Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Kulüplerinden Motosiklet Fuarına Kınama

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Kafam karıştı iyice.

Şurada dursun bu:

hasmet bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haddinden fazla insan geliyor, fiyatı uçuralım, boş beleş insanlar gelmesin, hem biz rahat edelim hemde aynı kazanmaya devam edelim mantığı yanlıştır! O fuara ucuz diye gelen boş beleşler ordaki ortamdan etkilenip belki de motosiklet sahibi olacaklar değil mi! Sektörün büyümesine bir nevi katkıdır. Zaten paraya kıyan harbi motorcular cepte, sen asıl ucuz yapıp diğerlerini sektöre kazandırsana, yer yetmiyorsa yer aç...

Motosiklet kulüplerinin serzenişinden ise bana ne! Madem kulüpler olarak motosiklet sürücülerinin fahiş bilet fiyatlarına asıl itirazı etmiyorlar onlarda beleş giremesin!
    bursalıali bunu beğendi.

Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu (MKSF) kimdir, hangi kulüpler bu yapının bünyesindedir, bilen var mı? Bir web sayfaları yok. Facebook sayfaları var. Orada da sadece 2014 yılında kuruldukları bilgisi yer alıyor.

https://www.facebook.com/pg/mksfmoto...=page_internal
    mksfmotosikletfederasyonu@gmail.com gibi bir eposta adresleri var. Benim de gmail.com'lu adresim. Çok şekerler.

Hangi kulüpler bunlar bulabilen var mı?

Türkiye Motosiklet Federasyonu'ndan ayrı bunlar. TMF'ye bağlı kulüpler listesi de yayınlanmış Web sayfalarında. Tarzan Motosiklet Kulübü var mesela. Ödemiş Motor Sporları Kulübü var. ismailyesil72@hotmail.com. Hitit Motosiklet Kulübü var. Adresi Türkiye İstatistik Kurumu Kurum Tabipliği, Ankara. Genel olarak aynı hobiyi paylaşan insanların bir arada aktivite yapması, düzenli buluşması gibi bir hava görülüyor. Öyle bir Honda Racing Club (HRC) havası sezilmiyor.

BEnim uzaktan takip ettiğim Hatay MOtosiklet Kulübü (HAMOK) var mesela. Başkanları Sıtkı Abi bu konuda ne der, merak ediyorum. Motosiklet kulüplerinin bedava bilet verilmemesine verdikleri tepkiye HAMOK da katılıyor mu?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kulüplerin motosiklet sektörüne katkıları var elbette ama bahsettiğiniz örnekler Rossi, Kenan vs biraz fazla uç olmuş. Burada BMW motor club Yamaha riding academy lerden bahsetmiyoruz. Şehir adı xxx enduro kulübü, xxx tigerlar, bilmemneresi.motosiklet kulübü vs yüzlerce kulüp var mı var. Bunlarla ilgili bir standart yok. Organizasyon, kulübüm ben diyen herkese bilet mi verecek yani.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    @COQ bilgiler için teşekkürler.

Benim buralarda kendimce gördüğüm bu "kulüp" insanları, topluca kafelere giden ve " garı gız kesmeye" giden tipler genelde. Hoş sizin bahsettiğiniz gibi kaliteli bir kulüp bizim gibi "normal" kullanıcılara bile doğrudan veya dolaylı olarak bu kadar yoğun etki ediyorsa; ücretsiz bilet almaları da normal sanırım.

Bir yandan da " Biz bir çok motosiklet severi temsil ediyoruz ve onların bu konularda ki sıkıntılarını dile getirmek adına bu fahiş fiyatlı motosiklet fuarına katılmayı ret ediyor ve kınıyoruz" demelerini beklerdim. Ya da sizin söylediklerinizden sonra böyle bir beklentim oluştu.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Amacı kar etmek olan ticari bir işletmeyi kazancını en üst seviyeye çıkarma çabasından dolayı eleştirmek çok doğru olmaz.

Pahalıysa, gitmezsin. Makul buluyorsan gidersin.

Zaten onlar Bilet Fiyatı x Toplam Ziyaretçi Sayısı hesabını yapmışlardır...

Bilet fiyatları düşsün diyen arkadaşlar, aynı yaklaşımla, çalıştıkları işyerlerinde sattıkları ürünlerin, verdikleri hizmetlerin fiyatlarının da düşürülmesini bir üst müdürlerine önerecek olsalar bunu nasıl bir gerekçeyle açıklarlar, çok merak ediyorum doğrusu ...

Kapitalizmi, öyle tümden alıp yabana atmayın... Kaynakların tahsisinde şu an için geliştirilmiş en önemli ekonomik sistemlerden biridir ve her bir tüketicinin fiyatlandırma üzerinden oyuyla oluşur.

Sahi, benzer verimlilikte bir oylama siyasette olsa durumumuz çok daha hayırlı olurdu; o da ayrı konu ...

Özetle: Sonuçta, bilet fiyatını şirket koyuyor ama siz de almazsanız almıyorsunuz; satamayan batar...
    espresso ve hasmet bunu beğendiler.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    fıyatlar normal olsun bızım gıbı mulaım ınsanlar gıtsın gorsun ufku acılsın vızyonu gelıssın
    ama fahıs fıyatla bu ısler olmaz kımse kazanmaz herkes kaybeder
    kuluperın bedava ısıne bırsey demeyecegım benım ne kulup uyelıgım vr ne dernek
    4 motorum var kendı kendımı ve oglumun sponsoruyum
    fahıs fıyat cekenlerı kınıyorum ve fuar bu sene gıtmıyorum canları cehenneme ne hallerı varsa gorsunler
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB500F
    fiyatların daha düşük olmasını istemek anlaşılabilir bir durum. ama buradaki mevzu kulüplerin bedava bilet bulamamalarından kaynaklı yakınmalarını bilet fiyatları üzerinden yapmaları. açıkçası ben mesnetsiz buldum bu açıklamayı.

bilet satışında da motosiklet ehliyeti olanlara indirimli bilet satarak hem doğru kitleyi yakalamak hem de kimseyi küstürmemek adına daha iyi bir yöntem olurdu.
    bursalıali bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Açıkçası bence de fiyatlar yüksek. Özellikle haftasonu fiyatları.
    Motosiklet kulüpleri de, denildiği gibi, şikayet edeceklerse bilet fiyatlarına etmeliydiler, kendilerine davetiye verilmemesine değil.
    bursalıali bunu beğendi.

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Alıntı mimarafi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilet satışında da motosiklet ehliyeti olanlara indirimli bilet satarak hem doğru kitleyi yakalamak hem de kimseyi küstürmemek adına daha iyi bir yöntem olurdu.
    Günümüzde yeterince ayrımcılık yapılıyor zaten. Fuarda bari yapılmasın.
    bursalıali bunu beğendi.

Beleşçi diye küçümsemek yanlış. Motoru olan ve olmayan herkes otuz lira verebilir. Zaten herkes gelecek de. Kimse kendini otuz lira ile zengin sanmasın. O ter kokusunu yine duyup yine sıra bekleyeceksiniz. Ama tek fark MESSE Frankfurt cebini daha çok doldurup, kanımızı daha çok emecek. Yanlış olan bu. Kendimizi niye sömürtüyoruz?
    fazil bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    klüp üyesiyim deyip bedava fuara girip ve bunu da hak bilip, bu kadar motosiklet sevdalısının hakkını yiyenlere hakkımı helal etmiyorum... onları allaha havale ediyorum...

Motosikleti
    Moto Guzzi Griso (2007) HD Sportster XL (1997)
    Geçen seneki fuarın kalabalığından şikayet edenler arasına beni de yazın Hiç bir motorla baş başa 10 saniye geçiremedim. Saçma sapan mankenler de fotoğraflarımı kirletip durdu. Bu kalabalığı önlemenin çözümü fiyat yükseltmek midir, yoksa daha geniş alanda katılımcıların daha çok motorla katılımlarının sağlanması mıdır? Ben daha geniş alanda popüler motorların daha fazla sergilenmesi taraftarıyım. Bedava bilete ise tabi ki karşıyım. Bu işin bedeli neyse herkes onu ödeyip girmeli. Elinde bedava bilet olanlar kapıda satışını yapıyor daha ucuza. Neresinden baksanız saçmalık yani. Bu sene katılmayacağım fuara ama umarım katılanlar için daha keyifli bir fuar olur.
    serdar23_Bilgem bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fakat fuara mal alacak olan gelsin arkadaş diye isyan edip malın bir numaralı alıcısı olan klüp üyelerini dışarda bırakmaya çalışmak çelişkidir.
    Fuar organizatorleri "motosiklet kulubuyum" diyene beles bilet vermeyince onlari disarida mi birakmis oluyor? Uyeler diger herkes gibi bilet alip iceri giremiyorlar mi? O zaman THY'de beni first class'tan disliyor hep... THY'ye bozuk mu atsam ki?

Not: "cimbizliyosun" diyeceklere: Bir cumle icin gereksiz yere iki sayfa yaziyi tekrar kes yapistir yapmak gereksiz kalabalik oldugu icin sadece ilgili cumleyi ekledim. Az yukarida hepsi duruyor zaten...

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amacı kar etmek olan ticari bir işletmeyi kazancını en üst seviyeye çıkarma çabasından dolayı eleştirmek çok doğru olmaz.

Pahalıysa, gitmezsin. Makul buluyorsan gidersin.

Zaten onlar Bilet Fiyatı x Toplam Ziyaretçi Sayısı hesabını yapmışlardır...

Bilet fiyatları düşsün diyen arkadaşlar, aynı yaklaşımla, çalıştıkları işyerlerinde sattıkları ürünlerin, verdikleri hizmetlerin fiyatlarının da düşürülmesini bir üst müdürlerine önerecek olsalar bunu nasıl bir gerekçeyle açıklarlar, çok merak ediyorum doğrusu ...

Kapitalizmi, öyle tümden alıp yabana atmayın... Kaynakların tahsisinde şu an için geliştirilmiş en önemli ekonomik sistemlerden biridir ve her bir tüketicinin fiyatlandırma üzerinden oyuyla oluşur.

Sahi, benzer verimlilikte bir oylama siyasette olsa durumumuz çok daha hayırlı olurdu; o da ayrı konu ...

Özetle: Sonuçta, bilet fiyatını şirket koyuyor ama siz de almazsanız almıyorsunuz; satamayan batar...

Usta gözünü seveyim bu yazı tarzından vazgeç.
    İlginç cümle yapısı ve her cümlenden sonra 3 nokta. Valla yanlış anlamayın ama İsim ve Avatar olmasa dahi sizin yazdığınızı anlarım. Artık o değişik stilinizden tanıyorum.
    Cidden çok itici bir cümle stiliniz var. Kendimi tutayım tutayım dedim ama her konuda her mesajınızda bunu görünce belirtmek istedim. Selametle.

nalpergok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 660 Sport
    Hiç uzatmaya lüzum yok; Motosiklete gerçekten gönül veren adam verir 15 -20 TL. sini girer içeri..
    serdar23_Bilgem bunu beğendi.

Motosikleti
    benelli tnt 250
    bu kulüpler kim ki kimi kınıyor :D Türkiye Motosiklet Federasyonu - TMF'ye yalakalık yaparken güzeldi dimi kulüpler beter olun beter.
    bursalıali bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta gözünü seveyim bu yazı tarzından vazgeç.
    İlginç cümle yapısı ve her cümlenden sonra 3 nokta. Valla yanlış anlamayın ama İsim ve Avatar olmasa dahi sizin yazdığınızı anlarım. Artık o değişik stilinizden tanıyorum.
    Cidden çok itici bir cümle stiliniz var. Kendimi tutayım tutayım dedim ama her konuda her mesajınızda bunu görünce belirtmek istedim. Selametle.
    Ben rahatlıkla okuyup anladım açıkçası. Dediğiniz gibi her cümle sonuna 3 nokta da koymamış.

Belki nesini itici, nesini tuhaf, nesini ilginç bulduğunuzu yazarsanız faydalı olur...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben kocaelide yaşıyorum ve öğrenciyim. İstanbul'a fuar için gidecegim , ekipman almaya. Bir'de bakıyorum ki cuma günü 10tl ye olan öğrenci biletleri haftasonları satılmıyor ??? Bu ayıp degil midir ? 30 tl ye mi girecegim ben ekipman almaya. Otobüs ve bilet parası zaten kazancımın %70 ini götürüyor...
    bursalıali bunu beğendi.

sarlarınsülo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kocaelide yaşıyorum ve öğrenciyim. İstanbul'a fuar için gidecegim , ekipman almaya. Bir'de bakıyorum ki cuma günü 10tl ye olan öğrenci biletleri haftasonları satılmıyor ??? Bu ayıp degil midir ? 30 tl ye mi girecegim ben ekipman almaya. Otobüs ve bilet parası zaten kazancımın %70 ini götürüyor...
    35 tl(muhagoyi)

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)