Gezi sezonunu havalardan ve zamandan dolayı ancak açabildim.

Sivas yakın çevresinde yaklaşık 100 km lik bir gezi ile başladım.

Havaalanı yolundan ilerleyip arazideki güzel çiçeklerin arasından Çelebiler köyüne indim.

Buradan Sivas verici istasyonuna çıkarken Güvercin sürüsüne denk geldim.

Tarlada resmen yayılıyorlardı. Yanlarından geçerken havalanıp aynı yere tekrar indiler.

Bir maden ocağının yanından geçip verici istasyonuna ulaştım. Sivas'ın yüksek noktalarından.

Buradan aşağı inip Paşa bahçe mesire alanına yöneldim. Tepelere giren yola girerek zirvedeki bayrağa ulaştım.

Aşağı kısımların resimlerini çekerek iniş için yola çıktım.

Aşağı inerken yolun ortasında yatan yılanın yanından geçerek durdum. Yılan yolun ortasında yatıyordu.

Hemen biraz yaklaşıp zoom yaparak resimlerini çekmeye başladım. Geçenlerde TRT Belgeselde izlediğim Anadolu Engereği bölümü

aklıma geldi. Evet bu yılan hemde Boynuzlu Anadolu Engereği idi. Nadir görülen bu yılana rastlamam süper oldu doğrusu.

Türkiyenin en zehirli yılanlarından. Fazla yanaşıp rahatsız etmeden izledim. Yanından irice bir böcek geçerken hareketlendi

Acaba dedim bir av mı yapacak? Hayır böceğe gitmedi. Sanırım benden emin olduktan sonra otların arasına doğru süzüldü.

Tam bir kamufle ile otların arasında kayboldu. Oldukça kalabalık bir mesire alanının üst tarafında böyle bir yılana rastlamam ilginçti.

Piknik yapmak için için gittiğimiz arazilerde nelerle karşılaşabileceğimize bir örnek oldu doğrusu. Buradan ayrılıp gezimi sonlandırdım

Bu günün en büyük olayı Boynuzlu Anadolu Engereği oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=rVkt_mXfMlU