına yazın ve her ilerlediğiniz mesafede şimdi ne olabilir diye düşünerek kontrollerinizi gerçekleştirin ve emniyeti sağlayın. Gerçekten yoğunluğun olduğu bölgelerde ben bazen beyin olarak yorulabiliyorum.. Ama doğrusu bence bu.. Cok dikkat tekrar geçmiş olsun.
    CengoCenk bunu beğendi.

ctuna81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    gecmıs olsun ALLAH beterınden korusun
    CengoCenk bunu beğendi.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    gecmis olsun, hakli yada haksiz aramaksizin ders cikarmaya calismak bu zevki uzun yillar yasayabilmek adina en dogru secenektir.
    CengoCenk bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok gecmis olsun yazini okurken kendi yasadigim kaza geldi aklima sana bisey olmamasi sevindirici...
    CengoCenk bunu beğendi.

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Geçmiş olsun.
    CengoCenk bunu beğendi.

Geçmiş olsun.
    Sanırım emniyet şeridinde gidiyordunuz ve o şerit biraz dar. Yani el mecbur arabaların sağına yakın gittiğinizi düşünüyorum, ve biliyorsunuz ki oralar araba için kör noktalar. Arabanın sürücüsü ayna kontrolü+başını sağa çevirip baksa o kazayı yapmazdı. Ama işte bunlar oranın sürekli boş olduğunu düşünüyorlar, DİKKAT çekmek şart!
    CengoCenk bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf 150
    Geçmiş olsun gerçekten insan benim başıma da gelecek mi acaba diye düşünmeden edemiyor
    CengoCenk bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Geçmiş olsun. Sağlık problemi olmaması sevindirici, maddi hasar bir şekilde giderilir.
    Sıkışık trafikte dört teker sürücülerinin beyinleri gidiyor, dolayısı ile her türlü saçmalığa hazırlıklı olmakta fayda var, gerçi bu durumda ne yapılabilir bilemiyorum.
    Tekrar geçmiş olsun, en büyük kazanız bu olur umarım.
    CengoCenk bunu beğendi.

jrbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Paranoyak olmadan, en kötüsünü düşünmeden o selede oturmak gerçekten ölüme davetiye çıkartmak, hele istanbulda.

Çünkü sağolsun öküzlük yapan, yolun sadece kendine ait olduğunu sanıp şeritler arasında cirit arabilen bir çok araba sürücüsü mevcut.
    CengoCenk bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Geçmiş olsun. Tekrarını yaşamamanız dileği ile
    CengoCenk bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Çok geçmiş olsun arkadaşım. Sana birşey olmamış ya gerisini boşver. Motordaki ufak hasarı da nazara say, yaptırdıktan sonra da bir nazar boncuğu takmayı ihmal etme.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    CengoCenk bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Büyük geçmiş olsun Allahtan sizde bir şey yok
    CengoCenk bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Geçmiş olsun , Allah daha büyük kazalardan korusun .
    CengoCenk bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kazanın bile hayırlısı vardır. Sizde bir şey yok en önemlisi bu, karşı taraf tutanakta suçunu açıkça açıklamış. Motorunuz yeni gibi olur tekrardan.
    Şimdi daha paronayak sürmeye hazırsınız. Geçmiş olsun
    CengoCenk bunu beğendi.

CengoCenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Çok teşekkürler dostlar.

Karşı taraf, bu olaydan ne çıkartır ne çıkartmaz bilemem. Ama ben kendi adıma çok fazla ders çıkarttım. O gün yanımdaki arkadaşımın da dediği gibi, kaza olacaksa böyle olsun. Allah beterinden saklasın. Bugün sigorta işleri ile uğraşacağım. Bakalım sonuç ne çıkacak.

Herkese kazasız zevkli sürüşler dilerim.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Allah beterinden korusun.Sizin sağlık açısından sikintiniz olmamasina çok sevindim.Simdi yol arkadaşımızin sağlığıyla ilgilenirsin.Bana kalırsa adamla anlas sigorta karşılamaz ise orijinal parçaların paralarını adamdan temin et
    CengoCenk bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Geçmiş olsun arkadaş.Allah beterinden saklasın.
    Fakat anlattıklarına göre farkındaysan kaza yavaş gittiğin için oldu. Benim kendimce bir kuralım vardır.

- Gündüz uzunların açık olması(MUTLAKA)
    - Trafikten %10 hızlı gitmek.
    - Korna kullanmaktan çekinmemek

Bunlar çoğu zaman dikkatsiz sürücülerin sizi anlık olarak görmesini sağlıyor.
    CengoCenk bunu beğendi.

Gecmis olsun.Motosikleti bilmeyen surucu en tehlikeli surucu tipi.Motosikleti taniyan kisi benim gibi araba kulanirken trafikte motorlara daha duyarli oluyor.

Deneyim derken bu ulkede daha cok trafikte motosikletle nasil korunabilirim diye her an algilarin acik olmasi sart.

Ozellikle bayan suruculerin , taksi ve minibuslerin kamyonlarin saglarina girmemeye ozen gosterin. Kisa sureli giriyorsanizda hizlanarak biran once oradan cikin.

Trafikte motosikletin farkinda bile degil cogu surucu.Dikkat desen hak getire cehalet trafiktede kol geziyor.

Benimde basima birsuru olay geldi cok benzer bir olayda daha hizli giderken seridimde bir audi tt saga hizlica gelip bana carpti.Tecrubeyle toparladim ve dusmemeyi basardim.

Ozellikle istanbul trafiginde reflexlerin ve dikkatin onemi cok cok yuksek.

İstanbulda yilda milyon tane maddi hasarli trafik kazasi meydana geliyor.

Kazalar olacak kendinizi koruyun.Uzun sure trafikte motor kullanmak kaza riskini arttirir.Dikkat ve tahammul kalmaz.

Koruma takozu onemli taktirmak lazim eger yoksa..

Tekrar cok gecmis olsun..
    CengoCenk bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Geçmiş olsun. İki şeridin en sağından derken, şerit dışında araçların sağından ilerleyerek sürdüyseniz diyecek bir şey yok. Eğer öyleyse bu vesile ile bir kez daha İstanbul'da yaşayan arkadaşlarımıza yazmak istiyorum: Araçların sağından gitme alışkanlığınızı bırakın. Bu şekilde sürmeye devam ederseniz daha çok kazalar okuyacağız. Ben, motor üzerinde kendi videolarını çeken bazı arkadaşlarımızı izlerken bile strese giriyorum. Sağ şeridi zorlamayı bırakın, iki araç arasında gitmeye çalışın. Sürücüleri buna alıştırın. Diğeri gerçekten riskli ve sinir bozucu bir sürüş şekli...
    maydin02 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)