Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

169 adet yazlığı varmış, 224 tane konutu varmış, hadi içeri atalım bunları :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biri var diye iddia atmış, diğeri yok diye kendini savunuyor.
    ne diyeyim yani, bırak mahkemesi görülsün.
    sorun da orada işte, bunların mahkemesi enteresan bir şekilde yıllar sürüyor, insanın midesini de bu olay bulandırıyor, 2 gün sonra 169 224 gerçek çıksın, ben yine şerefsizler derim, hiçbiri benim babamın oğlu değil, kimsenin fanatiği de değilim, hiçbir partinin üyesi, sempatizanı da değilim, açınca birtakım tv kanallarını iddialar gerçekmiş gibi gösteriliyor, sonra gazeteyi açıyorsun öyle olmadığı ortaya çıkıyor, Kardak çıkan komutan için kardakta operasyonda olduğu gün başka bir yerde olduğu bile iddia edilmişti, iddiaların biraz daha kafa yorulup hazırlanması gerekiyor, karşılarında geri zekalılar yok, vatandaşın kafası bulanıyor, olmuyor işte, gerçek iddia ile sahte ya da güçsüz ihtimal olanlar birbirine girmiş durumda, ne duyulursa iddia diye ekleniyor, bu adamlar memlekete hizmet etmiş, canlarını tehlikeye atmış, bu iddiaların zayıf olanlarını hak etmiyorlar, güçlü ciddi iddialar elbette araştırılsın ama bazıları komik işte, ayrıca memlekete yaptıkları hizmetlerden ötürü hapiste değil yurt dışı çıkma yasağı getirilerek tutuksuz yargılanmaları gerekiyor ...
    iptaluyelik02, nadrov ve brds bunu beğendiler.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun da orada işte, bunların mahkemesi enteresan bir şekilde yıllar sürüyor, insanın midesini de bu olay bulandırıyor, 2 gün sonra 169 224 gerçek çıksın, ben yine şerefsizler derim, hiçbiri benim babamın oğlu değil, kimsenin fanatiği de değilim, hiçbir partinin üyesi, sempatizanı da değilim, açınca birtakım tv kanallarını iddialar gerçekmiş gibi gösteriliyor, sonra gazeteyi açıyorsun öyle olmadığı ortaya çıkıyor, Kardak çıkan komutan için kardakta operasyonda olduğu gün başka bir yerde olduğu bile iddia edilmişti, iddiaların biraz daha kafa yorulup hazırlanması gerekiyor, karşılarında geri zekalılar yok, vatandaşın kafası bulanıyor, olmuyor işte, gerçek iddia ile sahte ya da güçsüz ihtimal olanlar birbirine girmiş durumda, ne duyulursa iddia diye ekleniyor, bu adamlar memlekete hizmet etmiş, canlarını tehlikeye atmış, bu iddiaların zayıf olanlarını hak etmiyorlar, güçlü ciddi iddialar elbette araştırılsın ama bazıları komik işte, ayrıca memlekete yaptıkları hizmetlerden ötürü hapiste değil yurt dışı çıkma yasağı getirilerek tutuksuz yargılanmaları gerekiyor ...
    haklısın.
    yazdıklarımdan zulmün yanında olduğum manası çıkmasın.
    herkes bi tarafa çekiyo.
    memleket zor memleket.
    Khutuck, nadrov ve polo34 bunu beğendiler.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    eski genel kurmay başkanı da biliyorsunuz içeride, efendim bir web sayfası varmış, iktidarı kötülemek için kurulmuş, organize eden genel kurmaymış, bu siteyi kimler kurmuş? bilmem kaç sene önceki komutanlar, onları aldınız içeri tamam, tamam da hani fikir düşünce özgürlüğü vardı, neyse, ne kadar kötülediler bilemem, fikirler eyleme geçmiş kanunlar çiğnenmişse cezalar çekilecek, eski genel kurmay başkanı benim zamanımda o siteye yeni tek bir satır güncelleme yapılmadı dedi, madem birileri rahatsızdı söyleselerdi kaldırırdı, o site genel kurmayın resmi bir sitesimiydi ki adam onunla ilgilenmesi gerekiyordu, ben detayları çok bilmiyorum, bilenler söylesin, eğer resmi bir sitesi değilse adama yazık değil mi içeride şu an. bir de gömülerle suçlandı, zırt pırt bir yerlerden silah çıkıyor, birileri ihbar ediyor, o da çok komik, kimse bunları ihbar edenin peşinde değil, belki ihbar edenler gömdü, ne malum, ayrıca camileri bombalamak vs abuk subuk geri zekalıların inanacağı tuhaf planlar ortaya atıldı, hiç olacak iş mi yaw, adamın lafıyla ALLAH ALLAH DİYE DÜŞMANA SALDIRAN MEHMETÇİK HİÇ İSTANBULDA BİLMEM KAÇ YÜZYILLIK CAMİLERDE İBADET EDEN VATANDAŞINI ÖLDÜRÜR MÜ, hem de durup dururken hele yıl 2012 olmuşken ...
    kamsea bunu beğendi.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    tiger arkadaş;
    fikir ayrılığı, husumet, kavga sınır hudut tanımaz.
    bu işin devleti memleketi, vatandaşlık bağı yoktur.
    amerikayı mı düşman belleyecez hırsızlığı, zorbalığı zulmü mü?
    rehber iyilik, dürüstlük, adalet mi olacak atatürk ilke ve inkilapları mı?
    benim dünya görüşüm bu temel üzerine kurulu.
    seninkinin göbeğine israili koymuşundur.
    ona da eyvallah, amma beni bağlamaz.
    bunaldım bu gevşek dayatmalardan.
    sor bakalım türbana ne diyor bu çokbilmişler?
    bi gıdıkla bakalım kurbana, hacca dair ne incileri var kafalarında.
    yahu memleketten bihaber misiniz arkadaş?
    ne politik ne ekonomik.
    düpedüz ideolojik bir çatışma var.
    israil körüklüyormuş da bilmemneymiş.
    körüklenmeyin arkadaş.
    körüklenirseniz de karşılığı elbet oluşur, tabiat kanunu.
    rehberimiz elbette iyi olan şeyler olacak
    bunlar bizim inandığımız gibi ilahi buyruklarsa eğer, kimsenin tekelide de değil

hep birlikte memleket için hayırlı olanı dileyip te birbirimizi yiyorsak olayı yanlış yerinden yakalıyoruz demektir
    tutulan takımlar sahada rakip olsada aynı federasyona bağlı aslında, görmek gerek
    ilüzyonların taa ardına bakıldığında işin kökünde şeytan var ve onun tamahkar insanlardan askerleri güdüyor bu davayı
    hani karşı çıktığın zulüm de burada başlıyor
    bu zulüm insana indirgenecek olsa dün firavundu bugün siyonist yahudiler çıkıyor ortaya, devlete vursan amerika ve israil, hatta batı devletlerinin tümü
    ve her nefs-i emmareye tabi insan da bu işin şakşakçısı belki destekçisi
    o ki dünya hayatının az bir faydasına ahiretini değişiyor

10 kasım atatürkçülerine itibar etmem
    taklitçi zihniyet
    bizim atatürkle ortak paydamız anti emperyalizm
    unutma her emperyal amacın altında bir firavun zihniyeti yatar
    ona kafa tutmak takdire şayan bir meziyet
    şeref ve şan, dünyalığı elinde tutanların yanında değil, sadece Allah katındadır

eninde sonunda taa işin baş kaynağına ilişkin mütalağayı yapacaz
    lakin bu konuyu aşar bunlar, yeri zamanı var
    ÜmitDURA bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ağlama duvarında ağlayan bi türk komutana asla acımam. Daha adamın ne idüğü bile belli değil. Askeriye bunca sene irtica ile mücadele adı altında din ile uğraşmayı bırakıp pkk ile uğraşsaydı pkk şimdi çoktan bitmişti. Senin ne haddine dinsiz gavur komutan müslümanlarla uğraşmak? Çeksinler cezalarını. Ağlama duvarına gidip ağlasınlar.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be...

Sen kalk ömrünün 30 senesini o dağ senin, bu vadi benim geçir...

Karını, çocuğunu aylarca görme...

3 senede bir ülkenin farklı bir yerine taşın...

Dağa çıkıp teröristle çatış...

Canın her dakika tehlikede olsun...

Devre arkadaşlarını şehit ver...

Kazandığın parayı istesen de harcayama...

Sonra herifin biri çıksın kazandığın helal parayı sorgulasın!

Ayıp!

Al sana 2012 asker maaşları:
    Uzman çavuş maaşı 1800-2100 TL
    Astsubay çavuş 2150 TL
    Teğmen maaşı 2400 TL
    Yüzbaşı maaşı 3600 TL
    Binbaşı maaşı 4800 TL
    Albay maaşı 5400 TL
    Orgeneral maaşı 7800 TL

Bu rakamlara çok diyorsan insaf...

Bu arada size medyanın durumu:
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22028431.asp
    http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/gost...DocID=22032557

8 saat arayla çıkan iki haber. Sanki ilk haberi kendileri yapmamışlar gibi, 2. haberde hiç bahsetmiyorlar.
    ben bu konuda siyasi hiç bir yorum yapmıyacağım benim kafama sadece şu maaş meselesi takıldı
    üniversite mezunu ve haftada ortalama 56 saat köpek gibi çalışan ve devletin hiç bir kurumunda hiç bir şekilde hiç bir şeyden faydalandırılmadan
    kamu kurumlarının belirlediği hiçbir indirimden faydalanmadan çalışıyorum
    maaşım 1.500 tl kira ödüyorum (lojman yok) hiçbir yiyeceğim ve içeceğim piyasanın 3 te biri fiyatına gelmiyor evime
    bedava servisim yok işe gidip gelmek için her gün 10 tl harcıyorum
    şimdi sorarım size uzman çavuş polemiği yapmadan o herif ek ücretler harici benden neden fazla maaş alıyor?
    kendiniz diyorsunuz parayı harcamaya fırsat bulamıyorlar diye
    bense ay başında paramı görmeye fırsat bulamıyorum ay sonu anca geliyor
    şimdi bana yok onların işi çok tehlikeli hayati tehlike taşıyor geyiği yapacaksınız
    ve ben iddia ediyorum hiç bir asker veya polis bir sağlık personeli kadar çok saldırıya maruz kalmıyor
    ve/veya ölümcül riske uğramıyor (bana hakkari veya şırnak dağlarında komandoları örnek gösterecek kadar aptalca bir cümle kullanmayın)
    adamların oralarda görev süreleri belli ya oradaki sağlık personeli ne yapıyor
    makseli bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimseye bir laf etmiş değilim Şahsi fikrimi yazıyorum. Ayrıca bildiğimiz rakamları paylaşarak sorunun nerede olduğunu birlikte tespit edebileceğimizi düşünüyorum.

