Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mobil EDS ile son 1 ayda 17 bin ihlal tespit edildi

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İSBAK mühendisleri tarafından geliştirilerek hayata geçirilen mobil EDS sistemi sayesinde kural ihlali yapan sürücülere göz açtırılmıyor. Görüntü işleme teknolojisi ve gelişmiş radarlar bulunan 11 EDS’li araç Sabah 07.00’den akşam 19’00’a kadar İstanbul cadde ve sokaklarında parklama, duraklama, emniyet şeridi ve hız ihlali yapan sürücüleri yerinde tespit ediyor.

Milliyet'ten Mert İnan'ın haberine göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’yle koordineli olarak çalışan sistem sayesinde 18 Kasım-21 Aralık arasında Mobil EDS tarafından toplam 17 bin 71 kural ihlali yerinde tespit edildi. Bu ihlallerin 6 bin 249’unu duraklama, 5 bin 998’ini refüj başı (ofset), 4 bin 824’ünü de park ihlalleri oluşturuyor.

4 kamera bulunuyor

Mobil EDS bulunan İBB’ye ait araçların üzerinde 4 kamera bulunuyor. Araçta bir sürücü ile sistem operatörü görev yapıyor. Çekilen görüntüler araç içindeki bilgisayara, ardından da İBB Trafik Müdürlüğü Kontrol Merkezi’ne iletiliyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ndeki ekipler ise ihlal tespit ettikleri görüntüleri belgeleyerek, ceza tutanağı hazırlayıp sürücülere gönderiyor. Mobil EDS araçlarının çevresel etkiler nedeniyle ulaşamadığı noktalarda ise ‘akıllı gözlük kamerası’ devreye giriyor. Trafik denetimine çıkan operatörler trafik ihlali yapan araçları gözlerine taktıkları “akıllı gözlük” teknolojisi ile kayda alarak merkeze iletiyor.

Kaynak: Cumhuriyet
    mehmetenis ve akteni bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Hayırlı uğurlu olsun.Bu kadar çok arabanın olduğu bir memlekette,kural ihlali olmaması imkansız.Her türlü kasa kazanır.

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Asgari ücret zammını geri alabilme yolları vol 45465413641

darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    bende trafikte kurallara uyulmasından yanayım , hatta pozitif yumuşak sürüş yapanbiriyim . Ehliyet almaya hak kazanan insanlara eksik , yetersiz eğitim verip aramıza salanlar sizsiniz. cinayet derecesinde araç kullanıp bilmem kaç insanı ezip ceza vermeden içimize salan sizsiniz . Böyle insanlara ehliyet verenlere cezai yaptırım uygulamayarak teşvik edende sizlersiniz . Üzgünüm ama bu haberi olumlu algılayamıyorum .
    son günlerde devlet farklı gelir yolları bulmaya başladı . cezalarımız vatana millete hayırlı olsun .

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Ülkede iç savaş çıkmış, güzel emniyetimin derdine bak...

Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkede iç savaş çıkmış, güzel emniyetimin derdine bak...
    ülkede sözde iç savaş çıkmış, güzel vatandaşımın yaptığına bak. internete girip sörf yapmak . . .

cephe seni çağrıyor
    BlackGhost bunu beğendi.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    http://www.marifethaber.com/gundem/eds-eds-aracini-yakaladi-h21053.html

Bu haberide okuyun arkadaşlar! Ava çıkan avlanır misali
    crxforever bunu beğendi.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    kural ihlali sanki sadece istanbul da yapılıyor ben kocaeli de yaşıyorum üniversite sebebi ile zonguldaktayım burada motor kullanmayı yeniden öğrendim diyebilirim kural ihlali yapmak zorunda bile kaldığım anlar oluyor çok şükür kaza yapmadım Allah a emanet gidiyoruz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)