Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Tekirdağ'da bir motosiklet sürücüsü 228 km hızla giderken önündeki motosiklete çarptı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu gene başka mecralara çekmeye çalışma istersen. Ben çarpana oh olsun denilsin de demiyorum bunu da çarpanı insan olarak gördüğümden değil onunda anası babası seveni vardır onlara saygısızlık olur düşüncesi ile demiyorum. Daha geçenlerde ben şımarığım diyen lavuğun teki iki genç insanı hayattan koparttı 8 yıl 4 ay ceza aldı artık ne kadarını yatar bilmiyorum. Şimdi ne olacak bir şerefsizin yüzünden iki genç insan gitti. Kimse kusura bakmasın insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı ve trafikte bu şekilde çevresini tehlikeye atanlar da tedavi edilmeli. Konunun klavye delikanlılığı ile ilgisini çözemedim ayrıca...
    E ben Oh olsun diyenlere tepki gösteriyorum zaten?
    İnsan olarak görmüyorsan o senin problemin elbette ama bunu en azından ailesini sevdiklerini düşünerek maskeliyorsan ne mutlu.
    Tabii ki insan hayatı bu kadar ucuz değil. Kusurla başkasına zarar verenlerinki de bu kadar ucuz değil, ben de onu söylüyorum.

Klavye delikanlısı sana ithafen değil işte ben öyle demiyorum dediğini söyleyen insanlar için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1600 GTL
    Kusurla başkasına zarar verenlerinki de bu kadar ucuz değil, ben de onu söylüyorum

Ayrıldığımız nokta burası ben bunu bir kusur olarak göremiyorum bu bana göre kasıttır... Yoksa istemeden trafik içinde hepimiz kazaya sebebiyet verebiliriz. Ama bu vlog çu tayfa bile isteye bunu yapıyor ve hiç kimseye de saygıları yok...
    zihnigonen ve lokalsürücü bunu beğendiler.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazılanlara bak, siz de kendinizi motorcu sayıyorsunuz ha?

Kabahati vardır büyüktür küçüktür.. Bir insanın kötülüğünü düşlemek, buna oh olsun demek, bir daha binemez olsun demek vs vs..
    Manyak mısınız lan siz? Manyaklığınızı geçtim ne biçim insansınız ya? Bu kadar kolay bir insanın kötülüğünü istemek dillendirmek oh demek..
    İnsanlığınıza sıçayım sizin ben.

Çarptığı kişi, bir motorcu değil de, senin çocuğun olsaydı? Yine sıçar mıydın?
    ERROR88 ve Birkannn bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusurla başkasına zarar verenlerinki de bu kadar ucuz değil, ben de onu söylüyorum

Ayrıldığımız nokta burası ben bunu bir kusur olarak göremiyorum bu bana göre kasıttır... Yoksa istemeden trafik içinde hepimiz kazaya sebebiyet verebiliriz. Ama bu vlog çu tayfa bile isteye bunu yapıyor ve hiç kimseye de saygıları yok...
    evet burada ayrışıyoruz.
    ben suçu ne olursa olsun suçlunun da insan olduğunu düşünüyorum.
    Bir de 10 saniyelik bir video kesitinden fazlaca anlam çıkartıyoruz. Videoda en fazla görünen şey ilerideki bir taşıtı göremeyen ya da gördüğü anda doğru karar veremeyen bir sürücü ile arkasından gelen trafikten haberi olmayan ya da haberi olduğundan ne yapacağını bilmeyen başka bir sürücü. çarpan kişi ruh hastası trafik canavarı mı, bir anda bir dalgınlığa mı düştü vs hiç bir şey bilmeden adam asıyoruz.

hoş, yine üstüne alınma bu kısmı, sosyolojik vaka analizleri çıkar böyle şeylere verilen tepkilerden.. benzerleri sanırım geçen sene abd'de otobanda kaza yapan bir kız için söylenmişti. arabanın teki zbam diye önüne atlıyor ve çakıyor kıza, kaza bu. ama kazadan 5 saniye önce kız makasa girerek gittiği için buraya yazılmayan orospuluğu mu kalmadı, kazadan sonra sinir krizi geçirir gibi bağırmasıyla dalga geçilmesi mi kalmadı..
    videoyu ortadan bölsen kızın önceki makaslar görünmese, düz yolunda makule yakın bir hızda giderken arabanın teki gelip önüne atlarken çakıyor buna.. olan bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çarptığı kişi, bir motorcu değil de, senin çocuğun olsaydı? Yine sıçar mıydın?
    Evet.
    Noldu şimdi? Bütün bu ahlaki açmazlara verebileceğin örnek "senin anana bacına yapsalar" dan mı ibaret?
    Çarpan kişi o motorcu değil de senin çocuğun olsaydı sen yine böyle eser miydin?

Senin yazacağın evet ne kadar samimiyse, benimki de o kadar samimi.
    youtube.com/@bisuruyorum

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet burada ayrışıyoruz.
    ben suçu ne olursa olsun suçlunun da insan olduğunu düşünüyorum.
    Bir de 10 saniyelik bir video kesitinden fazlaca anlam çıkartıyoruz. Videoda en fazla görünen şey ilerideki bir taşıtı göremeyen ya da gördüğü anda doğru karar veremeyen bir sürücü ile arkasından gelen trafikten haberi olmayan ya da haberi olduğundan ne yapacağını bilmeyen başka bir sürücü. çarpan kişi ruh hastası trafik canavarı mı, bir anda bir dalgınlığa mı düştü vs hiç bir şey bilmeden adam asıyoruz.

hoş, yine üstüne alınma bu kısmı, sosyolojik vaka analizleri çıkar böyle şeylere verilen tepkilerden.. benzerleri sanırım geçen sene abd'de otobanda kaza yapan bir kız için söylenmişti. arabanın teki zbam diye önüne atlıyor ve çakıyor kıza, kaza bu. ama kazadan 5 saniye önce kız makasa girerek gittiği için buraya yazılmayan orospuluğu mu kalmadı, kazadan sonra sinir krizi geçirir gibi bağırmasıyla dalga geçilmesi mi kalmadı..
    videoyu ortadan bölsen kızın önceki makaslar görünmese, düz yolunda makule yakın bir hızda giderken arabanın teki gelip önüne atlarken çakıyor buna.. olan bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

Evet.
    Noldu şimdi? Bütün bu ahlaki açmazlara verebileceğin örnek "senin anana bacına yapsalar" dan mı ibaret?
    Çarpan kişi o motorcu değil de senin çocuğun olsaydı sen yine böyle eser miydin?

Senin yazacağın evet ne kadar samimiyse, benimki de o kadar samimi.
    Bu amk aletini 32 senedir biz de kullanıyoruz, kimsenin canına, malına kastetmedim, kastedecek şekilde de sürmedim. 11 tane arkadaşımı bu meret yüzünden toprağa verdim. Haklı olanın gerektiğinde tam 7 sene hukuk mücadelesini verdik, haksız olanlarından ardından acımızı içimizde yaşayıp, fatihasını okuduk geçtik.
    Bu kadar pahalı motosiklete binecek kadar parası olan lavuk, gitsin parasını versin, pistte sürsün(boyunun ölçüsünü alsın). Boşver bunları, hadi hepsi olmadı, hız yapmak istedi, (ki biz de yeri geldi yaptık), ulan o hızla araçlara makas atmak nedir.
    Evet, başkasının canına, malına kasti olarak zarar veriyorsa, kendi çocuğum içinde senden çok daha samimi olarak aynı şeyi söylerim.
    maykilceksin ve lokalsürücü bunu beğendiler.

ben de son zamanlarda trafikte araçlardan çok kurye ve büyük cc motolardan sakınır oldum. özellikle ışıklarda yeşil yanınca aradan sıyrılıp öne geçmek için bazı arkadaşlar fazla özgüvenli manevralar yapıyor.

trafiğin yoğun olduğu iki şeritli yolda 300 basılmaz. bu özgüvenin kaynağı altındaki makine olursa sadece kendine değil başkasına da zararın olur..
    mattiadestro ve lokalsürücü bunu beğendiler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    Çarpan kişinin hakları zerre kadar umurumda değil, ama çarpılanın sakat kalması, canından olması, zamanından olması ve daha bir sürü şeyden mahrum kalması benim zoruma gidiyor. Bakıma muhtaç kalsaydı çarpılan, ona bakan olmak ister miydin? Lütfen cezai ehliyet sahibi kişinin yaptığı hatayı savunma? Bana kalsa kısasa kısas hakkının işletilmesi gerekir.
    lokalsürücü bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bu amk aletini 32 senedir biz de kullanıyoruz, kimsenin canına, malına kastetmedim, kastedecek şekilde de sürmedim.
    Kazayı yapan kişinin dün akşam aynı cümleleri söylediğini düşün şimdi de?

Evet, başkasının canına, malına kasti olarak zarar veriyorsa, kendi çocuğum içinde senden çok daha samimi olarak aynı şeyi söylerim.
    E tamam, sen oğlun beni öldürürse onun ölmesini isteyeceksin.
    Ben de sen oğlumu öldürsen de senin ölmeni istemeyeceğim.
    Sorduğun buydu, tanımış olduk birbirimizi buradan bir yere devam etmez sanırım.
    youtube.com/@bisuruyorum

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    istanbul a giderken 90-100 gidiyorum arkadan böyle bi gavat gelip bana çarpıyor

benim suçum ne

bide bu herifi koruyanlar var
    Beto87, espresso, maykilceksin ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbul a giderken 90-100 gidiyorum arkadan böyle bi gavat gelip bana çarpıyor

benim suçum ne

bide bu herifi koruyanlar var
    Kendileri gibi magandayı görünce refleks olarak koruyorlar. Utanmasa çarpılan kişiye yıkacaklar suçu. O kadar da ahlaklılar.
    maykilceksin, freasy ve lokalsürücü bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak bunu beğenmedim ve sana yakıştıramadım.

Ayrıca konuya dönersek motosiklette nereye bakarsan oraya gidersin kuralı işlemiş.
    Dümdüz virajsız boş otobanda çok kısa süre deniyorum. Normalde otobanda trafiğin akışına uygu sürerim. Tehlike yoksa yol da güzelse görüş açıksa taa en uzakları görebiliyorsam yaptığım bir şey. Zaten çoğunlukla otoban sıkıcı geldiği için ara yolları tercih ediyorum o yollarda da hızlı gitmem mümkün değil.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dümdüz virajsız boş otobanda çok kısa süre deniyorum. Normalde otobanda trafiğin akışına uygu sürerim. Tehlike yoksa yol da güzelse görüş açıksa taa en uzakları görebiliyorsam yaptığım bir şey. Zaten çoğunlukla otoban sıkıcı geldiği için ara yolları tercih ediyorum o yollarda da hızlı gitmem mümkün değil.
    Bizim yapacağımız gazlama o kadar olur anca. Yol düz olacak, asfalt düzgün olacak, yol boş olacak ki anca o zaman biraz hızlanıp tekrar yavaşlarız. O da uykumuz gelmesin/açılsın diye.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    symphony200
    Avukat arkadas var ise meraktan soruyorum.

Maganda kisisi eger yasar ise, "taksir ile islenen suc" maddesinden mi yargilanir?

motorine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cfmoto 250SR 2024
    Resmen facebook dayı yorumlarıyla dolmuş burası. Abi yazık ben sizin yerinize utandım nasıl bu kadar kötü düşünebiliyorsunuz? Hepiniz hatasız mı sürüyorsunuz motosikleti hiç mi hata yapmıyorsunuz? Videoyu baştan izlerseniz yol boş gibi görünüyor hızı zaten yüksek anlık gaza gelip daha da basmış gibi. Adam hata yapmıs onu savunmuyorum ama bu kadar ağır sözleri söylerken hiç kötü hissetmediniz mi? Ölsün, bir daha motora binemesin falan filan abi ayıp ya vallahi ayıp. Adam isteyerek çarpmamış değil mi? cidden kelimeler kifayetsiz.
    Gemileri yak kaptan. Sana da motor alalım.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yazılanlara bak, siz de kendinizi motorcu sayıyorsunuz ha?

Kabahati vardır büyüktür küçüktür.. Bir insanın kötülüğünü düşlemek, buna oh olsun demek, bir daha binemez olsun demek vs vs..
    Manyak mısınız lan siz? Manyaklığınızı geçtim ne biçim insansınız ya? Bu kadar kolay bir insanın kötülüğünü istemek dillendirmek oh demek..
    İnsanlığınıza sıçayım sizin ben.
    E helal olsun. Yazmaya cesaret edemezdim şahsen. Acaip vahşi ve gaddar tipleriz. "insan" olmanın değeri yok gibi bir şey bizim için. Ortalama bir Amerikalı biri şu başlığa verilen tepkileri okusa korkar resmen.

Geçenlerde kadın öğretmeni yumruklayan adam başlığında adamın oğluna mahallede toplu tecavüz edilsin imasında bulunan bir yorum okuduydum. Kendimizi iyi insanlar zannediyoruz ama bayağı sorunlu tipleriz. Hiç ama hiç normal değil.

Bu arada 228'le çarpmış olabilir ama saniyeler öncesinde hızı 300'dü. O kazadan sonra bir daha o yollarda o hızlarda kullanmak bir yana, motosiklete biner mi bilemiyorum. Trafikte aşırı yüksek hızların ne tür acılara yol açabileceğini bir çoğumuzdan daha iyi biliyor muhtemelen şu an kendisi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Kusurla başkasına zarar verenlerinki de bu kadar ucuz değil, ben de onu söylüyorum.
    Bu olaydaki hergelenin yaptığı "KUSUR" değildir, "KASIT"tır.

TÜRK CEZA KANUNU

Kast
    Madde 21-
    (1) Suçun oluşması kastın varlığına bağlıdır. Kast, suçun kanuni tanımındaki unsurların bilerek ve istenerek gerçekleştirilmesidir.
    (2) Kişinin, suçun kanuni tanımındaki unsurların gerçekleşebileceğini öngörmesine rağmen, fiili işlemesi halinde olası kast vardır. Bu halde, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını gerektiren suçlarda müebbet hapis cezasına, müebbet hapis cezasını gerektiren suçlarda yirmi yıldan yirmibeş yıla kadar hapis cezasına hükmolunur; diğer suçlarda ise temel ceza üçte birden yarısına kadar indirilir.
    Birkannn ve lokalsürücü bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar birşeyi düzeltmek isterim.

Muhtemel hız sınırı 80, 300 e kadar cıkmış.

Bu kadar hızlı gitmesi hata değil tercih, kaza da tercihinin sonucu yapılan bir hata. yani kurallara uygun gidiyormuş da hata yapmış vah kaza olmuş olayını bırakın.

Yiyemeyeceğin y... üstüne oturmayacaksın arkadaş. Kimse kusura bakmasın.

Her 2 tarafın da ailelerine sabır diliyorum, ancak adaletin olmadıgı ülkede adaletin olmasını da diliyorum.
    Metehan07-70 ve Birkannn bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kişinin, suçun kanuni tanımındaki unsurların gerçekleşebileceğini öngörmesine rağmen, fiili işlemesi halinde olası kast vardır.
    Öngörse o yolda o hızlarda kullanmazdı zaten.

200+km hızla birine çarpıp, motosikletten fırlayarak kemiklerini çatır çatır kırma kastının olduğunu düşünmüyorum.

Düşüncesiz ve aptal olduğu kesin, ama kasıt? Hiç zannetmiyorum...

Şu an hiç öyle değilim. Eminim düz yollarda forum ortalamasının çok altında hızlarda kullanıyorumdur. Ama yirmi yıl önce altımda şimdiki motosikletim olsa o sürücü ben olabilirdim. Çok yüksek ihtimal değil ama ihtimal dışı da değil.

Belki ben anormalim. Herkes oldum olası çok basiretli, ferasetli, öngörülü, vs.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    "insan" olmanın değeri yok gibi bir şey bizim için.
    İnsan olmanın değeri, karşındakine verdiğin değer kadardır. Senin zevkin için ben acı çekiyorsam, orada bir dur bakalım. Amerika'daki tazminat sistemi burada yürüseydi, bak bakalım kaç kişi "Paşalar gibi yatar, çıkarım" diyemeden eyvah ne yaparım derdi.
    Öngörmeyecek adamın zaten, ehliyet alacak aklı yoktur.
    Osm@n ve zihnigonen bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "insan" olmanın değeri yok gibi bir şey bizim için.
    İnsan olmanın değeri, karşındakine verdiğin değer kadardır. Senin zevkin için ben acı çekiyorsam, orada bir dur bakalım. Amerika'daki tazminat sistemi burada yürüseydi, bak bakalım kaç kişi "Paşalar gibi yatar, çıkarım" diyemeden eyvah ne yaparım derdi.
    Öngörmeyecek adamın zaten, ehliyet alacak aklı yoktur.
    Kazadaki sürücüden bahsetmiyorum, forumda verilen tepkilerden bahsediyorum.

Mesela, Amerika'daki bir motosiklet forumunda benzer bir kaza videosu paylaşılsa, altında "iyileşmesin, gebersin, intikam alınsın" tipi cevaplar bulamazsınız buradaki gibi. Olsa bile çok çok nadirdir.

Bu fark neden sizce?
    motorine bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)