Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kartal Sahil Köpeğe Çarpıp Öldüren Motosikletli Şahısa Sesleniyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun,teyzeye insan olarak durup bakmasi lazimdi yanlis yapmis, kopek onemli degil bir hayvan icin olayi abartmanin alemi yok, benimde carptigim oldu,sahibi olayi abartacagi icin kacmak icab etmis olabilir. Parasi neyse verilir kopegin gidilip baskasi alinir. Ama insan oyle degil telafisi yok.
    Temelde düşünce doğru ama üslup yanlış. "Neyse parası veririz" demek yanlış . Köpeğe de üzüldüm ama 1 insan hayatı binlerce köpeğin hayatından daha değerlidir o kadının yaşıyor olması öncelikli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    orbues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom DL 650
    Öncelikle arkadaşımıza ve özellikle teyzemize çok geçmiş olsun. Eğer aynı kişi ise çarpan, insanlıktan nasibini almamış demektir. Ancak evcil hayvan besleyen kişilerin dikkat etmesi gereken bir konu var. Kazanın nasıl olduğu konusunda bir fikrim yok ama köpeğe çarptı ise büyük ihtimalle köpek yola fırlamıştır.

VARSAYIM-1= Motosiklet köpeği fark eder ancak çarpar. Çarpma sonrası motosikletinden inerek yardımcı olmaya çalışır. Köpeğin öldüğü anlaşıldığında köpeğin sahibi tarafından o anki ruh hali nedeni ile tartışma yaşanır. Hatta kavga çıkabilir.(Tüm evcil hayvan sahipleri böyle bir durumda adamın ağzını burnunu kırmak isteyecektir. hatta öldürmek isteyecektir.) Kavga büyür yaralanmaya hatta ölüme bile gidebilir.

VARSAYIM-2= Motosiklet köpeği fark eder ancak çarpar. Evcil bir hayvan olduğu belli. Öldüğünü fark eder ise, sahibinin o anki üzüntüsü nedeni ile oluşabilecek tartışma ve gerilimden uzak kalmak için ortamdan kaçar.

VARSAYIM-3= Motosiklet köpeği fark eder ve çarpmamak için manevra yapar. Ancak manevrada başarılı olmaz ve karşıdan gelen araç ile kafa kafaya çarpışır. Motosiklet kullanıcısı ölür. Gazetelerde kaza ile ilgili olarak, "YOLA FIRLAYAN KÖPEK, MOTOSİKLET KULLANICISININ ECELİ OLDU" şeklinde manşetler atılır. Bu durumda buradaki tüm yorum yapanlar o köpeğin sahibine küfüre kaçan kınama mesajları atar. Köpek sahibi tü kaka olur. Motosiklet sürücüsüne rahmet okunur.

Siz olsanız bu varsayımlardan hangisini seçerdiniz...?

Haberlerde okuyoruz. Otomobil ile yapılan ölümlü kazalarda, şoför olay yerinden kaçar ve polis karakoluna giderek teslim olur. Sizce neden? Ölenin ailesinin o anda neler yapabileceğini düşünebiliyor musunuz?

Olayları bu şekilde irdeleyerek düşünelim derim ben..
    dei, jakabo_ist ve sandıkçı bunu beğendiler.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı yusufgursoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes çarpıp kaçabilir bunda artniyet yok.

Daha önce hiç kaza yapmamıştır panik olmuştur güdüleri ona hemen kaçmasını söylemiştir ve kaçmıştır. Artniyet besleyemeyiz.

Lakin ortada yaralı bir durum varsa iş değişir. İnsanlık güdüleri ağır basmalı ki sorumluluğu alasınız ve yardımcı olasınız...

Her şeyi iyi niyetle insanı boyutlarıyla düşünüyorum ancak sizin plakanız yoksa büyük ihtimal şu kıçı kırık skuterlerden kullanıyorsunuzdur. Plakanız yoktur çünkü her an suç işlerim kaçarım planına sahipsinizdir. Plakanız yoktur çünkü kanunları hiçe sayar kendi kanunlarınızı geçerli sayarsınız. Bu adamlar da insani güdüler yoktur. Bu adamlar vicdansızdır. Bu adamlara sağlam dayaklar atılmadıkça kanunen cezalar verilmedikçe de bu güdüler oluşturulmayacaktır.

Arkadaşınıza çok geçmiş olsun. Nasıl bir acıdadır tahmin etmek güç. Sabırlar versin Rabbim. Annesine de şifalar dilerim. Ülkede kanun namına bir şey kalmadı. 3 5 kişi toplanıp kim vurduya dövsünler ulu orta.

Çok da tatlı bir şeymiş yalnız gerçekten çok üzüldüm:( Yapabileceğimiz bir şey olursa çekinmeyin. Bi kaç avukat arkadaş var fikir alır yönlendirme yaparız en azından
    Bir gün size de motosiklet üzerindeyken bir otomobil ile çarpıp kaçarlarsa aynı şeyleri söyleyebilecek misiniz?

Böyle iyi niyet ya da insani boyut olmaz.

Çarpıp kaçmak cinayettir.

Motosikletçiler olarak bununla ilgili defalarca eylem yaptık...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Parası neyse veririz demekle insan olunmuyor.

1:25 baksın bazıları insan görsün

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    1,20¹¹ adama helal olsun yeminle parasıyla olmayacak şey İNSANLIK --ruhun varsa insansın yoksa hayvandan da aşağısın--
    tanertc bunu beğendi.
    DÜŞERSEN ÖLÜRSÜN DEMEDİMMİ !!!

Gecmis olsun,teyzeye insan olarak durup bakmasi lazimdi yanlis yapmis, kopek onemli degil bir hayvan icin olayi abartmanin alemi yok, benimde carptigim oldu,sahibi olayi abartacagi icin kacmak icab etmis olabilir. Parasi neyse verilir kopegin gidilip baskasi alinir. Ama insan oyle degil telafisi yok.
    Öğrenmiş olduk, Sana birşey olursa veririz paranı ailene gider yenisini alırlar.
    Ulan insanlıktan nasibini almamış mahlukat, Ben canımdan çok sevdiğim elime doğan 9 sene boyunca koynumda beslediğim hayat arkadaşımı can dostumu kardeşimi yoldaşımı kaybettim, o an bana en sevdiğim motor alınsa, binlerce lira para verilse yinede ruhum duymazdı , senin gibi ruhsuz bir mahlukatın hayatta insan dışında her şeyin yerinin para ile değiştirebileceğini düşünmesi çok normal Çünkü bu hayatta ne kültürünle , ne benliğinle ne de karakterinle hiç birşeyi değiştiremeyecek kadar yobaz,kültürsüz,ve vicdansız bir varlıksın sen...
    krd ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı jagerbull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öğrenmiş olduk, Sana birşey olursa veririz paranı ailene gider yenisini alırlar.
    Ulan insanlıktan nasibini almamış mahlukat, Ben canımdan çok sevdiğim elime doğan 9 sene boyunca koynumda beslediğim hayat arkadaşımı can dostumu kardeşimi yoldaşımı kaybettim, o an bana en sevdiğim motor alınsa, binlerce lira para verilse yinede ruhum duymazdı , senin gibi ruhsuz bir mahlukatın hayatta insan dışında her şeyin yerinin para ile değiştirebileceğini düşünmesi çok normal Çünkü bu hayatta ne kültürünle , ne benliğinle ne de karakterinle hiç birşeyi değiştiremeyecek kadar yobaz,kültürsüz,ve vicdansız bir varlıksın sen...
    Al işte sivri akıllı, bir köpeğe hayat arkadaşı diyor, hayvandan hayat arkadaşımı olur , git kendine insani bir varlık bul, hayvan işte ne var köpek çık sokağa binlercesi var, ezildiyse al bitane sokaktan getir evine 9 yaşındaymış zaten yaşlı ondan ne arkadaşlık bekliyorsun daha?

Halen aklım almıyor bu hayvan çılgınlığını, tamam hiçbir canlı eziyet görmesin boşuna ölmesin ama, önce önemli olan insandır, teyzenin sağ salim yaşadığına dua et şükret Allah bağışlamış, hala köpek diye haykıranlar var, hem insanla hayvan bir arada yaşamaz köpek giren eve melek girmez derler.
    sedat_57 ve jakabo_ist bunu beğendiler.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    hala köpek diye haykıranlar var, hem insanla hayvan bir arada yaşamaz köpek giren eve melek girmez derler.
    Aklıma geldi birden http://www.youtube.com/watch?v=q3d7280YNKY

Shamy, tanertc ve dockerengin bunu beğendiler.

Ya birakin bu isleri kopek ne olucak carparsan verirsin parasini, insanla hayvan nasil kiyaslanabilir? Benim mantigim almiyor, en degerli varlik insandir, hayvanlar zaten insanlara hizmet icin yaratilmislardir bir eksik bir fazla farketmez. Adam cezasini en agir sekilde cekmeli ama kopek icin degil, carpip biraktigi teyzemiz icin.
    Peki o teyze senin annen olsa ve elinde köpeği değilde torunu olsa o motorcuya nedersin
    Zaten konu kaza yapması yada birşeyi öldürmesi değil hatta çarpıp kaçmasıda değil şehir içindesin ve her tarafta okul var 2 tane ilk okul çocuğunun zıplama ihtimali o köpekten çok daha fazla yavaş gidersen yinede kaza yapabilirsin ama ucunda ölüm olmaz

alijian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250l
    çarpıp kaçanlar insanım diye ortada dolanıyor. bir hayvanın yaşamının insan yaşamından önemsiz olduğunu nasıl düşünebiliriz peki? bütün canlılar Allah'ın kulu değil mi?
    selam almayana yiğit denmeyen kültür ile çarpıp kaçan zihniyeti bir yan yana koyun bakalım.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Shamy bir zatı muhterem hayvanların bize hizmet etmek için bulunduklarını ve eve girdikleri takdirde meleklerin bile o eve girmeyeceğini savunmuş Alıntı yapayım dedim de hangi saçmalığını kopyalayacağımı şaşırdım

1ncisiCenabı hak h bir canlıyı bir Başkasına hizmet etmesi için yaratmamıştır. Canı veren de alacak olanda kendisidir. Kuranı kerimi iyice okumuş olsa idi karıncayı incitenden bile hesap sorulacağını bilirdi.

2ncisi dünya bizim değildir. Bütün canlılar için yaratılmış ve hepsinin bir birinin Hakkı'na SAYGI göstermesi emredilmiştir. Arkadaşın karıştırdığı kısım diğer canlılardan hayatta kalmak için faydalanma hakkımız ile onları istismar etme ile alakalıdır. Bırakın öldürmeyi eziyet etmenin bile büyük bir günahı vardır.

3ncüsü hayvanlardan yoldaş olur. Cenab'ı hak onları bizlere sadece yememiz için dostluk etmeleri içinde yaratmıştır

4ncüsü hayvan giren eve melek girmez iddiasını ortaya atan zihniyetleri biraz araştırın hepsi bir şekilde Cahiliye Dönemi'ne ait hurafeler uydurmuş sahte ulemalardır

5ncisi ve en hayvan diyip geçtiğin bir canlıdır. Can para ile karşılanmaz. Her canın bir hesabı vardır ve sorulacaktır.

Allah sizi sadece dikkatsiz sürücülerden değil insan müsfettelerinden de korusun arkadaşlar.

Konuyu hortlatmış gibi oldum ama okuyunca sinirlerim bozuldu yazmadan duramadım
    draggy, oyunageldim, tanertc ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,

Kartal sahilde çok sevdiğim bir arkadaşımın annesine çarparak kaçan, plakası belirsiz şahıs. Arkadaşımızın kaç senedir koşulsuz arkadaşı olan köpeği Turtayı öldürdüğünü belirtmek istiyorum.

Öldürdüğün şey arkadaşımın anneside olabilirdi. Umuyorum seninle tek ortak noktamız iki adet tekerlektir çünkü ikimizinde "insan" olabileceğine inanmıyorum. İnsan olsan durup kadıncağıza ve köpeğe bi bakardın.

Kameradan, mobeseden, etraftaki motorculardan falan bi şekilde seni bulacağımı belirtmek isterim. Umuyorum polis daha önce bulur çünkü polisten önce seni bulacak çoğu şahıs motosiklete binerken kullandığın uzantılarını kıracak.

Arkadaşım hikayenin tamamını anlatabilecek durumda olmadığı için sorarak iyice üzmek istemedim. Daha detaylı bilgi sahibi olunca yazacağım.

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/...b7&oe=54CE493C
    bu ne kadar yakışıklı bir köpek böyle kulakları ısırmalık

RS383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift
    İnsan hayatından değerli bi it allah aşkına köpek havlayıp kaşındıysa iyi olmuş devamını dilerim Motorcu camiasına hayırlı ugurlu olsun derim yok haksızca olduysa o insan insan değildir Motorcu dediğin insanlara doğaya saygılı olur

imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Şu konudaki bazı mesaj'ları gördüğümde resmen üzüldüm.

Bir insan nasıl bu kadar cahil, düşüncesiz, düz, merhametten mantıktan uzak olabilir anlamış değilim.

Ve bu insanlar motor kullanıyor yazık cidden.

Hayvana saygısı olmayan birinin insana nasıl saygısı olsunki, ilginç.

Bazen şu sokaktaki köpek olamayacak adamlar resmen motor üzerinde saatli bomba gibi
    draggy, Ertugyigit, computeus ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

cftc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha YBR 125 - 2007 Honda CBR 125R
    Bu ve bunun gibiler yüzünden bütün motosikletçiler kötü görülüyor.
    Ne desem bilemedim annesine bişey olmaması daha iyi en azından köpeğin ölmesinede üzüldüm.

