Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2008 ‘in Ardından

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

2009 ‘a sayılı saatler kaldı. Her yeni yıl yeni beklentileri beraberinde getirirken geride bıraktığımız yıllar iyi kötü pek çok izler bırakmakta hayatımızda. Yeni yılınızın huzurlu, sağlıklı, iki teker üzerinde ve başarılarla geçmesini dileriz.

2008 yılında neleri konuşmuşuz bir hatırlayalım:

Motorsporları

Sinan Sofuoğlu. Sinan Sofuoğlu 9 Mayıs 2008 tarihinde, Türkiye Motosiklet Pist Şampiyonası ‘na hazırlanmak üzere çıkmış olduğu antremanda geçirdiği kaza sonucunda ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldıktan bir süre sonra vefat etti.
    Emre Akkoç. Türkiye’nin milli motosiklet yarışçılarından olan ve bu alanda birçok başarı kazanan 38 yaşındaki Emre Akkoç geçirdiği trafik kazası sonrası vefat etti.

Kenan Sofuoğlu.
    Dünya Superbike şampiyonasından Supersport şampiyonasına geri dönen şampiyon motorcumuz Kenan Sofuoğlu, bu seride ilk yarışını kazanmayı başardı.
    Milliyet’in 54. Geleneksel Yılın Sporcusu Anketi’nde ve Zaman Gazetesi 18. Geleneksel Sporun Oscarları Ödülleri’nde Dünya Süpersport Motosiklet Şampiyonumuz Kenan SOFUOĞLU “Yılın Sporcusu” seçildi.

Valentino Rossi. İyi bir performans sergileyen italyan pilot MotoGP ‘yi kazanırken İtalyan vergi dairesi ile yaşadığı sıkıntı gündemi bir süre meşgul etti.

Troy Bayliss.
    Troy Bayliss, Fransa’da 2. yarışta aldığı galibiyet ile Superbike serisi galibiyetlerine bir yenisini daha ekledi ve ilk yarışın sonucunda da Superbike’ta 3. kez şampiyonluğunu ilan etmiş oldu.

Michael Schumacher.
    F1 ‘in efsane pilotlarından Schumacher, motosiklet ile pistlere çıkmaya başladı. Daha çok yaptığı kazalar ile gündeme gelen pilot Schubert RACE serisi kasklarında testini yapmakta.

Dakar. Çöller 2008 ‘de boş kaldı! 5 Ocak’ta Lizbon’dan başlayacak ve 20 Ocak ‘ta Senegal ‘in başkenti Dakar ‘da sona erecek 30. Dakar Rallisi, Moritanya’da güvenliğin sağlanması ile ilgili duyulan endişeler nedeniyle iptal edildi.

Orta Avrupa Rallisi.
    Dakar Rallisi’ndeki disiplinlerde motosiklet, otomobil ve kamyon kategorilerinde dünyanın en iyi pilotları Central Europe Rallisi’nde biraraya geldi.. Central Europe Rallisi’nde 96 motosiklet, 18 ATV, 84 otomobil ve 40 kamyon toplam 238 yarışmacı start aldı. Jim Beam Türk Takımı sporcuları Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar Türk bayrağını finiş noktasına ulaştırmayı başardı.

Bridgestone.
    Bridgestone, önümüzdeki 3 sene boyunca MotoGP Dünya Şampiyonası’nın Resmi Lastik Tedarikçisi olacak.

Aroma. Aroma Yarış Takımı, 2008 Türkiye Motosiklet Pist Şampiyonası’nı Takımlar Şampiyonu olarak tamamladı.

Üreticiler

Honda.
    Yollarda 60.000.000 ‘dan fazla olan Honda Super Cub, en çok satan içten yanmalı motora sahip araç oldu.

Harley-Davidson. İtalyan Motosiklet markası MV Agusta ve Cagiva, Harley Davidson tarafından 70 milyon avro karşılığı satın alındı.

Yamaha. 4 Haziran 2008 saat 21 itibariyle beklenen an geldi, Yamaha tüm resmi sitelerinde 2009 Vmax’ı yayınladı. Araştırma, tasarım, planlama ve üretim süreci yaklaşık 10 yıl aldı.

Suzuki
    . Paris ‘te Suzuki ‘nin ikinci lansmanı Gladius 650 oldu. [makale]

Ducati. Streetfighter modeli oldukça yankı uyandıran firma logosunuda değiştirdi.

BMW. BMW K serisini duyurmasının yanı sıra karşımıza çıkarttığı Lo Rider konsepti ile ön plana çıktı.

Kuralkan. Firma 2 adımı, Husqvarna ve S&T Kanuni distribütörlüğü ile uzun süre konuşuldu.

Diğer

Şehitlik Ziyareti. Kadıköy Salı pazarı ve Dolmabahçe mevkilerinden Türk bayraklarıyla süsledikleri motorları ile yola çıkan yüzlerce motosiklet tutkunu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle Edirnekapı Şehitliğini ziyaret etti.

Pininfarina. Dünyaca ünlü tasarımcı Pininfarina Motosiklet Kazasında Vefat Etti

Moto Aktüel
    Online Motosiklet Bilgi Kaynagı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    acsısıyla tatlısıyla bir yıl daha geçti tüm mt ailesinin yeni yılın hayırlara vesile olmasını diliyorum. . .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    tum mt ailesinin yenı yılını kutlarım...
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

Hepberaber mutlu yıllara.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    tecrübesi bol, kazasız belasız kilometreler diliyorum
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    üzüntüsü sevinciyle bir yıl daha gecti... nice mutlu yıllara....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Forumdan Uzaklaştırıldı
    keşke şu 2008 i bir gün daha kısa yapsalardı
    Nefret ettim be.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2008 yılı benim için çok saçma sapan geçti. bari 2009 da iyi günler görürsem ne mutlu bana. bu arada herkezin yeni yılını kutlarım.

Kristmıstınız , mübaret olsun.

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    2008 yılında malesef birçok motosiklet tutkunu dostumuzu da kaybettik. Onlarıda unutmamalıyız. Hayatını kaybeden arkadaşlarımıza allahtan rahmet geride kalanlara da sabır diliyorum.

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Mutluluk bankasının sevgi şubesinde, 2009 no'lu hesabınıza, 365 gün daha yatırılmıştır. Mutlu bir şekilde harcamanız dileğiyle.. MUTLU YILLAR...
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Motosikleti
    yok
    Umarım 2009 yılı kazasız, ötv'siz, üzüntüsüz bir yıl olur.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke şu 2008 i bir gün daha kısa yapsalardı
    Nefret ettim be.
    merak etme başka bir yıla eklerlerdi onu. ben de nefret ettim 2008 den.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler