Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

3. Köprüden Motosiklet ile Atlamak için Başvurdular

Motovento
    REKLAM ALANI

Hahagahahaha güldüm vallahi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Boeing 737 ile atlayacağım dememiş sözüne baya güldüm :) Alemsiniz Vesselam 😄
    surmenajetki bunu beğendi.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    İzlemesi zevkli olacaktır
    Kullanılan tabliyelerin bir adedinin ağırlığını 800.000 kilonun üzerinde olduğunu var sayarsak motoru hissetmesi zor olacaktır

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Dönen muhabbetlere bak okudukça kahkaha attım :D :D

Köprü lego ile yapılmıyor farkında mıyız? 150 kg motosiklet o köprüyü 1mm titretemez bile.Hayal gücü mü desem köprüyü küçümseme mi desem ne desem bilemedim ama iyi güldürdünüz :D
    surmenajetki bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Çok dikkat çekici bir hareket olur. Seyretmesi de bir o kadar zevkli olacaktır.
    Köprü bu yükü taşır mı şeklinde endişe eden arkadaşlar için bir şey söylemek gerekirse, normal şartlarda bu işin hesabı kitabı yapılır merak etmesinler.
    Endişelenen arkadaşlara gülen arkadaşlar için bir şey söylemek gerekirse de daha üzerinde yük yokken halatı kopan bir köprüden bahsettiğimizi unutmasınlar.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Yahu iyi güzel atraksiyon vs ama bu olay bana oldum olası garip geliyo..
    Onlarca insan, günlerce hazırlık yapıyo, nakliyeler, sponsorlar, kameralar, birsürü meraklı insan heyecanla ve saatlerce bekliyo ve o an.. kaç sn. sürüyo o atlayış Tamam çok tehlikelidir, yapması zordur, birçok şeyi hesaplamak gerekir, yıllarca tecrübe etmek gerekir falan filan hepsine eyvallah.. ama ne bileyim 5 sn. hadi 10 sn. olsun.. Bu mudur yani ? Bu olay bir tek benim mi garibime gidiyor ?
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Dünya basınında Tv de 1 dk yer alır.Yada birkaç gazetede yer alır.Reklam gibi olur ama bunun Tr ye faydası olur mu bilemeyiz

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Yalnız, cidden olur da adam atlayışta köprüyü yıkarsa, motosikleti düşman belleyip ne işkenceler yaparlar bize

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamlanmamış köprüden atlayış yaptırıp motosiklet karşı tarafa konduğunda köprünün yıkılmasına neden olurlarsa dünyada bir ilki gerçekleştirip yine bütün dünyayı bize bir taraflarıyla güldürebiliriz sanırım. Ayrıca köprünün tabliyelerine vereceği zarar da muallak. Atlayış başvurusu kabul edilirse eminim bu işin hesabını kitabını zahmet edip de yapmayacaklardır. Yüklenici firmaların şaşkın bakışları altında bu atlayış gerçekleşir.
    Vallahi bir inşaat mühendisi olarak kurduğunuz komplo karşısında hayrete düştüm. Yaklaşık 250-300 kg'lık bir kütlenin eğik atış hareketinden bahsediyoruz. İndiği tabliyede oluşacak basınç bırakın yıkımı, o tabliyenin düzgün bir şekilde sallanmasına dahi neden olamaz. Yüklenici firma dedikleriniz de iktidar yalakası. Bir zarar olursa hemen örtbas edilecektir.

Üzerindeki ölü yükün daha düşük olduğu iki ayaktan birine ani basınçlı yük inecek ki bu yük de köprünün taşıma kapasitesinin "bitmemiş hali dahil olmak üzere" 1000'de birinden bile düşüktür.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi bir inşaat mühendisi olarak kurduğunuz komplo karşısında hayrete düştüm. Yaklaşık 250-300 kg'lık bir kütlenin eğik atış hareketinden bahsediyoruz. İndiği tabliyede oluşacak basınç bırakın yıkımı, o tabliyenin düzgün bir şekilde sallanmasına dahi neden olamaz. Yüklenici firma dedikleriniz de iktidar yalakası. Bir zarar olursa hemen örtbas edilecektir.

Üzerindeki ölü yükün daha düşük olduğu iki ayaktan birine ani basınçlı yük inecek ki bu yük de köprünün taşıma kapasitesinin "bitmemiş hali dahil olmak üzere" 1000'de birinden bile düşüktür.
    Köprünün bitmiş halinde tabliyeler yukarıdan geçen ana halata bağlı. Konunun başındaki fotoğrafa bakarsanız bitmemiş köprüde tabliyeler köprünün ayaklarına kadar uzanan birkaç yüz metrelik halatlarla bağlı. İki durum arasında halatlara ve bu tabliyelere binen yük arasında çok fark var. Yine de sorun olmaz mı diyorsunuz O zaman şu videodaki testi de yapalım köprünün ucuna 100 kişi toplanıp.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar kimse kimseyi sevmek zorunda değil bunu gayet iyi anlıyorum. Sevmediğiniz hükümetin yaptığı hizmeti ülkenin her bireyine ayrım yapmadan herkesin hizmetine sunmasına rağmen karalamanızı çamur atmanızı da anlıyorum . Ama bari atıp tutarken kendini basitleştirmeyin hayal gücünüzü kullanın biraz mantıklı karalamalar yapmaya çalışın. İnanıyorum bunu başarabilirsiniz. Yani demem o ki Yavuz Sultan Selim köprüsünden şuan ki haliyle bırakın motosikleti yapabiliyorsanız kamyon otobüs atlatın fırlatın karşıya köprü hissetmez bile. Nasıl bir hayal gücünüz var neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamıyorum .

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

Motosiklet atlamasıyla yıkılacağını düşünen arkadaşlar izleyin.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Köprünün bitmiş halinde tabliyeler yukarıdan geçen ana halata bağlı. Konunun başındaki fotoğrafa bakarsanız bitmemiş köprüde tabliyeler köprünün ayaklarına kadar uzanan birkaç yüz metrelik halatlarla bağlı. İki durum arasında halatlara ve bu tabliyelere binen yük arasında çok fark var. Yine de sorun olmaz mı diyorsunuz O zaman şu videodaki testi de yapalım köprünün ucuna 100 kişi toplanıp.
    http://www.youtube.com/watch?v=aCpzx5uTG_M
    Halatlar taşıyıcı eleman değildir, yük aktarım elemanıdır. Düşünceleriniz tamamen yanlış. Düşünme tarzınız da yanlış. Yorumlarınızı ciddiye alarak ben hata etmişim. Siz haklısınız, köprü sadece siz üstüne çıkıp iki kere sıçradığınızda bile yıkılır, doğrudur.
    oyunageldim bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halatlar taşıyıcı eleman değildir, yük aktarım elemanıdır. Düşünceleriniz tamamen yanlış. Düşünme tarzınız da yanlış. Yorumlarınızı ciddiye alarak ben hata etmişim. Siz haklısınız, köprü sadece siz üstüne çıkıp iki kere sıçradığınızda bile yıkılır, doğrudur.
    Ciddiye almayın tamam. Türkiyede neden bu kadar iş kazası ve yeniden yaptıkça yıkılan yıkılan binalar var anlamış oldum.

Tamamlanmamış köprüden atlayış yaptırıp motosiklet karşı tarafa konduğunda köprünün yıkılmasına neden olurlarsa dünyada bir ilki gerçekleştirip yine bütün dünyayı bize bir taraflarıyla güldürebiliriz sanırım. Ayrıca köprünün tabliyelerine vereceği zarar da muallak. Atlayış başvurusu kabul edilirse eminim bu işin hesabını kitabını zahmet edip de yapmayacaklardır. Yüklenici firmaların şaşkın bakışları altında bu atlayış gerçekleşir.
    aga japonyayı aradık sırf senin için.. adamlar motorcu tek atlarsa sorun değilde artçı olursa sıkıntı demişler
    Çorumlumusun kardeşim sen

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    abi köprüyü yapanlardan birisi hocam olur. adam 12 emniyet katsayısı aldığını söyledi. şu haliyle en uç noktası bile 800 ton u taşıyacak vaziyetteymiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

Prof.Dr.Erdem İmrak, Konstrüksiyon ana bilim dalı
    sheriff87 ve adonis84 bunu beğendiler.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Her forumda vardır bol mesaj sayılı herşeyden anlayan! üyeler :D
    surmenajetki ve sheriff87 bunu beğendiler.

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    Ciddiye almayın tamam. Türkiyede neden bu kadar iş kazası ve yeniden yaptıkça yıkılan yıkılan binalar var anlamış oldum.
    inşaat mühendisiyle iş kazaları arasında nasıl bir kolerasyon kurdunuz anlamış değilim. bu konuda bilginiz olmadığı belli olmasına rağmen fikir yürütmeniz bir yana, söylediğinizin yanlış olduğunu belirtenlere neden beyhude bir üstünlük taslama çabasına giriyorsunuz ilginç vallahi.

türkiye'de neden iş kazası bu kadar çok, bence kendinize bakınız. konu hakkında bilgisi olmayıp, işe atlayan insanlar olduğu sürece normal bir şey.
    okican, sheriff87 ve OnurTr bunu beğendiler.

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Mengu reyize laf yok
    İki gün sonra piston elimde kaldı,yok bu kol çıkardı, yok öbürü yatak sardı nerdesin Mengü diye ararsınız adamı, çok gülerim valla
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

bizim devlete para ödemeden zor o işler..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    yalnız yüklenici firmadan,köprü henüz tamamlanmadığı için bu gösteriye izin çıkmazsa varya

Mengu16 : 1
    Motosiklet.net : 0

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)