Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Eyvah eyvah herkesin başına gelebilir. Yola atlayan köpek

Motovento
    REKLAM ALANI

Allah korusun..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Geçen bende paçayı kaptırıyordum.Birşey değil yüksek hızlarda adama heyecan yaptırıyor pezolar.Geberip gidicez bir gün allah korusun.Anlıyamıyosunki birden bitiveriyorlar paçada :D

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    demir boncuk mermi atan tabancalar var havalı tabanca, köpekleri vurmak lazım hemde hiç acımadan çünkü çok kaza yaptırıyorlar

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demir boncuk mermi atan tabancalar var havalı tabanca, köpekleri vurmak lazım hemde hiç acımadan çünkü çok kaza yaptırıyorlar
    keşke onu yaptığın gün orada olsam!!!
    Ros1n2 bunu beğendi.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    senin gibileride vurmak lazım çok insafsızlar
    Scooter 100cc (35k) - Vitesli 125cc (14k) - 250cc (54k) - 600cc (6k)

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke onu yaptığın gün orada olsam!!!
    köpek saldırıyor, benmi suçlu oluyorum ne yapıcam başka?

senin için video çeker koyarım internete.

(eyvah hayvan severler bastı burayı :D valla geçen hafta bahçede iki yavru köpek vardı onlara özel süt alıyordum)
    (bir keresindede 3 gün boyunca bir kediye yumurta ğişirdim hep günde iki vakit)

ben sadece kötü niyetli hayvanları sevmem. kamera alabilirsem video koycam.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Eleman kendini iyi attı yanlız

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Fren yapmasaydı da devrilir miydi diye düşünüp duruyorum.
    Köpekten değil frenden düştü gibi geliyor. Arkadaki ise çizgi üzerinde olmasının bedelini ödemiş

Motosikleti
    Dragstar 650
    köpek saldırıyor, benmi suçlu oluyorum ne yapıcam başka?

senin için video çeker koyarım internete.

(eyvah hayvan severler bastı burayı :D valla geçen hafta bahçede iki yavru köpek vardı onlara özel süt alıyordum)
    (bir keresindede 3 gün boyunca bir kediye yumurta ğişirdim hep günde iki vakit)

ben sadece kötü niyetli hayvanları sevmem. kamera alabilirsem video koycam.
    Hepte aynı bahane ben de hayvenseverim bla bla.. Bir hayvana eziyet edeni görürsem ne olur ne olmaz tepesine biter aynı eziyeti ona yaparım..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Hepte aynı bahane ben de hayvenseverim bla bla.. Bir hayvana eziyet edeni görürsem ne olur ne olmaz tepesine biter aynı eziyeti ona yaparım..
    boş konuşma arkadaşım. sakın beni tanımadan yargılamaya çalışma, en çok kızdığım şeylerdendir. hayvanlaşmayın. sokakta annenize çocuklarınıza hiç köpek saldırdı mı? azgın hayvanları vuracaksın, tıpkı azgın insanları hapse atıp cezalandırdıkları gibi yada belediyeye bildireceksin kardeşim. dünyanın ne kadar acımasız olduğunu bilmediğin ortada. eminim baba parasıyla geçinen ve hiç zorluk görmemiş birisindir. kendi kendine geçinen ve hayatın zorluklarını ve doğruyu yanlışı ayırt edemeyen biri başka ne yorum yapabilirdi ki bana?

(şimdide ben senin hakkında atıp tuttum gördün mü? hakkında bilmeden atıp tutmak doğru değil dimi? aynı yanlışı sen yaptın önce. hoşuna gitmemiştir eminim. o zaman sende tanımadıkların hakkında atıp tutma, ben hiç bir insana yalakalık yada gözüne girmek için birşeyler söylemem. bahçedeki yavru kediye sabah akşam yumurta pişiren sen değildin, kedi maması almaya para yoktu. yavru kedilere süt verilmez, yumurta severler.)

(hayvan bakımı hakkında az çok bilgi edindiğime göre bilki bende bir hayvan severim ama kendini bilmez köpeklerden nefret ederim. tıpkı insanlarda olduğu gibi köpeklerde de iyi kötü ayrımı var. tek tek bütün yabani köpekleri evcilleştirebilecek misin? yapamazsın. ama onu etkisiz hale getirip senden sonrası için risk olmamasını sağlayabilirsin.)

başta sana özel mesaj atmayı düşündüm ama milletin gözünde kötü bir izlenim bıraktırmaya çalışıyorsun hakkımda. sakın tanımadığın kişilere karşı bunu yapma.

Motosikleti
    Dragstar 650
    boş konuşma arkadaşım. sakın beni tanımadan yargılamaya çalışma, en çok kızdığım şeylerdendir. hayvanlaşmayın. sokakta annenize çocuklarınıza hiç köpek saldırdı mı? azgın hayvanları vuracaksın, tıpkı azgın insanları hapse atıp cezalandırdıkları gibi yada belediyeye bildireceksin kardeşim. dünyanın ne kadar acımasız olduğunu bilmediğin ortada. eminim baba parasıyla geçinen ve hiç zorluk görmemiş birisindir. kendi kendine geçinen ve hayatın zorluklarını ve doğruyu yanlışı ayırt edemeyen biri başka ne yorum yapabilirdi ki bana?

(şimdide ben senin hakkında atıp tuttum gördün mü? hakkında bilmeden atıp tutmak doğru değil dimi? aynı yanlışı sen yaptın önce. hoşuna gitmemiştir eminim. o zaman sende tanımadıkların hakkında atıp tutma, ben hiç bir insana yalakalık yada gözüne girmek için birşeyler söylemem. bahçedeki yavru kediye sabah akşam yumurta pişiren sen değildin, kedi maması almaya para yoktu. yavru kedilere süt verilmez, yumurta severler.)

(hayvan bakımı hakkında az çok bilgi edindiğime göre bilki bende bir hayvan severim ama kendini bilmez köpeklerden nefret ederim. tıpkı insanlarda olduğu gibi köpeklerde de iyi kötü ayrımı var. tek tek bütün yabani köpekleri evcilleştirebilecek misin? yapamazsın. ama onu etkisiz hale getirip senden sonrası için risk olmamasını sağlayabilirsin.)

başta sana özel mesaj atmayı düşündüm ama milletin gözünde kötü bir izlenim bıraktırmaya çalışıyorsun hakkımda. sakın tanımadığın kişilere karşı bunu yapma.
    Mesajların değiştirilemiyor olması çok güzel, böyle durumlarda baya işe yarıyor. Yazdıkalrın ayan beyan ortada, hiç kimseye saldırmayan yol ortasında korkudan kalmış ezilmiş bir kuçunun ve insanların kaza yaptığı bir videoya yazdığın yorum altta:

Saldırgan köpeklere yazmışsın... Pehhhh!!!

Hayvanlaşmayın demişsin, hayvanlar gibi masum olacaksam hayvanlaşayım, gurur duyarım. Ama hakaret olarak söylediğin için aynen sana iade ediyorum.

Babam öğretmendi, Allah rahmet eylesin 12 sene oluyor vefat edeli. Bana namusu ve şerefinden başka hiç bir şey bırakamadı. Her şeyi mi alın terimle kazandım, kaybettim, borçlandım, borçlarımı ödüyorum.. 40 yaşındayım, iki üniversite ve yüksek lisans mezunuyum. Millet gibi bedelli yapmadım, kısa dönem seçmedim, uzun dönem bir kısmı da Hakkari de (birliğim Tekirdağ'a dönmeseydi Hakkari de olacaktı tamamı) askerlik yaptım.

Şimdi kim kimi tanımadan yazdı?

Sokak köpeklerine yardım edenlere ve barınaklara her ay düzenli mama gönderiyorum, klinik desteğe ihtiyaç duyanlara para yardımı yapıyorum. Mahallemde en az 20 köpeğe her gün düzenli besleme yapıyorum, evimde 2 kedi 1 köpeğe bakıyorum. Geçen senenin hesabı, sadece bu işler için 20 binden fazla harcadım, borçlandım...

Beni de köpekler ısırdı çok kere, çünkü beslemelere gidiyorum, kendi aralarındaki kavgalarda ya da bir yarasını bandajlarken vb. ısırabiliyorlar. Kuduz aşısı bağımlısı oldum. Ama bir kere bile onları öldürmek aklıma gelmedi, çünkü normal hayvanın tabiatı bu.

Bir daha söylüyorum, bir hayvana eziyet edeni görürsem aynı eziyeti ona ederim.

Siz Tekirdağ Melek barınağını biliyor musunuz? 250 köpeğe bakıyor bir kadın tek başına -ki bunların 50 ye yakını sakat ve felçli..

Son Not: Tanımadığın insanlar hakkında asıl sen yazma..

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Mesajların değiştirilemiyor olması çok güzel, böyle durumlarda baya işe yarıyor. Yazdıkalrın ayan beyan ortada, hiç kimseye saldırmayan yol ortasında korkudan kalmış ezilmiş bir kuçunun ve insanların kaza yaptığı bir videoya yazdığın yorum altta:

Saldırgan köpeklere yazmışsın... Pehhhh!!!

Hayvanlaşmayın demişsin, hayvanlar gibi masum olacaksam hayvanlaşayım, gurur duyarım. Ama hakaret olarak söylediğin için aynen sana iade ediyorum.

Babam öğretmendi, Allah rahmet eylesin 12 sene oluyor vefat edeli. Bana namusu ve şerefinden başka hiç bir şey bırakamadı. Her şeyi mi alın terimle kazandım, kaybettim, borçlandım, borçlarımı ödüyorum.. 40 yaşındayım, iki üniversite ve yüksek lisans mezunuyum. Millet gibi bedelli yapmadım, kısa dönem seçmedim, uzun dönem bir kısmı da Hakkari de (birliğim Tekirdağ'a dönmeseydi Hakkari de olacaktı tamamı) askerlik yaptım.

Şimdi kim kimi tanımadan yazdı?

Sokak köpeklerine yardım edenlere ve barınaklara her ay düzenli mama gönderiyorum, klinik desteğe ihtiyaç duyanlara para yardımı yapıyorum. Mahallemde en az 20 köpeğe her gün düzenli besleme yapıyorum, evimde 2 kedi 1 köpeğe bakıyorum. Geçen senenin hesabı, sadece bu işler için 20 binden fazla harcadım, borçlandım...

Beni de köpekler ısırdı çok kere, çünkü beslemelere gidiyorum, kendi aralarındaki kavgalarda ya da bir yarasını bandajlarken vb. ısırabiliyorlar. Kuduz aşısı bağımlısı oldum. Ama bir kere bile onları öldürmek aklıma gelmedi, çünkü normal hayvanın tabiatı bu.

Bir daha söylüyorum, bir hayvana eziyet edeni görürsem aynı eziyeti ona ederim.

Siz Tekirdağ Melek barınağını biliyor musunuz? 250 köpeğe bakıyor bir kadın tek başına -ki bunların 50 ye yakını sakat ve felçli..

Son Not: Tanımadığın insanlar hakkında asıl sen yazma..
    beni küçük düşürüyorsun, bu forumda ben kimseyi tanımıyorum. demek ki kimsede benim özel yaşantımı bilmiyor. belkide ben bir anlık hırsla hiç yapmayacağım şeyi yazdım. insanlık halidir o yüzden ters bir şey varsa önce uyarın, ikaz edin. sen beni tam olarak sorgulamadan yargılıyorsun. işte bu yüzden yanıldığını söylüyorum. admin tarafından uyarıldım, mesajımı sildiler. 40 yaşındasın beni anla, beni küçük düşürme. ben bunu gururuma yediremem. hatamı bana söyle ki yada uyar kendime geleyim. ben 23 yaşındayım daha bir tane köpeğe vurmadım ve bir kere av köpeği tarafından ısırılmışlığım var bacağımdan. hemde o köpeğe su getirmiştim ve geri çekilirken bacağımdan ısırmıştı. çok şükür önüne eğildiğimde boğazımdan ısırmadı.

yabani köpekler sokakta çok tehlikeli, küçük çocukları boğup öldürenler bile vardır kim bilir. senin benim için sorun değil biz köpeklerle baş edebilecek güçteyiz. peki senin çocuk çoluğun yada hanımın ve benim yeğenlerim yada annem öyle mi?

tekrar ediyorum eğer mesajım kusurluysa beni ikaz et ki bende kendime geleyim. insanları küçük düşürmeyin ya da tanımadan yargılamayın. ben sizi tanımadan yargılamıyorum siz beni yargılıyorsunuz. benim sadece boncuklu tabancam var oda böceklerden başka hiç bir şey öldürmez

yalan söylemeye gerek yok bir kaç gün önce tam 3 tane köpek kovaladım, sokak köpekleri işte. motorla giderken havlıyorlardı, motoru durdurdum kovaladım yetişemedim kaçtılar. yakalasam en fazla tekme atardım ne yapıcam başka? tekme nedir ki? bence dayağın sakıncası yok, bir daha havlamazlar. bu bir eğitim aslında. ben 18 yaşımdayken "national geograpy" kanalında köpeklere fısıldayan adamı izlerdim. köpek psikolojisi de bilirim biraz.

köpeği görünce korkuyorsan kafandan duman çıkarmış ama sen göremezmişsin o zaman köpekler saldırabilir işte. bazılarında bırak dumanı insanın ayak bağları çözülüyor.

neyse işte, ben hayvanlara eziyet etmem diyorum son kez. habire günahımı alıp durma.

Motosikleti
    nc750x
    Önce insan hayatı değerlidir. İnsana değer veren hayvanı sever. Hayvanları tanımadan insanları olduğu gibi sevmek zordur. Köpek sağı solu belli olmayan bir hayvandır. Keşke adam gibi ormanlarda yaşabilecekleri geniş alanlar yapılsa. Gerçekten mutlu olabilecekleri. 5 m2 lik hapishanelerden söz etmiyorum. İstanbulda bir sürü orman alanı var. Etrafını çevirip geniş bir alan yapılsa ve su faturası gibi her ay 0.5 kuruş kesilse veterinerleri olsa doğal park alanı gibi. Nerdee. Köpekleri bende severim ama hazda etmem. Gece sokağa çıkamıyoruz çocuklarımıza saldırıyorlar motorla geç saatte adam sakatlıyor veya öldürüyorlar. Ben aslanlarıda timsahlarıda seviyorum ama evimde beslemek istemem. Hayvanların yeri ev değildir. İhtiyaçlarını evde sağlamak zordur emek ister insanları rahatsız edebilir. Gece havlar koku yapar vs. İnsanı hiçe sayıp yani rahatsız edip biz hayvanseveriz insan sevmeyiz gibi bir yaklaşımda olmamalı. O kadar aç insan varken pramın büyük kısmıyla önce insanlara sonra küçük kısmıyla hayvanlara yardım ederim. Hayvan insan gibi yaşayamaz. Yaşasada özgür sayılmaz. Mecburen en iyisini yaşıyordur. Süreklide beslerim köpekleri. Sevsekte sevmesekte elimize bakıyorlar kıyamamda. Ama özellikle İstanbul da köpek artık ciddi bir problem oldu. Köpek yüzünden düşüp ömür boyu sakat kalan çok genç arkadaşlar var tanıdığım ama malesef köpekler kadar onlara yardım eden yok. Dünyanın çivisi çıktı demek bu olsa gerek. Şileye giden Ömerli tarafında binlerce bakımsız köpek var oradan motorla geçmek yürek ister 🤓
    fatih.met bunu beğendi.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayvanda kotu niyet aramayi da ilk defa goruyorum, saka yapiyorsun umarim

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Motorla kedi ezmiştim. O kedinin kemiklerinin çatır çatır kırıldığını gidonda hissetmiştim.

Arkadaşlar inanılmaz bir his yaşıyorsunuz. O an ölmeyi o kadar çok isterdim ki. Oturdum ağladım çok kötü oldum. İnsanlar beni teselli etti yanıma gelip. Günlerce kendime gelemedim. Şimdi yolda bi kedi görsem, hemen frene asılıyorum. İsterse arkamdan kamyon gelsin. Evde bende hayvan besliyorum. Bi canlının canından daha değerli ne olabilir.
    draggy bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bilmiyorum, çok kızdığım bir durum. köpek havlamasına dayanamıyorum, köpek gördüğüm anda havlamasını beklemeden direk yavaşlayıp yanına gidiyorum. en ufak bir şey sezersem kovalamaya başlıyorum köpeği. ah bir kamera alabilsem şu günlerde size köpek maceralarımı çekip atıcam.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bilmiyorum, çok kızdığım bir durum. köpek havlamasına dayanamıyorum, köpek gördüğüm anda havlamasını beklemeden direk yavaşlayıp yanına gidiyorum. en ufak bir şey sezersem kovalamaya başlıyorum köpeği. ah bir kamera alabilsem şu günlerde size köpek maceralarımı çekip atıcam.
    köyüne dön fatih

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köyüne dön fatih
    ne demek istedin? anlayamadım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)