Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Türk Omurga Derneği: Motosikletler Denetlensin

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı E-M-R-E adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel araştırma diyemiyeceğim araştırma herhalde trakyada yapılmış ,
    bu araştırmalara göre doğru bir sonuç elde edilemez zira motosiklet kullanım yaşı ortalaması alelade ortada 32
    çözüm önerileri zaten olması gereken şeyler .
    Bilimsel bir araştırmaya yapılacak en anlamsız eleştiri bu olsa gerek.
    Muhtemelen Trakya'nın ne olduğunu bilmiyorsunuz.
    Trakya'da motosiklet kullanımı Ege bölgesindeki kadar yoğun değil belki ama
    az da değildir.
    Biraz ortalama eğitim seviyesiyle ilgili biraz da denetimlerde yakalananın gözünün yaşına da bakılmadığıyla alakalı olacak ki Trakya'da plakasız motorlara,13 yaşındaki motorculara,bir motor üzerine üç kişi binip şehirden şehire gitmelere pek rastlanmaz.
    Motorcuların yaş ortalaması da bu yüzden yüksektir.
    Nisbeten yüksek bir yaş ortalamasına rağmen Trakya'da da yazın tişört üzeri kask,kışın kask yerine kasket,korumalı mont yerine kaz tüyü mont giyenlere,
    ben dahil motoru kendi kendine öğrenenlere bolca rastlanır.Hal böyle olunca kaza da ,yaralanma da çoktur.

Motorcuları bu kadar dikkate alan bir bilimsel araştırmanın varlığından bu sayede haberdar olduk.Motorcuların da toplumun da gözünü açması için büyük bir fırsattır.

sırası gelmişken söylemek istiyorum.
    Araştırmayı yapan Prof.Dr.Erol YALNIZ gözbebeği kıymetinde bir doktordur.Kişiliği,mesleki bilgisi ve yaptıkları ile her zaman çok büyük bir saygı uyandırmış,mesleğinde bizzat şahit olduğum mucizeler yaratmış,insan sevgisi fevkalade gelişmiş gerçek bir bilim adamıdır.

Böylesine değerli bir Hocamızın yaptığı araştırmayı eleştirmek için motora binmek,klavye kullanabilmekten çok daha fazlası gerektiği kanaatindeyim.Bırakalım bilimsel sonuçları bilim adamları eleştirsin.
    Motora korumalı binmek kadar Unutmamamız gereken bir diğer husus da şu:
    Motora binen bir gün düşebilir.Nitekim düşüyoruz kalkıyoruz,bazen sadece üzerimizdeki tozu silkeleyip yola devam ediyoruz.Erkeğiz ya ufak tefek yaralanmaları önemsemeyiz.Bu toz silkelemek bile bazen en hayati hatamızın başlangıcıdır."Canı tatlı" dediğimiz insanlarla dalga geçeriz ya aslında en doğrusu onların yaptıklarıdır.
    Motordan düştüğümüzde oluşan minnacık bir zedelenme hayatımızın geri kalanını zehir etmeye,ölümcül sonuçlar doğurmaya sebeb olabilir.Bu yüzden en basit kazamızda bile olabildiğince seri sekilde doktor kontrolünden geçmekte fayda görüyorum.Bir çok ortopedik rahatsızlığın temelinde geçmişte yaşanmış küçük bir kazanın olduğunu ancak rahatsızlık ilerleyince farketmek çok acı bir tecrübedir.Umarım kimse yaşamaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne olursa olsun bence insanlara full korumanın önemi çok daha iyi bir şekilde anlatılabilmeli
    seninde dediğn çözüm önerisi ilkay , onlar için zaten olması gereken şeyler dedim !
    bi insan kaskı neden taktığını bilmesse sıkıyo, terletiyo diye çıkarması çok normal

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilimsel bir araştırmaya yapılacak en anlamsız eleştiri bu olsa gerek.
    Muhtemelen Trakya'nın ne olduğunu bilmiyorsunuz.
    Trakya'da motosiklet kullanımı Ege bölgesindeki kadar yoğun değil belki ama
    az da değildir.
    Biraz ortalama eğitim seviyesiyle ilgili biraz da denetimlerde yakalananın gözünün yaşına da bakılmadığıyla alakalı olacak ki Trakya'da plakasız motorlara,13 yaşındaki motorculara,bir motor üzerine üç kişi binip şehirden şehire gitmelere pek rastlanmaz.
    Motorcuların yaş ortalaması da bu yüzden yüksektir.
    Nisbeten yüksek bir yaş ortalamasına rağmen Trakya'da da yazın tişört üzeri kask,kışın kask yerine kasket,korumalı mont yerine kaz tüyü mont giyenlere,
    ben dahil motoru kendi kendine öğrenenlere bolca rastlanır.Hal böyle olunca kaza da ,yaralanma da çoktur.

Motorcuları bu kadar dikkate alan bir bilimsel araştırmanın varlığından bu sayede haberdar olduk.Motorcuların da toplumun da gözünü açması için büyük bir fırsattır.

sırası gelmişken söylemek istiyorum.
    Araştırmayı yapan Prof.Dr.Erol YALNIZ gözbebeği kıymetinde bir doktordur.Kişiliği,mesleki bilgisi ve yaptıkları ile her zaman çok büyük bir saygı uyandırmış,mesleğinde bizzat şahit olduğum mucizeler yaratmış,insan sevgisi fevkalade gelişmiş gerçek bir bilim adamıdır.

Böylesine değerli bir Hocamızın yaptığı araştırmayı eleştirmek için motora binmek,klavye kullanabilmekten çok daha fazlası gerektiği kanaatindeyim.Bırakalım bilimsel sonuçları bilim adamları eleştirsin.
    Motora korumalı binmek kadar Unutmamamız gereken bir diğer husus da şu:
    Motora binen bir gün düşebilir.Nitekim düşüyoruz kalkıyoruz,bazen sadece üzerimizdeki tozu silkeleyip yola devam ediyoruz.Erkeğiz ya ufak tefek yaralanmaları önemsemeyiz.Bu toz silkelemek bile bazen en hayati hatamızın başlangıcıdır."Canı tatlı" dediğimiz insanlarla dalga geçeriz ya aslında en doğrusu onların yaptıklarıdır.
    Motordan düştüğümüzde oluşan minnacık bir zedelenme hayatımızın geri kalanını zehir etmeye,ölümcül sonuçlar doğurmaya sebeb olabilir.Bu yüzden en basit kazamızda bile olabildiğince seri sekilde doktor kontrolünden geçmekte fayda görüyorum.Bir çok ortopedik rahatsızlığın temelinde geçmişte yaşanmış küçük bir kazanın olduğunu ancak rahatsızlık ilerleyince farketmek çok acı bir tecrübedir.Umarım kimse yaşamaz.
    öyle bir yazmışsın ki sanki ben bu yazdıklarının aksini iddea ediyorum
    çözüm önerilerine katılıyorum ve olması gereken şeyler dedim zaten ,
    bu önlemlerin alınması için araştırma yapmaya lüzum yok
    saçma bulduğum yeri ortalama yaşın 32 olması sadece inanmıyorum doğru dahi olsa
    çünkü; seninde belirttiğin gibi çok küçük yaşta motor kullanan insanlara rastlıyoruz
    gördüğüm hemen hemen herkez genç askerliğini dahi yapmamış çocukllar,
    sanırım bu yaş ortalaması ehliyetliler üzerinden alınmış olabilir,
    ayrıca her araştırma sağlıklı sonuç vermez dostum bilim adamları araştırmalarda
    kaç fare öldürdü sonuca gitmek için hesaplanamaz bile araştırmalar ve istatistikler için kimse net olarak budur diyemez. .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler