Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

suriye ve ürdün çöllerinde 2 çılgın türk

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osmaniye İl Temsilcisi
    Motosikleti
    YAMAHA WR 426 F - SUZUKI GN 125
    Hasan abi harika bir gezi yapmışsınız, çok güzel fotoğraflar var, ellerinize sağlık, paylaşım için teşekkürler.
    YuSuF - YuZuF - YZF:wiinkk:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    valla bravo ayağınıza sağlık

mkbk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apeche rtr 150
    oh oh maşallah çok güzel bi gezi olmuş tebrikler

darkeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ev maltepe İstanbul yaşadığı yer: Şimdilik Dünyanın her yeri
    Motosikleti
    Goldwing
    Yapmış olduğunuz gezi güzel ama resimler altında vermiş olduğunuz kısa ama özlü mesajlar muhteşem. Eminimki her fotonun altına yazılacak sayfalarca cümleler var. Bu gezinin altında yatan bir şükran ziyaretini algılatmanız da gözden kaçmadı Gezi esnasında karşılaştığınız insan manzaralarının eminimki hikayeleri sizlerde uzun metrajlı filimler halinde mevcuttur. Birkaç tanesinide bizlerle paylaşırsanız çok mutlu oluruz . Özellikle bir gecede Türkiyeyi terk eden türk gencinin anlattıkları. Yaşı küçük ama büyük kızı. Size yol göstermek için 10 km gelen Türkiye hayranını.
    Dilin söylediği veya kalemin yazdığı bütün üzücü kelimelerin içinde en üzücüsü şudur,KEŞKE"

Motosikleti
    Yamaha FJR 1300+200 cc Kros+180 cc ATV YAMAHA XT 3
    Alıntı yusuf_tb5cks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hasan abi harika bir gezi yapmışsınız, çok güzel fotoğraflar var, ellerinize sağlık, paylaşım için teşekkürler.
    sağol yusuf kardeşim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:55 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:54 PM ----------

Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bravo ayağınıza sağlık
    Sağolun çok tşk

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:55 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:55 PM ----------

Alıntı mkbk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oh oh maşallah çok güzel bi gezi olmuş tebrikler
    sağolun çk tşk
    Yelkovana bak o sana hayatın Nasıl geçtiğini anlatacaktır

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    çok güzel bi gezi olmul tebrikler devamını sabırsızlıkla bekliyicem
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    Alıntı darkeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapmış olduğunuz gezi güzel ama resimler altında vermiş olduğunuz kısa ama özlü mesajlar muhteşem. Eminimki her fotonun altına yazılacak sayfalarca cümleler var. Bu gezinin altında yatan bir şükran ziyaretini algılatmanız da gözden kaçmadı Gezi esnasında karşılaştığınız insan manzaralarının eminimki hikayeleri sizlerde uzun metrajlı filimler halinde mevcuttur. Birkaç tanesinide bizlerle paylaşırsanız çok mutlu oluruz . Özellikle bir gecede Türkiyeyi terk eden türk gencinin anlattıkları. Yaşı küçük ama büyük kızı. Size yol göstermek için 10 km gelen Türkiye hayranını.
    Evet gerçektende öyle. türkmen gencinin anlattıkları 1926 şartlarındaki türkiyede yaşanan sıkıntılar türk halkına getirilen şapka giyme zorunluluğu o yıllarında şapka giymek istemiyenler le zorluyanlar arasında bazı hadiseler oldu istiklal mahkemelerinde yargılananlar oldu hatta maarif vekiliğinin bastırdığı bir kitap bu konuda mahkum oldu yazarı İskilipli ATIF HOCA 1.mahkemede(giresun istiklal mahkemesi) beraat etmesi ne rağmen Ankara istiklal mahkemelerinde tekrar yargılandı ve İDAM EDİLDİ işte o yıllarda bir gurup vatandaşımız suriye gitmiş orada yaşamına devam etmiş türkmen gencide herhalde onların torunları ından ollabilir türkiyeliliği ondandır,küçük türkmen kızı ise yaşı küçük olmasına karşılık kozmetik ürünler kullanıyor erken büyümüş tabirini onun için kullandım
    ürdün ve suriyede türk olduğumuzu öğrenince mütiş bir alaka ve hayranlık oluşuyor evine davet edenler hediye vermek isteyenler bilmiyorum belki bize denk geldide öylemi bilemiyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:19 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:17 PM ----------

Alıntı anılyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel bi gezi olmul tebrikler devamını sabırsızlıkla bekliyicem
    işgücün arasında resim yüklemek beni çok yoruyor gezi sunumu birkaç gün daha devam edecek selamlar

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    rüya gibi bir gezi olmuş elinize kolunuza ayağınıza tekerinize sağlık

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Paylaşım için teşekkürler. Zorlukları olsa da tadı motor ile gezilerek daha iyi çıkacak bir gezi muhtemelen.

2 ay önce -tur ile- gittiğim Suriye'ye sizin kadrajınızdan bakmak da ayrı bir duygu yaşattı bana.

Suriye'ye gelince ;

Her yerde Hafız ve Beşşar Esad'ın fotoğraflarını görmek ilginç. Bu fotoğraflara bakarken beni sıkıntı basıyordu gezi esnasında. Beşşar Esad ve Türkiye'nin ılımlı ilişkileri hatrına onu normal karşılıyorduk fakat baba Esad hiç de hayırla yadedilmiyordu ekibimiz tarafından.

Türkleri seviyorlar fakat kazık atmaktan da geri durmuyorlar.

Para bozdurduğumuzda,birşeyler aldığımızda genelde kazık yedik. Kazık yemişiz demeliyim zira bunun farkına sonradan vardık.

Zikrettiğiniz gibi 3'te 1, hatta daha aşağısında bir fiyat vermek lazım bir mal için.

Şam sahabeler,evliyalar şehri. Humus deseniz Rahip Bahira ve Peygamber Efendimiz açısından farklı bir anlam ifade ediyor. Ayrı bir havası var oraların. O açıdan gezmeye değer bir yer Suriye.

Bizim burada halk arasında tasavvur edildiği gibi aşırı sıcak ve komple çölden oluşan bir ülke değil Suriye. Antep,Hatay nasıl ise Suriye'nin de bazı yerleri öyle imiş.

Gelişmişlik mi? Suriye'ye fazlaca uğradığını söyleyemeyiz bu tabirin. Ama kadınları öyle ekseriyette kara çarşaflı falan değil. Onlar da kapitalizmin ortaya çıkardığı şeylerden etkileniyor şüphesiz. Gençler içinde saçları jöleli,düşük bel pantolon giyenlere de rastladım.

Suriye yemekleri ise alışık olmadığımız yemekler bence. Bize uygun düştüğü söylenen tavuk ve adana kebap yedik 2 gün arka arkaya.( bizim buradakilere hiç benzemiyor adana dedikleri kebap)

Ama ülkemiz kesinlikle apayrı bir memleket. Bunu Suriye dönüşü daha iyi idrak ettim.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rüya gibi bir gezi olmuş elinize kolunuza ayağınıza tekerinize sağlık
    GERÇEKTENDE ÖYLE Rüyagibiydi ama oda geçti gitti şimdi fotolarla avunuyoruz

benim İran hayranlığım var.....
    hayranlığım coğrafyasına kültürüne içinde barındırdığı tarih e ...
    iran ; Nüfusunun yarısı azeri olan türk çe konuşan iran ........
    Allh nasip ederse bir gün ben de iran a gitmek istiyoru...
    Silerinde elinize sağlık.
    tekerlekleriniz düz bassın , yolunuz açık olsun.

sgumral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YENİ BİR TANE ALACAK

2 çılgın türk hhakında

yüreğinize sağlık.sayın akıncı birlikleri.inanın muhteşem bir gezi.paylaşım için teşekkürler.büyük bir hayranlıkla inceledim.ellerinize sağlık.süper tek kelimeyle muhteşem.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Emeginize yureginize saglık.....
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Alıntı nankör adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim İran hayranlığım var.....
    hayranlığım coğrafyasına kültürüne içinde barındırdığı tarih e ...
    iran ; Nüfusunun yarısı azeri olan türk çe konuşan iran ........
    Allh nasip ederse bir gün ben de iran a gitmek istiyoru...
    Silerinde elinize sağlık.
    tekerlekleriniz düz bassın , yolunuz açık olsun.
    BENİMDE İnşallah seneye de iran gezisi yapacağız

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:53 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:52 PM ----------

Alıntı sgumral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüreğinize sağlık.sayın akıncı birlikleri.inanın muhteşem bir gezi.paylaşım için teşekkürler.büyük bir hayranlıkla inceledim.ellerinize sağlık.süper tek kelimeyle muhteşem.
    sağolun selamlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:53 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:53 PM ----------

Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emeginize yureginize saglık.....
    sağolun selamlar

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Geziniz gerçekten çok güzel olmuş. Fotoğraflar da bir o kadar güzel. Sayenizde sanki ben de sizlerleymişim gibi oldum İnşallah ilerde fırsat yakalamaya çalışacağım Orta Asya'da böyle bir gezi yapabilmek için. Bu ve bunun gibi gezileri okudukça daha bir güven geliyor insana, böyle bir şeyi başarabileceğine inancı artıyor. Tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. Allah bundan sonraki gezilerinizde de yolunuzu açık etsin.

Motosikleti
    ==Honda CBR 600F Tricolour==
    inanılmaz bir gezi....2nizinde yüreğine sağlık....hataya reyhanlı ya yabancı olmayan bir adanalı olarak gerçekten imrendim,,,ayrıca fotolarda özenerek ve çok güzel çekilmiş fotolarda yerinize kendimi koydum bir an,,,,çok güzel olmuş....Yolunuz her zaman açık olsun

Motosikleti
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geziniz gerçekten çok güzel olmuş. Fotoğraflar da bir o kadar güzel. Sayenizde sanki ben de sizlerleymişim gibi oldum İnşallah ilerde fırsat yakalamaya çalışacağım Orta Asya'da böyle bir gezi yapabilmek için. Bu ve bunun gibi gezileri okudukça daha bir güven geliyor insana, böyle bir şeyi başarabileceğine inancı artıyor. Tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. Allah bundan sonraki gezilerinizde de yolunuzu açık
    etsin.
    Çok sağolun gezi raporlarınızı bekliyorum selamlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:55 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:54 AM ----------

Alıntı DR.TOLGA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inanılmaz bir gezi....2nizinde yüreğine sağlık....hataya reyhanlı ya yabancı olmayan bir adanalı olarak gerçekten imrendim,,,ayrıca fotolarda özenerek ve çok güzel çekilmiş fotolarda yerinize kendimi koydum bir an,,,,çok güzel olmuş....Yolunuz her zaman açık olsun
    sağolun adanaya selam ve sevgiler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:56 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:55 AM ----------

Yolda deve sürüsüne rastlıyoruz.

Sürünün çobanı olan küçük kız resim çekmememizi söylüyor.

tabi kim dinler...

Yoldaki ilginç gölgelik.

Vee Akabe'deyiz.

Karşıda gördüğümüz yerler İsrail'in işgal ettiği topraklar.

Bir restoranda tesadüfen kuru fasülye buluyoruz

zira sulu yemek bulmak zor.Ben cacık diyorum ama garson bizi yanlıs anladığndan
    kuru fasulye getiriyor.Kuru fasülyeyi görünce önce şaşırıyor sonra seviniyoruz ve
    Allah razı olsun deyip fasulyeyi mideye indiriyoruz.
    Yeni hedefimiz Vadi Musa diğer ismiyle Vadi Ram

Yolda ilginç bir manzara daha..Adam yediği develerin kemiklerinden pano yapmış.

Vadi Rum'dayız.

Zafer emmoğlunu buluca hemen sarılıyor.. :lol:

Vadi Rum; Musa,Harun,Üzeyir peygamberin yaşadığı bir belde.
    Zafer akrabalarını bulmuş ya tadını çıkarıyor.Yılların hasretini gideriyor... :D

Nasıl keyif ama.?

İnsan figürlerini sarp kayalara yapmışlar.

Wadi Ram a bizden izler bırakıyoruz..

[IMG=http://img19.imageshack.us/img19/6002/resim354medium.jpg][/IMG][IMG=http://img19.imageshack.us/img19/resim354medium.jpg/1/w800.png][/IMG]

Ve Vadi Ram geride kalıyor.Geceyi İbrahim in yanında geçiriyoruz zira otel yok..
    Çadırımızda ninnisiz uyuyoruz

Erkenden kalkıp Petra ya gidiyoruz.Motorları park ediyoruz.

Petra ya giriş için bilet alıyoruz.Dudağımız bir kez daha uçukluyor zira giriş ücreti 110 lira..
    60 lira da payton parası ödüyoruz(fiyatlar tek kişi için..) cız cız gidiyoruz...

hazinenin muhafaza edildiği yer...

devam edecek........

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Valla ne desem Kelimeler yetmeyecek süper olmuş.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    devamını heyecanla bekliyoruz petra yurtdışında en çok görmek istediğim yerlerden biriydi, sayenizde gitmiş gibi olduk

mgu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    SÜPER Kutlarım bizleri oralara götürdünüz...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler