Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir Bayram Turu

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    MT ailesine selamlar saygılar bizden efendim...

Geç olsun güç olmasın. Bayram gezisinin başlığını geç de olsa açayım dedim

Madem şimdiye kadarki en uzun yoluma gidiyorum, çıkmadan bi foto almak lazım.. Yakıt ikmali ve lastik havaları hazır. Virabismillah diyip Emre (Dragstar) kardeşimle düşüyoruz yollara. Bayram sabahı saat 11 :D

Soluksuz, Gölcük'e iniyoruz. Hava bir yağıyor bir açıyor. Ama sonunda bizi kırmayıp bulutlar arasından parıltılar dökülüyor... Gölcük sahili...

Sıradaki durağımız Yalova - Safranbolu lokumcusu yalovadan hergeçtiğimde vazgeçilmezimdir. Bir kutu çiftekavrulmuş... Şiddetle tavsiye edilir...

Sarıyoruz Termal'in dağ kesimlerine... Hedefte ilk soluklanacağımız, gezimizin ilk parçası olan "Sudüşen Şelalesi" var...

(Yolda manzara epey etkileyiciydi.)

Şelalenin girişine varıyoruz.Heyecanlı bir giriş yaparak mekana ulaşıyoruz. kardeşleri yan yana bırakıp kendimizi doğaya kaptırıyoruz...

İlk doğa ziyaretimizi de tamamlayıp düşüyoruz yollara... Fakat, az gittik uz gittik dere tepe düz gittik de kendini hatırlatan birşey var Açız reizzz

Dağdan inerken çok nazif bir mekan keşfediyoruz. herşey el yapımı, doğal. Gözlemesi, böğürtlen suyu, meyveleri sebzeleri. Dalından koparsan bu kadar olur. Ferhat Dedeye Allah uzun ömürler versin, yanına vardığımız gibi elleri cebe attı, "alın çocuklar finguk yeyin" diyip tutuşturdu elimize taze fındıkları Mekanında da bir güzel karnımızı doyurduk organik organik

Soframızın manzarası

Yola devam. Rotamıza bakıyoruz ve sırada neresi varmış burası neresiymiş diye diye çeviriyoruz tekerleri :|

Çınarcık sahilinde soluklanıyoruz.

Ve hava kararmak üzeredir, ilk geceyi geçireceğimiz Yalova milli parkına ulaşıyoruz. Burada ziyaret edeceğimiz bir diğer doğa güzelliği "çifte şelaleler" var. ama bir an önce kurulmaya bakıyoruz. sabah soluğumuzu ormanın içinden doğruca şelalelerde alıyoruz. Güzel bir kamp güzel mekan güzel bi hatıra... Yalova milli parkı - Çifte şelaleler...

İlk kamp gecemizi tamamlayıp vuruyoruz yollara.. Yolda her karşılaştığımız mekanda soluklanıyor, farklı enstantaneler yakalıyoruz. Esenköy-Armutlu-Narlı-Gemlik güzergahına devam...

Gemlik üzerinden iznik yaparak yolumuzu Sakarya il sınırları içerisinden geçerek abant'a yöneltiyoruz. Taraklı ve göynük es geçilmemeli tabi

Göynük-Abant arasında geceye kalıyoruz. Neden, çünkü saolsunlar 1000 rakımda ne asfalt kalmış ne aydınlatma. Dağ bayır arazi kalmış, belediye sökmüş bütün asfaltları. Şartlar oldukça yordu bizleri.

Abanta gece varıyoruz. oldukça soğuk. Burada arkadaşlarımızla buluşuyor, geceyi geçiriyoruz. Ertesi sabah, abant'ın keyfini çıkarıyoruz.

Arkadaşlarla Abant faslını da tamamladıktan sonra yavaş yavaş dönüş yoluna çıkıyoruz. Boluda Avrupanın en büyük avm'si varmış, yanından geçiyoruz da uğramadan olmaz. Orada da vakit geçirip son km'leri tepiyoruz.

