Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

[MT] Sinema Kulübü

Motovento
    REKLAM ALANI
    sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    İlginç bir film kuşağı devam ediyor.
    Konusu;
    Hanım kızımız bir nekrofil ufaklıktan itibaren ölü bütün herşeye mthiş ilgisi alakası var haliyle büyüyüncede bu durum devame diyor ama artık aşırıya kaçıyor.Süzme bir tanede sevgili buluor kendine başlıyorlar ilşkiye gel zaman git zaman devam ediyor hanım kızımız morgta okul sonraları iş buluyor Yine günlerden bir gün sevgilisiyle muhabbet(!) ederken artık sevgilisi isyan bayrağını açıyor çünkü kızın muhabbete(!) hiç katılımı yok ve anlatıyor durumu,
    Canım sevgilim ben böyleyken böyle olmuyor etmiyor gibisinden.
    Bunun üzerine süzme sevgili intahar ediyor çünkü ölümüne seviyor sevdiceğini.Filmin devamını yazmayacağım seyredin arkadaşlarınıza hava atın çok ilginç bir film diye.

http://www.imdb.com/media/rm1344707840/tt0116783

yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    bende eskiden parça parça izlediğim olaya tam vakıf olamadığım "halloween" serilerini indirdim yeniden. ilk film 1978den son film 2002 ye kadar. 2007 ve 2009 da çekilen uydurma halloween leri saymıyorum.

korku film meraklılarına tavsiye ederim.

Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Binjip

enteresan güzeliikte bir film, içten ve samimi. konu olarak hayatını boş evlerde yaşayarak geçiren bir delikanlı ve evlerden birinde rastladığı esas hatunun aşkı diyebiliriz. şöyle söyleyeyim esas oğlan film boyunca bir tek kelime bile söylemiyor.

Home

Bildiğimiz konuları (küresel ısınma vb) muhteşem görüntüler ile anlatan görsellikte aşmış gitmiş bir belgesel. bulursanız izleyin ashes and snow diye bir belgesel de buldum onu da kısmen seyrettim, mükemmel görüntüler. bulursanız kaçırmayın.

The Man Whos Stare at Goats

seyredenlerin bir kısmının sıkıcı bulacağı bir kısmının mükemmel diyeceği bir film, ben mükemmel tarafındayım, o kadar çok gönderme ve dokundurma var ki bu filme ait bir inceleme yazmayı düşünüyorum, bakalım becerebilecek miyim ?
    konu olarak ordu bünyesinde kurulan psişik güçleri olan bir grubun hikayesi. çok eğlenceli bir film.

Max Payne

Bugüne kadar oynadığım en kült oyunlardan bir tanesinin beyaz perdeye yansıması. benim hoşuma gitti, oyunculuk anlamında idare eder. her ne kadar bazıları kan gölü göremediğinden dolayı filmiden pek haz etmemiş ama katılmıyorum.
    konusu karısı ve kızı uyuşturucu bağımlısı sokak serserileri tarafından öldürülen bir polis memurunun intikam çabası.

The Road

bir şekilde yine kıyamet benzeri bir durum olur ve dünya üzerindeki yaşam yavaş yavaş ölmeye başlar. bu durum içinde bir baba ve oğlunun sıcak olduklarını düşündükleri güneye inerken yaşadıkları yol maceraları. aşırı dozda fallout öğeleri içeriyor özellikle serinin 3. filmine dair. babasının kendisini iyi insan olarak nitelmesine rağmen eylemlerinin bu yönde olmaması ve çocuğun babasının insanlığı için çırpınması filmde gözüme batan kareler.

son olarak bir uyarı.

The Tournament

Uzak durun, seyretmeyin, seyrettirmeyin. aksiyon çeken bir anımda seyretme gafletine düştüğüm bir film. aman diyeyim.

Yedi kocalı hürmüz filminden çok hoşuma giden bir parça, ayrıca filmde parça eşliğindeki hatunların güzelliği ve kareografi de aklımda kaldı.

can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    the dude, enteresan filmler veriyosun takip edeceğim

bende bu güzel yol hikayesini tavsiye ederim ; THE DARJEELING LIMITED

Motosikleti
    sym joymax
    olcanın tavsiyesi olan The Boat That rocked filmini seyredebildim nihayet.
    özetlersek Long Live Rock And Roll.
    mükemmel derecede eğlenceli ve altyapısı sağlam bir film. oyuncular ve karakterler muhteşem.

jason senin filmi de indirmeye ehem temin etmeye başladım.

sularseller enteresan bir filme benziyor bakınacağım ona da.

vizyona sıkı filmler geliyor yavaş yavaş biraz da arşivi eşeliyorum. bakalım daha neler çıkacak.

Evrim Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün vizyona giren Türkiye’nin ilk seri katil filmi “Ejder Kapanı”nın galası önceki akşam yapıldı. Sinema eleştirmenlerinin ortak yargısı, “Hollywood’vari bir yapım” oldu.

Fragman

iyi gibi

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı S.E.E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün vizyona giren Türkiye’nin ilk seri katil filmi “Ejder Kapanı”nın galası önceki akşam yapıldı. Sinema eleştirmenlerinin ortak yargısı, “Hollywood’vari bir yapım” oldu.

Fragman

iyi gibi
    ekşide okudum bugün biraz filmle ilgili ilk yorumları geneli beğenmemiş filmi...

hikaye değişik daha önce yapılmamış diyorlar ama oyunculuklar, seslendirmeler ve bilhassa uğur yücelin ses tonu hakkında bayağı bir olumsuz eleştiri okudum...

genelde oradaki yorumlara güvenirim ama bakıcam izlemeyi düşünüyorum...

Motosikleti
    sym joymax
    o filmden çok iyi bir sonuç beklemiyorum zira toplumsal olarak öyle seri katilimiz felan yok denecek kadar az.

belki bu konuda daha faal bir topluma sahip oluruz, ki olacağız gibi geliyor bana.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Uzun süredir uğrayamadım, bu arada onlarca film geçti tabii aradan, kısaca aklıma gelenlerden 1-2 tane karalayayım...

Öncelikle Star Wars 6'sını bir çırpıda çıkardım aradan. Her ne kadar kendimi uzun zamandır 4-5-6,1-2-3'e şartladıysam da yine sözümü dinlemeyip 1'den 6'ya sırayla izledim.

Siz siz olun benzer planınız varsa, bneden bir öneri; 4-5-6-1-2-3 sırasını (yani yapıma göre kronolojik sırayı) izleyin

Amiyane tabirle teknolojinin dibine vurmuşken, devre göre harika olsa da bıraktığınız noktaya göre o derece basitleşmek, ayrıca bini bir para mantık hatalarının farkına varmak; son üçün ilk üç heyecanından fazlasıyla bir şeyler götüreceğini düşümekten çok daha korkunç oluyor

Mesaja Ek: Bu arada Cnbc-e de bu pazardan 1-6 sırasıyla başladı, izlemek isteyenler için iyi bir fırsat olabilir.

Gelelim diğerlerine;

This is England
    Her ne kadar aksanımı bozuyor diye İngiliz filmlerinden uzak duracağım deyip dursam da seviyorum bu adamların filmlerini
    Bol bol kıyaslandığı Trainspotting'i kişisel fikrimce kat kat geçmiş, "budur" olmuş bir filmdi. Konusu, oyunculuğu; zamanı, mekanı ve olayları gerçekten başarılı hissettirdi. Tavsiye ederim.

17 Again
    Tam bir atıştırmalık, işlenmiş ama çok klişe olmamış bir konunun üzerine kurgulanmış, keyifli geçirilecek zamanı garanti edebilen bir film. Hayatından beklediklerini alamamış bir adamın, ikinci şansı, tekrar o hayatı yaşama fırsatı üzerine güldürürken düşündüren bir film olmuş. Söylemeden geçemeyeceğim, Ned karakteri açık ara favorimdir, izleyecek olanlar, benden selam ediniz.

Labor Pains
    Türkçe'ye Doğum Acısı olarak çevirilmiş, başrolde Lindsay Lohan var. Komedi kılıfına aldanıp, zamanıma yazık ettiğimi düşünüyorum. Film hakkında oluşan tüm önyargılarınızda haklısınızdır.

Nefes
    Şimdiye kadar seyretmemiş ve seyretmemiş olmaktan utanır bir haldeydim. Eleştirileri kendime gizliden yediremez, kabul etmezdim. Böyle bir film benim için başarısız olamazdı... Ama oldu...Beklentilerimin çok dışında, çok altında... Hatta çok aksinde çıktı... Vatan sağ olsun..!

Şimdilik bu kadar, hatırlayıp toparladıkça, üçer beşer eklerim...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Bir çoğunu izlemedim..İçlerinden daha önce izleyip yorum yapabileceğiniz filmler olabilir ..

İzlenmesi gereken 100 film
    http://aktuel.mynet.com/galeri/kultu...30203/sayfa/1/
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Motosikleti
    sym joymax
    Star wars serisi için yorum yazmak artık abes olur. kendine ait bir din bile yaratıldığına göre.
    This is England seyretmiştim fakat çok net hatırlamıyorum .
    Nefes i seyrettim, tavsiye ederim.

yeni aktiviteler

The Book of Eli

olmamış kusura bakmasınlar ama olmamış, denzel emmi bile yetmemiş.
    filmin konusu; yine bir nevi kıyamet kopmuş, ortalık karışmış vs, bir emmi de insanlığın kurtuluşu olduğunu düşündüğü kitabı bir yere ulaştırmaya çalışıyor, kendisine bir çeşit vahiy gelmiş vs.
    tamamen dinsel bir mevzuyu işleyen, özensiz bir yapım.
    karşılaştırabileceğim film The Road olabilir ve bana göre The road karşısında eziliyor.
    sinemada izleme zahmetine girmeyin.

A Serious Man

Fargo filmindenden haz aldıysanız bu filmden de alırsınız. yahudi bir adamın bir nevi Takva daki Muharrem karakterinin durumu gibi birşey. bu Coen kardeşler kara komedi olayında iyice ustalaştılar.

Waking Tall

Bu rock denilen elemana The rundown filminden beri biraz sempati beslerim, tabi scorpion king hadisesini de unutmamak lazım.
    filmin konusu bilindik hollywood aksiyonu. iyi adam vs kötü adam, kötü adamı döver güzel hatunu götürür etrafa barış ve huzur gelir.
    çerez olsun diye seyretmiştim ve bu çerez görevini oldukça iyi yaptı film.

The Darjeeling Limited filmini de seyrettim. hoş bir film, oyunculara söylenecek fazla söz yok lakin biraz daha kurgu olabilirmiş. harcadığım vakite değdiğini söyleyebilirim.

şimdilik aklıma gelenler bunlar

tasarslan üstad listeye şöyle bir göz gezdirdim. hollywood ağırlıklı bir çalışma ve seyredipte orada olmaması gereken filmlerde var kanımca. iyi bir liste değil.
    herkese selam ederim.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    "a serious man" ilgimi çekti, pörtlemiş mısırla izlenecekler listesine ekledim.

tarantinoyu nasıl bilirsiniz efendiler?
    filmi en kopartan yönetmen midir oyuncu mudur senaryo mudur?
    oyunculuğa pek kıymet veriyorum ya daha pişecekmiyiz bilemedim
    günün nostaljik yapıtı "bisiklet hırsızları"
    çok beğenmiştim toplumdan gelen "bu ne laa" baskısına rağmen
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    arkadaşlar selamun alüküme...

artık farkındaysanız Aktörün egosuna hizmet eden yapımlar kalmadı...artık aktör gerçekten yetenekli olmalı...gerçekten filmi sürüklemeli...

Örn. Bruce Wilisin bitişi buna örnek diyelim...amaca hizmet etti ama şimdi yok...bitmeye mahkum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    sym joymax
    mete hoşgelmişsin.
    hücre cezası almışsın yine.

kitlesel iletişimin gelişmesi ile insanların artık seçme şansı var. televizyonda film diye verilen hollywood saçmalıklarını izlemek zorunda kalmıyoruz. bundan sebep aktörler ve saz arkadaşları yetenekli olmak zorunda.

ama ne diyeyim her geçen gün daha güzel filmler geliyor. gişe ya da vizyonu kastetmiyorum. zaten adam gibi olan filmin genel tarafından kabul görmesi biraz abes olur.

Motosikleti
    abi merhaba...yuvaya döndük yine...

ya inan o kadar paranoya oldum ki...bu Avatar sansasyonu beni güldürmeye başladı...Bu Yahudilerin herşeye hükmetmesi zoruma gidiyor artık...Ama Okan Bayülgen verdi veriştirdi bu Cameron denen zata...

Bu aralar favorim kadın aktrist Renee Zelweger...Birıdget Jonestan sonra sınırları aştı zaten...

http://www.imdb.com/name/nm0000250/
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamun alüküme...

artık farkındaysanız Aktörün egosuna hizmet eden yapımlar kalmadı...artık aktör gerçekten yetenekli olmalı...gerçekten filmi sürüklemeli...

Örn. Bruce Wilisin bitişi buna örnek diyelim...amaca hizmet etti ama şimdi yok...bitmeye mahkum...
    selamın aleyküm kanka hoşgeldin yine yeni yeniden

valla ben özgün senaryosu olan genelde türkiyede gişe yapmamış filmleri izlemeyi tercih ediyorum.bazı türk filmleri de gerçekten güzel onlara da dikkat derim...

Motosikleti
    Alıntı jason55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamın aleyküm kanka hoşgeldin yine yeni yeniden

valla ben özgün senaryosu olan genelde türkiyede gişe yapmamış filmleri izlemeyi tercih ediyorum.bazı türk filmleri de gerçekten güzel onlara da dikkat derim...
    kanka Dabbe 2 harbiden ürkütüyor...sonucta 15-20 yıl öncenin efektleri tipik sessizlik ve müzik kombinasyonuyla korkutma ama başarılı bence...

abi çekmiyor Türkiş film...illede roman holivud olacak...

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka Dabbe 2 harbiden ürkütüyor...sonucta 15-20 yıl öncenin efektleri tipik sessizlik ve müzik kombinasyonuyla korkutma ama başarılı bence...

abi çekmiyor Türkiş film...illede roman holivud olacak...
    yapma kanka ararştır bak güzel türk filmler var gözünü seveyim misal zeki demirkubuz un filmlerini seyret mükemmeldir.
    nefes son yıllardaki en iyi filmlerden biri bana göre...
    takva iyidir her zamanki gibi müthiş bir erken can resitali...
    ve erkan can demişken tabiki "gemide" filmini unutmayalım...

bunları izle kanka beğenmessen gel yanıma)

Motosikleti
    Hacı bu Erkan Can denen şahısda zerre karizma yok..bu işler bilirsin karizmayla oluyor...şu laz rolleri harcadı bitirdi adamceizi...

Motosikleti
    sym joymax
    aman diyeyim.
    Erkan abiye laf söyleme. adam her girdiği rolün altından kalkıyor. benim de kafamda bir mahallenin muhtarları karakteri duruyor ama bir dar alanda kısa paslaşmalar, takva, gemide ...

jason yazmış zaten.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler