Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Arcade Oyun Sevenler Derneği (Atari Salonu Oyunları)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amirim; jeton tertibatı da koy bari de herşey yerli yerinde olsun.
    Satılıyor aslında aliexpresste, ama gerek yok ya hu

Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tasarım çok güzel olmuş.
    ufak bir fikir vermek isterim bence bilgisayar kasasındaki anakartı kasadan çıkartıp mdf üzerine sabitlerseniz, hem ulaşımı daha rahat olur hemde havalanma olayı daha iyi olur. temizlemeside en kolayı...
    Kasanın yan kapağını açık kullanacağım, sistemi dağıtıp dolap içine yerleştirmek pek mantıklı değil. PC kasasında bir arıza vs olduğunda kolayca elimdeki başka bir kasayı sistemin içine atıp devam edebilirim.

Arcadenin arka altından soğuk hava girişi, arka üstünden sıcak hava çıkışları var. Ne olur ne olmaz diye belirli bir ısıya ulaşınca devreye girecek bir termostat ve fan da takacağım. Monitör de aynı kapalı alanda olacağı için belirli bir ısıya ulaşacaktır sistem.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hörmetli ve maharetli hocam,evde logitech G27 direksiyon seti var,şöyle kallavi bir stand yapmayi dusunuyorum,mdf kullansam iş görurmu?,varsa alternatif önerilerin yardimci olursan sevinirim.

Veletlere dayanacak kadar saglam olsun.

Hazir urunler var ama dayaniksiz gibi.

Marangoz islerinde,birleşim,bağlanti vs.konularda tecrubelerini paylaşmani rica ederim.
    MDF de olur sunta da olur, önemli olan montajını destekli yapman. Güç ve yük taşıyacak pozisyonlarda birleşim yerlerine içten ek parça vs atman gerekir. Yoksa sadece vidalama ile dayanıklı olmaz.

Ne demek istediğimi bir resim atarak anlatırım, arcade de kolların olduğu kısım fazla darbe alacağı için içten destekledim.
    levend84 bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    River raidle başlayan hikaye international süper star soccerda aşırtma, Gol 3, Benjamin, haggar, Mustafa. Hala favorim double dragondur, karı soymaca . Brutality yapamayanla oynanmazdı bizde. Bi tek benumaru versinler yeterdi.
    Golden axe. her salonun favorileri olurdu. Azmi dayak yedik ipli jeton yüzünden. Kaç salondan banlandik bi oyun vardı adını yıllardır hatırlayamıyorum. Kof tarzı, Eric adında şişman bi viking amcayla oynardım. Dalga atardı, ucunda dev fıçılı sopayı kafaya indirirdi. Hatta fredy falanda vardı sanırım o oyunda. Bi kitlerdim adamları flawlessdan kurtulamazlardi adıni bi hatirlasam. Hey gidi günler.
    söylediğiniz oyunu ben de çok severdim. adı da world heroes. favori karakterim dragon'du bu oyunda.

street hoop: favorim tayvan

ve sonradan gelse de severek oynadığım samurai shodown vardı: favorim ukyo'ydu

ve elbette herkesin sevgilisi street fighter...

hey gidi günler bee, az mı okuldan kaçıp atariye gittik küçükken..
    mchi bunu beğendi.
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söylediğiniz oyunu ben de çok severdim. adı da world heroes. favori karakterim dragon'du bu oyunda.
    http://www.neo-geo.com/reviews/speci...oject/wh3a.png

https://i.ytimg.com/vi/JLLyd7ZQuoo/hqdefault.jpg

http://www.siliconera.com/wordpress/.../ss2-thumb.jpg

Nasıl bi sevaba girdin anlatamam, oynıyım direk özlemişim
    _chaotic_ bunu beğendi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Snow Bros hastası var mı ?
    Olcay Avşar ve fatih.met bunu beğendiler.

Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Snow Bros hastası var mı ?
    Çok görürdüm ataricilerde ama hiç beceremedim onu.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Çok görürdüm ataricilerde ama hiç beceremedim onu.
    Bende zaten izlemekle yetinirdim. Ne zaman bilgisayar aldım disketten oynayabildim doyuncaya kadar. Yoksa tam jeton canavarı oyun.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    şöyle bişey buldum, içerisinde 815 tane oyun varmış, portatif, gayet kullanışlı duruyor.
    bu kadar paraya değer mi acaba?

https://www.banggood.com/tr/HD-680-I...r_warehouse=CN

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle bişey buldum, içerisinde 815 tane oyun varmış, portatif, gayet kullanışlı duruyor.
    bu kadar paraya değer mi acaba?

https://www.banggood.com/tr/HD-680-I...r_warehouse=CN
    Güzel aletler bunlar, fişi tak salonda tv'ye bağla oyna. Fakat çok para bana göre, paradan ziyade lcd ya da plazma tv ile gerçek arcade görüntüsü alınamıyor maalesef.

Ama ne uğraşcam alır iki oynarım diyen için mantıklı, elimden gelir kendim yaparım dersen benzer sistemi yapmak zor değil. Lazım olan her parçası satılıyor aliexpresste, yarı paraya mal olur belki.

Ben işi abartıp resimlerde gördüğünüz 50 cm monitörü kullanmaktan vazgeçtim

70 cm crt tvyi söküp ekranını ve elektronik aksamını kullanacağım, fakat tv ile pc yi bağlamak için vga dan scarta çeviren el yapımı bir kablo ve anakartın yazılımını düzenleyen bir kaç program ile çözünürlüğü 240x120 ye düşürüp 15 khz ile çalıştıracağım inşaallah.

Bu sayede gerçek bir arcade görüntü kalitesi alacağım sanırım.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    2 sene önce bir çatı katına taşınma planlarım vardı. Antrenin direkt salon olduğu bir çatı katı. İçini tamamen man cave olarak tasarlayacaktım. (iç mimarım) Bir adet multi oyun yüklenebilen yeni nesil arcade makinelerden, bir adet bilardo masası, projeksiyonumu, KRK Rokit 6 G3 stüdyo monitörlerimi, dart tahtamı vs. koyacaktım. Duvarlara arkadaşımdan rica edip siyah duvar üzerine grafitiler yaptıracaktım. Kriz patlak verdi emlak satışları durdu, bizim hayaller başka bahara kaldı.

Motosikleti
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel aletler bunlar, fişi tak salonda tv'ye bağla oyna. Fakat çok para bana göre, paradan ziyade lcd ya da plazma tv ile gerçek arcade görüntüsü alınamıyor maalesef.

Ama ne uğraşcam alır iki oynarım diyen için mantıklı, elimden gelir kendim yaparım dersen benzer sistemi yapmak zor değil. Lazım olan her parçası satılıyor aliexpresste, yarı paraya mal olur belki.

Ben işi abartıp resimlerde gördüğünüz 50 cm monitörü kullanmaktan vazgeçtim

70 cm crt tvyi söküp ekranını ve elektronik aksamını kullanacağım, fakat tv ile pc yi bağlamak için vga dan scarta çeviren el yapımı bir kablo ve anakartın yazılımını düzenleyen bir kaç program ile çözünürlüğü 240x120 ye düşürüp 15 khz ile çalıştıracağım inşaallah.

Bu sayede gerçek bir arcade görüntü kalitesi alacağım sanırım.
    hocam yapmasına yapılır da bu şekilde portatif, direk hdmi veya vga dan tv ye tak, oyunlar otomatik gelsin şeklinde bir sistmei yapmak hemen hemen aynı paraya gelir belki de daha masraflı olabilir.
    ama yine de şu an için bu cihaza 1000 TL yüksek bi rakam

Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yapmasına yapılır da bu şekilde portatif, direk hdmi veya vga dan tv ye tak, oyunlar otomatik gelsin şeklinde bir sistmei yapmak hemen hemen aynı paraya gelir belki de daha masraflı olabilir.
    ama yine de şu an için bu cihaza 1000 TL yüksek bi rakam
    aynı işi yapan başka bir makina: içinde 7000 oyun varmış. listesine baktım tüm sevilen oyunlar var sanırım

http://www.hepsiburada.com/arcade-st...xoCgMUQAvD_BwE

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    http://www.neo-geo.com/reviews/speci...oject/wh3a.png

https://i.ytimg.com/vi/JLLyd7ZQuoo/hqdefault.jpg

http://www.siliconera.com/wordpress/.../ss2-thumb.jpg

Şu kılıçlı oyunda az mı jeton kaptırdım bee :D Hanzo denen herifi yanlış hatırlamıyorsam tabi beni evire çevire dövüyordu
    Hak edene hak ettiğini vereceksin!

Motosikleti
    aynı işi yapan başka bir makina: içinde 7000 oyun varmış. listesine baktım tüm sevilen oyunlar var sanırım

http://www.hepsiburada.com/arcade-st...xoCgMUQAvD_BwE
    bunda hdmi bağlantı yok, vga dan çevirici gönderiyolar. ayrıca o 7000 tane oyunun 6900 tanesi aynıdır.
    eskiden atari kasetleri olurdu 999 in 1 şeklinde, içinde 10-15 oyun olurdu, diğerleri ise o oyunların yarısından, orasından burasından başlatırdı seni, sanki yeni bir oyunmuş gibi sunarlardı.
    bu da böyle bişi diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    İş iyice dallanıp budaklanmaya başladı, kabin bitime yaklaştı ama daha gerçekçi bir boyut ve görüntü için CRT (tüplü) tv yapayım bari dedim.

Biraz araştırınca bir kaç yazılım ve kablo modifikasyonları ile crt tv yi pc ile bağlayıp oyunlarda çok kaliteli görüntüler almak mümkün olduğunu öğrendim. tabi ki bu sadece oyun içi görüntüler için geçerli, yoksa windows masaüstünde simgeler karış kadar filan.

Kablo modifikasyonu;

Ahan da oluyor galiba?

37 ekranda görüntüyü aldım, ince ayarları yapmadım henüz. Sonra kullanmak istediğim 70 erkan tv bozuk çıkınca hırs yaptım bir haftadır onun tamiriyle uğraşıyorum. 25 TL parça aldım 3 postada, olmadı namussuz

Neyse mecbur ikinci el bir tv bakacağız.

Bu foto da Sayın @levend84 için;

levend84 bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Jeton kaç para. Çok pahalı satarsan soba telimle gelirim

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Neyse, TV tamir işlerini şimdilik erteledim (beceremedim değil de )

Tüplü TV'den görüntü almayı başardım, fotoğraf sanırım hertz farklılığından dolayı kötü. Yani tv ye gözüm ile bakarken çok net görüyorum ama telefon kamera/ekranı ile boktan bir görüntü oluyor. Şaşırtmasın;

Kabini toparlamaya devam edeyim, zaten bir iki rötüşü ve cam işleri kalmıştı. İlk iş kontrol panelinin köşesini yuvarladım;

Kontrol paneline sürekli yukarıdan aşağı bir güç, tepki uygulanacağı için güçlendirdim. Destekler ;

Yerinde ;

Müdahele edebilmek, ileride oluşacak sviç kablo vs arızalarını giderebilmek için kontrol panelinin alt kapağı aşağı doğru açılıyor. Ama kolay bir açılma değil, iki taraftan geçme klips var, güç uygulamak lazım.

matrax33 bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Jeton diyorum jeton. Kaç para 1 jeton ?

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jeton diyorum jeton. Kaç para 1 jeton ?
    Agaya beleş

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Biraz çalışalım, çok ara verdik;

Tv'yi söküp tüpünü ve şasesini ayırdım ;

Tüpü MDF'nin üzerine koyup kalıp için çizdim, dekupaj ile boşalttım içini. Tek seferde denk gelmedi, bir kaç kere kalın zımpara ve dekupaj ile uğraş verdim.

Kabini yaparken en zor iş tüpün çerçeve kesimi desem yalan olmaz.

Tüpü kabine yerleştirdim, bişeylere benzemeye başladı;

Allah izin verirse bu hafta dolgu verniğini atarım diye düşünüyorum. Fakat hala kabin kenarlarına sofra bandı (T-molding) kullanayım mı yoksa tertemiz boya mı yapayım karar veremedim.

Bandın tek yararı yan yüzeyleri sticker kaplayınca bütün ayıbı kapatması benim için, ona da karar vermiş değilim gerçi. Yan yüzey komple sticker mı olsun yoksa karakterlerin fotoğraflarını tek tek yüzeylere yapıştırayım mı karar veremedim.

Bi akıl verin.

Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz çalışalım, çok ara verdik;

Tv'yi söküp tüpünü ve şasesini ayırdım ;

https://i.hizliresim.com/azR8jg.jpg
    https://i.hizliresim.com/NZJ83L.jpg

Tüpü MDF'nin üzerine koyup kalıp için çizdim, dekupaj ile boşalttım içini. Tek seferde denk gelmedi, bir kaç kere kalın zımpara ve dekupaj ile uğraş verdim.

https://i.hizliresim.com/YgR8ME.jpg

Kabini yaparken en zor iş tüpün çerçeve kesimi desem yalan olmaz.

Tüpü kabine yerleştirdim, bişeylere benzemeye başladı;

https://i.hizliresim.com/8YoWkW.jpg

Allah izin verirse bu hafta dolgu verniğini atarım diye düşünüyorum. Fakat hala kabin kenarlarına sofra bandı (T-molding) kullanayım mı yoksa tertemiz boya mı yapayım karar veremedim.

Bandın tek yararı yan yüzeyleri sticker kaplayınca bütün ayıbı kapatması benim için, ona da karar vermiş değilim gerçi. Yan yüzey komple sticker mı olsun yoksa karakterlerin fotoğraflarını tek tek yüzeylere yapıştırayım mı karar veremedim.

Bi akıl verin.
    çok güzel oluyor, eline sağlık. bence boya üstüne karakter fotosu yapıştırma daha temiz görünür.

bitince çok süper olacak yaw
    Olcay Avşar bunu beğendi.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)