Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dünya Kadın Motosiklet Sürücüleri Gününde Toplandılar

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İzmir'de, sosyal medya üzerinden haberleşen motosiklet kullanan kadınlar, Dünya kadın motosiklet sürücüleri gününde toplandı. Kendilerinin artık trafikte farkedilmesi gerektiğini söyleyen kadın motorculardan Fatoş Yılmaz, "Dört tekerde zaten zorlanıyorduk. İki tekerde çok zorlanıyoruz. Ama bizler de bu trafikte arktık varız" dedi.

Her yıl mayıs ayının ikinci günü, 2007 yılından beri, Dünya kadın motosiklet sürücüleri günü olarak kutlanmaya başladı. Bu kutlama Türkiye'de de ilk kez İzmir'deki organizasyonla gerçekleşti. İzmir Motosiklet Derneği'nin öncülüğünde, sosyal medya üzerinden haberleşen kadın motosiklet kullanıcıları, Bostanlı pazaryeri karşısında biraraya geldi. İzmir'in çeşitli semtlerinden gelen 56 kadın motosikletçi, ilk olarak birbirleriyle tanıştı. Trafikte artık rahat olmak istediklerini sık sık anlatan kadın motosikletçilerden aynı zamanda dernek yöneticisi de olan Fatoş Yılmaz, "Dört tekerde zaten zorlanıyorduk. İki tekerde çok zorlanıyoruz. Özellikle erkeklerin sıkıştırmaları bizleri zor durumlarda bırakıyor. hatta yaralanmalara ölümlere varan kazalara neden oluyor. Ama bizler de bu trafikte arık varız. Bunun bilinciyle herkesin hareket etmesi lazım" dedi. Türbanıyla motosiklet kullanan modelist Ufra Küçükaydın da dikkat çeken motor kullanıcılarından oldu. Türbanının üzerine kaskını takan, altına da özel montunu ve dizliklerini giyen Küçükaydın, "Ben kısa süre önce motosiklet kullanmaya başladım. Daha önce otomobil kullanıyordum. Aslında otomobil kullanırken bizler küçük oldukları ya da yer kaplamadıkları için motosikletleri hiç araçtan saymamışız. Sürekli onları tehlikeye atmışız. Ama artık yapmıyorum ve başkalarının da dikkatli olmalarını istiyorum" dedi. Erkek motosikletçilerin de destek verdiği kadın motosikletçiler daha sonra, kent içinde tur attı.

Kaynak: Haberler.com

kbR, SUN, atillatopal9 ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay be 22007 yilindan 2015 e kadar

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Admin kesinlikle LAZ...
    Artık belli oldu..

Bravo ablalarıma be..

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    ablaralara helal olsun

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Vaaay..Bu ablaları niye hiç bilmiyoruz ?...
    2007 den beri kutlanıyormuş...
    La hiç bir şeyden de haberimiz yok....

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Bu habere hiç bir kadın motosiklet sürücüsünün yorum yapmaması ironi olmuş.Ama tebrik ediyorum,çok güzel bir sosyal sorumluluk hareketi,
    Biz As Sürücü Kursu olarak kadınların Trafikte daha çok yer hakketiğini düşünüyoruz,bu algı otomobil sürücüleri için uzun zaman önce oturdu sıra motosiklet sürücülerinde inşallah kısa bir süre içerisinde Kadın sürücüleri de daha çok trafikte görmeye başlıyacaz.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    İzmir trafiğinin halini düşünemiyorum

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 yıla yakındır izmirdeyim ayrıca buluştukları yere de yakınım ama ilk defa haberim oldu.
    Trafiktede pek bayn motosiklet sürücüsü göremiyorum

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu habere hiç bir kadın motosiklet sürücüsünün yorum yapmaması ironi olmuş.Ama tebrik ediyorum,çok güzel bir sosyal sorumluluk hareketi,
    Biz As Sürücü Kursu olarak kadınların Trafikte daha çok yer hakketiğini düşünüyoruz,bu algı otomobil sürücüleri için uzun zaman önce oturdu sıra motosiklet sürücülerinde inşallah kısa bir süre içerisinde Kadın sürücüleri de daha çok trafikte görmeye başlıyacaz.
    Hocam demeyin öyle, bir kere kadın yüzünden kaza yaptım. artık 100 metre mesafe koyuyorum. otoyolun ortasında 100km ile giderken, telefonu düşürdü diye durdu. 3 tane araç birbirine girdi. Allahtan arkamda ki durduda, beni ezmedi. ben hariç 3 araç girdi birbirine, bende öndeki taksiye girdiydim.
    MotorKafa ve mehmetenis bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir trafiğinin halini düşünemiyorum
    Cinsiyet ayrımcılığı yapmaaaaaaa.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    beat-cbf150-apache-cbf150-NC700-XMAX-DJANGO-ACTIVA
    cbf 150 nin kirli hali bir bayana yakışmamış

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam demeyin öyle, bir kere kadın yüzünden kaza yaptım. artık 100 metre mesafe koyuyorum. otoyolun ortasında 100km ile giderken, telefonu düşürdü diye durdu. 3 tane araç birbirine girdi. Allahtan arkamda ki durduda, beni ezmedi. ben hariç 3 araç girdi birbirine, bende öndeki taksiye girdiydim.
    Büyük geçmiş olsun,çok şükür size bir şey olmamış ama her zaman takip mesafesini korumak bu kötü örnekle bir kez daha kendini gösterdi ki siz takip mesafesini korumuşsunuz gibi gözüyküyor,biz otomobil sürmeyi öğretirken ilk altın kural öndekinin her zaman ani duruş yapabilme ihtimali ve takip mesafesi bu iki kural her zaman çok önemlidir.
    Ama sizin yaşadığınız istsnai bir durum burada motosikleti konuşturarak kontra tekniği ve kıvırma tekniği ile ani kaçış yapabilirdiniz.

Kadınların çoğu araba kullanma özürlü, motorla ne yaparlar Allah bilir artık?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)