Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

169 adet yazlığı varmış, 224 tane konutu varmış, hadi içeri atalım bunları :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Bakın bunlar tali konular, biz bunlarla uğraşırken, millet Hürremin orasınla burasınla uğraşırken...
    Patriotları getiriyorlar, parasını bize ödeterek; İran' a çevirip yerine koyacaklar.
    Adam bir de demez mi ''BURASI NATO TOPRAĞIDIR'' diye?
    Sen askeri olur olmaz toplayıp zindana atacaksın, sonra da gelip NATO seni koruyacak öyle mi?
    Esas konu budur.
    Oldu bitti, cambaz oynamaya devam ediyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    http://www.aksam.com.tr/maneviyat-ba...--152238h.html

bugünün zırvalıkları da bu işte....şuraya 1500 tane link verilir buna benzer ama gerek de yok, biri diğerini aratmıyor...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu foto Osmanlıyı beğenmeyenlere gelsin.

Sultan II. Abdülhamid Han Hz. Toprakları vermek istemeyişini "Le Petit Journal" dergisinde böyle ifade ediyorlardı "1908"

Buda

Macaristan'ın Zigetvar kentinde Kanuni Sultan Süleyman'ın Tuğrası.

Buda kapak olsun. Fatihin önünde eğilenlere dikkat edin.
    Fatih Sultan Mehmet Han Ayasofya'ya girerken.

besikcioglu bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sultan II. Abdülhamid Han Hz. Toprakları vermek istemeyişini "Le Petit Journal" dergisinde böyle ifade ediyorlardı "1908"
    Arkadaş; biz özürlü değiliz.. Adamın ayaklarının altından ülkesini çekip alıyorlar, elini kolunu bağlamış seyrediyor! Vermek istemeyen adam böyle mi resmedilir? Hiç değilse öbür uçlarından da o asılır, biz de vermek istemediğini, bırakmadığını anlarız!!!!!!

İleriyi GERİDE arıyorsunuz ama ancak gülünç duruma düşüyorsunuz..
    YÖRÜK bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphoto...24707513_n.jpg

Buda

http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphoto...63370019_n.jpg

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphoto...21959630_n.jpg
    hacı liseli misin?
    bu ne "beni çekemeyenler anten taksın" kıvamındaki mesaj...

benim iki yaşındaki çocuk bile elinden bişey alınınca mücadele ediyo, öyle elini kolunu kapatıp küsmüyo...

kanuni' nin tuğrası orda diye kubarırsın ama bu topraklara cengiz han ın bi imajı olsa yıktırırsın...böyle de bi hoşgörün olduğuna eminim...
    ilkerabi ve haojin2005 bunu beğendiler.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş; biz özürlü değiliz.. Adamın ayaklarının altından ülkesini çekip alıyorlar, elini kolunu bağlamış seyrediyor! Vermek istemeyen adam böyle mi resmedilir? Hiç değilse öbür uçlarından da o asılır, biz de vermek istemediğini, bırakmadığını anlarız!!!!!!

İleriyi GERİDE arıyorsunuz ama ancak gülünç duruma düşüyorsunuz..
    Farketmedin galiba. Bu bir tasvir.

Düşünceli eli kolu bağlı fakat hala dimdik dik ayakta kalmış bir milleti anlatmaya çalışırken kimlerin ne amaçladığıda anlatılıyor. Biri var gücü ile osmanlıyı parçalamaya çalışırken diğerinin bir eli tacını tutuyor. O dönem o kralın tahtının tehlikede olduğu anlatılıyor. Sizin bakışınız biraz yüzeysel kalmış.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Resim yorumlamaya da başladık ya hadi hayırlısı. Mutluluğun resmini paylaşın biriniz de nasıl bişeymiş görelim bari.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resim yorumlamaya da başladık ya hadi hayırlısı. Mutluluğun resmini paylaşın biriniz de nasıl bişeymiş görelim bari.
    işyerindeki bilgisayar da fotolar çıkmıyo da kapağı görmek için merak ettim telden baktım

bu arada nedir bu kapak sevdası..Osmanlı yı beğensen ne beğenmesen ne....sonuçta tarihimiz...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphoto...24707513_n.jpg

Buda

http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphoto...63370019_n.jpg

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphoto...21959630_n.jpg
    --spoiler--
    Sonunda başardılar ama.

Dersaadet İşgal Orduları Başkumandanı
    General Harington Cenaplarına

İstanbul'da hayatımı tehlikede gördüğümden İngiltere devlet-i fahimanesine iltica ve bir an evvel mahall-i ahare naklimi talep ederim efendim. 16 Teşrinisani 1922

Halife-i Müslimin

Mehmed Vahidettin

--/spoiler--

Arkadaş, geçmişi adam gibi okuyun. Osmanlı'nın zaferi de var, mağlubiyeti de. 90 sene evvel saltanatın kaldırılmasıyla sona erdi Osmanlı, son padişah da İngiliz zırhlısı Malaya'ya binerek Malta'ya kaçtı. Yıkılan Osmanlı'nın küllerinden de Türkiye Cumhuriyeti kuruldu. Türkler tarihleri boyunca 16 büyük devlet kurdu, 15'i yıkıldı. Şu an elde sadece Türkiye var, değerini bilelim.

Ha bir de, Osmanlı'nın ilk yüzyılında da "Anadolu Selçuklu Devleti muhteşemdi, atalarımız her yanı fethetmiş, herkes onların önünde eğilmiş, I. Kılıç Arslan İznik kapılarında papazlar tarafından karşılanmış, herkes ayaklarına kapanmış" geyiği var mıydı acaba?

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işyerindeki bilgisayar da fotolar çıkmıyo da kapağı görmek için merak ettim telden baktım

bu arada nedir bu kapak sevdası..Osmanlı yı beğensen ne beğenmesen ne....sonuçta tarihimiz...
    3 kapak getirene kutup ayısı bedavaydı bi zamanlar, ordan kalan bi alışkanlıktır belki
    Adamlar bile anladı bizi alın size kutup ayısı dediler
    Gasteler tabak çanak dağıttı yıllarca, millet kupon derdine düştü. Sonra kibrit kutusundan biraz büyük müzik çaları dev müzik çalar diye kakaladılar.
    Televizyonlarda hala yorumculuk yapıp bize Tercüman olan bir teyzemizin gastesi buzdolabı vericem dedi, elinde patladı kuponlar milletin.
    Şimdiki furya dizilerle oyalanıp çekirçek çitlemek. Hele bi de Kanuni halvete girecekse o bölümde, Hürrem gözlerini belerttiyse ohh deymeyin milletin keyfine.
    Aman neyse bugün de soğudu havalar çok, doğalgaza zam yaptılar mı acep bize çaktırmadan?
    YÖRÜK bunu beğendi.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Bu konunun Osmanlı ile ne alakası var anlayamadım bir türlü.Fakat yeri gelmişken bende bir iki şey yazayım.
    Ben bir Türk olarak Osmanlı'dan nefret ediyorum.Çünkü; Türk toplulukları Osmanlı'nın içinde her daim ezilerek yaşamıştır.Devletin kuruluş dönemi hariç bütün dönemlerinde Türk'lük kavramını göremezsiniz. Osmanlının son dönemlerine kadar Türk kelimesi hakaret anlamı taşıyıp, hakaret etmek için kullanılıyordu, gidin araştırın. Fransız Devrimi milliyetçilik hareketleri, ulus devlet arayışları derken elindekileri takır takır kaybeden Osmanlı, baktı elinde çoğunluk olarak sadece Türk'ler kaldı, ondan sonra Türk'ler ezilmekten kurtuldu. Ulus devlet yaratma amacıyla Türklere, halk kültürüne yönelen o zamanın aydınlarını buradan saygıyla anıyorum.
    Ben Türk'üm diyen bir insanın Osmanlı'yı savunması çok abes kaçmaktadır. Biz Osmanlı Devleti'nin devamı değil, Osmanlı Devleti yıkıldıktan sonra bağımsızlığımızı kazanan bir milletiz. Benim atalarımın hor görüldüğü, katledildiği bir ülkeyi ben savunmam arkadaş. Timur'u savunurum, Osmanlıyı savunmam. Fakat ne yazık ki Türk tarihinde büyük bir yer oluşturuyor. Keşke bize daha yakın olan atalarımızda konuşulsa.

Konu her zamanki gibi dağıldı, bizimde bunda bir katkımız oldu
    ANGARAJ

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Bu forumun belki %90 ı emekçi, tüm tartışmalar bir yana boğazımızdan geçecek lokma piyasa ekonomisi denilen bu mok sistemin iki dudağı arasında.

Yılbaşında ne zam alacaksınız biliyor musunuz?

Atamız Osmanlı olsa ne fayda, çingene olsa ne tasa.

Kunta Kinte olduğumuz gerçeğini ve asıl gündemimizin zincirlerimizden kurtulmak olduğunu ne zaman göreceğiz.
    ilkerabi, nadrov, YÖRÜK ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konunun Osmanlı ile ne alakası var anlayamadım bir türlü.Fakat yeri gelmişken bende bir iki şey yazayım.
    Ben bir Türk olarak Osmanlı'dan nefret ediyorum.Çünkü; Türk toplulukları Osmanlı'nın içinde her daim ezilerek yaşamıştır.Devletin kuruluş dönemi hariç bütün dönemlerinde Türk'lük kavramını göremezsiniz. Osmanlının son dönemlerine kadar Türk kelimesi hakaret anlamı taşıyıp, hakaret etmek için kullanılıyordu, gidin araştırın. Fransız Devrimi milliyetçilik hareketleri, ulus devlet arayışları derken elindekileri takır takır kaybeden Osmanlı, baktı elinde çoğunluk olarak sadece Türk'ler kaldı, ondan sonra Türk'ler ezilmekten kurtuldu. Ulus devlet yaratma amacıyla Türklere, halk kültürüne yönelen o zamanın aydınlarını buradan saygıyla anıyorum.
    Ben Türk'üm diyen bir insanın Osmanlı'yı savunması çok abes kaçmaktadır. Biz Osmanlı Devleti'nin devamı değil, Osmanlı Devleti yıkıldıktan sonra bağımsızlığımızı kazanan bir milletiz. Benim atalarımın hor görüldüğü, katledildiği bir ülkeyi ben savunmam arkadaş. Timur'u savunurum, Osmanlıyı savunmam. Fakat ne yazık ki Türk tarihinde büyük bir yer oluşturuyor. Keşke bize daha yakın olan atalarımızda konuşulsa.

Boşver, bırak dağınık kalsın güzel güzel muhabbet ediyoruz.

Üstteki mesajında sana kesinlikle katılmıyorum. Osmanlı, Türk geleneklerinin baskın olduğu bir devletti. Türkiye Cumhuriyeti de Osmanlı'nın evriminin devamı.

1800'den 1946'ya kadar Türk tarihini okuyunca kesintisiz bir değişim görülüyor. Tanzimat, Islahat, I. Meşrutiyet, Meclis-i Mebusan, II. Meşrutiyet, TBMM ve Cumhuriyet çok doğal bir tarihsel akış. Osmanlı'nın son zamanı ve Türkiye'nin ilk zamanını birlikte inceleyince yönetimsel ve toplumsal değişimin aslında ne kadar uzun yıllara yayılan bir temeli olduğu rahatlıkla görülüyor. Atatürk'ün yaptığı çoğu devrim Osmanlı döneminde de tartışılıyordu, ancak 600 yıllık geleneksel yapı devrimlere engel oluyordu. 1915 yılındaki Osmanlı Devleti, pek çok açıdan 1925'in Türkiye'sine benzer bir yapıdaydı. Pek çokları gibi benim de görüşüm Türkiye Cumhuriyeti'nin, Osmanlı Devleti'nin modern devamı olduğu yönünde.

Teknik okulların açılması, yeni harflere geçiş denemeleri, dilin sadeleştirilmesi, eğitim reformları, laik eğitim sistemi gibi devrimlerin hepsi Osmanlı döneminde de denemiş ancak başarıya ulaşamamış şeyler. 1908 sonrasında Osmanlı'da da çok partili parlamenter rejim vardı, İttihat ve Terakki ile Hürriyet ve İtilaf gibi siyasi partiler bulunmaktaydı. O dönemde de particilik vardı, o dönemde de askerin siyasete müdahalesi tartışılıyordu. Mahmut Şevket, Damat Ferit, Ali Rıza gibi sivil paşalar sadrazamlık (başbakanlık) yapıyordu, meşruti monarşi vardı.

Bizim sorunumuz iki uca ayrılmamız. Yarımız "Osmanlı süperdi" diyor, diğer yarımız "Osmanlı berbattı" diyor; ortası yok. Kanuni'nin ölümünden II. Abdülhamid'e kadar aradaki 300 seneyi hiç yokmuş gibi düşünüyoruz. Fatih/Yavuz/Kanuni/Abdülhamid/Vahidettin dışında padişah bilen yok sanki. Okumadan tartışıyoruz.

Bu konuya mesaj yazmak için açtım çeşitli kaynakları, 15 dakika okudum. Benden başka bunu yapan yok galiba. Ben mi yanlış yapıyorum?

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Osmanlı sarayı TÜRK için ETRAK-I Bİ İDRAK (idraksız türkler) demiştir; ermeniler için ise TEBA_İ SADİKA (sadık teba) demiştir..
    Osmanlı deyimi ermeni, yahudi, rum, kürt, kafkas, kırım, tatar... hepsini kapsar.
    Ben osmanlı torunuyum diyenler; ilk başta dağlara taşlara ne mutlu türküm diyene yazılarını gericilik olarak yorumladılar.
    Esasen Kanuni'ye muhteşem lakabını da yahudiler takmıştır. Aynı zamanda yahudilerin iki Süleyman'ı vardır: 1. Solomon yani Süleyman peygamber 2. Bizim Sülüman (Muhteşem) Neden acaba ? Neo Osmanlı torunları bu konuya hiç kafa yormazlar! Sadece İspanyada kılıçtan kurtarılmaları değildir.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Keske kapak resmi paylasirken altinda ne yazdigini da okusaniz da,
    kendiniz kapak olmasaniz.
    haojin2005 ve otopsici bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keske kapak resmi paylasirken altinda ne yazdigini da okusaniz da,
    kendiniz kapak olmasaniz.
    Ne yazıyor birader meraklandım şimdi.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulgaristan'in bagimsizligini istedigi yaziyor mesela.
    otopsici bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    la reveil de la question d'orient
    le bulgarie proclame son independence - la autriche prend la bosnie et l'herzagovine

Doğu sorununun uyanışı
    Bulgaristan bağımsızlığını ilan - Avusturya Bosna ve Hersek'i alır

Google Translate amca.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet beyler, Carii açığın sebebini buldum en nihayet.

Tüm bunun sorumlusu bu vatan haini kediymiş meğer...Bakışlara bak melül melül, pis kedi

Uploaded with ImageShack.us

Her halt bu kedinin başının altından çıkıyormuş. İsmi Şero, Chp genel merkezinin kedisi.Ülke kaynakları bu kedinin kumu ve maması için çar çur edilmiş. Meğer düğmeye hep bu kedi patisiyle basıyormuş.

Al birini vur ötekine ,bir kediye alınan mamayı parti harcaması gösteren embesilden, konu mahkemeye taşınınca , buna içerleyip olayı AHİM'e götürmeye çalışan bambaşka embesillere. ( kedi için bile olsa , yapılan masrafı, parti gider gösteremez Ama o partiden bir Allahın kulunun bunu düşünememesi veya bu masrafı cebinden yapmayı akıl edememesi düşündürücü)

Ülkemizde siyasetin ve siyasetcinin zekası budur beyler. Her fırsatta asarız , keseriz diyen Mhp kanadı bile sus pus,Hatta hükümetin aleni ekürisi gibi. Yolsuzlukları araştırma komisyonları , yolsuzluğu ört-pas etme komisyonları gibi çalışsın, Mahkemeler sahte evrakların , teknik bilirkişilerin evrağın sahte olduğuna dair raporları görmezden gelsin, Teröristin şahitliğine inanılsın.seçim öncesinde apo efendi ile seçmeni ürtkütmemek için eylimsizlik anlaşmalaarı yapılsın , karşılığında oslo görüşmesi sözleri verilsin.Vatadaş ay sonunu zor getirirken, türlü türlü yapay gündemlerle uyutulsun. Öğreticiye doğru düzgün maaş ödenmezken , eğitimin kalitesi ayaklar altndayken, serbest kıyafet getirisinden medet umulsun.Memleketin haline bak.

Futbol holiganı gibi olduk. Karşı takım tuttuğumuz takımı yeninde, kendi takımımıza hesap soracağımıza , taşlayıp rakip takımın otobüsünü, neden bizi yendiniz diye hesap sorun.A be sığır evladım amaç ta o zaten , adam işini yapmış, Yooo bizi nasıl yenersiniz.
    Futbolcu ücretini alamadığı için oynamamıştır. Yooo yapmaz o, rüşvet almıştır , yooo olmaz öyle şey, Teknk direktör tazminatlı kovulmak için takımı tarumar etmiştir. Asla olmaz öyle şey. Konduramıyoruz, gözümüzün önünde gerçekleşen gerçekleri görmemezden geliyoruz.

Bizim parti en iyisini yapar, promter'a bakmadan 3 kelimeyi edemeyen bizim başbakanın IQ'su , ustalık döneminde tavan yapmıştır hatta bunu ölcebilecek bir skala daha icat edilmemiştir.Hoca efendi sadece müslümanların iyiliğini düşünmekte , asla cemaatinin maddi ve mevkii gücünü çıkar için kullanmamaktadır.Dialogla felan papayı bile müslüman yapmayı hedeflemektedir. Hakim satın alma , iftira atma ve mahkum ettirme düşünceleri şakadır canım, Şaka yapmış hoca efendi.Sizde her şeyi ciddiye almayıverin.

Bana bir tane zimmetten , rüşvetten yargılanan , hatta hakkında soruşturma açılan AKP belediyesi gösterebilirmisiz. ? Varda ben mi bilmiyorum. Tüm belediyeler tıkır tıkır ve kusursuz çalışıyor öyle mi. ? hiç ihaleye fesat , yandaş personel alımı falanda yok.hatta paçalarından dürüstlük akıyor. Yaşananlar yanında dante'nin ilahi komedyası bile hiç kalır.

Not: Her hangi bir parti tutmam, AKP, CHP , MHP vs vs hepsi benim için Amerikanın güdümünde. Yönetime hangisi gelirse , o partinin adamları yolunu bulur. Vatadandaşta hizmet diye bekler durur. Hiç mi hizmet yok.? Olmaz mı elbette var, yoksa nasıl yağma yapılacak. ? Kaç paralık işi , kaç paraya mal etmişler. ? Cemaatin mütahitleri aç mı kalsın. ? Başbakanlık teftiş kurulu neden dağıltıldı sanıyorsunuz.

2013 de ülke başkanlığa geçerse ki bu gidişatla geçer 5+5 görev süresinide kabul ederse ki eder. alın size hükümetin esfane 2023 hedefi..2013e kadar soyguna, pardon hizmete devammm .En çılgın projesi bu.Görebilene....
    İHTİYAR, YÖRÜK ve otopsici bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda
    Neyse ben yapayim transleyti
    Gerci kutul yaklasmis.
    Fransizlar bizim cografyaya
    Orient diyorlar.
    (bkz:orient ekspresi)

Neyse efendim karikaturun altinda orientte sorunlarin uyandigi,bulgaristanin bagimsizlik,
    Avusturya'nin da Bosna-hersek'i istedigi yaziyor.
    Yani bu resim,bizi parcalamak ist er yen gevurlara padisahin kahramanca direndigini degil,
    Osmanli egemenligi altinda cok mutlu! olduklari icin bagimsizlik isteyen ulkelere inatcilik yapan bir padisahi gosteriyor.
    ero__, erro, İHTİYAR ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)