Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar 200NS Karadeniz ve Gürcistan Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NC700X
    Selamlar,uzun zamandır sevdiğim arkadaşım ile hayal etmiş olduğumuz geziyi sonunda geçen hafta gerçekleştirdik.Zaman zaman eğlencenin dibine vurup çok eğlendik zaman zaman ise çok zor durumlarda kaldık.Gürcistanın dağ yollarında kaybolduk ükede nedense herkes sarhoş olduğundan yaklaşık 100 km offroad yolda lastikleri elimize ha aldık ha alıcaz korkusu ile gecenin köründe sisli ve soğuk dağ eteklerinde motosikletlerimizi sürdük, 7 saat motor tepesinde susuz aç kalınca ne tür halüsinasyonlar görülürmüş öğrendik macera dolu bir 10 gün geçirdik.Ama hedefimize ulaşmayı kafamıza koyduk ve ulaştık.Harika bir gezi oldu anlatmaya ne fotoğraflar ne de videolar yeter arkadaşlar bu sebepten gezi boyunca yaşadıklarımızı kendi blog'umda yazdıklarım biter bitmez paylaşmayı düşünüyorum.Şimdilik ise geziden derlediğim bir kaç fotoğrafısizler ile paylaşmak istiyorum.Yakın zamanda videoları düzenleyip kendi youtube kanalımda paylaşacağım.Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Geziye çıkmadan önce hazırlamış olduğumuz rotalar ile başlayalım

Gun1
    Gun1 by tolgaersoz, on Flickr

Gun2
    Gun2 by tolgaersoz, on Flickr

Gun3
    Gun3 by tolgaersoz, on Flickr

Gun4
    Gun4 by tolgaersoz, on Flickr

Gun5
    Gun5 by tolgaersoz, on Flickr

Gun6
    Gun6 by tolgaersoz, on Flickr

Gun7 ---Arkadaşlar 7.günden sonra Gürcistanın dağlarında kaybolduğumuzdan dolayı rotayı buradan sonra çizip daha sonra güncelleyeceğim.
    Gun7 by tolgaersoz, on Flickr

Gun8
    Gun8 by tolgaersoz, on Flickr

Gun9
    Gun9 by tolgaersoz, on Flickr

Gun10
    Gun10 by tolgaersoz, on Flickr

Gun11
    Gun11 by tolgaersoz, on Flickr

Aşağıda gördüğünüz her fotoğrafın ayrı ayrı hikayesi var arkadaşlar en kısa zamanda bilgisayara aktartıkça hikayelerinide ekleyeceğim.

Hazırlıklar yapılıyor
    R1 by tolgaersoz, on Flickr

Buluşma noktamızda son bir km caps'i alayım dedim
    R2 by tolgaersoz, on Flickr

Amasrada kaldığımız ABD mutfaklı ve sarımsak kokulu evde sabah yola koyulmadan önceki hazırlıklarım
    R3 by tolgaersoz, on Flickr

Şekiller paris yer Bartın
    R4 by tolgaersoz, on Flickr

Amasra hatırası
    R5 by tolgaersoz, on Flickr

R6 by tolgaersoz, on Flickr

Amasraya ulaştık sahilde gün batımı
    R7 by tolgaersoz, on Flickr

Hafif bir esinti kitabımı alıp uzanmak istedim bir an ama karnımız çok aç
    R7_1 by tolgaersoz, on Flickr

Hava çok sıcak azıcık serinlesek mi ?
    R8 by tolgaersoz, on Flickr

İnebolu hatırası...
    R9 by tolgaersoz, on Flickr

Ve hedefimize ulaşıyoruz çok mutluyum allah bozmasın
    R10 by tolgaersoz, on Flickr

Sinop'un yolları taştan pulsarım çıkardı beni baştan
    R10_1 by tolgaersoz, on Flickr

Pide dediğinizi duyar gibiyim ?
    R11 by tolgaersoz, on Flickr

Çok böyle yeme içme paylaşma taraftarı değilim ama giderseniz muhakkak meşhur kapalı bafra pidesini yemeden dönmeyin arkadaşlar.
    R12 by tolgaersoz, on Flickr

Adettendir dediler tabela fotosu çekmeden olmazdı madem buraya kadar gelmişiz selam olsun
    R13 by tolgaersoz, on Flickr

Ordu çok güzel bir memleket yahu gider iseniz boztepeye çıkmadan teleferiğe binmeden sakın geri dönmeyin arkadaşlar.
    R14 by tolgaersoz, on Flickr

Kışlık tulum kendini hissettirmeye başladı bi nebze serinlerim kafası tabela fotosu
    R15 by tolgaersoz, on Flickr

Rizede foto nerde diye sorar iseniz Rizede çok iyi anılarım olmadı :( sebebi ise insanları bizi çok garip karşıladı ve 2 araç beni adres soruyor iken aracı ile itmeye çalıştı evet motor üstündeyim ve beni itikleyen bişiler var arkamı donduğumde manzara çok hoş değildi ve merkezde para çekmek için durduğumuzda birbirimizi kaybettik.Şehir merkezinde her trafik ışığının başında trafik polisi duruyor ve ellerinde foto makinesi var idi memurlara sorduğumda ise burda kavşak ışık kimsenin taktığı yok bizde foto çekiyoruz bi nebze etkili oluyor dedi.Buradan bana yardımcı olmaya çalışan rizeli amcalara selam olsun diyorum ve şehir merkezinden direkt olarak ayrılıyoruz.

Trabzona doğru gazlıyoruz
    R16 by tolgaersoz, on Flickr

Kaldığımız dağ evleri şehir gürültüsüne alıştı iseniz terapi gibi geliyor ses yok ışık yok ohh miss gibi uyku oksijen komasına girmekte bedava
    R17 by tolgaersoz, on Flickr

Günaydınn bizeee
    R18 by tolgaersoz, on Flickr

Oksijene doyduk arkadaşlar
    R19 by tolgaersoz, on Flickr

R20 by tolgaersoz, on Flickr

Bende yükseklik korkusu var fotoğraf çekmeyi tercih ettim.
    R21 by tolgaersoz, on Flickr

Serinleyelim azıcık.
    R22 by tolgaersoz, on Flickr

Buraya kadar gelmişken zilkale ziyareti yapmadan olmaz idi.
    R23 by tolgaersoz, on Flickr

O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
    R24 by tolgaersoz, on Flickr

Hoooopp hopadayız çok şükür keyfimiz yerinde hopaya çok büyük beklenti içinde gittik ama sadece mükemmel bir sahili var imiş :( akşam sahilde manzara eşliğinde çayımızı yudumlayacağız.Yarın batumiye geçiş yapacağımız için hemen sabah olsun istedik.
    R25 by tolgaersoz, on Flickr

Veee sınır kapısındayız
    R26 by tolgaersoz, on Flickr

Batumi sahilde dinlenmece arkadaşların hayal ettiği gibi çıkmayınca çimlere uzanıp dinlendik ve sahilde plaj vb arayışına girdik.
    R27 by tolgaersoz, on Flickr

Moraller hafiften düştü çünkü sahilde plaj ve duj yok imiş sanırım biraz daha ileriye doğru gitmemiz gerekiyor.
    R28 by tolgaersoz, on Flickr

Motosikletlerimizi bıraktığımız yerin manzarası için pek rahat değil ve kilit vb yok.
    R29 by tolgaersoz, on Flickr

Batumi meydanı
    R30 by tolgaersoz, on Flickr

Hava sıcak ve serinlememiz gerekiyor hararet yapmak üzereyiz eşyaları taşımak bu sıcakta çok kolay olmasada ucunda deniz kum güneş var
    R31 by tolgaersoz, on Flickr

Evet herşeyi unutup plajı buluyoruz üstelik duj da var ohh çekiyoruz.
    R29_1 by tolgaersoz, on Flickr

Fazla vakit kaybetmeden tekrardan yola koyuluyoruz farklı sınır kapısından çıkacağımız için bizi neler bekliyor bilmiyoruz, hedefimiz muratlı köyüne erişmek ve oradan karagöl kamping kamp atmak.
    R32 by tolgaersoz, on Flickr

Evet arkadaşlar gece yolumuzu kaybediyoruz GPS vs hak getire korktuğumuz başımıza geliyor, hava kararıyor ve yollar bozulmaya başlıyor.Gürcistanda herkes sarhoş ve kime yol sorsak fayf kilometer diyor başkada birşey demiyor.Bu arayı daha sonra kaybolma hikayesini anlatarak dolduracağım.Özet olarak gece kaybolup rotamızdan çıkıyoruz yaklaşık 7 saat susuz ve aç motosiklet kullanmak zorunda kalıyoruz.Kullandığımız yol hardcore offroad yol ve ışık yok gece saat 12'ye geliyor ve sis çöküyor bir yandan yakıtımızın bitmesi telaşı diğer yandan ise lastiklerin daha fazla dayanamayacağı ve yarılacağı korkusu içimizi kaplıyor.Ben önden devam ediyorken bir anda durup yolun olmadığını aşağıda uçurum oldugunu söylüyorum halüsinasyonlar görmeye başlıyorum ve arkadaşım dürterek yolun devam ettiğini dinlenmemiz gerektiğini söylüyor.Kamp atacağımız yer yok sol tarafımız uçurum ve biz yolun bizi bir yerlere çıkaracağına inanmak istiyoruz.Ben motordan inip kaskı çıkarıyorum ve derin derin nefes alıyorum ve dua ediyorum bu yolda bir kamp alanı olsun ve yakıtımız bitmesin lastiklerimiz yarılmasın.Yaklaşık 3-5 dk sürmeye devam ettikten sonra sol tarafta bir ışık görüyorum ve bir bacak allahım diyorum :( kafamı diğer tarafa çeviriyorum halüsinasyon olduğuna inanmak istemiyorum.Arkadan arkadaşımın korna sesini duydugumda ise aklımda gecenin olmasını diliyorum.Ve evet orada bizi durdurup ileride yolun olmadıgını anlatmaya çalışan bir grup kamp atan insanlar görüyoruz.Kızlı erkekli coluklu cocuklu ve bu bize güven veriyor ingilizce çok az bilen biri bize yardımcı olmaya çalışıyor durumu anlatmaya çalışıyoruz.Kampımızı atıyoruz ve derin bir nefes alıyoruz.Bir de bakıyoruz ki ateş yakılmış ve kocaman bir sofra var, sofrada ise yok yok diyebilirim ki ben nezaket vb herşeyi unutmuşum açlıktan susuzluktan davet etselerde gitsek tabi o zaman bu gülücüğü atamıyorum:D ve beklenen davet geliyor ve masalarına geçiyoruz.Artık gerisini video ve fotoğraflar ile süsleyeceğim.Allahım sana çok şükürler olsun çekip tadını çıkarmaya başlıyoruz.Bunu hakettiğimizi düşünüyorum aklım sıra kimsecikler olmayabilirdi ve biz orada kimse ile karşılaşamayabilirdik.Neyse pozitif olmak lazım herzaman sonuç olarak sabah uyandıgımızda bakın bizi nasıl bir manzara karşılıyor.
    R33 by tolgaersoz, on Flickr

Bu fotoları gördükçe gecesi aklıma geliyor
    R34 by tolgaersoz, on Flickr

Sabah dönüş yoluna koyulup küçük bir yer görüyoruz yol hala offroad kıçımız delindi :( bu arada dün gece nerede hata yaptıgımızı buluyoruz ve rotamızı ona göre planlıyoruz.Sabah kahvaltısını meşhur gürcü hamuru ile yapıyoruz burada, bizde pişika olarak geçiyor sanırım ve gitmek istediğimiz yeri tarif ediyoruz mekan sahibi dedemize bize kağıda çizip veriyor ve bu sırada bir gezgin bisikletçi arkadaş ile tanışıyoruz.Bizde tan şikayet etmeye başlayıp mırıldanıyor iken bu yolu kendisinin bisiklet ile alacağını gördüğümüzde bi kendimize geliyoruz kendisi fransadan beri sürüyormuşçok pis gaza geldik bize yolun 5-6km sonra düzeldiğini söylüyor.Bizde diğer adres sordugumuz gürcü arkadaşlar hep fayf kilometer dedikleri için pek inanmıyoruz ama bir umut işte :D

R35 by tolgaersoz, on Flickr

Ve bisikletci gezgin arkadaşımızın söylediği gibi tam olarak 6km sonra asfalt yol bize merhaba diyorve biz yaklaşık 100km hardcore offroad yol kafamız ile bir an durumu ayıkamıyoruz şaka felan diyoruz yok la sonra yine offroada döner hemen sevinmeyin diyoruz kendi kendimize aaa bir bakıyoruz evet gerçekten yol asfalt ve ben kendimi tutamıyorum yapışıyorum asfalta ve pulsarıma ve sava lastiklerime gecenin köründe bizi ayakta tutup yolumuza devam etmemizi sağladıkları için bizi yarıyolda bırakmadıkları için teşekkürlerimi sunuyorum.
    R36 by tolgaersoz, on Flickr

Pulsarım ve mavi bu zorlu yolu mızmızlanmadan bitirdiğiniz için teşekkürler
    R37 by tolgaersoz, on Flickr

Adigene doğru yaklaştıkça manzaralar başlıyor,her yer manzara olsa ne olur ya yolumuz asfalt olmuş daha ötesi varmı ?
    R38 by tolgaersoz, on Flickr

Ve Adigeni demek oluyor ki doğru yolda ilerliyoruz
    R39 by tolgaersoz, on Flickr

Karınlar doysun,
    R40 by tolgaersoz, on Flickr

Evet onlar için küçük birşey belki bizim için becerdikleri karşısında ama istanbula dönünce pasta cilayı hakettiler
    R41 by tolgaersoz, on Flickr

Ve sınır kapısında çıkıyoruz.
    R42 by tolgaersoz, on Flickr

R43 by tolgaersoz, on Flickr

Bilin bakalım nereye çıktık?
    R45 by tolgaersoz, on Flickr

Tahminleri alalım?
    R46 by tolgaersoz, on Flickr

Evet arkadaşlar şaka gibi ama nedenini sormayın
    R51 by tolgaersoz, on Flickr

Muratlı köyüne çıkan sınır kapısını rotanın başında kaçırmışız aslında burası türkgözü sınır kapısında çıktığımızda bizi karşılayan manzara
    R47 by tolgaersoz, on Flickr

Duvar kağıdı olabilir
    R44 by tolgaersoz, on Flickr

R48 by tolgaersoz, on Flickr

Klasik yol fotolarımızdan
    R49 by tolgaersoz, on Flickr

R50 by tolgaersoz, on Flickr

Savşat-Artvin yolu virajları ile ünlü çok sevdim sadece viraja kilometrelerce yol alabilirim.
    R52 by tolgaersoz, on Flickr

R53 by tolgaersoz, on Flickr

Artvin benim favori şehirlerim içerisine girdi.
    R54 by tolgaersoz, on Flickr

Dönüş yoluna geçtiğimizde Samsunda arkadaşımızın düğününe uğrayıp oradan direkt dönüş yapıyoruz.Tek gün 746km kazasız belasız gezimizi bitiriyoruz.Çok fazla video ve fotoğraf var, sıcağı sıcağına yaşadığımız macerayı sizlere özetlemek istedim.Bu topic üzerinden güncellemeye devam edeceğim.

Videoları kendi youtube kanalımda paylaşacağım https://www.youtube.com/user/ersoztolga

ve buraya linklerini ekleyeceğim.

Karadeniz bölgesi görülmesi, yaşanılması gereken bir cennet arkadaşlar gidip görün gezin yaşayabiliyorsanız orada yaşayın.
    Şimdilik bu kadar arkadaşlar sağlıcakla kalın Allaha emanet olun kazasız belasız sürüşler dilerim.

Rizeli arkadaşlarım ve bana yardımcı olmaya çalışan amcalarımın hatırına

R55 by tolgaersoz, on Flickr

Not: Kaç km yapmışım hesaplayamadım pulsarımı masaja bıraktım döndüğünde km son halinin fotosunuda buraya ekleyeceğim
    ssates, ctuna81, sheriff87 ve 18 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Güzel ve uzun bir gezi olmuş.Karadeniz mükemmel bir mekan.Doğa ve deniz iç içe.
    Paylaşım için teşekkürler.
    tolgaersoz bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Güzel gezi olmuş. Motoru sürdüğünüz ortalama hızları ve buna oranla gerçekleşen yakıt tüketimini de paylaşırmısınız lütfen. Tam dolu depodan göstergede çizgi kalmadığı ana kadar 250km yapabildiniz mi gittiğiniz yollarda ?
    tolgaersoz bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    iyi bir gezi olmuş dersem yalan olur,aksine çok kaliteli ve 10 numara bir gezi olmuş,rota harika motorlar iyi dayanmış,daha nice güzel ve kaliteli geziler dileğiyle ,saygılarımı sunuyorum !
    tolgaersoz bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Tolga paylaşımın için teşekkür ederim. detaylı resimleri dükkana bekliyorum.
    tolgaersoz bunu beğendi.

Akhelmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Biraz ara verdim
    Adaşım şirkette konuştuk ama resimlerle çok iyi olmuş, seneye bir bakmışsın bende gelirim geziye
    tolgaersoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC700X
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş. Motoru sürdüğünüz ortalama hızları ve buna oranla gerçekleşen yakıt tüketimini de paylaşırmısınız lütfen. Tam dolu depodan göstergede çizgi kalmadığı ana kadar 250km yapabildiniz mi gittiğiniz yollarda ?
    Selamlar,

Ortalama hızım 95 idi, aşağıdaki tek çizgiyi gördüğümde depoda 3kusur litre benzin kalmış idi motosiklet 8kusur litre benzin aldı.

IMAG1661 by tolgaersoz, on Flickr

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Çok iyi bea insanın canı çekiyor hele o kaldıgınız oksijen deposu yerler oww . ) Güzel ellerinize sağlık
    tolgaersoz bunu beğendi.

oguzcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Helal sana Tolga
    Hayat boyu unutamayacağın bir macera olmuş. Beraber yol yapılacak adamsın vallahi.
    Rize'de nedense bize de iyi davranmamışlardı.
    Hikayeleri senin ağzından dinlemek için sabırsızlanıyorum.
    Tebrikler.
    tolgaersoz bunu beğendi.

by1302 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 eNeS
    başarılı bir gezi olmuş, paylaşım için teşekkürler. Pulsarın dayanıklılığını siz de test etmişsiniz, iyi ki pulsar almışım diyesim geliyor
    tolgaersoz bunu beğendi.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Tebrik ederim çok güzel bir gezi olmuş.
    tolgaersoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Drift
    Helal olsun devamini bekliyorum 👍
    tolgaersoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST

evin yolunu bulabildinmi

evin yolunu bulabildinmi
    tolgaersoz bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

O polis arabası oraya sabit herhalde, 4 kere geçtim o yoldan, hep oradaydı
    tolgaersoz bunu beğendi.

Helal olsun gerçekten paylaşım için teşekkürler.
    tolgaersoz bunu beğendi.

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Gidon da ekstra uzatma aparatı gördüm sanki nereden temin ettiniz ? Birde motordaki stikerları sökmek zor oldumu?

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Tebrikler çok güzel gezi. Toplam maliyet ne kadar oldu? Gürcistanda ne kadar içeri girdiniz? Bende planlıyorum bu rotayı gürcistanda özellikle milletin önerdiği askeri yolu gitmek istiyorum.
    tolgaersoz bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Kardeşim benim sağ salim bitirdiniz helal diyorum başkada bişe demiyorum resmen kalite
    en kısa vakitte buluşup görüşmek üzere
    tolgaersoz bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Harika bir gezi, valla helal olsun, iyi gezmişsiniz hocam
    tolgaersoz bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    paylaşım için teşekkürler,zevkle okudum,izledim.umarım bende birgün gidebilirim çünkü ya vakiti denkleştiremiyorum yada nakiti.ADANA'dan selam olsun.
    tolgaersoz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)