Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yunan adalarında kiralık motorla gezi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mayday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili Arkadaslar,

Temmuz ayında Yunan adalarına yaptıgım geziyi aktarmaya calısacagım.

Bazı Genel bilgiler;
    Shengen vizesine ihtiyacınız var.
    Gecelik konaklama kisi bası 10 – 15 eu arası mumkun
    Yemek : oğun basına bir kişi 5 eu 15 eu arasına rahat doyar. (15 eu ciddi balık ziyafeti + uzo vs.)
    Scooter, mopet gunluk kira : 12 eu
    Atv gunluk kira : 17 eu
    Adalar arası feribotlarla seyahat cok zevkli ve pratik.
    Adalarda motor kullanmak inanılmaz zevkli. Trafik cok az ve rahat.

Gezi planı;

Plajlar ve doga cok cok güzel, her adanın dogası, atmosferi cok farklı. Kiralık motora atlayıp plaj plaj gezip hosunuza giden yerde durup denize girmek cok rahat ve pratik.

Ben daha once hep Kusadasından feribotla Samos adasına gecerdim ama Atlas havayolları direk ucusa baslamıs simdi gitmek cok daha kolay. Bodrumdan Kos adasınada gecebilirsiniz. Ama ben ya Kusadasından Samosa gecmenizi yada ucakla direk Mykonos yada Santoriniye ucmanızı tavsiye ederim.

Boyle bir tatili Çesme yada Bodrumda en az iki katı maliyete cıkarırsınız ve emin olun Yunan adalarında gecirdiğiniz kadar guzel geçiremezsiniz. Maalesef kendi ülkemizin Turizm işlemecileri bize Yunanlılar kadar misafirperver, ve dürüst davranmıyor.

Program soyle idi ;

İstanbul Santorini ucak
    Santorini 1 gece konaklama
    Atlas ile havalimanına vardık. Oradan sehre taksi ile gidip merkez Thira da bir pansiyon bulduk hemen. Cantaları bırakıp piyasaya cıktık. Hemen ozlediğimiz buzlu kahvelerimizi ictik. Gunesin batısını muhtesem manzarada seyredip, karnımız doyurduk. Ertesi gun için İos adadsına bilet arastırdık, biletimizi alıp odaya donduk.

Santorini;

Santorini – İos ; feribot
    İos 1 gece konaklama
    Sabah otobusle limana inip Feribota bindik ve İos’a vardık. Santorini manzaralı bir pansiyon bulup yerleştik. Gidip bir scooter kiraladım ve adanın çesitli koylarını gezdik. Ertesi gun biraz daha gezip, manzaralı bir yerde kahvaltımızı yaptıktan sonra oglen scooterı teslim edip adadan ayrıldık

İos;

İos – Paros : feribot
    Paros 3 gece konaklama
    Yine bir deniz yolculugundan sonra Paros adasına vardık. Paros’ta degişik bir strateji izledim pansiyon bulmak için. Odayı bulmadan once, vardığımız limanda scooter kiraladım ve kalacağımız yeri daha rahat gezerek bulduk. İki sırt cantamız vardı. Birini eşinin sırtına birinide scooterın onundeki bosluga koyup o şekilde pansiyon arastırmamızı yaptık. Ve cok uygun bir yer bulduk. Bu adada klimali, televizyonlu, banyolu deniz manzaralı bir odaya iki kişi için 18 eu ödedik. Cok cok iyi bir rakamdı. (tadını kacırmadan biraz pazarlık yapablilrsiniz Yunanlılarla). Bu adada 3 gun kaldık ve cok guzel vakit gecirdik. Gun boyunca çesitli koyleri, kasabaları, plajları gezdik. Akşamlarıda balık yedik ve adanın sokaklarını turladık. Bu adada her gun kiraladıgım scooterı değiştirmek zorunda kaldım. Pek bakımlı değillerdi. Adanın hemen karsısında anti-Paros (karsı Paros) adası var. Kucuk şirin bir ada. Bir gün scootera atlayıp, o adaya giden feribot ile 20 dakikada anti Paros adasına gittik. Yollar, plajlar cok tenha idi. Sabah pazardan aldıgımız kavunu attık denize, sogutup plajda yedik. (genelde oglen yemeklerimiz için sabah marketten ekmek, peynir, domatez ve meyva alıp, plajda sandoviç yaptık)

Anti- Paros;

Anti Paros'tan Paros'a donerken (gri kasklı ben)

Noussa Kasabası - Paros;

Paros – Mykonos
    Mykonos 2 gece konaklama
    Donus ucagımız Mykonosta oldugu için Mykonosa gittik (tabi yine Ferry ile) ,Cok populer bir ada oldugu için kalacak yer bulmamız biraz vakit aldı. Oda fiyatı bu tatilde odediğimiz en yuksek rakamdı ( iki kişi 30 eu). Kalan iki günümüzüde bu adanın harika plajlarında geçirdikten sonra İstanbula döndük.

Mykonos -Paradise beach;

Kiraladığım motorlarla 500 km gibi bir yol yaptık ve benim tecrübemi biraz olsun arttırdığını düşünüyorum.

Arkadaşlar Yunan adalarında bu tip bir geziyi hepinize tavsiye ederim. Sorularınız olursa memnuniyetle cevaplarım.

Sevgiler, Saygılar

birkaç resim daha,

Seyahat ettiğimiz Ferrylerden biri;

Mykonos;

Anti-Paros;

Paros'ta bir ev;

Paros'ta ben

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cruiserer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun JL150-5
    Çok güzel bir tatil olmuş valla
    \"Cruise through the street regardless of whatever going on behind you\"
    by Cruiserer

alestevardiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pink Panther :)
    Super bir gezi olmus...
    Yol masraflarini da yazarmisin? (ucak/feribot vs)

Bakarsiniz boyle bir gezi duzenleriz ?
    Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
    Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
    Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.
    ::pembe:: ::pembe:: ::pembe::

Selam,

ucak gidip donus; 290 eu

feribotlar; adalar arası mesafeye ve giden geminin hızlı olup olmadığına bağlı olarak değişiyor ama genelde gayet makul. 5-15 eu arası.

Bu arada tüm prosedürü uyguladığım halde neden benim resimler cıkmıyor?

yardım için tesekkurler...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı Mayday adlı üyeden alıntı
    tüm prosedürü uyguladığım halde neden benim resimler cıkmıyor?
    [img]fotonun url adresi[/img]
    yapmaliydiniz.
    güzel gezi tebrikler...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

tesekkurler arkadaslar
    Gurzan,
    tavsiyeni uyguladım ilk ve son resimde ama hala basaramadım :(
    tesekkur

Motosikleti
    BMW F650FB
    Mayday,
    http://www.motosiklet.net/modules.ph...ewtopic&t=2279

sayfanin sonuna dikkat et lütfen.

euramobil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıaggıo x8 200

yunan adaları gezisi

sevgili kardeşim
    bizde üç arkadaş eşlerimizle yunan adalarını gezdik çok farklı bir rota izledik detayları istersen mail adresimden bilgi verebilirim adalar gezisi düşünenlere çok faydalı olur nejaterbas@esinofset.com

Motosikleti
    BMW F650FB
    euramobil, bilgiyi buradan verirsen hepimiz faydalanmis oluruz.

Motosikleti
    pıaggıo x8 200

yunan adaları gezisi

sevgili arkadaşlar
    anladıgım kadarıyla konuya ilgi artıyor ben 58 yaşındayım ve sizler kadar bilgisayara hakim değilim buradan ancak sorularınızı cevaplayabilirim bu konuda detaylar için yaz sonunda ilgilenenlere bir toplantı yapabilirim çünkü çok detay var ilgi duyanlar telefonlarını bana mail atsınlar mutlaka davet edeceğim sevgilerimle

a_cayip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun
    güzel bi gezi olmuş. .
    yeni gezilerini bekliyoruz..
    selamlar..

patatessogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gezi çok güzel olmuş fiyatlar da buraya göre iyi biz tatile avşaya gittik bir saat motorsiklet kirası saati 20ytl bir de 18 yaş diye bas bas bağrıyo ya akıl var mantık var 17 de a2. =D>

Motosikleti
    pıaggıo x8 200

yunan adaları gezisi

Türkiyedeki tatil yörelerinden çok daha ucuza geliyor bir porsiyon yemek 5-6 euro iki kişiye yetiyor koca bir tabakta dolu dolu bir salata 4-5 euro bizim sofrada ortaya koyduğumuz büyük tabak gibi denize her yerden giriyorsun parasız bütün plajlar şezlong kullanmak istersen günlük 7-8 euro

devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    türkiyedede böyle yerler var, teşvik önemli
    Volkanyaldiz.com
    Mantık insanı ve motor sadece araç.

Motosikleti
    pıaggıo x8 200
    çok haklısınız ülkemiz cennet ama değerlendirmek önemli adamlar taşı toprağı iyi pazarlıyorlar bizler buralarda iyi bir lokantaya salavatla giriyoruz kaç paraya çıkacağımızı düşünüyoruz onlarda böyle bir tedirginlik yok her şeyin fiyatı her yerde aynı bizler yunanlardan her bakımdan üstünüz ama bunu değerlendiremiyoruz tabiat güzelliğimizin onda biri yok ayrıntı düşünce yapısında plajda sütyensiz gezen yatan kadına kimse dönüp bakmıyor herkes kendi eğlencesinde kimse kimseyle kavga etmiyor ne kadar araç varsa durup motora yol veriyor yolda kaç klm.ile gidersen git sen yol vermeden kimse sollamıyor işte böyle şeyleri yaşamak güzel geliyor . bir allahın kulu sana korna çalmıyor

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaş fiatları çok aramış olmalı rodos da mandrake de iki dilim pasta iki çay a 26 € ödedik motor kiralama olayına gelince bende bher rodosa gidişimde illaki motor kiralarım fiatlar uygundur 15-20 € civarındadır ama yemek işi en ucuz bizde ha gezip görmek için güzel yerler gezmek her zaman iidir
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

gemliklicasper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger250
    güzel bir gezi olmuş ayagınıza ve fotoları yayınladıgınız için elinize kolunuca saglık

fiyatlar iyimiş aslında gidip gezmek lazım ama anlasmayı nasıl yapıyorsunuz yabancı dil bilmek lazım işte birde biyatlar bana ege ve akdeniz bölgelerindeki fiyatkardan ucuz geldi benmi yanılıyorum

bbbr; Selam, Rodos Truistik bir ada oldugu icin biraz pahalıdır (Santorini ve Mykonos gibi) Diger adalar cok daha makul. Ama her adada nereye gideceğini bilirsen kaliteli hizmeti ucuza alabirlisin. Ben Lonely Planet'in greek islands seyahat kitabını kullanıyorum. adaya inmeden planımı kolayca yapıyorum.

Gemlikdelisi; Dili hic kasmayın. Herkes birkac kelime Turkce biliyor. hepsi İngilizce konusuyor. Cat pat bir kac kelime ingilizce birkac kelime Turkce cok rahat anlasırsınız

Tesekkurler

saintofdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660Z
    Arkadaşlar yunan adalarına kendi motorumuzla gidebiliyormuyuz ? Ayrıca orda motosiklet bozuldu desek tamir ettirebilirmiyiz ?
    Stay Rude, Stay Rebel , Stay Sharp ON TWO WHEELS

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    abow kanım çekildi okurken bu nasıl güzelliktir yarabbim.
    yahu bu yunan adalarına kendi motorumla seyahat yapsam olurmu ki ?
    güzergah falan.
    ingilizcede sıkıntı yok gayet akıcıdır ben ve kız arkadaşımın dilide.
    kendi motosikletim ile ne kadara çıkarım ne kadar bi para ayarlamam lazım falan.
    bunun bilgilerini verebilcek bir babayiğit abi varmıdır
    What goes around, Comes back arround...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler