Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Oltacı & Motorcu Paylaşımları Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamamdır cengizim en kısa zamanda gidiyoruz.oltaları merak etme benim oltaları kullanırız
    eyvallah abi ama genede hazırlayım ben bir kaçtane
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zion1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah abi ama genede hazırlayım ben bir kaçtane
    cumartesi bol balık, bol resim diliyorum cengizim canlı karidesi regülatör köprünün ordan toplayabilirsin, yanına balıkçıdan yemlik karideste al dibe atmalık, çupra için
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    cumartesi bol balık, bol resim diliyorum cengizim canlı karidesi regülatör köprünün ordan toplayabilirsin, yanına balıkçıdan yemlik karideste al dibe atmalık, çupra için
    kısmet be abi balık avında pazarlık olmaz ras gele diyorum

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    kısmet be abi balık avında pazarlık olmaz ras gele diyorum
    ancak resim gösteriyorsunuz, tutunda biraz yiyelim
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önceki sayfaları okursan balık yemeyle ilgili bi balıkçı atasözü olduğunu görürsün
    biraz ıslatmak lazım

Motosikleti
    tutarsam yeriz abiayıpsın ama gürsel abi nin dedigi gibi ıslatmak lazım

Motosikleti
    Monero-Angel 150

İyi geceler arkadaşlar.

Sitenize bugün üye oldun ve ufak bir problemimle ilgili açtığım konuda Demirgursel arkadaşımın yönlendirmesiyle burayı buldum.
    Ben 61 yaşında ve enaz 50 senedir balık kovalıyan bir abinizim,halada kovalıyorum ama bizim buralar balık yönünden biraz zayıf.Mesela bu akşamda eşkina için sahile indim ama sadece bir adet iskorpit tutabildim.
    Burayı bulmam çok iyi oldu,bundan sonra tutabildiğim balıkların resimlerini sizlerle paylaşırım,tabi tutabilirsem.
    Balıkla ilgili sohbetlerdede aranızda bulunmaya çalışacağım.

Alıntı grolof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitenize bugün üye oldun ve ufak bir problemimle ilgili açtığım konuda Demirgursel arkadaşımın yönlendirmesiyle burayı buldum.
    Ben 61 yaşında ve enaz 50 senedir balık kovalıyan bir abinizim,halada kovalıyorum ama bizim buralar balık yönünden biraz zayıf.Mesela bu akşamda eşkina için sahile indim ama sadece bir adet iskorpit tutabildim.
    Burayı bulmam çok iyi oldu,bundan sonra tutabildiğim balıkların resimlerini sizlerle paylaşırım,tabi tutabilirsem.
    hoşgelmişsin abim benim
    ama balık çıkmaması zor iş tatlı su o olmazsa acısu pardon tuzlu su, kovalayacaksın abi
    bu arada ismini, kim olduğunu biraz bahsetsen daha güzel ortam olurdu abim

Motosikleti
    Monero-Angel 150
    hoşgelmişsin abim benim
    ama balık çıkmaması zor iş tatlı su o olmazsa acısu pardon tuzlu su, kovalayacaksın abi
    bu arada ismini, kim olduğunu biraz bahsetsen daha güzel ortam olurdu abim
    Tekrar merhaba.
    Adım Gürol Ofluoğlu,aslen rize ardeşenli olup 3 yaşımda Samsuna gelmişim ve burda büyüdüm,ptt den emekliyim 1972-1982 yılllarında 10 sene İstanbulda kaldım.Zamanında çok hızlı bir hayat yaşadım ama son 6-7 senedir duruldum,tabi birazda mecburiyetden.
    !0 yaşımdan beri balıkcılığa 15 yaşımdan sonrada m otosiklete merakım vardır.Biz o yaşlarda babamızın verdiği üç beş kuruşla Samsun deniz sahilinde kiralık motosiklet ve bisikletlere binebilirdik.Bisiklet ve motosiklet sahibi olmayı hayal bile edemezdik.O senelerde java ne MZ motosikletler vardı daha çok.
    Neyse son senelerde kahve içki hatta kumar derken baktımki çok süratli gidersem kaza yapacağım hızı aşağı çekmeye başladım ve kahveyi sıgarayı bıraktım 3,5 sene evvel İstanbulda başarılı bir bypas geçirdim ve Samsun merkezdeki evimi satıp Atakum denen sayfiye yerinde ev alınca ucuz yollu bu motoru aldım,çoğu tamiratı kendim yapıyordum ama son zamanlarda gaz takılmaya başlayınca bugünde dahil üç defa motoru yatırdım.
    Bugün sitedeki arkadaşların önerileriyle gidip önce ön lastik aldım sonra arka fren balatalarını hondanın balatalarıyla değiştim.Baktım yine gaz takılıyor gidip gaz telinide değiştirdim.
    Bizde mayıs ayı içinde çapari ile bol istavrit olur hemde iri istavrit,sonra bu aylarda bizim mavrişgil dediğimiz eşkina avlamaya gideriz.Aslında Samsunda 20 kişilik bir gurubumuz var bazen her hafta bazen iki haftada bir Altınkaya barajına sazan ve bizim akbalık ta dediğimiz sudak avlamaya giderdik mesela bugün arkadaşlarım hepsi orda ama benim makina eskidi artık 3 senede bir ameliyat oluyorum anlıyacağınız.
    Bundan 6 ay evvel çok zor bir barsak ameliyatı daha geçirdim ve sıkıntıları hala devam ediyor.Barsak normalden sık çalıştığı için uzun yola ve gece kalmalı ava şimdilik gidemiyorum.
    1 ay kadar sonra tekne ile palamut daha sonra çinekop ve lüfer avı başlar.Benim en sevdiğim av da çinekop avıdır,inşallah bu sene bol olurda bende resimlerini sizlere sunarım.

Motosikleti
    hoş gelmişsen abim

gürsel abi yakaladım 20-- 30 tane ama ufak yaw resim atmaya utanıyorum

Tekrar merhaba.
    Adım Gürol Ofluoğlu
    Bundan 6 ay evvel çok zor bir barsak ameliyatı daha geçirdim ve sıkıntıları hala devam ediyor.Barsak normalden sık çalıştığı için uzun yola ve gece kalmalı ava şimdilik gidemiyorum.
    1 ay kadar sonra tekne ile palamut daha sonra çinekop ve lüfer avı başlar.Benim en sevdiğim av da çinekop avıdır,inşallah bu sene bol olurda bende resimlerini sizlere sunarım.
    gürol abi çinekopu çok övüyorlar istanbullular, burada tezgahta satılanlara bakınca direk çupra alırım, başka türe elim gitmez pek, ama kendimiz tutsak tadına doyamayız eminim
    ben göle giderim sıklıkla, sazan ve sudak avlarım.en sevdiğim sudak avıdır, bu aralar dubara problemim oluyor, o yüzdende av zayıf geçiyor.
    av yaptıkça resimleri buraya yüklerim sendende bekleriz gürol abi
    hoş gelmişsen abim

gürsel abi yakaladım 20-- 30 tane ama ufak yaw resim atmaya utanıyorum
    ne cins yakaladın cengiz.ufak mufak ekle be abi biraz neşemizi bulalım.nereye gittiniz ne yem attınız biraz anlatsan kıyametmi kopar

Motosikleti
    allahım yaw benim eşim benzerim yok haaa abi az önce konuyu actım sanıyodu aslında actım ön isleme yaptım önce sonrada kapattım hazırladıgım wört sayfasını da sildim bende millet şimdi bakıyo sanıyodum şimdik gülimmi kızıymmi kendime şaşırdım yaw

işte tekrardan actım

Cowboy şapkamı giyim yanasip deyip çıktım yola gerci solucanlarımı evde unutmuşum ve tutacagımdan hiç ümidim yoktu ama ekmege de vurdu keretalar şöyle babacan bişey yakalayamasam da ufak olsun benim olsun prensibiyle baya eylenceliydi at çek yaptım neredeyse

Eee ne yapalım bu seferlik kısmetde bu varmış

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    allahım yaw benim eşim benzerim yok haaa abi az önce konuyu actım sanıyodu aslında actım ön isleme yaptım önce sonrada kapattım hazırladıgım wört sayfasını da sildim bende millet şimdi bakıyo sanıyodum şimdik gülimmi kızıymmi kendime şaşırdım yaw

işte tekrardan actım

Cowboy şapkamı giyim yanasip deyip çıktım yola gerci solucanlarımı evde unutmuşum ve tutacagımdan hiç ümidim yoktu ama ekmege de vurdu keretalar şöyle babacan bişey yakalayamasam da ufak olsun benim olsun prensibiyle baya eylenceliydi at çek yaptım neredeyse

Eee ne yapalım bu seferlik kısmetde bu varmış
    ellerine sağlık ama bunlar ancak kendine yeter be cengizim
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    ellerine sağlık ama bunlar ancak kendine yeter be cengizim

olsun abi bazı şeyler paylaştıkca çogalır orada 25 tane var yarım ekmek arası bitane koysan 25 kişiye yeter gözün doysun be yaw söz bidahakine daha hazırlıklı gidip bol çeşitli ve gocamanlarından yakalıyacam olmadı hep beraber gideriss herkes kendi yakaladıgını yer

sloganımız kendin tut kendin ye

Motosikleti
    Monero-Angel 150
    [QUOTE=demirgursel;1173782]gürol abi çinekopu çok övüyorlar istanbullular, burada tezgahta satılanlara bakınca direk çupra alırım, başka türe elim gitmez pek, ama kendimiz tutsak tadına doyamayız eminim
    ben göle giderim sıklıkla, sazan ve sudak avlarım.en sevdiğim sudak avıdır, bu aralar dubara problemim oluyor, o yüzdende av zayıf geçiyor.
    av yaptıkça resimleri buraya yüklerim sendende bekleriz gürol abi

Evet denizlerin en lezzetli balıklarındandır.Gerçi karadenizin balıuğını hiç biri tutmaz,suyu daha az tuzlu olduğu için buranın balıkları marmara ve egeden daha lezzetlidir.
    Çinekop ve lüfer çok mücadeleci bir balıktır,çekerken biraz acele edersen veya yavaş çekersen affetmez misinayı hatta yeli bile keser ve kurtulur.Tutulması en zevkliolan balıklardandır.
    Burdada geçen seneler tatlısu levreği dediğimiz kanatları kırmızı olan balıklardan ve sudak çok vardı ama son 2-3 senedir barajı çok kirlettiler ve balık biraz azaldı.
    Kısmet olurda balık tutabilirsek tabiki sizlerle paylaşırım.

cengiziiim alkışlıyorum seni (elimde smileysi yok)
    abi sayı olarak güzel av yapmışsın, iyi eylendirmiştir.hem zaten sudaki balığa pazarlık olmaz.diyemezsin sen küçüksen oltama gelme kardeşim ne gelirse kısmet odur.fakat yanlış hatırlamıyorsam sen deniz tarafına gideceğiz demiştin.sakın şimdi bana denizden tuttum abi demeyesin .
    dün akşam yarım saat kadar göle 3 dubara 1 küspeli olta salladım.tabi öncesinde adaşım marmokcu gürsel ve arkadaşı abdullah beni aradılar göl kenarında bici mekanımızda oturuyoruz gel muhabbet edelim dediler tabi beni yolumdan ettiler neyse 1 saat kadar sohbetten sonra baktım bırakacakları yok, dedim hadi sizde gelin beraber oltaya gidelim(hangi akla hizmetle demişsem) dubaralarımı gündüzden toplamıştım, buzdolabına katmıştım.neyse zaten bulunduğumuz yerden birkaç dk. sonra şantiyenin oraya geldik, yoldan baktım suyun kenarında bir reno duruyor, iyi dedim bende az gerisinden olta atarım, suyun kenarına indik dakka 1 gol 1 adam meğer olta atmıyormuş, yanında bayanda var meğer adam diş doktoru neyse geri toplandık malzemeyi hoca restoranın oraya benim asıl mekana yani.tabi bu arada havada karardı.gecede işe gidecem.salladım 3 olta birer iğneli dubara oltası, 1 tanede hamurlu küspeli.10-15 dk geçti tık yok, bizden 30 mt. yanda adamın zili yere yattı bir.çekti bir sazan.bizde ses yok, baktım dubara oltasının biri sallandı, hemen geldim yanına devamı yok, dedim bu dubarayı aldı gitti yemliyim bari, oltayı çektim ip dolaştı, hava karanlık feneri yakim dedim yanmıyor, yeni pilleri taktım gene hikaye, yanmıyor ,neyse el yordamıyla yeni dubara takim atim dedim oltayı dubara kutusunu devirdikmi alllllah .gürselle apo birbirine bakıyor, bu aksiliğin sebebi hangisi acaba, tabi ben ikisine birden bütün şimşeklerimi yöneltmişim .anlayacağınız hiç balık alamadan döndük geldik, devamı çarşamba bici toplantısında

