Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

600cc ile ilgili bir kaç sorum olacak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    600cc var 600cc var r6 mı düşünüyor yoksa enduro tourıng mi ? Ben CBR 125 ile 1500 km den sonra 2 kapalı 1 uzun yol viraj eğitiminden sonra F650GS ye geçtim. BMW hata affeden bir motor olmasına rağmen yavaş hızlarda ağırlığından dolayı uzun zaman sıkıntı çektim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 600cc ye başlamak hakkında bilgi istemiş.
    fakat trollemişsiniz. inci değil burası yerini bilmenizi rica ediyorum.

ben sana bildiğimi anlatayım.
    motosiklet sürmek zor değildir. motosiklette refleks zordur. viraj olsun ani kararlar olsun bunların hepsi zamanla olcak şeyler. başlangıç motorunun 250cc üstü olmamasının sebebide budur. 180 ile gidiyorken öğrenemezsin. fakat 50 ile giderken öğrenirsin. nasıl ki bisiklet sürmeye ilk 4 tekerle başlayıp sonra yanda ki tekerlekleri çıkarıyorsak buda aynı.
    ha, benim tecrübem var en az 10,000 km istanbul trafiğinde vitesli kullandım diyorsan. düşünülebilir,
    fakat ilk başlayan için kesinlikle 600cc olmaz.
    Ben hiç 4 tekerliyle başlamadım direk 2 tekerle öğrendim , ikincisi oturduğum yer köy gibi biraz gelişmişi trafik falan istanbul trafiğinin yanından geçmez göbeklerde sorun yaşayabilirim belki ama onuda kısa zamanda atlatırım çünkü motorun nerde duracağını filan biliyorum 2 yıldır bisikletle trafikte geziyorum burası yabancı ülkelerin kasabaları gibi herkez trafikte bisikletle gider falan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş 600cc ile başlamak hakkında fikir istememiş.. Arkadaş ben başlayacağım görün siz diyor.. biyeybaraküs ün konusuna cevabı şu;

Fikir isteyen biri gibi mi gözünüze gözüktü.. He tabi doğru yolu gösterelim diyebilirsiniz bunun için uzun uzun yazabilirsiniz.. Ben 50. düzgün cevabımdan sonra bıraktım.. Artık doğal seleksiyonu oluruna bırakıyorum..

Neyse bahse girecek olsam arkadaşın 600rr alması için gereken parayı toplaması harçlıkları ile 20-25 sene sürer derdim.. Alamayacağı motor ile ölebileceğini de sanmıyorum..
    1,5 yıl sonra alıyorum!

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı ozhanhrmann2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıkıntı da orada aslında; arkadaş bilgi istemiyor versek de almıyor. her konuda verilen öğütlerin dikine gidiyor. yanisi onun hayatı bizi ilgilendirmez de benim gibi tecrübesi olmayan yeni başlayacak arkadaşların kafasını bulandırmasın gerisi arkadaşa kalmış.

Gerçi sizin gibi olmak lazım ama diğer konularına da bakarsanız anlarsınız demek istediğimi, maksat benim gibi fazla tecrübesi olmayan arkadaşların kafasını bulandırmasın vesselam.
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş 600cc ile başlamak hakkında fikir istememiş.. Arkadaş ben başlayacağım görün siz diyor.. biyeybaraküs ün konusuna cevabı şu;

Fikir isteyen biri gibi mi gözünüze gözüktü.. He tabi doğru yolu gösterelim diyebilirsiniz bunun için uzun uzun yazabilirsiniz.. Ben 50. düzgün cevabımdan sonra bıraktım.. Artık doğal seleksiyonu oluruna bırakıyorum..

Neyse bahse girecek olsam arkadaşın 600rr alması için gereken parayı toplaması harçlıkları ile 20-25 sene sürer derdim.. Alamayacağı motor ile ölebileceğini de sanmıyorum..

ikinizden de çok özür dilerim,
    öteki konularıdan bir kaç alıntısını şimdi okudum.
    inşallah ölüm haberini almayız arkadaşın
    redlion999 bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motorcuyolu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hiç 4 tekerliyle başlamadım direk 2 tekerle öğrendim , ikincisi oturduğum yer köy gibi biraz gelişmişi trafik falan istanbul trafiğinin yanından geçmez göbeklerde sorun yaşayabilirim belki ama onuda kısa zamanda atlatırım çünkü motorun nerde duracağını filan biliyorum 2 yıldır bisikletle trafikte geziyorum burası yabancı ülkelerin kasabaları gibi herkez trafikte bisikletle gider falan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

1,5 yıl sonra alıyorum!
    ''''eğitimini almış, birazda yetenekli bir arkadaş direk 600cc ye binerse sürüşte zorluk çeker mi? (TRAFİKTE değil örneğin boş bir alanda zorluk çeker mi?)'' ''

çok yetenekli bir arkadaşa mı alıyoruz motoru sana mı ona karar ver sen

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''''eğitimini almış, birazda yetenekli bir arkadaş direk 600cc ye binerse sürüşte zorluk çeker mi? (TRAFİKTE değil örneğin boş bir alanda zorluk çeker mi?)'' ''

çok yetenekli bir arkadaşa mı alıyoruz motoru sana mı ona karar ver sen
    yetenekli olana yani bana

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yetenekli olduğuna sen mi karar verdin kardeşim Pistte yarışan ve derece elde edenlerin hayatını bir araştır, daha sonra türkiyedeki pistlerde sonuncuların motosiklet hayatını bir araştır. Güç ile yeteneğin bir alakası yok anlayacağın. Mantıklı ve sağlıklı olanı almaman, alırsan belki ölmezsin. Belki de ölürsün. Orası seni ve sevdiklerini bağlar benlik sıkıntı yok

Şu 600 cc meselesi yurdumda bir ust sinif meselesi seklinde algilandigindan bu kardesimizde ben bineceksem 600 den assaa binmem arkadas diyor aslinda..

Turkiye de bilmedigim guvenli ve bazalt kalibresi yuksek asfaltmi varda bu kadar 600 cc racing ve naked hastaligi var anlamis degilim..

Cok cok deneyimli arkadaslarin burada cok uzulerek olum yada hayatlarini etkileyecek kadar kotu kaza yaptiklarina defalarca sahit olduk beraber..

Hala bu 600 cc niye arkadas memlekette 200+ hizla guvenli mi gideceksin.Yoksa sehir icinde hararet ve oturus pozisyonu yuzunden agrilar icinde kivranacakmisin..

Haa sekil yapacaksan alip motoru 100 metre gidip ustune oturup artislik yapacaksan bunlar cook eskide kaldi yada senin ruhun hala apaci kivaminda..

Bunlarin disinda motosikleti seven ve 600 luk kullanmak isteyen arkadaslarada diyecegim su ki pustte binin su motorlara Tyrkite bu makineler icin uygun bir yer degil.Hicbir acidan uygun degil.Aileniz dostlariniz uzulur.

600 luk naked yada racing makine ust duzey deneyimi bile affetmez.Ben kullanirim guvenim var vs.leri gecin.Sadece ucuz atlatirsiniz oda bir iki kez.

Enduro ve supermoto kullanicilarini burada ayiriyirum.Tamamen farkli kulvarlar ve guvenlik rasyolari cok daha yuksekmakineler bunlar.

600 luk guzel ancak oldurur, sakat birakir, can yakar..

Pistte egitim sureci ile binilecekse eyvallah..

250 lik makinede guzeldir oda motosiklettir ve Turkiye kosullarinda harikadir yeterlidir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)