Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

En sağlam, güvenilir kask önerisi.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, yurt dışına gitme imkanım var oradan alabileceğim en kaliteli güvenli korunaklı kaskı almak istiyorum. Günlük 45+45 km ise git gel yapacagim, bu nedenle konforun önemli olduğunu düşünüyorum ama güvenliğin önüne geçmemeli. Butcem 1000 dolar civarı, eğer 100-200 dolarlık farkla illa bunu alın diyeceğiniz kask varsa onu da alabilirim. Sonucta arastirdigim kadariyla 30 binlik kask yurt disinda 500-600 dolar, neredeyse yari fiyatina almis olacagim insallah. Tesekkur ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    1000 dolar kask için çok iyi bir bütçe. Bu fiyatlara yurtdışında karbon kask bulabilirsiniz. Arai RX-7V serisi veya HJC RPHA 1 serisi olabilir. Nexx X.R3R / X.WST3 Zero Pro da bakabilirsiniz. Bu seviyedeki kaskların güvenlik seviyeleri birbirinden çok farklı değil, asıl önemli olan kafa yapınıza uyması olacak.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hangi kaskın diğerine göre ne kadar sağlam olduğuna dair "en ufak bir" bilgi, karşılaştırma sistematiği vb bulunmuyor.

Sorduğun soruyu çok iyi anlıyorum ama bunun bir cevabı yok maalesef.
    Bir kaskın kafamızı korumaya ciğeri olup olmadığını anlayabilmemiz için tek geçerli yol 3 adet sertifikasyonu kontrol edebilmek.

1. ECE 22.05/06
    AB'de satılan herhangi bir kaskın bu sertifikasyonu almış olması şart.
    2. SNELL
    Bazı kasklarda, genelde supersport kasklarda bulunabilen, gönüllülük esasına göre çalışan ayrı bir sertifikasyon programı.
    3. FIM
    Eskiden yarışlara girecek kişilerin kasklarında SNELL sertifikasyonu zorunluydu, sonra bu zorunluluk (biraz da SNELL kimseye bağlı olmayan, iyi/kötü anlamda kontrol edilemeyen bir vakıf olduğundan) bu şart kaldırıldı, sonra Dorna biraz işe uyandı, ben kendi sertifikamı bassam para kazanırım dedi ve 2-3 yıldır MotoGP'de yarışacak kişilerin kasklarında FIM'in kendi sertifikasyonu aranıyor.

Bunlardan birini gördüğün zaman kask tamamdır.
    Geriye kalan tek şey senin konforun ve zevkin için kaskın sundukları. SHARP aklına gelenler olacaktır, SHARP'ın beni nazarımda zırnık bir değeri yok. Kurukluş felsefesi ile kurulduğu günden itibaren yaptıkları ve kendi tüzüğü(?) arasında dağlar kadar fark var, o yüzden gram ilgilenmiyorum.

En son geçenlerde biraz arazide de kullanırım diye bir kask baktım. O'Neal'ın bir kaskı vardı, €150 fiyatı var, acayip gürültülü, bağlantısı Double D olmayan "termoplastik" bir kask =) 22.06'sı var, aldım geçtim. Eski kaskım da Arai yani kaska para vermekten erinen biri de değilim. 22.06 almış güvenliği benim için makuldur bitti gitti.

Sana kimse kask öneremez. Önerenler kendi kullandıkları kaskı seven ve en iyi tercihi yaptığını düşündüğünden sana da bu yönde öneri verenlerdir.
    Bütçen belli güzel, kullandığın motor türüne göre modelleri seç, hepsini dene ve mümkün olduğunca uzun süre (yaklaşık 30dk kadar) kafanda kalacak şekilde dükkanda dur. Kafana en iyi oturan, seni en az sıkboğaz eden, konforla ilgili mıçmıçları sana en uygun olanı al geç.
    Benim nazarımda para harcanacaksa alınacak en iyi kaskları Arai ve Shoei üretiyor. Ama kafana iyi oturan herhangi bir kask, kafanda iyi durmayan en pahalı Arai'den daha güvenlidir.

Cevaplarınız için cok tesekkur ederim, belirttiğiniz standartlarda kasklarki araştırdım ve şu 4 kask arasında kaldım.
    HJC Rpha 1
    Arai RX7v Evo
    SHOEI X-spr
    SHOEI X Spirit 3

Spirit 3 ve rpha 1 bir tık dusuk fiyatlı, x spr ve arai ise yüksek fiyat bandında, aralarındaki konfor farklarını az çok öğrendim fakat guvenlik ve sağlamlık farklarını öğrenemedim. Benim gönlümden Japon markası almak geciyor, gerek kültürleri olsun gerek kalite politikaları olsun daha çok güven veriyor. Konfor farkları dışında hangi kaskı almalıyım. Naked kullanacağım ileride supersporta geçme niyetim var.

Belirttiğim dusuk fiyatlı modellerin guvenlik konusunda diğerlerine göre çok mu farki var? Her seyimden kısıp borc üstüne borc ile alacağım almışken tam olsun diye. Aradaki fiyat farkı canımdan önemli değil, eğer arada 1 kilo basincta bile etki edecek bir fark varsa 2 ay gezmem eglenmem olur biter öderim.

Teşekkürler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    dostum Klim modellerine de bak kullanmadım o yüzden araştır.
    fakat kullandığım modelleri kıyaslayacak olursam
    Shoei'nin tüm modellerindense Schuberth S3 benim için tercih nedenidir.
    Shoeinin hiç bir modeli sessizlik konusunda schubertin en kötü modeline bile eş değil.,

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı EfeKaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplarınız için cok tesekkur ederim, belirttiğiniz standartlarda kasklarki araştırdım ve şu 4 kask arasında kaldım.
    HJC Rpha 1
    Arai RX7v Evo
    SHOEI X-spr
    SHOEI X Spirit 3

Spirit 3 ve rpha 1 bir tık dusuk fiyatlı, x spr ve arai ise yüksek fiyat bandında, aralarındaki konfor farklarını az çok öğrendim fakat guvenlik ve sağlamlık farklarını öğrenemedim. Benim gönlümden Japon markası almak geciyor, gerek kültürleri olsun gerek kalite politikaları olsun daha çok güven veriyor. Konfor farkları dışında hangi kaskı almalıyım. Naked kullanacağım ileride supersporta geçme niyetim var.

Belirttiğim dusuk fiyatlı modellerin guvenlik konusunda diğerlerine göre çok mu farki var? Her seyimden kısıp borc üstüne borc ile alacağım almışken tam olsun diye. Aradaki fiyat farkı canımdan önemli değil, eğer arada 1 kilo basincta bile etki edecek bir fark varsa 2 ay gezmem eglenmem olur biter öderim.

Teşekkürler.
    Kask sayısını 4'e düşürmüşsün. Bitmiş senin için alışveriş yorma kendini.

Gidip 4ünü de deneyeceksin, model sayısı da az olduğu için üşenmeden mümkün olduğunca uzun kafanda tutacaksın. en sıkı ve en rahat olanı seçip atlayıp gideceksin.

yalnız böyle olsun diye borç harç almana gerek yok onu da belirtmek lazım.
    scorpion exo r1'in spr3'ten güvensiz olduğunu söyleyebilecek tek bir veri yok. teşekkür ettiğin mesaja tekrar bakarsan bunu söylüyorum zaten =)
    youtube.com/@bisuruyorum

Motosikleti
    23" Triumph Trident 660
    1000$ bandına çıkabiliyorsan Arai ve Shoei'den şaşma
    Arai Rx7 modelleri ve Shoei Nxr2 - GtAir gönül rahatlığıyla bakabilirsin. Hatta Yunan'a gidebilme ya da birine aldırabilme ihtimalim varsa ayırdığın paranın büyük kısmı cebinde kalır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)