Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dainese, Bahreyn firması Investcorp'a satıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Lino Dainese 1972 yılında bundan tam 42 yıl önce motosiklet güvenlik ekipmanları işini keşfetti. Mütevazi bir başlangıcın ardından, Dainese motosiklet güvenliği konusunda dünyanın en çok saygı duyulan markası oldu.

Ve bugün yapılan açıklamayla, küresel alternatif yatırımlar yöneticisi ve sağlayıcısı Bahreny firması İnvestcorp ile Lino Dainese arasında 130 milyon Euro değerinde (162 Milyon Dolar) marka satış anlaşması imzalandı. Lino Dainese markanın satışının yapılmış olmasına rağmen %20 hissesini elinde tutacak.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Cok dusuk bir rakam ben anlam veremedim??dunyaca taninmis neredeyse her ulkede satisi olan bir marka icin komik bir rakam.

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Bi insan altin yumurtlayan tavugu neden keser ki? Garip vardir bi bildikleri

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Dainese dünyaca tanınmış bir marka değil ki, motor piyasasında bilinen bir marka.
    Yaptıkları ürünler içinde öyle çok muhteşem yatırım gerekmiyor. Piyasada da en az onlar kadar iyi 4 5 firma oluncada pek bi esprisi yok

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bazen millet parayı sokaktan mı topluyor diye gerçekten merak ediyorum.
    130 milyon euroyu bir markaya yatırmak valla büyük cesaret.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Fiyat çok yüksek motosiklet giyimi piyasası aşırı büyük olan bir pazar değil.Günümüzün dev giyim markaları neredeyse bu fiyatlara gidiyor.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Bunlar yatırım şirketi, yılda bunun gibi onlarca şirketlere yatırım yaparlar. Amaç finansal strateji, yönetim şekli vs. değiştirip karlılığını arttırmak, geri kalan hiç bir şeye karışmazlar. Bir potansiyel görmüşler ki satın almışlar Dainese'yi. Investcrop dediğin firmanın varlıkları da 2.5 milyar$ vardır yani şu koyduğu para %1'i bile değil varlıklarının, sakız parası yani. Özetle tüketici olarak bizi etkileyen birşey yok arkadaşlar dağılabiliriz.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı Syphex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Investcrop dediğin firmanın varlıkları da 2.5 milyar$ vardır yani şu koyduğu para %1'i bile değil varlıklarının, sakız parası yani. Özetle tüketici olarak bizi etkileyen birşey yok arkadaşlar dağılabiliriz.
    Hocam 2.5 milyar doların %1'i 25 milyon yapıyor.
    Oysa anılan rakam bunun yaklaşık yedi katı.
    Yani sakız parası falan değil.

Tüketici olarak bizi etkileyen bir şey yok sözünüz ise umut verici.
    Belki şan olsun diye fiyatları düşürürler.
    Yahu adam milyonlarca doları markaya basacak
    tüketici daha önce 350 ye aldığı montu aynı fiyata mı alacak sanıyoruz.
    Verdiği parayı bizden çıkartmayacaksa keriz mi bu adamlar?

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    sadece ısmı bıle markanın bence daha cok eder kaldıkı fabrıkası tasınmazları makınelerı falan sankı daha cok eder..

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu tür firmaların satışlarında rakamı en çok etkileyen firmanın etiket değeridir.

Yani etiket üzerindeki fiyat ile imalat fiyatı arasındaki fark.

Bu farkı en çok etkiyen faktör de kalitedir.

Bazı arkadaşların bahsettiği makina ekipman taşınırı taşınmazı çok fazla hesaba katılmaz. Bugün türkiyede 10 milyon euroya kuramayacağın tekstil fabrikası yok.

Bu satışı analiz ettiğinizde satılan 10 milyon euroya kurulan bir fabrikadır. 180 milyon değere ulaştırılıp satılması ise mal sahibi adına büyük başarı.

Bu malın sahibi benim 160 milyona %80 hisseyi sattım kaldı cebime nakit 160 milyon hemen bir tarlayı çevirip yeni fabrikamı kurup yeni markamı oluşturmaya başlıyorum. Birde bu açıdan bakmak lazım.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda
    Bu arada bir hatalı algılamayı düzeltelim
    Marka sadece motosiklet ekipmanı üretmiyor.
    Olaya taşınmaz değeri üzerinden bakmak da çok yanlış çünkü muhtemelen çerezci ya da bakkal bile açmayı düşünmeyeceğiniz bir ülkede üretiliyor ve bahsi geçen parayla o ülkede yaklaşık 20 tane böyle fabrika açarsınız.
    Bir kaç yıl önce yanlış hatırlamıyorsam Moto Guzzi 20 milyon dolar fiyata satıldı.
    Forumda konusu var tartışmıştık.
    Hatta aramızda para toplayıp alsaydık geyiği bile dönmüştü.
    Yani mevzu değişik ve rakam gereksiz uçuk.
    mehmetenis ve Green Arrow bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benım bıldıgım dainese son senelerde zarar açıklayan bir firma idi hatta üretimini maliyetleri düşürmek için tamami ilen fasa taşımak zorunda kaldılar diye hatırlıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)