Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sivas-Porsuk-Ozmuş-Zengi-Demirözü-Çatak yaylası-Almus-Tokat gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Hero Xpulse 200 ile yine bir orman mıntıkasına yöneldim. Daha önceden gitmediğim ve merak

ettiğim Çatak yaylasına gitmek nasip oldu. Sivas yakınında bu derece güzel ormanlar

şaşırtıcı oluyor doğrusu. Ormanda ilerlerken ayı izlerine rastladım. Neyseki kendisi ile

karşılaşmadım Yaylanın güzelliklerinden sonra Çatak barajı ve devamında Almus barajına ulaştım.

Buradan da Tokat üzerinden Sivas'a dönüş yaptım. Yaklaşık 280 Km yol yaptım. Orman içi yolculuk herşeye

değdi doğrusu. İzlediğiniz için teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=Kqdum-L8DEc
    erensel, dundanbiri ve espresso bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel bir gezi olmuş. Ormanlık bölgelerde tek başına gezi biraz riskli aslında. Şahsen ben yapamam
    MCV bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    izlemedim ama anlatım yetti. Biraz daha detaylı anlatsanız daha güzel olurmuş yine de güzel gezmişsiniz. Asfalt anayollar dışında gezmek hep daha keyifli oluyor.
    MCV bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş. Ormanlık bölgelerde tek başına gezi biraz riskli aslında. Şahsen ben yapamam
    Teşekkürler, arkadaşları bir araya getiremeyince mecburen tek başına yaptım.

Haklısınız ormanın sessizliği ve sakinliği bazen tedirgin edici olabiliyor doğrusu.

Ama güzellikleri tartışılmaz, herşeye değiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izlemedim ama anlatım yetti. Biraz daha detaylı anlatsanız daha güzel olurmuş yine de güzel gezmişsiniz. Asfalt anayollar dışında gezmek hep daha keyifli oluyor.
    Teşekkürler,aynen hero xpulsenin sevdiği yollardı. Ayrı bir zevk veriyor bu yollar.

Hele de ilk defa gidişler daha heyecanlı oluyor. Uzun asfalt yollardansa bu yolları daha çok seviyorum.
    espresso bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler, arkadaşları bir araya getiremeyince mecburen tek başına yaptım.

Haklısınız ormanın sessizliği ve sakinliği bazen tedirgin edici olabiliyor doğrusu.

Ama güzellikleri tartışılmaz, herşeye değiyor.
    Birde Allah korusun devrilme gibi durumlar var.
    Galiba yabancı bir ülkede bir gezgin motoru ile devriliyor ve ayağı sakatlandığı için motoru üzerinden kaldıramıyor.
    Bulunduğu yerde telefon çekmediği ve çevrede kimse olmadığı için birkaç gün sonra cenazesine ulaşıyorlar.
    Kötü bir senaryo ama bu tür gezilerde böyle detayları düşünmekte gerekli.
    espresso ve MCV bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Galiba yabancı bir ülkede bir gezgin motoru ile devriliyor ve ayağı sakatlandığı için motoru üzerinden kaldıramıyor.
    Bulunduğu yerde telefon çekmediği ve çevrede kimse olmadığı için birkaç gün sonra cenazesine ulaşıyorlar.
    vstrom gibi ağır bir motorla tek başıma gezerken böyle ıssız ara yollara girmeyi seven biri olarak bu uyarınız iyi oldu, bundan sonra dikkat edeceğim.

Zaten öyle yollarda şimdi motoru devirsem kesin zor kaldırırım dediğim hatta yol kenarında ruayım foto çekeyim dediğim yerlerde yer eğimliyse şimdi yan ayakta çok
    fazla yatacak sonra motoru dikleştiremeyeceğim deyip duraklamaktan vazgeçtiğim de olmuştu.
    erensel bunu beğendi.

Motosikleti
    Çok doğru söylüyorsunuz, aynen katılıyorum. Gezilerimde bu konuları aklımdan çıkarmamaya çalışıyor,

böyle ıssız mekanlarda daha fazla dikkatli olmaya ve riziko oluşturabilecek hallerden olabildiğince

uzak durmaya çalışıyorum. Buna rağmen kötü bir hâl ile karşılaşma ihtimali her zaman ne yazıkki mevcut.

Allah cümlemizi korusun.
    espresso ve erensel bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)