Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tekirdağ Hayrabolu GEZİNTİSİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    bu hafta sonu rota çorlu olm benm moto bakım istsyor
    vlknsyrn bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı nefretxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ehliyet şart.Evet liseliyizve tam olarak 1 sene var ehliyetimi almaya.Ehliyeti sağ sağlim alayım bir daha polis korkusu kalmıyacak.Şehir içi sessiz sakin kullanımda trafiklerin birşey dedikleri yok.Ama bugün gelirken 2 yerde trafik korkusundan ehliyetli arkadaş gidip baktı sağolsun.Ama polis yoktu ortalıkta.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

Abi 20 tl lik bi basit ayna için başkasını kırmaya laf dalaşına hiç gerek duymuyorum.Bir dahaki gezimiz aynalı olacak.O zaman apaci diyecekler mi bilemiyorum.Bu dolu dizgin çağımızda biz yine yavaş gitmeyi kuralları uymayı tercih ediyoruz.Max yaptığım hız 120 oda benzin bittiği için gittiği yere kadar frensiz bastığımdan dolayı oldu.Normal 80-90 takip ediyoruz.Fazla hızda merakım yok.Yolda çabucak dursun,80-90 km hız yapsın ama varsın fazla gitmesin.Gideceğim yere 5-10-15 dk geç gideyim ama bana bişey olmasın orasını tercih ederim.Ama supersport makinelere ilgim baya yüksek.Bu arada teşekkür ederim abi kendi adıma şu konu başlığında ilk kez senden duyuyorum böyle bi iltifat başka üyelerin hepsi 2 ayna takmadık diye hemen apaci diyolar.
    Bir gün benim eski motorun sol aynası kırıldı.Mecburen eczaneye gitmem lazımdı.Motora bindim ve yola koyuldum.Giderken birçok tehlike atlattım.Artık dayanamadım ve motoru sağa çektim.
    Dedim ki:Allahım bir daha aynasız motosiklete binersem 2 olsun.
    O günden beridir ayna olmadan 1 metre gitmem.Çoğu yerde ayna hayat kurtarır.Onun için burada tavsiye ediyoruz.Ben dediğim gibi aynasız 1 metre gitmem,gidemem.
    Mümkün oldukça kısa sürede temin etmeye bakın.Ehliyet konusunda birşey demeyeceğim o seni bağlar ben de zamanında ehliyetsiz bindim önermem ama insan mecbur kalıyor güzel ülkemin güzel ehliyet alma yaşı yüzünden.Nice gezilere.
    hellboys bunu beğendi.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

nefretxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki gsxr-1000 l5 -Honda cbr 250 2013
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu hafta sonu rota çorlu olm benm moto bakım istsyor
    İllaki banada 800 küsür tl ceza ödeticen.Olm nerden nasıl gidicez trafik durdurursa gittik.Tam mont+eldiven almaya ikna etmeye çalışırken trafikten kalmayalım

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    Yine köylerden gidicez

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Yine köylerden gidicez
    Cenderme görmesin kurarlar barikatı yemin ediyorum
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyet olmadıktan sonra gerisi hiç bir şey ifade etmiyor. bu yasak gençler.
    O motosikleti kullanabiliyorsa bu gençler belli bir ehliyete sahipler. Lakin bahsettiğiniz ehliyet devlet taraflı olup resmi dediğimiz belge oluyor. Ben 5 yaşımdan beridir iş makinası kullanıyorum dağda bayırda. En iyi operatörlere taş çıkarırdım 14 yaşlarına geldiğimde. Ehliyet demek o araçtan anlıyor veya anlamıyor kullanıyor veya kullanamıyor demek değildir. Tamirci çıraklığı yaptığım ustamla 6 silindirli iş makinalarının motorllarını defalarca indiriyorduk lakin inanmayacaksınız ama ustam herhangi bir ehliyete sahip değildi. 250 cc motosikleti vardı. Hangi araç olursa olsun drift yapabiliyordu. mükemmel kullanırdı. Ne yapsın adamın okuması zayıf... EE şimdi ne olacak.
    Ha eğer kurduğun cümle "bu çocukların başına bir şey gelir de ehliyetsiz oldukları için altından kalkamazlar" diye ise düşüncene katılıyorum. Yani onları düşünerek söylemişsen. lakin böyle cümleleri kurarken yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için açıklamasını yapmayı ihmal etmemeliyiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    murathan kardeşim,aynı kafadayız yanı dusunduklerımız yaptıklarımız bıle aynı nerdeyse. sevdim bak seni. yanlış anlama ayna konusuna gelınce, apaçi olmadıgınız tipinizden belli merak etme fakat ayna olmadıgı zaman oyle gozukuyor ıste. Yanlıs dusunup yazmadım ayna konusunu sakın yanlıs anlama. sadece gorunuse gore yazdım. yoksa aynanın kırık olup tek aynayla dolasmak ıstemedıgın gıbı fıkırler geldı aklıma fakat işte dedıgım gıbı gorunus apacılık gosterıyo bi dahaki gezinizde ayna taktın mı olur biter zaten. hadi iyi akşamlar
    önce tanıyacaz sonra yorumları sıralayacaz değil mi. motosiklet kültürümüzden önyargıları silelim değil mi? Mesela hatırlıyorum bir gün internette dolaşırken bazı fotolara rast geldim. en küçüğü 600 lük olsa gerek ki race motorlu tam donanımlı adamlar yolun sağlam kenarına araçlarını park etmişler ve yolun dışındaki çayırda cemaat halinde namaza durmuşlardı. Lakin bazı görmemişler sanki çok olağandışı bir şeymiş gibi hemen fotoğraflamaya çalıştılar. Sanki motosiklet kullanan dinden imandan çıkmış gibi davranıyorlar. Lakin şura da bir şey paylaşayım kalbimin yarasıdır bu: Gezi fotolarını sık sık takip ederim. Lakin maddi hem manevi zarar veren içecekleri ellerinde gördüğüm an hevesim kaçıyor ve o sayfayı artık aşağı devam ettiremiyorum. Ne yaparsın parmağım gitmiyor. Ha elbette bu onların bileceği iştir. Herkes aynı kafadan olacak diye bir şey yok. Lakin dikkat ettiniz mi bilmem ama gitgide gavur dediğimiz milletler ile aramızdaki farklar (negatif yönlerde) azalıyor. Bu da benim bir kalp yaram idi. Zaman ayırıp okuduğunuz ve düşündüğünüz için çoook teşekkür ederim. Haydin kalın sağlıcakla.
    hellboys bunu beğendi.

Motosikleti
    Cenderme görmesin kurarlar barikatı yemin ediyorum
    Abi jandarma trafik durdurmaktansa ben 2 kez ehliyetsizlik parasını öderim.Jandarmalar çok pis.Hem cezayı yersin+üzerine birde dayak.Ama işte napalım.Bu ehliyetlik konusuda biraz garip.Sanki ehliyeti alınca motor kullanımı daha çok değişiyor.Bunu çözebilirsem ehliyetin ne kadar gerektiğinin farkına varıcam.En çok hayrabolu polisi.Amannn bi abimin motoru vardı.Dewil egzoz'dan soktular.Bu sefer orj. egzozla çevirmeye denk geldi adamların dedikleri şu;Bu ayna net arkanı göstermiyor,sağa sola dönüyor,Ön disk frenden ses geliyor çevreye rahatsızlık verirsin diye yerleştirmişler 30 tl para.Anlattığına göre.Amaçları gidip köfte,döner,çorba bişi yiyecekler.Ama onlar cancan.Hayraboluda caddeden gezinmeme rağmen trafik polisi kovalamıyor,devriye arada bir.Onlar daha çok 600cc-1000cc motor peşinde.Gerçi 1.3 hyundai accent ile nasıl yakalıycaklarsa orasını bilemiyorum.Sırf bu ülkenin benzini bu yüzden pahalı 1300 cc araba ile 600-1000cc motor peşindeler.Saygılar,sevgiler,iyi akşamlar diliyorum herkeze...
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    yeni rota Tekirdağ-Muratlı-Çorlu-Muratlı-Tekirdağ-Malkara ve eve dönüş bu sefer daha iyi foto çekicem umarım volkan abiyle buluşuruz

Motosikleti
    yeni rota Tekirdağ-Muratlı-Çorlu-Muratlı-Tekirdağ-Malkara ve eve dönüş bu sefer daha iyi foto çekicem umarım volkan abiyle buluşuruz
    Volkan abi ile buluşuruz da sen bu yazdıklarını bi bakta yaz ya .En son malkara'ya dönüş sebebi ney.Olm sende harbi bişiler var içipmi yazıyorsun anlamıyorum.Face'dede böylesin.

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    olm sen anlamıyon tdağdan başlıycaz muratlı çorlu sonra tekrar muratlı tekirdağ ve malkara ya gidiş sonra eve dönüş yolu başlıyor ya ben anlatamadım ya sen anlamadın her ne ise faceye gel

vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    bu hafta sonu ben burgaza gidicem hafta ıcıde yogunum ehliyet sıkıntınızda var imiş..polis cevirmeside yapılıyor malkara girişinde ayrıntıları mesaj yazdım nefretxx e...siz köy yollarından devam...baska bi zaman ortak noktada bulusuruz..yaz uzun
    kalın saglıcakla

...
    hellboys ve nefretxx bunu beğendiler.
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    olsun be abi biz buluruz bir yolunu elbet buluşuruz
    vlknsyrn bunu beğendi.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    söylediklerimi bu gezi için demiyorum ama hep merak etmişimdir. AYNALAR NEDEN SÖKÜLÜR bunun açıklamasını yapacak bi arkadaş varmı? Yani kullanıcıya ne gibi bi zararı var? amaç ne, gaye ne
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    aynalara apaçilik için sökülür daha güzel durduğunu iddaa eder sökenler fakat birde istemesede sökmek zorunda olanlar var benim başımada geldi ben sökmedim hemen değiytirdim tabi kişiden kişiye değişiyor

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    aynalara apaçilik için sökülür daha güzel durduğunu iddaa eder sökenler fakat birde istemesede sökmek zorunda olanlar var benim başımada geldi ben sökmedim hemen değiytirdim tabi kişiden kişiye değişiyor
    zengin adamın hali başka bak murathana adam hala aynasız nasıl arkadassınız siz

bu arada, Drift'çi arkadasın da aynaları yoktu onu ben mı goremedım yoksa bu foruma üye mi degıl ? ondan da bi hesap vermesini bekliyoruz
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Bence güzel duruyor fakat şöyle bi durum var bazen gerçekten aynalar arızalı oluyorr bu durumda söküyoruz öyle kullanmaya başlıyoruz benim kendi motorumun arızalıydı söktüm uzun süre aynasız sürdüm bugün aynalı bi motora bindim bi kere bile bakmadım aynalara hiç alışık gelmedi ama bu alıskanlıktan kurtulmam gerek

Motosikleti
    Mondial 125 MG DELUXE 2011
    Güzel gezi olmuş daha da güzel olabilirdi ama hava yağmurluyken gitmişsiniz

Motosikleti
    zengin adamın hali başka bak murathana adam hala aynasız nasıl arkadassınız siz

bu arada, Drift'çi arkadasın da aynaları yoktu onu ben mı goremedım yoksa bu foruma üye mi degıl ? ondan da bi hesap vermesini bekliyoruz
    Aynen abi yaw bu para bizi ne zaman buldu ki onda 3 tane motor var ben şuanlık 1 motor idare ediyorum.Adamda eşek gibi de para var

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

Alıntı vlknsyrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu hafta sonu ben burgaza gidicem hafta ıcıde yogunum ehliyet sıkıntınızda var imiş..polis cevirmeside yapılıyor malkara girişinde ayrıntıları mesaj yazdım nefretxx e...siz köy yollarından devam...baska bi zaman ortak noktada bulusuruz..yaz uzun
    kalın saglıcakla

...
    Aynen abi yaz uzun illahaki buluşuruz.Buluştuğumuz zaman şu alpin hakkında bi yardım bekliyorum.Türkiye distribütör'ü yok birsürü motorcuya baktım getirten yok.Sizde kalın sağlıcakla

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Bu nasıl bir zevktir ya , bu görüntü ve çıkardığı o muhtemel berbat ses ile mutlu oluyormusunuz gercekten merak ediyorum

Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    açıkçası kafa şişiriyor egzoz şu anda muhtemelen sökülücek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)