RS383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift
    Peki biraz sert çıkmış olabilirim kabul ama insan hayatıyla bir köpeğin hayatı karşılaştıramaz ya düşüp ölseydi sürücü ? Bunu hiç düşündünüz mü Motorcu dediğin yolda kalmışa doğaya insanlar yayalara saygılı olur sağda solda gezip egzoz patlatmaz bu motorculuk değildir elbet . Şu açıdan bakalım birde köpek bu sonuçta bir bekleyeni yok sahibi sadece ama sürücünün ailesini düşünün birde ne hale düşer hiç düşündünüz mü ? Hayır çünkü hepiniz hayvanları koruma derneğine kayıtlı bir entelektüel den başka bir şey değilsiniz. Bu yüzden şunu söylemek istiyorum hayvanlar güzeldir sıkıntı yaratmıyorsa sürücüler iyidir etrafını ve kendini tehlikeye atmıyorsa

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS '14
    Aynen devam edin en üstün varlık insandır saçmalığına, ayıptır be kardeşim şu devirde hala şu muhabbet dönüyor ya aklım almıyor benim.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Biraz uzun olacak kusuruma bakmayın

4ncüsü hayvan giren eve melek girmez iddiasını ortaya atan zihniyetleri biraz araştırın hepsi bir şekilde Cahiliye Dönemi'ne ait hurafeler uydurmuş sahte ulemalardır
    madem hortlamış bende yazayım 2 kelam.Shamy denen kişi hayvanı eşya yerine koymuş git yenisini al demiş belkide ortalığı kızıştırmak için demiştir bence o yazıları yazarken gülüyordu.Eğer ciddi yazdıysa zaten kişilik bozukluğu gibi problemleri vardır.sizin ona verdiğiniz cevapların hepsine katılıyorum ama evet ama 4.sü hariç neden 4.sü hariç?

peygamberimiz bu konuda hadisi var.Peygamberimizin hadisleri belki eski zamanlarda saçma gelebilirdi ama yüzyıllar sonra gerçeği görülüyor sineğin mevzusu gibi.hadiste
    "Sizden birinizin (yemek) kabına sinek düşecek olursa, onu iyice batırın. Zira onun bir kanadında hastalık, diğerinde şifa vardır. O, içerisinde hastalık olan kanadıyla korunur."
    yakın zamanda sineğin bir kanadında patojen (hastalık sebebi olan mikrop) diğer kanadında o mikroba karşı koyan bir panzehir bulunduğu gözlenmiştir.

demem o ki yüzyıllar önce laboratuvar olmayan araştırma imkanı bulunmayan zamanda peygamberimiz böyle bir hadisi nakletmiş yani Hak Teâlâ bütün ilimleri peygamberimize miraç günü vermiş.

sizde 4.sünde Cahiliye Dönemi'ne ait hurafeler uydurmuş sahte ulemalardır demişsiniz.

bende köpekleri aşırı derecede severim sayarım fırsatım olduğunda dışarıda beslerim bu hadisi duyduğumda çok şaşırdım Alla Alla bu nasıl olur çok sevimli güzel hayvanlar ama hadis sahihse vardır peygamberimizin bir bildiği dedim araştırdım.

efendimiz (sav), cibril'le buluşacaktır. vakit geldiği halde cibril bir türlü gelmemektedir. efendimiz bundan ciddi şekilde tedirgin olur. acaba cibril niçin gelmemiştir? gelmesine mani nedir? daha sonra efendimiz (sav) evin içini araştırır. divan gibi bir şeyin altında torunları hz. hasan ve hüseyin'e ait küçük bir köpek yavrusu bulur. onu dışarıya çıkarır. hemen cibril gelir. efendimiz niçin geciktiğini sorar. cibril cevap verir: 'biz melekler topluluğu, resim ve köpeğin bulunduğu yere girmeyiz...' (müslim, libas 81,82,83,84; ebu davud, tahare 89; libas 45; tirmizi, edeb 44)

4.sünde hadisi inkar ettiğiniz için bu kadar uzun yazdım.Buhari ve Müslim dinimizin en kıymetli iki hadis kitabıdır.Bu iki kitaba inanılmazsa, din yıkılmış olur ki bu hadis müslimde var. Çünkü bu iki kitabın doğru olmasında İcma hasıl olmuştur. İcma, âlimlerin sözbirliğidir. Eğer İcma’ya inanılmazsa Kur’ana da inanılmaz.Kusuruma bakmayın konu iman olunca dayanamadım yazdım.vesselam

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Simdi yarin obur gun sana biri carpsa , sonra gidip ailene parasi neyse verse olur mu?
    Bence olmaz ama sana biraksak olur gibi.

Emrb kardes, agzina eline saglik. Noktayi koymusun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)