Vasıfsız işçiden ayırmak adına yazıyorum. Ailelerin binbir güçlükle okuttuğu çocukları fakülte bitirdikten sonra nekadar ücret kazanıyor ?

Ve bu kişi şanlı türk bayrağına hizmet etmiyorda ne yapıyor ?

Ülkeye hizmet etmiş olmak için Asker mi olmak lazım?

Diğerleri ağaçdamı yetişiyor ?

Memleketin en ücra köşesine dağ başında çadırda yaşayarak o binaları inşa eden insan değilde, binanın içinde olan mı insan ?
    sevgili sinan er,yazdıklarını o kadar şaşkınlıkla okudum ki sonuna kadar okumaya dayanamadım ve buradan sadece sana yazmayı yeğledim..
    senin sorularına tek tek cevap yazmak isterim ancak sakin olmaya çalışıp bir yandan da yazı yazmaya çalışmak zor oluyor..şimdi biraz gerçeklerden bahsedelim,sen sanırım kulaktan dolma bilgilerle konuşuyorsun ki seni iyi doldurmuşlar diye düşünüyorum...kanımca senin fikir olarak desteklediğin kesim seni çok güzel işliyor diye düşünmeye başladım...sana birazcık gerçek ve güncel bilgiler vermeye çalışayım:

harp okuluna giren bir öğrenci sınıfta kalmazsa 4 yıl,en geç 5 yıl içinde okulunu bitirir ve hem harp okulu hem de öğrencilik yıllarında seçtiği mühendislik dallarından birinin diplomasıyla mezun olur..bir nevi çifte diploma diyebiliriz ama çok da fazla kullanılan birşey değildir..harp okulu öğrencisi daha öğrenciliğinin ilk ayından itibaren emekli sandığına üye olur,böylelikle okulda okuduğu yıllarda memuriyet olarak sayılır.(sen şimdi bak bu uygulama güzelim üniversite mezunlarında yok diyeceksin,bunu da araştır ve birazcık da yalın düşün,sonra desteklediğin kesime hesap sor,neden bu uygulama diğer üniversitelerde de yok diye.)neyse mezun olup göreve başlayınca bir arkadaşın vermiş olduğu rakamlar kadar maaş alarak görevine başlar.emekli olana kadar da maaşından hem oyak(ordu yardımlaşma kurumu) için hem de emekli sandığı için belli miktarlarda para kesilir..bu kesilen miktarlar güncel olarak. oyak için 127 tl gibi birşey,emekli sandığı için 460 tl gibi birşey,rakamları net olarak hatırlamıyorum ama bu verdiğim rakamlara yakın..emekli olunduğunda da hem oyaktan hem de emekli sandığından emekli ikramiyesi alır.oyaktan alınan para rütbe ve görev süresine göre farklılık gösterir.emekli sandığında bu durum tamamen hizmet süresi ile ilgilidir.sonuç olarak emekli sandığı yaklaşık 40-50 bin tl verirken oyak 120-300 bin tl arası bir ikramiye verir.sen şimdi oyak diğer halkımızda niye yok diyeceksin,oyağın aylık kestiği ücreti yazdım bir nevi BES gibi hizmet veren sistemi var,aynı ücreti aylık olarak herhangi bir BES sistemine yatırırsan sen de emekli olunca iki yerden ikramiye alırsın dışarıda da bu imkan var yani...burada şunu belirtmek isterim hep subayların ve askerlerin maaşlarıyla vatanımızın diğer fertlerinin kazançlarını karşılaştırıyorsun ya o zaman sen objektif olarak olaya yaklaşmıyorsun derim ben..zira masa başında oturupta herhangi bir fiziksel aktifite göstermeden aylık 15-20 bin tl maaş alan gruplar da var..hem de bunlar üniversite mezunları..bunlara da hesap sor o zaman.bence sen kimlerin yaptığı görevin zorluklarına göre ne kadar ücret aldıklarını araştır.objektif olarak karşılaştırma yap,bir de kimlerin maaşlarına ne kadar zam ne kadar sürede yapılmış araştır..neyse bu kısmı da geçelim çok uzayacak.zaten maaş olayını yeteri kadar tartışmışsınız..