Motosikleti
    abi sayı olarak güzel av yapmışsın, iyi eylendirmiştir.hem zaten sudaki balığa pazarlık olmaz.diyemezsin sen küçüksen oltama gelme kardeşim ne gelirse kısmet odur.fakat yanlış hatırlamıyorsam sen deniz tarafına gideceğiz demiştin.sakın şimdi bana denizden tuttum abi demeyesin .
    dün akşam yarım saat kadar göle 3 dubara 1 küspeli olta salladım.tabi öncesinde adaşım marmokcu gürsel ve arkadaşı abdullah beni aradılar göl kenarında bici mekanımızda oturuyoruz gel muhabbet edelim dediler tabi beni yolumdan ettiler neyse 1 saat kadar sohbetten sonra baktım bırakacakları yok, dedim hadi sizde gelin beraber oltaya gidelim(hangi akla hizmetle demişsem) dubaralarımı gündüzden toplamıştım, buzdolabına katmıştım.neyse zaten bulunduğumuz yerden birkaç dk. sonra şantiyenin oraya geldik, yoldan baktım suyun kenarında bir reno duruyor, iyi dedim bende az gerisinden olta atarım, suyun kenarına indik dakka 1 gol 1 adam meğer olta atmıyormuş, yanında bayanda var meğer adam diş doktoru neyse geri toplandık malzemeyi hoca restoranın oraya benim asıl mekana yani.tabi bu arada havada karardı.gecede işe gidecem.salladım 3 olta birer iğneli dubara oltası, 1 tanede hamurlu küspeli.10-15 dk geçti tık yok, bizden 30 mt. yanda adamın zili yere yattı bir.çekti bir sazan.bizde ses yok, baktım dubara oltasının biri sallandı, hemen geldim yanına devamı yok, dedim bu dubarayı aldı gitti yemliyim bari, oltayı çektim ip dolaştı, hava karanlık feneri yakim dedim yanmıyor, yeni pilleri taktım gene hikaye, yanmıyor ,neyse el yordamıyla yeni dubara takim atim dedim oltayı dubara kutusunu devirdikmi alllllah .gürselle apo birbirine bakıyor, bu aksiliğin sebebi hangisi acaba, tabi ben ikisine birden bütün şimşeklerimi yöneltmişim .anlayacağınız hiç balık alamadan döndük geldik, devamı çarşamba bici toplantısında

yok abi denize kadar gitmedim ama biraz daha gitsem gölün denize karıştıgı yeri bulacaktım bende solucanı evde unutmuşum buraya kadar da gelmişken bir ekmek atalım da ne cıkarsa bahtımıza dedik o da ne balıklar da sıraya geçmiş beni tut beni tut diye eeee ayıp olmasın dedik hepsini yakaladıkdünyanın en acemisi bile gelse o ortamda balık yakalardı sen de sıkma canını kısmet birdahakina şşöle baboş bitane yakalarsın inşallah abim ama kovboy şapkası da yakışmış demi bana

nerdesiniz oltacılar
    güncell

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    suya iade edilebilir ama

resimdeki balıklardan bir tanesi aynalıya çok benziyor ama diğerlerini israil sazanına benzettim.

bu hızla devam ederseniz seneye tutacak balık kalmaz
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suya iade edilebilir ama

resimdeki balıklardan bir tanesi aynalıya çok benziyor ama diğerlerini israil sazanına benzettim.

bu hızla devam ederseniz seneye tutacak balık kalmaz
    babaçim doğru söylüyorsun suya iade edilir.ben kesinlikle öyle yapıyorum, ben bunu yaparken ortamdaki diğer oltacılar varsa herbiri bir yandan yapışıyor ya arkadaşım niye bırakıyorsun, küçükleri daha lezzetli kızartınca çıtır çıtır oluyor diye
    ama resimden gördüğüm kadarıyla cengizimin tuttuğu balıklar 30 cm den büyük
    biliyorsundur sazanda boy limiti 30 cm
    ama ne varki istesemde geri bırakamadığım tür var,oda sudak.hayvanda öyle bir cins varki ağzına iğne deydimi kesinlikle çok kısa sürede ölüyor, suya bırakıyorum bakıyorumki yan yatmış
    bu arada sudak boy limiti 22 cm
    pişirince çok güzel kokuyor (ağzım sulandımı ne)

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler