Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet Kanunları Nelerdir? Neler Zorunludur?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bir kaç gündür araştırıyorum fakat tam istediğim cevapları bulamadım bu yüzden konu açma gereği duydum. Motorsiklet kullanırken kask takma zorunluluğu var, peki ceket,eldiven,ayakkabı vb ekipmanlardan hangileri zorunlu?
    Diğer sorum çoğu türk temde filan hız sınırını motor ile aşıyor ceza yemiyor musunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Vmaxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha MT-09 MT-07 WR250r
    Mantik ,fizik ve Motorcu kanunun 1. maddesine göre zorunlu . Ne kadar koruma kullanirsan sevdiklerinden o kadar az ceza yersin , onlari üzmeyipde..

HATTA MOTORSIKLET.NET den (evet uygulamasi zor olabilir ama ) bir kampanya baslatmasini isterdim. Her forum üyesinin buraya full korumali resimlerini yüklemesini , resim yüklemeyeni bir zaman sonra üyelikden cikartilmasini.

Ne dersiniz?????????

saygilarimla
    mehmetenis bunu beğendi.

umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    Alıntı Vmaxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantik ,fizik ve Motorcu kanunun 1. maddesine göre zorunlu . Ne kadar koruma kullanirsan sevdiklerinden o kadar az ceza yersin , onlari üzmeyipde..

HATTA MOTORSIKLET.NET den (evet uygulamasi zor olabilir ama ) bir kampanya baslatmasini isterdim. Her forum üyesinin buraya full korumali resimlerini yüklemesini , resim yüklemeyeni bir zaman sonra üyelikden cikartilmasini.

Ne dersiniz?????????

saygilarimla
    Saçma böyle bir uygulama demek üyeligin yarısının gitmesi demektir abiciğim

Nedenleri şunlar :

7-70 e kadar motoru olmuyan forum u kullanan kişiler mevcut

Bu forum sadece motoru olanların kullandığı bir forum değil , motor haylleri olanlarda girip üye oluyor

forum muhabbeti için motoru olmuyan bi zamanlar motoru olan insanlar da kullanıyor

Aslında uzaklaştırmak değilde herkes korumalığını takıp elindeki fotografını öyle güzel bi foto çekip koyarsa yeni motor alcak kardeşlerimde abileriminde dikkatini çeker onlarda bir ihtimal koruma alır

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    İlla motoru olan mı üye olacak buraya saçma
    tekintekin bunu beğendi.

Vmaxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha MT-09 MT-07 WR250r
    evet haklisin

motoru olmayanlari unutmusum
    ve ceza olayida biraz sert

Ama fikri olan yazsin, bu koruma olayini biraz daha yatkin hale getirmemiz lazim ..

Bari hic olmazsa motoru olanlar motoruyla degilde korumalariyla hava atsinlar .
    Yakin zamanda korumali bir Resim koymaya calisacagim

saygilarimla
    umuterdogdu bunu beğendi.

umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    Alıntı Vmaxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet haklisin

motoru olmayanlari unutmusum
    ve ceza olayida biraz sert

Ama fikri olan yazsin, bu koruma olayini biraz daha yatkin hale getirmemiz lazim ..

Bari hic olmazsa motoru olanlar motoruyla degilde korumalariyla hava atsinlar .
    Yakin zamanda korumali bir Resim koymaya calisacagim

saygilarimla
    :D :D :D evet güzel olur koruma ile hava atma :D motoru alım atıcağım korumalıklarlarımla hava

Motosikleti
    Honda Cbr250R
    Tek kural. Survivor ;)

Buna göre kendi kurallarını belirle işte

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Bi kardeşimizi polis durdurup ceketi eldiveni vs. olmadigi icin uyardigini kendi agzindan duymuştum. Eger bidaha bu sekilde gorursem ceza yazarim diyede eklemis polis amca. Ama bildigim kadarıyla kanunlarda ceket vs zorunlu değil kaldı ki polisler kaski bile pek önemsemezken... Ama kurallariyla motosiklete bincekseniz ölecekler listesine adınızı yazdirabilirsiniz şimdiden.

Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım ne kadar korumana Özen gösterirsen o kadar az Canın yanar. Bildiğim kadarı ile her ülke de değişik ama kask mecburi. Ama sen sen ol bot Mont onlara uygun pantolon olmadan yola Çıkma. Ben şahsen iki Parçalı tulumu giymeden motora binmiyorum. Testil takımlara merakım vardı Dainese de ki Satıcı tek kelime ile soğuttu. Deri tulumlar kadar emniyetli değiller dedi. Ve ben deri takımımı aldıktan sonra söyledi. Normal pantolon üzerine dizlik takarak motor kullanmak bir koruma getirmez. Eldivenden kaska Mont tan bota kadar Herşeyin tam olmadan yola Çıkma. Illaki Dainese vs olması Şart değil. Uygun fiyata olsun Markasız olsun ama Güvenli olsun. Seni korusun. Geçen yaz Münih İstanbıl Antalya Kapadokya tekrar Münih 8500 km tur yaptım. Iki Parça deri tulum 40 derece Antalya sıcağında bile sırtımda idi bot ve kask zaten. Ben canımı severim sende sev. Bırak millet astronot desin onu desin bunu desin ama sen Full korumadan vazgeçme. Unutma Azrail'e hava atmaya ihtiyacın yok.

BENCE. bunlar benim düşüncelerim
    maydin02 ve emc2 bunu beğendiler.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Motorun kanununu yazsam yeniden

Kask takmak zorunlu, her motorlu araçta olduğu gibi ehliyet olacak, plakanız gözükecek, topcase e takan olabiliyormuş vs. Geri kalanlarsa hayatta tek parça olarak kalmak için yapılan survivor uygulamaları...

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı lordsenyor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaç gündür araştırıyorum fakat tam istediğim cevapları bulamadım bu yüzden konu açma gereği duydum. Motorsiklet kullanırken kask takma zorunluluğu var, peki ceket,eldiven,ayakkabı vb ekipmanlardan hangileri zorunlu?
    Diğer sorum çoğu türk temde filan hız sınırını motor ile aşıyor ceza yemiyor musunuz?
    trafik kanununa göre sadece koruma başlığı tabir edilen (kask olur, baret olur) kafanı koruyacak başlık zorunlu, onun haricindeki diğer ekipmanlar senin isteğine bağlı. canını sevdiğin kadar ekipman alırsın

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    bence koruma kıyafetleri ile ilgili daha fazla paylaşım yaparak gençleri özendirmekte fayda var. ayrıca önemli olan firmaları kampanyaya zorlamalıyız, birçok commuter sahibi motorun fiyatı kadar olan full ekipmana bütçe ayıramıyor, ortada böyle bi gerçek varken insanları yargılayamayız, ancak fiyatlar makul seviyelere inmezse sonumuz hindistan gibi olacak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)