biraz da lojmanlardan bahsedeyim,yine güncel bilgilerdir..izmir'deki lojmanları bölgeye göre 400 ile 750 tl arasında değişmektedir,izmirde yine bölgelere göre değişen kira fiyatları da 400-1000 tl arasında değişmektedir..kararı sana bırakıyorum..muğla bölgesindeki lojmanları 600-750 tl arasında değişmektedir,dışarıda kira fiyatları ise 500-750 arasında değişir,yine izmit bölgesinde 700-800 tl arasında oldu artık bildiğim kadarı ile lojman fiyatları..yani bahsettiğiniz olay tamamen sizi kim dolduruşa getirdiyse onun söyledikleridir..

gelelim komşu olayına..emekli yada çalışan o kadar çok muvazzaf personel varki dışarıda oturan..senin gibi olaya at gözlüğüyle bakan birisi bile kesin denk gelmiştir..asıl sana sormak lazım etrafında kaç tane trilyonluk villalarda yada dairelerde oturan emekli paşa yada subay gördün?merak ettim cevap verebilir misin?etrafındaki gördüğün villalarda pahalı dairelerde oturan insanların ne iş yaptığını bir araştır..gören de ne kadar villa varsa asker hepsini ya o dönem parsellemiş ya da hepsi hırsız da haksız para ile villa almış sanar..

geçmişte nelerin yaşandığını görmediğimiz sürece birilerinin laflarıyla konuşmayalım lütfen..birisi de 80 lerde yapılan darbeyi askerlerin vatanı helak etmesi olarak görmüş...şuan başta senin destekleyip el açtığın,öl deseler gözünü kırpmadan öleceğini düşündüğüm kesim bile asker darbe yapsa da olaylar dursa,sokakta dökülen kanlar artık son bulsa diye beklediler..çok bişi yapman gerekmez o dönemin gazete manşetlerine bakabilirsen bak..sor bakalım babana amcana dedene dayına kim varsa sokağa rahat çıkabiliyorlar mıymış?üniversite de okuyabilmek için illaki bir gruba dahil olmak zorunda kaldıkları dönemi anlatsınlar sana,kardeşin kardeşi saçma sapan sebeplerden ötürü öldürdüğü zamanlardan bahsediyoruz..öyle yada böyle o dönem hükümet bu olayları durduramadı aksine görmezden geldiler ve yine öyle ya da böyle asker bu duruma son verdi ve herkes rahat bir nefes aldı..geçmişten bu yana kadar askerlerimiz olmasaydı ne sen bu tarz konuşmalara yapabilecek bir ortam bulurdun ne de bir vatan bulurdun,ne de bu hafifliğe sahip olurdun.ve işin garip tarafı ne biliyor musun?o dönem askerleri el üstünde tutan satılmış yalaklar şuan o dönem için askere ana avrat küfür ediyorlar hem de aynı insanlar...sadece geçmişimizden bu yana kadar yaptığımız mücadeleleri düşünsen normal şartlarda ne kadar nankörce şeyler söylemişim ben demen lazım..ama sen şimdi muhtemelen o mücadeleleri veren sadece asker değil tüm milletimizdi diyeceksin..bunu demen bile asker demenin millet demek olduğunu göremediğini gösterir...asker,ordumuz gücünü a partisinden b partisinden almaz,a hükümetinden b hükümetinden almaz..yine yüce Türk milletimizden alır..bunu da belirtmek gerek diye düşünüyorum..

ha şunu da belirteyim,her kesimde olduğu gibi askerlerin içinde de çiğ süt emmiş kanı bozuklar illaki çıkmıştır çıkacaktır da..ama bu minicik grubun yaptıklarını aylık 3-5 bin tl ile yaşayan ve vatan için canını vermeye hazır tüm askerlere,tüm subaylara,tüm astsubaylara mal etmek çok büyük cahilliktir..zira kanı bozukluluk, meslek ile alakalı bir durum değil,tamamen yaradılışın ve yaşadığı ortamın,aldığı ailevi eğitimlerin bir sonucudur diye düşünürüm ben..günümüzde bile çorba parası isteyecek kadar kendini küçülten polislerin,para ile eğitim satan pazasız vatandaşlara aynı standart eğitimi vermeyen öğretmenlerin,çok büyük rüşvetlerle dava da taraf tutan hakim veya savcıların,yine para ve menfaat karşılığında insanlara yanlış bilgiler veren imamların,sırf para için vatandaşlarımızın sağlığına yeteri kadar özen göstermeyen doktor ve sağlıkçıların olduğunu da unutma derim..bu örnekler çoğaltılabilir ama demem o ki,bu olaylar tamamiyle insanlıkla alakalıdır..

sonuç olarak ülkemizin her köşesinden her memleketinden görev yapan binlerce askerimiz var ve aldıkları maaş sonuna kadar helal olsun..sen dahil kime 3.000-5000 tl aylık maaş verilse o ateşin o mermi yağmurunun altına yatmaz..keşke bu tür görev yapan vatandaşlarımıza 3-5 bin değilde 8-10 bin verseler..bizler bu vatandaşlarımız sayesinde yataklarımızda rahat uyuyoruz..dolayısıyla ben senin yerinde olsam başkalarının esiri olmaktan kurtarırım kendimi sonra da bağazının gırtlaklanmasını istediğin kesimi objektif olarak değerlendirmeye çalışırım..ha bir de bu tarz yorumlar yaparken içinde birazcık allah korkusu olsun derim..Allah başta sen ve senin gibi birilerinin çığırtkanlığını yapan at gözlüklü vatandaşlarımızı ve sonra da bizleri ıslah etsin..

aslında o kadar çok yazacak şeyler var ki çok uzayacak ve ben ne kadar dil döksem gerçekleri göstermeye çalışsam yine fayda etmeyecek..o yüzden başka cevap ya da yorum yazmayacağım,sadece birazcık güncel ve gerçek bilgiler vereyim istedim,belki bazı aklı salim arkadaşlar varsa güncel durumu görerek haksız yere suçlamalar yapmazlar umarım..

umarım yazılarımda çok fazla devrik cümle yoktur çünkü sinirden biraz hızlı yazdım..

herkese kazasız belasız keyifli sürüşler ve keyifli forumlar..
    xawa, ero__, polo34 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu konuda siyasi hiç bir yorum yapmıyacağım benim kafama sadece şu maaş meselesi takıldı
    üniversite mezunu ve haftada ortalama 56 saat köpek gibi çalışan ve devletin hiç bir kurumunda hiç bir şekilde hiç bir şeyden faydalandırılmadan
    maaşım 1.500 tl kira ödüyorum (lojman yok) hiçbir yiyeceğim ve içeceğim piyasanın 3 te biri fiyatına gelmiyor evime
    şimdi sorarım size uzman çavuş polemiği yapmadan o herif ek ücretler harici benden neden fazla maaş alıyor?
    şimdi bana yok onların işi çok tehlikeli hayati tehlike taşıyor geyiği yapacaksınız
    ve ben iddia ediyorum hiç bir asker veya polis bir sağlık personeli kadar çok saldırıya maruz kalmıyor
    ve/veya ölümcül riske uğramıyor (bana hakkari veya şırnak dağlarında komandoları örnek gösterecek kadar aptalca bir cümle kullanmayın)
    Sadece maaş konusunda cevap vereyim, diğer konulara girmeden.

Uzman çavuş rakamı 2012 sonundan sonra geçerli rakam, şu anki maaş 1500-1700 arasında. Uzman çavuşların kıdeme göre aldıkları para çok az fark ediyor, yeni başlamış 25 yaşında uzmanla 20 senelik uzman arasındaki maaş farkı 200 lira civarında. 1-5 yıl arası sözleşmeli eleman olarak çalışırlar, askeriyenin çoğu özlük hakkından son döneme dek yararlanamıyorlardı; ayrıca uzmanlar lojmana en son yerleştirilen rütbe; doğu bölgeleri dışında uzmanlar çoğunlukla lojman yerine kirada otururlar. Şahsi fikrim, aldıkları maaşın ne düşük, ne de çok yüksek olduğu yönünde. Sonraki mesajıma dikkat edersen devlette çalışan kadrolu bir hizmetlinin 1755 lira aldığını göreceksin, kıyaslayınca uzman maaşları az bile görünüyor.

Tabii 1500 liranın sağlık personelinin çalışma şartlarına göre az olduğu konusunda sana katılıyorum, ama bunun için doğru sorunun "neden o çok kazanıyor" yerine "neden ben az kazanıyorum" olması gerekli. Gönül ister ki sağlık personeli de hak ettiği parayı kazanabilsin.

körfezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondiak ukt 125
    iktidarın en iyi icraatı asker diktatörlügünü kırmak oldu
    içi boş asker kafalı bireyler yetiştirildiginizden anlayamıyorsunuz...
    19/6 da yaşıyormuş da 196 demişler tam kumpanya komedisi
    kaynaksız asparagas. klasik örnegi
    biri yazsa paşalar pkk lı diye tutuklandı o haberide kınarsınız
    bilmezsiniz o haberide yapan onlardandır amaç ortamı dejenere etmek ..
    psikolojik savaş bunlar
    BELGEYE İNANIN MESELA NE SES KAYITLARI ÇIKTI PAŞALARINIZ NELER YAPMIŞ
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doktora tam gün yasası çıkacağı gündeme geldiğinde de doktorların aldıkları maaş batmıştı yine bazılarına.
    Maaş konusuna takılacaksak, asgari ücretin simit hesabına kadar gider bu mevzu. Kimin ne kazandığına bakacağımıza, ne kaybettiğimizi görsek olayı bütünüyle değerlendirip?
    kamsea bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22028431.asp
    http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/gost...DocID=22032557

şu olay üzerine ne dense boş. top gibi oynuyorlar bizimle. Nefesmize yazık.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    alp_tunay ne mezunusun sen bakayım?
    Okumayla adam olunmuyor efendi
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    o zaman kimse okumasın, okutmasın.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman kimse okumasın, okutmasın.
    Bunumu çıkardın
    kamsea bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    he valla. Okumakla adam olunmuyor deyince bende ne gerek var acep okumaya dedim. Demekki okuyanlar adam olamıyosa okutanlarda bi sorun vardır. Sistem bozuk sistem

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rakamları çok güzel bir şekilde dökmüşsün.

Birde rica etsem asgari ücret, vasıflı işçi ve memur maaşlarını yazabilirmisin.

Sonrada kira ve diğer genel giderler üzerinde konuşur lojman ve diğer faydalanılan asker imkanlarınıda bu hesaba katmayı unutmayalım.

Örneğin 600 tl ye kiraya oturulan bir bölgede bulunan askeri lojmanın kirası yakıt ve yönetim güvenlik giderleri gibi rakamlar nelerdir.

Birde kıdam ve görev farkları var. Sürekli olarak kriz olan bir ülkede sürekli iş değiştirmek zorunda kalan insanların bir türlü vakıf olamadığı kıdem farkı ikramiye ve tazminatlarını olmayışı üzerine konusuruz.

Hala insafsız olan halk utanmadan birde askere hesap soruyor değilmi ?

Ben oyumu askerin gırtalığını sıkanlara verdim. O doymak bilmeyen girtlakdan daha büyük zararlar görmemek için.
    İşkembeden sallamak ne kolay! Gölcük bölgesinde lojmanda oturan bir kişinin verdiği 945 TL yi sen mi ödüyorsun? Asgari ücretle çalışacak olsa neden askeri okula girip tüm hayatını adıyor da sizin gibileri korumak adına silahlı kuvvetlere katılıyor bu insanlar? Sen askerin gırtlağına sıkanlara ver oyunu. Asker bir gün gırtlağını onların arasına karıştın diye sıkarsa korkup kaçma ama! O oy verdiklerin öyle yapıyor! Cahil kesimi arkasına alıp zırt pırt oraya buraya yürümeler yol kapatmalar. Ne len bu? Huzurlu yaşayan halkın huzurunu bozacaksın sonra polis dağıtmaya çalışınca vay efendim demokratik hak! ne anlarsınız lan demokratik haktan? Önce okumayı TÜRKÇE konuşmayı öğrensinler de ondan sonra demogoji yapmaya başlasınlar bir zahmet bu zırtolar!

gemicik nedir azizim? çalıntımıymış? altın kaplamamıymış?
    şimdi durduk yere savarona konusu mu açalım? mustafa kemal paşa 12 taksitte paşalık maaşıyla mı almış savaronayı? (denize indiği dönem dünyanın en büyük gemisi imiş kendisi) savaronasında değilim, helal olsun, bu devletin başkanı binmeyecekte patagonyalı mı binecek mercedes'e savaronaya. ama gemicik de nedir? yok keriz feneri yok gemicik. adli vakalar, iftiralar, mahkemeler, karalamalar. arasından beğendiğini seç kullan. ne ala memleket. tam alp_tunay'ın kafaya göre.
    Kara yı karalayamazsınız merak etmeyin. Kara karadır. En basitinden elmasın, pırlantanın lüks tüketim vergisi neden yok? Delikanlı varsa çıksın açıklasın İnsan kendi kızını kendi şirketinde çalıştırır. AMA DEVLET KURUMU KİMSENİN BABASININ MALI DEĞİLDİR!

yahu arkadaş neden kabul etmiyorsunuz?
    tek doğru,
    cillop gibi bir lider,
    lokum gibi rejim,
    yok!!!
    herkesi mutlu edebilecek bir hükümet de yok!
    aynı şeylerden farklı manalar çıkartıyoruz.
    bu ülkede 40 türlü kavga var.
    hepside dış mihrakların oyunu değil mi?
    amerika mamerika eyvallah da
    atatürkçülük kisvesi altında yobazlık eden, 80 yıldır bu ülkeyi kendi çiftliği gibi talan eden kasıp kavuranı napacağuk?
    paşalar silivrideymiş.
    darbe planları yaparken bana mı sordular da şimdi silivridekine sahip çıkayım?
    oyumuza da karışır olmuşunuz yine.
    darbeci kemalistlere oy moy yok.
    ağlaşın.
    Bu ülkeyi kimler soyup soğana çeviriyor belli. G.tü yiyen kaldırsın hadi dokunulmazlıkları tümden? YEMEZZZ O KADAR DELİKANLI DEĞİLDİRLER DE ONDAN!

adaletin bu kadar işte.
    bizim gariban gemicik sahiplerini yargısız sorgusuz infaz ederken senin paşalara ille delil isterim diye tutturuyon

daha öncede 124 kere yazdım.
    yoruma açıkolmaması gereken ama herkesin bi şekilde taraf olup yorumladığı konular.
    klasörler dolusu iddia var, savunma var, alp_tunay efendi bunları sabaha masasında istiyor
    http://www.youtube.com/watch?v=SD_xLosG9xc#t=71m09s
    O gemicikler nasıl alındı? Yukarıda da dediğim gibi kalksın hele bir dokunulmazlık o zaman ak kara belli olacak. Kimsenin maçası yemiyor kaldırmaya.

biri var diye iddia atmış, diğeri yok diye kendini savunuyor.
    ne diyeyim yani, bırak mahkemesi görülsün.
    Ha askere karşı iddia var ise mahkeme, gemicik diyince hani kanıt? Güldürmeyin kendinizi artık bence yeter

ayrıca cemaate tabi olanların kültürü, dini algılayış ve yaşayış şekilleri kendilerini ilgilendirir.
    kimse sadece "cemaatçi" olmakla suçlanamaz.
    cemaatçi, tarikat ehli, tesettürlü, çarşaflı da bu ülkenin öz evlatlarıdır, yönetimde söz sahibidir.

şık ve boş sloganlar bulmaktan vazgeçip kulak verirsen anlatıyoruz dilimiz döndüğünce.
    Cemaatçi olup ülkede huzursuzluk çıkarırsa, insanları sindirmeye çalışırsa, zorla birşeyler dayatmaya kalkarsa suçlanır ki bence gerekirse asılabilirde!

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asker evet haftada 56 saat çalışmıyor. 7/24 çalışıyor. Gel denilince gecenin bi körü de olsa gidiyor, 6 ay seyir yapıyor evini bırak 30 gün kara yüzü görmüyor, içecekler 3 te 1 i parası değil! Kutu kola dışarıda 1.25 içeride 95 krş. O da vergi verilmediğinden! LOJMANLAR BEDAVA DEĞİL! LOJMANI HALEN BEDAVA ZANNEDENE ARTIK HAKARET EDESİM GELİYOR. ADAM AYLARCA EVİNDE YOKKEN ÇOLUĞUNU ÇOCUĞUNU Bİ TAKIM ZİHNİYETİN AYAK OYUNLARINDAN EN AZINDAN UZAK TUTMAK İÇİN TEL ÖRGÜ İÇİNDE BIRAKMAYI YEĞLİYOR!

Asker saldırıya mı maruz kalmıyor? Ulan izmirde ölenler fransız askeri miydi? Ya iskenderun? Azıcık at gözlüğünüzü aralayın artık!

Son olarak burada doğuda ya da batıda farketmez, askerlik görevini yerine getirmeden ahkam kesen çok şahız olduğu belli. Zira askerlik yapsalar böyle konuşamazlardı. Askerin çay taşıması batıyor. Evet bana da batıyor. Her askere silah verip savaştırmak mümkün mü? Kimse bir tapu kadastroda çay taşıyan memut hizmetliye laf atmıyor. Neden? O zaman çay taşıyan memur da olmasın? Ama şundan da eminim, içinde memur geçtiği için çay taşıyacak tonla şahıs var (adam demiyorum!) şurada atıp tutanlardan.

4 yıl okul konusunda da; 4 yıl okuyup gemilerde çalışmaya başlayıp 10.000 TL ler kazanan bir sürü insan var tanıdığım. Onlar niye zorunuza gitmiyor? Kendi beceriksizliğini başkasının başarısı ile örtme çabası neden?

İlker beyin söylediklerinin altına imza atıp ek olarak tekrar edeyim. Askeri personelin yediği içtiği 3 te 1 parası değil, LOJMAN BEDAVA DEĞİL, içerisi güllük gülistanlık hiç değil! 3 gün çalışsanız 4. gün istifa edersiniz ama hatırlatayım, girdin mi 15 SENE ÇIKMAK YOK! 15 sene emir alacaksın. Emir almanın ne manaya geldiğini bilmeden atıp tutmayın...

Rakamları çok güzel bir şekilde dökmüşsün.

Birde rica etsem asgari ücret, vasıflı işçi ve memur maaşlarını yazabilirmisin.

Sonrada kira ve diğer genel giderler üzerinde konuşur lojman ve diğer faydalanılan asker imkanlarınıda bu hesaba katmayı unutmayalım.

Örneğin 600 tl ye kiraya oturulan bir bölgede bulunan askeri lojmanın kirası yakıt ve yönetim güvenlik giderleri gibi rakamlar nelerdir.

Birde kıdam ve görev farkları var. Sürekli olarak kriz olan bir ülkede sürekli iş değiştirmek zorunda kalan insanların bir türlü vakıf olamadığı kıdem farkı ikramiye ve tazminatlarını olmayışı üzerine konusuruz.

Hala insafsız olan halk utanmadan birde askere hesap soruyor değilmi ?

Ben oyumu askerin gırtalığını sıkanlara verdim. O doymak bilmeyen girtlakdan daha büyük zararlar görmemek için.
    Vasıflı işçi için konuşayım, lastik fabrikasında çalışan 3000 TL den az maaş almıyor bildiğim kadarıyla, ikramiye falan varsa cabası, ha keza bir tersane işçisi de 2000-2500 tl ile çalışıyor. Ama yok bunlar batmaaaz!
    polo34, pistolpitt ve kamsea bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    he valla. Okumakla adam olunmuyor deyince bende ne gerek var acep okumaya dedim. Demekki okuyanlar adam olamıyosa okutanlarda bi sorun vardır. Sistem bozuk sistem
    Amerikan oyunu bunlar...
    Siyonistlerin planı...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    evet amerikan oyunu bunlar. Okuyanda adam olabilir, okumayanda. Yaşadıklarından ders almayan adam okusa ne olur, okumasa ne olur? Okumanında faydası bi yere kadar. O konuda haklısın Alp tunay.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baında birbirinden çelişkili haberler var kimi 224 daire iddasında buluan yerin lojman olduğunu belirtirken , kimi özle mülk olduğunu belirtiyor. Ve en nihayetinde bahsi geçen yerinde tapusu düştü internete.

Uploaded with ImageShack.us

Olay hakikaten düşündürücü, eğer bunu gören Masak'daki elemanlar hah apartmanın tapusu budur dediyse vay halimize. Tamamı aynı kişiye ait olsada 224 bağımsız bölümlü bir apartmanda , apartman tapusu diye bir şey olmaz arkadaşlar. 224 bağımsız daire varsa ,224 tane ayrı ayrı tapu kaydı ve tapu belgesi düzenlenir.

Tapu okumayı bilmeyenler için açıklayayım, Resimdeki tapu bir apatmanın 19. Blok 1 Kat Daire 4. numaralı dairenin tapusudur. Nitelikte belirtilen adres bu dairenin bulunduğu apartmanın adresini gösterir.Buna bakıp apartmanın tapusudur diyen kişi ya bu işi bilmiyor ( öyle ise orada ne işi var, koskoca kurumda tapu okumayı bilen eleman mı yok ) ya da infaal çıkartıp sonradan yapılan hatanın masum bir hata olduğunu iddia edecek kadar kötü niyetlidir. İşin ilginç tarafı MASAK basınla böyle bir bilgi paylaşılmadı diye açıklma yapıyorsa durum vahim. Bizzat servis edilmiş gibi görünüyor

Bakalım yakında gemiler uçaklar, isviçre hesaplarıda çıkar. 12 Eylül hava kuvvetleri komutanı şahinkayanın F 16 alım ihalesinden dolayı, dolar milyoneri olduğu her dönem konuşulur.Ancak önceki cevaplarımda da belirtmiştim. Gerçek ayrıdır, bunu ispatlayabilmek ayrıdır. ulaşacak delillerde bu türbir bağı kurmak ve ceza kesmek ayrıdır.

Eğer orduda bu tür insanlar varsa , en ağır cezalara kimsenin sesi çıkmaz ancak bu kadar ipe sapa gelmez, çocukların bile yapmayacağı hatalarada körü körüne inanmamak lazım. Gerçi Türkiyede artık hukukta yok gibi , Her iddiaya da İsrarla inanmak isteyenide tutmayalım.
    polo34 ve kamsea bunu beğendiler.

olayın aslı astarı şu...12 eylülle hesaplaşacaz ayağına yeni bir refarandum yapıldı...yetmez ama evetçi takımın desteğiile onaylandı...göstermelik bi darbeciler yargılanıyor mahkemesi kuruldu...eee doğal olarak bu yargılananların çok şerefsiz tipler olması gerekiyordu...ama olmadı kendi halinde insanlar çıktı...vatandaş bak sen şu i.nelere demesi için salla babam salla 224 dairesi çıktı falan filan gereğinden fazla gürültü kopunca gerçekte ortaya çıktı efendim yanlışlık olmuş...kasten yapıldı kabak gibi ortada ama ne çare...düzmece belge ihbarla sindirme ve gözdağı almış başını gidiyor...ortaya çıkınca ve/veya aksi belgelenince sehven(yanlışlıkla)oldu...baktın çok gümbürtü kopmadı devam...birgünde kıyamet kopmadan...memleketin yazarlarının yarısının diline düşmeden kendi yanlışınızı bulupta açıklasanıza vede düzeltsenize...yok olmaz yutturduysan gerek yok amaçta o zaten...yutturamadıysan pardon sehven oldu...zaten sehvenlerde de patlama oldu...donanmada suikast davasındaki bir astsubayın cep telefonunada bir terör listesi eklenmiş adam ben tanımıyorum bunları deyincede emn.müd.sehven oldu demişti...
    iki çift lafımda otopsiciye...tehlikeli bir meslegin ve görev yerin olabilir...bu raya kadar eyvallah...ama...unutma doktor veya öğretmen her yerde tehlike altında...sanırım yakın zamandada bir öğretmen bıçaklanarak öldürülmüştü...şimdi her allahın günü mayına basıp ölme tehlikesi altında çalışan adamla doktoru hemşireyi nasıl bir tutarsın...şu anda çalıştığın hastanede en son nezaman bir doktor öldürüldü...belkide hiç...ama gün be gün şehit haberleri geliyor...aldığınız risk aynımıki parası aynı olsun...
    polo34, kamsea ve 35emre35 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)