Ve finito... Kara göründü... Sakarya'ya varıyoruz. 685 km, 2 gece 3 gün, Güzel bir gezi, güzel bir tur, hoş sohbetler ve mekanlar... Nicelerini görmek ümidiyle...

Sevgiler ve saygılarımla...
    DARKSTAR54, tekhancer, egem1194 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DARKSTAR54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x K13- BMW 1200 GS 2008
    cihanım ben sen den biraz daha fazla gezdiğimden bu gezi olayı da bela bir şeydir geziden gelirsin hemen bir sonraki gezi hayalleri ve rota çalışmalarına başlarsın.En kısa zamanda her şeyiyle senin ilgilendiğin bir gezide teker çevirmek dileğiyle..
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Anca beraber kanca beraber eküri
    tekhancer bunu beğendi.

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    gezi gerçekten güzel olmuş
    resimlerde çok güzel emeğine sağlık....

Motosikleti
    2012 GT250R (kırmızı-beyaz)
    bunu kaçırdık ama sonraki gezilere bakıcaz artık :D bu arada izmitte yediğimiz lahmacunların tadı hala damağımda bi ara yine yiyek ya on numara çıtırlardı
    cihan54 bunu beğendi.
    başkalarının kusur ya da avantajlarına odaklanmaktansa, kendi yanlışlarını düzeltmeye çalış ve elindeki fırsatların farkında ol... dünyada birşeyleri düzeltmek istiyosan önce kendinden başla...

Motosikleti
    Mondial Sentör 150
    çok güzel olmuş, beğendim demek yeterli değil. sizleri tebrik ederim. hayatı böyle dolu dolu yaşamak lazım. kıskanıyorum sizleri.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    resimler güzel baktıkça bakasım geldi...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Teşekkürler.. Nicelerine sizlerin de imza atmanızı dilerim. Ülkemin güzellikleri gezmekle bitmez..

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    çok güzel gezmişsiniz dostum
    kent ormanındaki şelale bu sıcaklarda serinletti beni teşekkürler
    alacaksın cooperını tıngır mıngır sakin sakin gideceksin aga gezi motorunun kralı bence bunlar ayrıca raptor daki işemeler şahane olmuş harley havasına bürünmüş motor
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

mankind1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    Bi de Cruiser motorla uzun yol yapılmaz derler demek ki yapılıyomuş

PROMETEUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V Strom DL 650 / VFR 800 / Hayabusa
    Arkadaşlar tebrik ederim. hem gezi hemde resimler çok güzel olmuş, ayağınıza sağlık.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    şelalere bayıldım. Tekerinize sağlık

Motosikleti
    Honda Transalp XL 650
    Slm sizleri sakamoto olarak gurubunuzda bulunan Adem kardeşimin ve sakamoto olarak Facebook tan yayınladığınız etkinlik lerden de takip ediyorum Adem benim asker arkadaşım olur kendisiyle sürekli görüşürüz yapmış olduğunuz geziler harika maşallahınız var hiç durmuyorsunuz ver ha geziyorsunuz sizlere imreniyorum Allah daima tekerinizi düz bastırsın kazasız belasız geziler nasip etsin güzel bir gurubunuz var arkadaşlığı nız daim olsun.....

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Saolasınız... Evet biraz aktif olduğumuz söylenebilir. Haftasonlarını yettiremeyip haftaiçi dahil bir yerlere kaçmaya bakıyoruz. Hal böyle olunca bayramın 1. günü sabahından tekeri çeviriyoruz

Allah herkese kazasız belasız doyumsuz geziler nasip etsin... İnşallah birgün sizlerle de km'leri katetmek nasip olur arkadaşlar.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    cihan benimle de km katedermisin
    güzel gezmişsiniz tekerinize sağlık
    hayret senin motor o yolu nasıl gezdi arıza yapmadan
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    :D Fazer'ı alayım gösterecem sana zaten dur sen..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    inş alırsın fazer senden daha çok sevinirim haberin olsun
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Güzel gezi olmuş, tekerinize sağlık
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)