Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Manavgat'tan Örnek Davranış

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Antalya'nın Manavgat İlçesinde, Ölümlü ve Yaralamalı Motosiklet Kazalarının Önüne 'Manavgat Kask Takıyor' Kampanyasıyla Geçilecek.

Kask kullanımını yaygınlaştırmak için Manavgat Kaymakamlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) ve Manavgat Motosiklet Kulübü (MMK) 'Manavgat Kask Kullanıyor' kampanyasını başlattı. Manavgat Emniyet Müdürlüğü, kampanya ile ilgili ilçede reklam ve ilan panolarına afiş astı.

İlçe Emniyet Müdürü Alper Tunga Gündoğmuş, motosiklet kazalarında ölümlerin yüzde 90'ının sürücülerin kask takmamasından kaynaklandığını söyledi. Motosiklet sürücülerinin emniyet kemerlerinin kask olduğunu belirten Gündoğmuş, Karayolları Trafik Kanunu Yönetmeliği'ne göre kask takmanın mecburi olduğunu kaydetti.

Gündoğmuş, "Motosiklet kazalarında kask takmanın önemi çok büyük. Kask takma sürücüyü hayata bağlar. Olası kazalarda kafadan alınacak darbelerin önüne geçer. Kask, motosiklet sürücüsünün kendi hayat sigortasıdır. Başlattığımız kampanya ile sürücülerimizi kask takmaya gönüllü teşvik etmek istiyoruz. Vatandaşlarımızın kampanyamıza yoğun ilgi göstereceğine inanıyoruz." diye konuştu.

Gündoğmuş, kampanya ile ilgili 6 Mart'ta Antalya, Alanya, Burdur, Serik ve çevre ilçelerinden gelecek kasklı motosiklet sürücüleriyle şehir içi gösterisi yapacaklarını söyledi.

Kaynak:haberler.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Guzel bir proje , fakat nicin polis memuru arkadaslarin resimleri basilmis billboard'lara? Yani onlar takmiyorlarmiydi ki ? simdi takiyorar?

Tam olarak resmedilen sey bana projeyi ima edemiyor.

Yinede guzel bir adim , ama siradan motosiklet kullanicilari resmedilmis olsa idi daha iyi olurdu diye dusunuyorum.
    First Day Of My Life

sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    helal...tebriqler

Kask takma konusunda halkı bilinçlendirmek adına atılmış büyük bir adım. Manavgat Belediyesini kutluyorum.. Kask kullanımının artacağını düşünüyorum..

Motosikleti
    Cosa 200
    Yahu adim guzelde neden kolluk gucu ? Dayatma varmis hissi veriyor fikrim bu.
    Tum motosiklet suruculerinin once kendi can guvenligi icin takmasi gereken kaski bilinclendirmek icin kolluk guclerinin resmediliyor olusu bana biraz tuaf geliyor.

Yine belirtiyorum adim bence cok iyi lakin resim dayatma hissi veriyor.
    First Day Of My Life

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    tek bi sozle yine skandal olacam ama antalyada calisdigim cok kisa surede gordum ki Turk motosiklet kullanicisina yazilan kasksiz motosiklet kullanma cezasi turiste yazilmiyor...kendimden utandim bunu gordugumde...insaf diyorum...yoruma acik diyorum...
    baskada bisey demicem...nede olsa insan haklari var adamlarin...,
    soylemenin tam yeri oldugunu dusundum...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    Cosa 200
    Baslarini serin tutmak lazim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:02 ----------

Alıntı jonturq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guzel bir proje , fakat nicin polis memuru arkadaslarin resimleri basilmis billboard'lara? Yani onlar takmiyorlarmiydi ki ? simdi takiyorar?

Tam olarak resmedilen sey bana projeyi ima edemiyor.

Yinede guzel bir adim , ama siradan motosiklet kullanicilari resmedilmis olsa idi daha iyi olurdu diye dusunuyorum.

Polisimizi seviyorum
    First Day Of My Life

Motosikleti
    HYOSUNG GT 250 R
    Güzel ve örnek bir davranış kutluyorum kendilerini
    [B][COLOR="Red"]powered by CihAnTuNiNg[/COLOR][/B]

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek bi sozle yine skandal olacam ama antalyada calisdigim cok kisa surede gordum ki Turk motosiklet kullanicisina yazilan kasksiz motosiklet kullanma cezasi turiste yazilmiyor...kendimden utandim bunu gordugumde...insaf diyorum...yoruma acik diyorum...
    baskada bisey demicem...nede olsa insan haklari var adamlarin...,
    soylemenin tam yeri oldugunu dusundum...
    be kardeşim onlar turist "manavgatlı" değil ki. kendin söyledin be ya
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hep destek tam destek
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    be kardeşim onlar turist "manavgatlı" değil ki. kendin söyledin be ya
    nie biz avrupaya gidende bizede yabanciyiz diye tolerans olmuyo ama...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Aslinda benim ekleyecegim pek bisey yok bu konuya.. Guvenlik gücleri tabiki kask takicak. Bunun projeymis gibi gösterilmesi bence cok anlamsiz. Ama söyle bir baslik olabilirdi ; ''Manavgat Motosiklet Kulubu'' (MMK) Kask takiyor yola güvenle bakiyor gibi birsey olsaydi bu projeden bir anlam ve mesaj cikartabilirdim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:22 ----------

Alıntı jonturq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu adim guzelde neden kolluk gucu ? Dayatma varmis hissi veriyor fikrim bu.
    Tum motosiklet suruculerinin once kendi can guvenligi icin takmasi gereken kaski bilinclendirmek icin kolluk guclerinin resmediliyor olusu bana biraz tuaf geliyor.

Yine belirtiyorum adim bence cok iyi lakin resim dayatma hissi veriyor.
    Seninle ayni fikirdeyim dostum.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Ben de "jonturq" isimli üyemizin düüncelerine katılıyorum. Amaç halkın tümüne hitabetmek ise, o afişe sıradan motorcuların resminin konması daha etkileyici olurdu. Ya da polisin resminin yanına eklenebilirdi. Böylece polisin halka örnek ve öncü olduğu mesajı verilebilirdi. Polis zaten kask takıyor. Yine de örnek bir davranış. Bardağı dolu yanından görmeliyiz. Hep birlikte kask takalım, yola güvenle bakalım.

Serpico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Manavgatta 10 motosikletçiden sadece 1 tanesi kask kullanıyor da ondan resimlerde polislerin resimleri kullanılmıştır.
    Manavgat motosiklet clubünün böyle bir organizasyonu düzenlemesini çok isterdim ama Sayın belediye başkanı Şükrü Sözen ve ekibine sonsuz teşekkürler, bu gibi bir adımı attıkları için ve umarım devamı gelir.
    İNSANOĞLUNUN İCAT ETTİĞİ EN GÜZEL ŞEY MOTORSİKLETTİR...........

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler