Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

169 adet yazlığı varmış, 224 tane konutu varmış, hadi içeri atalım bunları :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse ben yapayim transleyti
    Gerci kutul yaklasmis.
    Fransizlar bizim cografyaya
    Orient diyorlar.
    (bkz:orient ekspresi)

Neyse efendim karikaturun altinda orientte sorunlarin uyandigi,bulgaristanin bagimsizlik,
    Avusturya'nin da Bosna-hersek'i istedigi yaziyor.
    Yani bu resim,bizi parcalamak ist er yen gevurlara padisahin kahramanca direndigini degil,
    Osmanli egemenligi altinda cok mutlu! olduklari icin bagimsizlik isteyen ulkelere inatcilik yapan bir padisahi gosteriyor.
    İlkay bey bu kadar da iri kapak yapılmaz ki ama

Herkesi kendileri gibi kör cahil zannediyorlar ya ona yanıyorum.

Hülen youtube alt yazı olmayan videoların yazılarını dahi otomatik ekletebiliyorken böyle saçma salak şeylerle karşımıza gelmeyin bari.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Neyse ben yapayim transleyti
    Gerci kutul yaklasmis.
    Fransizlar bizim cografyaya
    Orient diyorlar.
    (bkz:orient ekspresi)

Neyse efendim karikaturun altinda orientte sorunlarin uyandigi,bulgaristanin bagimsizlik,
    Avusturya'nin da Bosna-hersek'i istedigi yaziyor.
    Yani bu resim,bizi parcalamak ist er yen gevurlara padisahin kahramanca direndigini degil,
    Osmanli egemenligi altinda cok mutlu! olduklari icin bagimsizlik isteyen ulkelere inatcilik yapan bir padisahi gosteriyor.
    yok hacı orda kahramanca direndiği yazıyo...çağdaş fransızca da senin dediğin gibi olabilir ama eskinin fransızcasında sonraki nesillere kapak olsun diye yapılmış bir karikatür...

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    aradıkları mutluluğu bağımsızlıkta da bulamayan bosna-hersek'de yaşanılan zulümleri tez unuttunuz.
    keza bulgar soydaşların onlarca yıl maruz kaldıkları zulüm de osmanlı'nın iflasından sonradır.
    ortadoğudaki, arap ülkelerindeki, kuzey afrikadaki batı sömürüsü osmanlı'nın çöküşünden sonraya "denk gelir"
    ne gariptir ki tüm dünyanın sırtını döndüğü günlerden, ingiliz ajan faaliyetlerinden, çöküşü başlatan balkan isyanlarından sonra bugün hatırda sadece "arap hainliği" kalmıştır.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haaaah sıva sıva Biri sıçar biri sıvar Konuyu neredeeen nereye getirdiniz.
    pistolpitt ve YÖRÜK bunu beğendiler.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aradıkları mutluluğu bağımsızlıkta da bulamayan bosna-hersek'de yaşanılan zulümleri tez unuttunuz.
    keza bulgar soydaşların onlarca yıl maruz kaldıkları zulüm de osmanlı'nın iflasından sonradır.
    ortadoğudaki, arap ülkelerindeki, kuzey afrikadaki batı sömürüsü osmanlı'nın çöküşünden sonraya "denk gelir"
    ne gariptir ki tüm dünyanın sırtını döndüğü günlerden, ingiliz ajan faaliyetlerinden, çöküşü başlatan balkan isyanlarından sonra bugün hatırda sadece "arap hainliği" kalmıştır.
    Orada biraz dur. Bulgar soydaş diye bir şey yok Bulgar ırkı ayrı bir soy ayrı bir ırk. Bulgaristan göçmeni Türk Soydaş dır onun aslı.( ya da senin kasttetiğin) Ve evet Bulgaristanda da Türk olup Hristiyanlığı seçmiş olanlar kadar Bulgar soyundan gelip Müslüman olanlar vardır. Ama o kadar küçük bir azınlık ki %3 ya da %5 gibi bir rakama gelir. (8 milyon son nüfus sayımına göre Bulgaristanın nüfusu) Bulgaristandaki Türklerin zulüm gördüğü doğrudur, azınlık oldukları için. Ama oradaki Türkler buradaki bir çok kişiden daha milliyetçidirler, daha eğitimlidirler.
    59 Göçü 78 göçü ve 89 göçleri de hep oradaki Türkleri azaltıp söz sahibi olmalarını engellemek içindir.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hic bir seyi unutmuyoruz.
    Ama şu soruyu da soruyoruz.
    Orda ne isimiz vardi?
    haojin2005 ve Soykan67 bunu beğendiler.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Orda ne isimiz vardi?
    bugün terkettiğimiz coğrafyalarda olanların olmaması için

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok yakın bir zamanda başımızdan geçen olayı sizlere aktariim.

bilenleriniz vardır, benim dünya döndükçe başımdan eksik olmayasıca pederim emekli albaydır. Şu son ergenekon, balyoz gibi davalarda arkadaşları tektek sonbaharda ağaçtan düşen yapraklar gibi tutuklanırken bizimki gayet rahat Marmaris'te balığına gidiyo akşamda o balıkları rakı ile bi güzel boğuyo..

sizin anlayacağınız tam emekli hayatı.
    Bizde arasıra biladerle beraber olup muzipçe takılıyoz pedere .. iç iç sıra sanada gelecek diye.. ama bizimki gayet rahat ordan helvayıda uzatın diyo devam ediyo..

taki geçen ay sabahın köründe iki resmi polis kapıya dayanıp ; Albayım cumhuriyet savcımız ifadenizi alacak aşağıda bekliyoz diyene kadar

peder takım elbiseyi giyerken bir yandanda valideye
    "hanım benim ufak valize bir kaç iç çamaşırı pijama ve eşortmanları koy beni bu akşam alırlar " diyo valide bir elinde ev telefonu diğer elde cep telefonu biladerle beni arıyo..
    haberi ilk aldığımda bir gülmedir tuttu beni.. açtım biladere telefonu olm dedim bişeyi 40 kere dersen olurmuş... ahada pederi tutuklattık elbirliğiyle deyince oda koptu.. neyse adliyeye doğru seyirttik..

peder granttuvalet giyinmiş sanırsın 29 ekim cumhuriyet resepsiyonunda davetlileri kabul edecek

yanında hemen hemen aynı yaşlarda emekli bir emniyet amiri aynı dosyadan cumhuriyet başsavcısı tarafından çağırılmış..

iki eski kolluk gücü amiri vatan millet sakarya konusunda koyu bir sohbet içinde tellendirmişler cigaraları..

peder bizi görünce "geldi aslanlarım diye kükredi"

hah dedim yırttık" beni diye diye en sonunda tutuklattırıyonuz kınayı uygun yerinize yakın" demesini beklerken bu aslanlarım nidası bana ilaç gibi geldi ...

biran içimden Türkiye sizinle gurur duyuyor demek gelsede çıkıp savcıya ifade verdikten sonra tutuklanmalarını beklemenin daha anlamlı olacağını düşündüm .. zaten topu topu 2 kişiydik bilader ve ben .. türkiyeyi temsil etmek için en azından bi kaç akraba arkadaş çağırmak akıllıca olcaktı.

efendim konu şu 1980 ihtilali sonrası tutuklanıp veya yargılama esnasında (buraya fazla vakıf değilim) ankara mamak askeri cezaevinde uygulanan işkenceden şikayetçi bir vatandaş pederin ismini verir. hali ile savunması alınmalıdır. peder atfolunan suçu dinler ve savcıya iyide sayın savcım ben ihtilalden 3 ay önce kıbrısa tayin oldum denilen tarihte kıbnrısta görevliydim isterseniz KKK dan sorabilirsiniz diyince zaten otomatikmen yırtar. diğer emekli polis amiri abimizde o tarihte doğuda görevde olduğunu kanıtlaması ile tutuklanmaktan yırtarlar..

Biz yine pederi tutuklatamadık cancazlarım.. içimizde uhde kaldı elde Türk bayrağı Türkiye seninle gurur duyuyor nidaları ...
    ero__, Khutuck, İHTİYAR ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Bu gün anayasadan türk'ü çıkarmak isteyenlerin akıl hocaları dün yugoslavyadaydı. Boşnaklar mutluluk aramak için herhangi bir işe kalkışmadı. Fitneciler bunları parça parça etti, etnik ve dini bölücülükle kafalarını doldurup verdiler sırplara silahları ondan sonra seyrine zevkle baktılar. Bu gün ülkende oynanan oyun da aynısıdır. 40 yıldır türkler kürtleri kesti, asit kuyularına attı, .... masalları boşuna okunup durmuyor. Bu gün suriyede oynanan da aynı oyundur! Kuzey ırakta oynanan aynı oyundur. Analar ağlamasın, ne var canım kendi anadilinde maç seyretseler diye başlayan oyun yarın apo denen iti hapisten çıkararak devam edecek... O zaman işte ileriyi geride arayanlar eyvah biz ne yaptık bile demeye fırsat bulamayacak. Tarihten ders almayanlar tekrar tekrar aynı şeyi yaşarlar!!!
    YÖRÜK ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda
    Baris sizin kaç yazlik var?
    Ya da söyle sorayim,
    sizin kapi numarasi kaç?
    35emre35 ve Shrieker bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün anayasadan türk'ü çıkarmak isteyenlerin akıl hocaları dün yugoslavyadaydı. Boşnaklar mutluluk aramak için herhangi bir işe kalkışmadı. Fitneciler bunları parça parça etti, etnik ve dini bölücülükle kafalarını doldurup verdiler sırplara silahları ondan sonra seyrine zevkle baktılar. Bu gün ülkende oynanan oyun da aynısıdır. 40 yıldır türkler kürtleri kesti, asit kuyularına attı, .... masalları boşuna okunup durmuyor. Bu gün suriyede oynanan da aynı oyundur! Kuzey ırakta oynanan aynı oyundur. Analar ağlamasın, ne var canım kendi anadilinde maç seyretseler diye başlayan oyun yarın apo denen iti hapisten çıkararak devam edecek... O zaman işte ileriyi geride arayanlar eyvah biz ne yaptık bile demeye fırsat bulamayacak. Tarihten ders almayanlar tekrar tekrar aynı şeyi yaşarlar!!!
    o yugoslavya işinde şu an içerde olan bazı kuvvet komutanları da o zamanlar oradaydı...

konuyla ilgili güzel bi yazı..tavsiye ederim

http://bellek2009.blogspot.com/2012/...-eylul-ve.html

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Baris sizin kaç yazlik var?
    Ya da söyle sorayim,
    sizin kapi numarasi kaç?
    Netekim armutalanın yarısı onlarınmış....
    35emre35 bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o yugoslavya işinde şu an içerde olan bazı kuvvet komutanları da o zamanlar oradaydı...
    Atlantikçi olarak bilinen NATOcu kanattan içerde olan kim var?
    Çevik Bir diyorsanız fazla tutmazlar, başkalarına çamur sıçratıp çıkarırlar. Netekim paşanın yaveri imiş!

Motosikleti
    xt 600
    Orda ne isimiz vardi?
    osmanlı fetihleri dünyada müslüman hakimiyeti esaslı bir politikadır.
    müslüman hakimiyetinden kasıt geri kalan tüm dünya halklarının burnuna halka takıp müslümanların menfaati doğrultusunda sömürmek değildi. osmanlı tebaası gayrimüslimlerin inanç, can ve mal güvenlikleri devlet teminatı altındaydı.
    günümüzde müslüman milletlerin zayıflığından, fakirliğinden ve geri kalmışlığından dem vuranlar söz konusu cihan devleti osmanlı olunca neden fatih'in hakkını fatih'e vermiyolar da sezara veriyolar?
    batı medeniyetiyle gözleri kamaşıp aşağılık kompleksine kapılanlar neden ingilterenin, fransanın, italyanın, ispanyanın, amerikanın, rusyanın, israilin dünya halklarına ettiği zulmü görmezden gelip mevzu osmanlı oldu mu aslan kesiliyolar?

peki ya nüfusunun %92'si türklerle akrabalığı bulunmayan kürtler ve zazalardan oluşan diyarbekir'de ne işimiz var? ulus devlet anlayışına geçince terk-i diyarbekir eyleseydik ya madem.

sahi bu romalı diyarı anadolu'ya ne diye geldikki?
    demek sana kalsa ergenekon'dan çıkartmayacaktın türkleri
    ahaaa şimdi parçalar birleşiyor işte

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Osmanlı dıştan yıkılamayınca içten içten çökertildi.

Bu Türk milletinin ilk yıkılan devleti değildi. Yıkılanın arkasından yenisinin kurulması fazla uzun sürmedi. Herbirinin kurucusu ayrı bir kahramandır.

Devleti olmayan tarihinde hiçbirzaman da devlet olamamışların her fırsatta mevcut devlete saldırmaları, kurulu düzeni bozmaya çalışmaları o dönemden başlar ve kurtuluş savaşından sonrasına kadar devam eder.

İç savaş çıkararak henüz kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyetini sırtından hançerlemeyide ihmal etmezler.

Herhangi bir devleti tarihleri boyunca olmayanların saldırıları 1980 li yıllarda yeniden başlar. Türkiye Cumhuriyetini yıkmak üzerine artarak devam etmektedir.

Mevcut hükümet ne olursa olsun, önemli olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin varlığını korumaktır.

Yakın tarih denemeyecek kadar yakın zamanda meydana gelen olaylar bariz örneklerdir. ( Libya, Mısır, Irak )
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Honda
    osmanlı fetihleri dünyada müslüman hakimiyeti esaslı bir politikadır.
    müslüman hakimiyetinden kasıt geri kalan tüm dünya halklarının burnuna halka takıp müslümanların menfaati doğrultusunda sömürmek değildi. osmanlı tebaası gayrimüslimlerin inanç, can ve mal güvenlikleri devlet teminatı altındaydı.
    Misir'da, Tunus'ta,Suriye'de,Cezayirde Iran'da ve hatta Afganistan'da ne isleri vardi o zaman?
    Gevurmuydu bunlar?
    Yapmayalim kardes.
    Bu yazdiklarina ancak çocuklar inanir.

batı medeniyetiyle gözleri kamaşıp aşağılık kompleksine kapılanlar neden ingilterenin, fransanın, italyanın, ispanyanın, amerikanın, rusyanın, israilin dünya halklarına ettiği zulmü görmezden gelip mevzu osmanlı oldu mu aslan kesiliyolar?

Hah iste benim mevzum burda.
    Bugüne kadar tartistigimiz konularda belirttigim fikirlerimi okuyan bir adam benim tam bir osmanli düsmani olduguma kanaat getirir.
    Tabi buna kanaat getiren adamin yapacagi ilk iste bizim bati hayrani oldugumuz gibi ucuz bir fikre kapilmak olur.
    Bu bir bakis açisi.
    Biz de ne demek istedigimizi anlatamadiysak bu bakis açisini hakli çikaririz.
    Halbuki benim osmanliya bir düsmanligim yok.
    Iki noktada hasimligim vardir.
    1.Ben Osmanliya degil,
    osmanli meraklisina hasimim.
    Ama bunu bir türlü anlatamadim.
    2. Benim asil hasimligim emperyalizmedir.
    Osmanli yada baskasi fark etmez.
    Yarin Türkiye emperyalist olursa ona da hasim olurum.

Osmanli imparatorlugunun bugünkü karsiligi ABD dir.
    Ingilteredir.
    Fransadir.
    Ama asli ABD dir.

Osmanli batiya medeniyet götürdü,
    insanlik götürdü,
    onlari sömürmedi,
    hatta alkislarla karsiladilar diyen adamla;

Amerika Irak'a demokrasi götürdü,medeniyet götûrdü diyen adam bana göre süt kardestir.
    Amerika'nin ortadoguya baris ve kardeslik götürdügüne inanan adamla Osmanli'nin özgûrlük götürdügüne inanan adam kan kardestir.

Ben bu kardeslere ancak dötümle gülerim.

Emperyalizm habis bir urdur.
    Insanligin en büyük düsmanidir.
    Bunu kim yaparsa yapsin benim düsmanimdir.
    Bunu ben yaparsam, ben kendimin düsmaniyim.
    35emre35, İHTİYAR, Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    biraz fazla hürrem sultan izlemişiz galiba..o dizi yaw oradakileri ders diye bize yutturmayın arkadaşlar..bu arada sinan er yine coşmuşsun seni tebrik ediyorum..

barış harbiden kaç villanız son model arabanız var birader?merak ettim..) bir anlat yav,sinan er çok merak ediyo bak..bir tane de kuvvet için bir de bir arkadaş vardı..sen aslında her biri için ayrı ayrı anlat kaç villanız olduğunu tek seferde ya çok yüzeysel buluyorlar yada çok uzun kısa cevap isteriz diyorlar..ya da işlerine gelmiyor..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    xt 600
    Misir'da, Tunus'ta,Suriye'de,Cezayirde Iran'da ve hatta Afganistan'da ne isleri vardi o zaman?
    Gevurmuydu bunlar?
    Yapmayalim kardes.
    Bu yazdiklarina ancak çocuklar inanir.
    osmanlı oraları terkettikten sonra işlerin nasıl geliştiği malum.
    burada güçlü ve hakimiyetin müslümanlarda olduğu bir dünya devletinden bahsediyorum.
    bu osmanlı yayılmacılığının temel düsturudur.
    nihayetinde bu bir iktidar savaşıdır.
    cezayir dedin de;
    300 yıl osmanlı hakimiyetinde, sonrasında 100 yıl fransız hakimiyetinde kalan cezayir hangi dönemde nasıl idare edilmiştir?
    hangisinin idaresinde cezayir uzun yıllar sömürü, zulüm ve katliama maruz kalmıştır?
    tahmin et?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    zekeriya beyaz ne demiş? En kutsal örtü kilot tur.yani içinizde ne varsa buraya döküyorsunuz. Zekeriya beyazın içinde kilot varmış söylemiş. Burda her türden arkadaş görüyorum. Dinide herşeye karıştırıpduruyosunuz. Mezara girince görürsünüz ak ı kara yı. Ne desek boşa kürek sallarız. Bu konu uzar gider. Kimseye cevap yazmakta istemiyorum. İstemeden kırıcı olabiliyorum. Benim için davos bitmiştir. Van münit

Motosikleti
    Honda
    cezayir dedin de;
    300 yıl osmanlı hakimiyetinde, sonrasında 100 yıl fransız hakimiyetinde kalan cezayir hangi dönemde nasıl idare edilmiştir?
    hangisinin idaresinde cezayir uzun yıllar sömürü, zulüm ve katliama maruz kalmıştır?
    tahmin et?
    300 yil osmanli
    100 yil fransiz
    ikisini topladim
    400 yapiyor.
    Asil soru söyle ortaya çikiyor.
    400 yil önce Cezayir ne haldeydi?

Yani asil mesele bu.
    Osmanli ve Fransa bulasmadan önce.
    Insanlar kendi halinde yasiyorlarken.
    400 yil önce.
    Cezayir kimden zulum görüyordu?

Yani Osmanli oralara bulasmadan önce Cezayir nasil bir azap içindeydi?

Bana Osmanli'dan sonrasini sorma.
    Varsa elinde bir done,
    Osmanlidan öncesini söyle ki karsilastirabileyim.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)