Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

1 günlük Trabzon seferi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oğlumun KTÜ ( Karadeniz Teknik Üniversitesi ) sınav başvurusu için 1 günlüğüne Trabzon'a gidiş dönüşümüz... 14.07.2013 Sabah saat 07:00 Hareket, Rotamız aşağıdaki gibi..

Nasip olurda dönersek resimleri de paylaşırım, şimdilik hoşça kalın..
    Garip ve zenon bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    hayırlı yolculuklar abicim....yolun açık olsun

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    hayırlı kazasız belasız yolculuklar dilerim..tadı da damağınızda kalan bir yolculuk olması dileğiyle....

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    hayırlı yolculuk muzaffer bey ,kazasız ve sağ salim git gel.

Hayirli yolculuklar motoru almiş olsaydım gümüshaneden sonra yol arkadasi olurdum size ama sorun degil

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum, şu an gümrük müdürlüğü misafirhanesinde dinleniyorum, Trabzonda bayağı motor gördüm ancak kimseyle tanışamadım onun için üzüldüm. Rsomuncu Gümüşhanedemi ikamet ediyosun, işimi bitirebilirsem yarın Gümüşhane istikametimden geri dönecem umarım karşılaşırız.

Dönüş rotamız farklı oldu,

Yola çıkış hazırlıklarını tamamladık son kontroller..

Oğlum da kendi hazırlıklarını tamamlıyor..

Elazığ dan Pertek arası resim çekmedi bizim üstat, Pertek feribot iskelesinde resim çekmeye başladı.

Eh bir kare de üstat'ın olsun..

Karizmatik bir resim de benim olsun :$$

İskelede balıkçılar..

Pertek kalesi..

Feribotumuz harekete hazır, fazla araç yok ama hareket saati geldi..

Pertek ten görünüm..

Pertek Tunceli arası, çok virajlı yollar ve habire rampa çıkılan yollar..

Tunceli ye yaklaşıyoruz, Mazgirt köprüsü yakının da kurulan baraj gölünün Tunceli'ye yansımaları, görüntüler harika.

Munzur suyu ile Harçik çayının birleştiği nokta..

Tunceli merkez de Savaş kardeşimizi ziyaret ediyoruz..

Ziyaret sonrası, Tunceli Pülümür istikametinden Erzincan Erzurum yol ayrımına doğru hareket ediyoruz, görüntülerimiz Pülümür vadisinden.

Çığ tünelleri başlangıcı, 22 adet çığ tüneli var bu istikamette.

Yol çalışmaları bu noktadan itibaren başladı..:@

Yol çalışması yapan ekipteki arkadaşımız bize çay ikram ediyor.

Yaklaşık 50 dakika bekledikten sonra yol tekrar trafiğe açıldı hareket ediyoruz..

Pülümür geçidi..

Yol ayrımından sola döndük, Erzincan istikametine gidiyoruz..

5 veya 6 yıl önceydi, yine bir gezimiz sırasında bu doğal gaz boruları malum örgüt tarafından imha edilmiş ti alev alev yanıyordu, şimdi onarılmış ve tekrar hizmete konulmuş.

Erzincan'ı batı istikametine yani Sivas'a doğru gidip, yapımı devam eden viyadük projeli yol ayrımından Gümüşhane Kuzey istikametine dönüyoruz.

Evet değerli arkadaşlar, seferi olduğumuzdan oğlumla birlikte seyahat süresince (kazaya bırakarak) Oruç'a niyet etmedik, ancak 365 gün olduğu gibi namaza devam, güzel bir Anadolu köy camii namazdan sonra birde burada resmimiz olsun istedik.

Kuzeye doğru ilerledikçe havada bulutlarda görülmeye başladı.

Ve yolların hali, sıcaktan eriyen yola taban malzemesi denilen kum dan serpiliyor ki araçlar kaymasın, ama olan bize oluyor, motor daha fazla kaymaya başlıyor, geziye çıkacak arkadaşlar bu konuya çok dikkat etsinler aman.

Ormanlık alanlar da sıklaşmaya başlıyor..

Gümüşhane, Erzincan arası buyurun rakım..

Bu rakımdan aşağıya doğru inen yolun görünümü, Ancak burada resme dikkatli bakılırsa görünüyor, aşağıda kamyon damperini kaldırmış yola mıcır seriyor, bu asfaltlama çalışması değil eriyen yola yapılan müdahale ve acısını bizler çekiyoruz. Motorun her yanı taş yarası oldu.

Erzurum, Gümüşhane yol ayrımı.

İleriki resimlerde de sıklıkla göreceğimiz tünel yapımları..

Gümüşhane girişi..

Gümüşhane den birkaç görüntü..

Yakıt ikmali..

Gümüşhane den Trabzon istikametine giderken ilk tünel..

Motorcu bir arkadaşımızla selamlaşıyoruz..

Bu geçtiğimiz yol servis yolu..

Tüneller, yol yapımı, tek taraflı bölünmüş yollar derken Torul'a geliyoruz..

Ama yol yapımı problemimiz bitmiyor, Trabzon'a kadar yol yapımı devam ediyor..

Baraj yapımından sonra su altında kalan eski Torul köprüsü..

Burası Giresun, Trabzon, Gümüşhane yol ayrımı, ileride resimlerde göreceğiniz üzere yol çalışmaları devam ettiğinden bir saat kadar beklemek zorunda kaldık. Kötüde olmadı bir şeyler atıştırmış olduk.

yukarıda görülen ekskavatörün yaptığı kazılardan oluşan yıkıntılar aşağıya yola geliyordu, araçlar fazla kuyruk oluşturunca ekskavatör ara verip, kepçe ile yolu temizleyip araç geçişine izin veriyorlardı..

evet yol açıldı, devam ediyoruz.

Zigana ya doğru yaklaşıyoruz..

Havanın hali..

O kadar güzel görünüm var ki anlatmakta zorlanıyorum, görmek gerek. Bu manzarayı görünce motordan inip öyle resim çekelim dedik..

Ve Zigana tünel girişi..

Tünelin içi..

Tünelin Trabzon tarafı, Bir reklam vardı TV de aynı o reklam filmi gibi.

Habire çiğ yağıyor..

Nihayet Trabzon'a giriş yaptık. Şimdi hemen KTÜ ye doğru gidiyoruz yerini görmek için, aynı zamanda bizi hayati bey de bekliyor. O da iki teker sevdalısı bir arkadaşımız, Hayati bey genelde nostalji motorlar dan ilgileniyor ki kendisinin de bir JAWA bir de BMW si var.

KTÜ Eğitim fakültesi bölümü Akçaabat ta oraya doğru gidiyoruz.

Tabii bilmediğimizden tabeladan anladığım kadarı ile bu yapıtın adı Ayasofya. ( Bilen varsa düzeltmeme yardımcı olursa sevinirim.)

Bir iki tanede farklı resim olsun..

Değerli arkadaşlar okulun yerini tespit ettikten sonra Hayati Bey'i aradım, evi okula çok yakınmış meğer, iki sokak ötede ve Hayati bey le buluşup hal hatırımızı sorduktan sonra hemen emektar motorlarına baktık bir kaç resimde emektarlardan çektik, sonra ayrılmak için Hayati Bey'den izin istedik ki Hayati bey önce bizi bırakmak istemedi, sonra ise Gümrük Müdürlüğü misafirhanesinden yer ayırttı güzel bir dinlenmeden sonra, Hayati bey in iş yeri de olan Müdürlük te sabah buluştuk. Birkaç resimde ve hoş sohbetten sonra okula müracaat için izin istedik ve ayrıldık. Buradan sevgili Hayati Bey' ve misafirhane sorumlusu Tevrat Bey'e göstermiş oldukları yakın ilgi ve alakadan ötürü çok çok teşekkür ediyorum..

Kaldığımız misafir hane. Harika bakımlı ve çok temiz.

Trabzon tüneller..

Sahilden birkaç görüntü..

KTÜ içi oğlum müracaat için sıra almaya gidiyor..

Müracaatımızı yaptıktan sonra Elazığ'a dönüş hazırlığı başladı, ancak ilginç olan şey ise hadi buraya kadar gelmiş iken motor kulüp veya derneğine gidip arkadaş edinelim tanışalım istedik Söylediklerine göre iki ayrı kulüp varmış.
    1. Trabzon motosiklet sürücüleri derneği
    2. Karadeniz motosiklet kulübü (KARMOK)
    Netten Telefonlarını aradım buldum aradım ancak kimseye ulaşamadım. Hayati Bey istisna başka bir motorcu ile tanışamadığım için bayağı üzüldüm, oysa o kadar çok motor la rastlaştık ki. Neyse sağlık olsun nasip değilmiş demek..

Kısa bir mola

Yeni almış olduğum GoPro 2 ile Zigana'ya girerken yapmış olduğum deneme çekimi.

http://youtu.be/BV0HAh3DEv8

Dalgınlığımdan yol ayrımını geçmiş Erzurum'a doğru gidiyorum ki fark edip hemen döndüm.

Dönüş te Sivas üzeri geldiğimden, gece Sivas'a bağlı İmranlı ilçesinde konaklayıp sabah 09:00 da tekrar hareket ettik. bu görüntüler Sivas yaylalarından görüntüler. Ayrıca bilgi bakımından önemli, Erzincan yol ayrımı ile Sivas güzergahında ki yol o kadar güzel ki çalışma falan bir iki yerde kısa mesafeli var, geneli çok iyi..

Sivas göründü..

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinin içindeki görünüm..

Burada da yol çalışması var ancak yol yapımı değil yol çizgi çalışması..

Uçsuz bucaksız bozkırlar..

Malatya park AVM de oğlumun öğretmeni Selahattin hocamızla buluştuk, öğrenci öğretmen hasreti :D Selahattin hocamız da iki teker sevdalısı. racing motoru verip bir kros motor almış hayırlı olsun diyorum kazasız belasız biner inşallah. Selahattin hocadan da ayrılıp Elazığ'a doğru yola çıkıyoruz sevgili Selahattin hocam la oğlumun bu resmi bu gezinin son resmi oldu..

Bu geziyi sabırla takip ettiğiniz için hepinize teşekkür eder, yeni bir gezide buluşmak üzere şimdilik hoşça kalın derim...
    fusuy364, CEM., Garip ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

serkanbitez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TENERE 660Z adayı kymco LIKE 125
    çok güzel resimler tekerinize emeğinize sağlık muzaffer abi

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    resimler çok güzel,harika bir gezi olmuş,paylaşım için teşekkürler abi

ytczm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oralara kadar gidip sümelaya uğramadan gelmek olmamış

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    1 günlük geziye dünyayı sığdırmışsınız muzaffer bey ,her zamanki gibi harika bir gezi,ALLAH oğlunuzu size ve ailenize bağışlasın,bahtı açık olsun.paylaştığınız bu güzel fotolar için size çok teşekkürler,ALLAH yardımcınız olsun.saygılar...

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Tebrik ederim gerçekten 1 günü yaşadım resmen çok istiyorum karadenizi gezmeyi inşallah bir gün kısmet olur.

Alıntı serkanbitez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel resimler tekerinize emeğinize sağlık muzaffer abi
    Teşekkür ederim Serkan, sağol..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:26 ----------

Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimler çok güzel,harika bir gezi olmuş,paylaşım için teşekkürler abi
    Teşekkür ederim Serdar kardeşim, çok sağol.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:29 ----------

Alıntı ytczm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oralara kadar gidip sümelaya uğramadan gelmek olmamış
    Haklısın üstadım, sümela'ya neden uğramadığımı yazacaktım ancak Bu ayın 28.29.30 da tekrar orda olacağımdan ve ailemle beraber arabamla gideceğimden yazmadım. daha uzun göl, sümela V.s gidilecek çok yer var nasip olursa onlarıda o zaman paylaşmaya çalışacam..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:33 ----------

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 günlük geziye dünyayı sığdırmışsınız muzaffer bey ,her zamanki gibi harika bir gezi,ALLAH oğlunuzu size ve ailenize bağışlasın,bahtı açık olsun.paylaştığınız bu güzel fotolar için size çok teşekkürler,ALLAH yardımcınız olsun.saygılar...
    Mesut hocam fotolar genel de yol durumu ile ilgili oldu, bu bölgeye gezi yapacak arkadaşlarımıza fikir verme açısından. Allah sizlerden de razı olsun, cümlemizin evladını bağışlasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:36 ----------

Alıntı mehmet_gemli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim gerçekten 1 günü yaşadım resmen çok istiyorum karadenizi gezmeyi inşallah bir gün kısmet olur.
    Teşekkür ederim Mehmet bey, İnşallah nasip olur, hayırlısıyla..

Abi cevap yazmişsin ama ben bakmamistim foruma göremedim onun için. Bu tarafa tekrar gelip geçerseniz gümüşhane üniversitesinde şöförüm ben adım remzi mutlaka beklerim hafta sonu da olursa buraya yazın ben her gün kontrol ederim artık. Gezi çok güzel olmuş. Hayırlı günler olsun

Alıntı rsomuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi cevap yazmişsin ama ben bakmamistim foruma göremedim onun için. Bu tarafa tekrar gelip geçerseniz gümüşhane üniversitesinde şöförüm ben adım remzi mutlaka beklerim hafta sonu da olursa buraya yazın ben her gün kontrol ederim artık. Gezi çok güzel olmuş. Hayırlı günler olsun
    Remzi bey geri döndük ancak bu ayın 26 da çocuğun yetenek sınavına girip giremeyeceği belli olacak , şayet yetenek sınavına girmeye hak kazanmışsa yine bu ayın 28.29.30. Da tekrar Trabzona gidecez o zaman sana da uğrarım.

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    cok guzel olmus harıka ya ınsanın gıdıp goresı gelıyor

Alıntı KAYA018 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok guzel olmus harıka ya ınsanın gıdıp goresı gelıyor
    Evet hakikaten çok güzel yerler, oysa biz daha gezilmesi görülmesi gereken yerlere de gitmedik, bu sadece yol güzergahı.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Krizi fırsata çevirenler gibi müracat işinide geziye çevirmişsin hemen abi tebrikler paylaşım içinse teşekkürler

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    çok çok iyi..tebrikler

feliçita - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 500**2006**
    Ne babalar var..Bravo size.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)