Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454 ... SonuncuSonuncu

Yol Kayıt Kask Kamerası (Action camera) sahipleri bilgi paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    peki 5 dk'Lık video bilgisayara aktarıldıgında kac mb yer kaplıyor onu biliyor musunuz oradan bi hesap cıkartsam diyorum :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamerayı kaskınıza sabitleyip kullanmayı planlıyorsanız , her türlü titreşim vücudunuz tarafından emileceği için herhangi markanın HD kayıt yapabilen herhangi bir modelini tercih edebilirsiniz.Alacağınız sonuç her zaman tatminkar olacaktır.

Ancak kamerayı herhangi bir platforma sabitleyecekseniz , hele hele bu platform çekim esnasında birde titriyorsa , her ne kadar go pro black edition modfelinde titreşim önleme özelliği olduğu iddia ediliyorsa da , bu tür bir kullanımda görüntüyü titreşim olamadan kayıt etmede tek akternatifiniz SteadyShot teknolojisi kullanan Sony.

http://www.youtube.com/watch?v=rj4e1maVDF8

Sony HDR-AS100V sahibiyim.

http://i.hizliresim.com/rL052m.jpg

Carl Zeiss lenslerin sağlandığı görüntü kalitesi olarak Go pro'ya bariz fark atıyor. Ayrıca kol kumandasında çekilen görüntüyü anında kontrol edebiliyorsunuz. Tek kumandayla 5 kamerayı ayrı ayrı yönetebiliyorsunuz. Çekilen görüntüyü teknik olarak akıllı telefonlada takip etmek mümkün ama bu kol kumandası aynı zamanda su geçirmez. Ama bence Sony'nin bu tür kameralarının 2 kusuru var.

İlki duyum altı tiz sesleride kayıt ettiğinden gerçek kulağınzla duyduğunuz ile kayıtta dinlediğiniz birbirinin aynısı olmayabilir. Bu yüzden özellikle müzik veya real sesleri duymak için harici mikrofon kullanmak daha mantıklı.

İkincisi ülkemize özel bir durum. Sony ithalatçısı olan euroasia firmasının aksesuar tedarikini pek sallmaması. Yani Türkiyede sonyde ,go pro kadar çok teferruatlı aksesuar bulabilmek pek olası değil.Yurt dışından getirtmek daha akıl kar'ı..

Sony HDR-AS100V Saniyede 50 Mb kayıt çok yüksek çözünürlüklü çekim özelliğide bulunduğundan kayıt için kullandığınız micro memory kartı , Class 10 ve üzeri almanız mantıklıdır. 32 Gb bir micro memory karta , 1080 50P ( Pal ) Görüntü olarakl 2 saat 45 dakika kayıt yapabiliyorsunuz. Ntsc kayıt modunuz seçerseniz çerçeve kayıt hızı 60 P oluyor.

Go pro ile sony bu alanda birbirleriyle oldukça çekişecek gibi görünüyor.

Aşadaki linktede Türkçe bir kıyaslama var.

http://versus.com/tr/sony-action-cam...ro-hero3-black
    Ellerinize sağlık. Web sitelerinde yazdiginin ajsine boyke gercek kullanicilari daima daha gercekci oluyor. Bende hero3 arasinda gidip geliyordum ama sonyde karar kilicam. 268 dolara yurtdisi satis fiyati var. 1kere alirim en iyisini alirim. Uzun yillar kullanirim.teseurler
    Motork08 bunu beğendi.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Kesinlikle SJ 4000 kamera fiyat performans açısından çok çok iyi. Çekim kalitesini görünce ben bile o kadar beklemiyordum. saniyede 60 kare çekiyor, ışık geçişleri çok hızlı, aksesuar bol. Almadan önce youtube deki incelemelerine bakmıştım. bana o zaman yeterli gelmişti. Ancak gerçek görüntülerini kendi bilgisayarımda izleyince ordakinden daha kaliteli olduğunu gördüm. Ben hem araçta, hem motorda kullanıyorum. fiyatı da kargo dahil 100 dolar civarı. 32 gb. class 10 hafıza kartı ile kullanıyorum. 720 fps de yaklaşık 50 dakikalık kayıt yaptı. Kart dolunca eski görüntüden itibaren silip üstüne yazmaya başlıyor. Bu arada görüntü 4 gb.bulunca yeni dosya açarak kayıda devam ediyor. Çektiğim örnek videoyu youtube yüklemeye çalıştım. VPN üzerinden bağlandığım için yüklemede problem çıkarttı. bu nedenle örnek görüntü veremiyorum. İş yerindeki arkadaşlar da görüntü kalitesini, aksesuarlarını ve fiyatını öğrenince kendileri içinde sipariş verdiler. Ben gerçeğini görmediğim, elime alıp incelemediğim için ilk siparış verirken biraz riskli bir alış veriş olacağını sanmıştım. Ama gerçekten beni tatmin etti.
    Bu arada su geçirmezliğini denemedim. Ama koruma kabının su geçirmeyeceğini tahmin ediyorum. Yedek pil mutlaka alın. Tek eksi tarafı bana göre, pilin şarj süresi. 3 saatte anca şarj oluyor.
    Motork08 bunu beğendi.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    http://www.indirdik.com/Mini-Aksiyon-Kamera-Sualtinda-10-Metreye-Kadar-Cekim-Yapin

bundan kullanan var mı?

gelecek hafta kullanmam gerektiği için ebaydan daha iyi birşey almayayım alayım işimi göreyim diyorum 720p yeterli bence değil mi?

çekilmiş bi video görsem keşke
    Motork08 bunu beğendi.

Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah doğru kamera eksiksiz olarak gelir. Çünkü satıcının yorumlarına baktım. Bu kamerayı daha önce hiç satmamış. Sattıkları da hep incik boncuk şeyler.
    Bu fiyat aşırı ucuz. Umarım bir terslikle karşılaşmazsınız.
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkıntı yok, sırtımızı ebay'e dayadık . Gelmezse veya resimdeki gibi değilse, parayı geri alabiliyorsunuz.
    Evet adam sahteciymiş . Bugün Ebay satışı iptal etti, ben de para iadesi istedim. Normalde 3 gün cevap hakkı falan veriyor satıcıya ama anında para iadesini verdiler.

Fazla ucuzdu doğru da bir şansımı deneyeyim dedim .
    enxdesign ve Motork08 bunu beğendiler.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir bilgi daha vereyim. Almak istediğiniz kameranın frame hızı yani saniyede çektiği kare sayısına fazla takılmayın. 60 , 120 veya 240 frame ağır çekimler içindir. Yani bu kare hızıyla yaptığınız çekimlerde rakam büyüdükçe görümtü oynatım hızı görüntü kalitesi bozulmadan yavaşlar. ( ses ise aynı kalır ya da anlaşılır olması için şöyle diyeyim . 120 frame ile kayıt yapıyorsunuz diyelim ki , ses reelde neyse O olur ama görüntü ortalama 5 kat yavaş akar ) Dolayısıyla 1080 P 25 frame kayıt hızı olan herhangi bir kamera rahatlıla işinizi görür.
    Motork08 ve atreyu bunu beğendiler.

motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Sj1000 için 1 saat olan kayıt süresini 2 saate çıkaran firmware 18/12/2013 tarihli.... yüklemesi çok basit :D

Firmware

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

Alıntı motokovic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sj1000 için 1 saat olan kayıt süresini 2 saate çıkaran firmware 18/12/2013 tarihli.... yüklemesi çok basit :D

Firmware

http://www.youtube.com/watch?v=5WpT-ND-Zd8

denedim.... daha önce 70 dk kayıt yapan sj1000 şimde 130 dk kayıt yapıyor

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    bundan kullanan var mı?

gelecek hafta kullanmam gerektiği için ebaydan daha iyi birşey almayayım alayım işimi göreyim diyorum 720p yeterli bence değil mi?

çekilmiş bi video görsem keşke[/QUOTE]

http://urun.gittigidiyor.com/otomobi...izda-116678559[QUOTE=samet10;3362281]http://www.indirdik.com/Mini-Aksiyon-Kamera-Sualtinda-10-Metreye-Kadar-Cekim-Yapin

burada aynı ürün günün indiriminde 99 normal fiyatı 119 lira
    BAJAJ DİSCOVER 125 MT - HONDA SPACY ALPHA

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    aliexpress'ten verdiğim sipariş 29 mayısta müşteriden alınmıştı 7 haziranda yurtdışına sevk edilmiş hong kong'dan hadi bakalım geliyo ürün yolda :D SJ4000 yanında ekstra 1 pil olarak almıştım hatırlatma

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    DİKKAT!!! Arkadaşlar inşallah kimse sipariş vermemiştir. Kartların 2 si de sıkıntılı. Alan oldu ise özür dilerim. İnşallah onların kartta sıkıntı çıkmaz.

Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam 10 usd ye sipariş ettiğim micro sd cardlar geldi. 4 maysısda vermişim siparişi 25 gün sürmüş

http://www.aliexpress.com/snapshot/6082513524.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:23 ----------

SD karta hız testi yaptım. ilgilenen olursa: Şu uygulama üstünden:
    [URL="https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.anotherflexdev.sdcardtester.SDC ardTester&hl=tr"] SD kart hız testi uygulaması linki (android)/URL]

Uygulama ile önce benim içindeki 64gb lık orjinal diye bildiğim buradan aldığım kartı yaptım. 300 mb writing: 22,03mb/s 301 mb reading: 20,3mb/s çıktı
    Sonra satın aldığım kartı koydum sonuçlar şu: 300 mb writing: 43,01 mb/s 301 mb reading: 42,48 mb/s çıktı. yani benim teldeki karttan 2 kat hızlı çıktı.
    === Eğitim Şart ===

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Ebaydan sj4000 sipariş verdim 1 hafta önce. Kartsız yedek bataryalı aldım. Bana her şey dahil gelişi 120 tl. Elime geçtiğinde bende bir iki görüntü atarım.

Motork08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enmaaahss
    Geçmiş olsun ectuna sikma canini

Tazy21 ve tanertc beklemedeyiiizzz

Motosikleti
    hadi ya aldınız mı?
    Benimkilerin biri 3.5 gb dan çok almadı. 4 gb kartı sanırım yazılımla 32 göstermiş. öbürü de kaydı yapıyor ama format bozuluyor hep.
    siz aldıklarınızı bana yollayın ben ücretini gönderiyim size.
    Yaptık bir cahillik sonucuna katlanmak gerek.
    Yada siteden direk para iadesi isteyin mal gelmeden.
    aksilik olur olmazsa ben öderim size masrafınızı

Alıntı Motork08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun ectuna sikma canini

Tazy21 ve tanertc beklemedeyiiizzz
    === Eğitim Şart ===

@ectuna
    Size güvenip aldık hacı . Şaka bir yana 32 gb micro sd kartı 8 dolara sipariş ettim, kargoya verdiler. Bakalım nasıl çıkacak?

Nasıl bir sorun yaşadınız?

Motosikleti
    Bir üst mesajda yazdım. Sıkıntılı çıkacak muhtemelen sizinki de.
    Eğer benim attığım linkten aldı iseniz iptal edin direk mal gelmeden para iadesi isteyin. Aliexpress parayı kartınıza iade edecektir. Zaten ödeme yapmıyorlar siz onay vermeden satıcıya.
    Dediğim gibi bir aksilik varsa bana yollayın gelen kartı. özelden yazışırız. ben size ücretini yollarım

@ectuna
    Size güvenip aldık hacı . Şaka bir yana 32 gb micro sd kartı 8 dolara sipariş ettim, kargoya verdiler. Bakalım nasıl çıkacak?

Nasıl bir sorun yaşadınız?
    === Eğitim Şart ===

Yok hocam, hiç sorun değil. Ben de yorumlara falan baktım almadan, satıcı farklı bir de. Kötü yorum görmediğim için aldım. Bozuk çıkarsa da şansımıza artık .

Motosikleti
    belki seninki iyi çıkar da biz de seninkinden alırız

Yok hocam, hiç sorun değil. Ben de yorumlara falan baktım almadan, satıcı farklı bir de. Kötü yorum görmediğim için aldım. Bozuk çıkarsa da şansımıza artık .
    === Eğitim Şart ===

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    ben de konuyu okudum sj1000 alasım geldi yahu vereyim bari siparişi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

yurtdışı falan uğraşmamaya karar verdim. gopro hero3 ya da sony as100v ikisinden birini alayım diyorum

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ebaydan sj4000 sipariş verdim 1 hafta önce. Kartsız yedek bataryalı aldım. Bana her şey dahil gelişi 120 tl. Elime geçtiğinde bende bir iki görüntü atarım.
    Hocam bataryalı şekilde 120 liraya sipariş vermişseniz bu işte bir sıkıntı vardır.

SJ4000 en ucuz olarak 90 dolar var güvenilir satıcılarda. Batarya ile birlikte 99 dolara geliyor. Yukarıda bir arkadaş ebay'deki siparişi iptal etti, çünkü satıcı dolandırıcı çıktı. Sizinki de böyle birşeydir kesin.

Alıntı felix_bjk1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de konuyu okudum sj1000 alasım geldi yahu vereyim bari siparişi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

yurtdışı falan uğraşmamaya karar verdim. gopro hero3 ya da sony as100v ikisinden birini alayım diyorum

SJ1000 değilde, SJ4000 siparişi verirseniz daha doğru yapmış olursunuz.
    Hem SJ1000, hem Sj4000 sahibi biri olarak sj4000'i tavsiye ederim.

Paranız çoksa gopro alın. Yalnız emin olun 1 kamera yetmiyor. 2 kamera daha güzel oluyor. Biri kaskta, diğeri motorda
    felix_bjk1903 bunu beğendi.
    Ducati 1198SP _ RedLove

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Tchibo Action Cam
    Şuan satışta yok sanırım. Ama tekrar satışa başlarsa fikir vermesi açısından video ekliyeyim.
    110 lira gibi bir fiyata almıştım.

http://www.youtube.com/watch?v=fsKpSLirZHU

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)