Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Büyük Organizasyon Büyük Buluşma 19-21 Mayis Tarakli Karagöl

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arvasi3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 250[Kırmızı gülden ayrıldık]
    sevgli Motorsiklet sevdalısı ve buna gönül vermiş tanıdık tanımadık tüm dostlar hepinizi kucak dolusu sevgilerle selamlar ve 19-21 mayıs Tarihlerinde Sakaryanın şirin bir ilçesi olan Kültür anane ve göreneklerini hiç kaybetmemiş bakir doğası,yaylaları ve kaplıcası olan ilçemizde Tüm Türkiyeden doğasever insanların katılımı ile fotoğraf avcılığı yarışması yapılacak olup bu vesile ile tüm motorsikletsever dostlarımız ilede buluşulup yaylada yatılım kamp yapılacaktır.bu vesile ile tüm yaylalar ve civardaki sünnet gölü çubuk gölü sülüklügöl ve diğer gezilebilecek yerlerede gidilerek keşifler yapılacaktır.o eşsiz doğal ortamda yakılacak kamp ateşi başında uzun sohbetlerle birbirimizi
    tanıma fırsatımızda olacaktır.hepinizi selamlar saygılarımı sunarım.
    Ayrıntılar aşağıdadır.Kampa katılacak dostlarımızın telefon Taraklı Belediye Başkanlığı 02644912015 e veya 05332466108 nolu telefonla irtibat kurabilirler.umarım bu kamp güzel dostluklara vesile olur saygılarımla
    Ayrıntılar aşağıdadır
    Hasan ARVASİ Taraklı Belediyesi Zabıta Amiri

DOGAY "

DOĞADA GÖRÜNTÜ AVCILIĞI YARIŞMASI

19-21 Mayıs 2006 tarihlerinde

Sakarya' nın Taraklı ilçesinde

yapılacaktır.

LOJİSTİK

Bölge ekonomisine katkı bağlamında, katılımcıların yiyecek ve içecek alışverişlerini Taraklı’da yapmaları önerilir.

Genel Bilgi: Taraklı ilçesinde her türlü gereksiniminizi sağlayabileceğiniz market vb. bulunmaktadır. (Ziraat Bankası, her türlü benzin ve gaz satışı yapan istasyonlar, Tekel Bayileri, PTT, lokanta vb).

DASK Kampı Karagöl yaylasında kurulacaktır. Karagöl Yaylası’nda sis bastırdığı zaman yön kaybı ve kaybolmalar sık olmaktadır.

Fotoğraf malzemesi: DASK Karagöl Yaylası’nda yarışmacıların gereksinimlerini karşılamak için ücreti karşılığında saydam ve negatif film ile yoğun kullanımda olan fotoğraf makinesi pillerini bulunduracaktır. Taraklı ilçesinde fotoğraf malzemesi satışı yapan dükkanlar bulunmaktadır.

KONAKLAMA

DASK DOGAY 2006’da katılımcılar kendi olanaklarıyla (çadır, karavan, pansiyon, otel vb.) konaklayacaklardır.

DASK Kampı : Taraklı ilçesine 15 km. uzaklıkta Karagöl Yaylası’na ana kamp kurulacaktır. Kamp alanında çadır vb. konaklamak olanaklıdır. Kamp alanında elektrik, su ve tuvalet bulunmaktadır. Cep telefonu kısmen çekmektedir.

Pansiyon-Otel vb: Karagöl’deki yayla evleri ve ilçe halkının evlerinin, yarışmacılardan isteyenlerin konaklamaları için pansiyon veya oda kullanımı olarak ücret karşılığı tahsisi Taraklı belediyesinin organizasyonu ile sağlanacaktır. İletişim için:.................................

Bu organizasyonda doğacak aksaklıklardan DASK sorumlu değildir.

YARIŞMA ALANINA ULAŞIM

Katılımcılar, kendi olanakları ve tercih edecekleri ulaşım yöntemleriyle yarışma alanına ulaşacaklardır. Ulaşım krokisi e-posta aracılığı ile isteyenlere iletilecektir (dask@dask.org.tr). TARAKLI ilçesinden DASK DOGAY Kampına giden ara yollardaki sapaklara yön okları konulacaktır.

Özel araç : Yol seçenekleri çok fazla, değişik rotaları deneyebilirsiniz. Karayolları haritanızı yanınıza almayı unutmayın. Aşağıdaki bilgiler rota seçiminde sizlere yardımcı olabilmek için hazırlandı.

İç Anadolu, Doğu Anadolu, Orta ve Batı Karadeniz Bölgelerinden

a-Ankara-Ayaş-Beypazarı-Nallıhan-Göynük üzerinden Taraklı. (Ankara-Taraklı 270 km)

b-Ankara-Eskişehir-Bilecik üzerinden Taraklı. (Ankara-Eskişehir 230 km) (Eskişehir-Taraklı 145 km)

c-Ankara-Sakarya üzerinden Taraklı. (Ankara-Sakarya 290 km) (Sakarya-Taraklı 65 km)

Trakya ve Batı Karadeniz Bölgelerinden

a- Sakarya üzerinden Taraklı. (Sakarya-Taraklı 65 km)

b-Bursa’dan Bilecik üzerinden Taraklı (Bursa-Taraklı 150 km)

Ege ve Akdeniz Bölgesinden

a-Kütahya üzerinden Taraklı (Kütahya-Taraklı 175 km)

b-Eskişehir üzerinden Taraklı (Eskişehir-Taraklı 145 km)

Otobüs : Şehirlerarası Otobüslerle Sakarya’ya ulaşıp, Sakarya’dan Taraklı’ya ulaşmak mümkündür.

Diğer : Dernekler veya kurumlar tarafından toplu ulaşım yapılması durumunda ayrıca duyurulacaktır.

TARAKLI – KARAGÖL ARASI ULAŞIM

18 Mayıs 2006 Perşembe, 19 Mayıs 2006 Cuma ve 20 Mayıs 2006 Cumartesi günleri belli aralıklarla DASK Kampı ile Taraklı ilçesi arasında Taraklı Belediyesi tarafından araç seferleri düzenlenecektir. Araçların hareket saatleri yarışma sırasında duyurulacaktır. Bu seferler kesin kayıt yaptıran ve yaka kartları bulunan yarışmacılar için ücretsizdir, yarışma sırasında bölgeyi daha rahat gezmeleri için düzenlenmiştir. Araç seferlerine katılıp katılmamak yarışmacıların kendi tercihine bırakılmıştır. Yarışmacılar, belirlenen yarışma alanında kendi olanaklarıyla (yürüyerek, özel veya kiralık her çeşit ulaşım araçlarıyla) dolaşabilirler. DASK, yarışmacıların bölgeyi gezmelerinde, araç seferlerinde oluşacak aksaklıklardan sorumlu değildir.

İLETİŞİM

Taraklı’da cep telefonları çekmektedir. Karagöl yaylasında ise bazı bölgelerde kullanılamamaktadır. DASK Görevlileri Cep telefonu iletişimine ek olarak PMR telsizlerini kullanacaktır.

KATILIMCILARA ÖNERİLER – BEKLENTİLER – UYARILARBölge ve iklim koşulları göz önüne alındığında, bahar ayı olmasına rağmen gece yaylada soğuk iklim şartlarının devam edebileceği konusunda katılımcılar tedbirli olmaları önerilir. Özellikle Karagöl Yaylası’nda uygun giysi ve donanımlı konaklama göz ardı edilmemelidir. Taraklı ilçesi rakımı 500 metre, Karagöl Yaylası’nın rakımı ise 1200 metredir.

Karagöl Yaylası’nda yerel halk, belli saatlerde yiyecek ve içecek ihtiyacına cevap vermeye çalışacaktır. (Gözleme, köfte ayran vb. gibi...) Ancak bu hizmetlerin yapılmamasından ve doğabilecek aksaklıklardan DASK sorumlu değildir.

Yarışmacıların ve izleyicilerin güvenlikleri nedeniyle en az iki (2) kişilik guruplar halinde dolaşmaları önerilir.

Kamp alanı DASK görevlileri tarafından çöp ve yapay artıklardan temizlenecektir. Tüm katılımcıların doğal dokunun korunması için bu çabaya destek olmaları, çöplerini sağlam poşetlerle ağzı düğümlenmiş olarak çöp bidonlarına atmaları ve kamp alanı kurallarına / görevlilerin uyarılarına uymaları beklenmektedir.

AYRINTILI PROGRAM

18 Mayıs 2006 Perşembe

20:00 - DASK Kampında, kamp ateşi çevresinde sohbet ve dinleti (Karagöl Yaylası DASK kampı)

21:00-24:00 Yarışmacı kayıtları ve film dağıtımı (Karagöl Yaylası DASK kampı)

19 Mayıs 2006 Cuma

05:00-14:00 Yarışmacı kayıtları ve film dağıtımı (Karagöl Yaylası DASK kampı)

13:00-17:00 Yayla yürüyüşü ???? (Karagöl Yaylası DASK kampı)

20:30-21:00 Necmettin Külahçı Saydam Gösterisi (Karagöl Yaylası DASK kampı)

21:30-22:00 Kamp Ateşi çevresinde sohbet-dinleti-saydam gösterileri (Karagöl Yaylası DASK kampı)

20 Mayıs 2006 Cumartesi

08:00’den itibaren banyo edilmiş filmlerin Taraklı ilçesindeki DASK DOGAY masasından dağıtımı (Taraklı ilçesi)

09:00-12:00 Film Kesim ve Teslimi (Taraklı ilçesi)

18:00-21:00 DASK DOGAY 10.Yıl Şenliği (Taraklı ilçesi)

21:00-24:00 Ödül Töreni (Taraklı ilçesi)

21 Mayıs 2006 Pazar

09.00-12:00 Yarışmacıların saydamlarının iadesi (Taraklı ilçesi)

13:00- Dönüş

İLETİŞİM

Adres : Mithatpaşa Cad. No:52/35 Kat:3 Kızılay-ANKARA (Pazar-Pazartesi hariç 13.30-18.00 arası)

Tel : 0. 312. 430 46 55 Yarışma Sekreterliği: Derya İKİZER

GSM : 0. 538. 732 69 62 - 0. 533. 394 89 57

http : www.dask.org.tr

e-posta : dask@dask.org.tr - fgonendik@yahoo.com

http://www.taraklihaber.com/detay.asp?hid=314

taraklı ile ilgili haberleri bu linkten izleyebilirsiniz

sevgili Erhan Hocam işte bu topiğin canlı tutulması için sizden yardım istemiştim.hiç bir kulübün sahiplenemeyeceği bir buluşma.her kulüp kendi obasını kuracak çadırlar gurup gurup ve herkes kendi flamasını sallandıracak.üç günlük bir şenlik
    Dağlar ve yollar haydi ne duruyorsunuz bizi bekliyor endurocular

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    endurocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Lc4-640 Adventure R
    kıs girmeden yaptığımız geziye ait fotoğraflar o bolgeyi cok iyi anlatıyor;

kısa video;
    (çim tepesi tırmanan EnduroCu )
    \"kaskiniz takili, fariniz acik olsun\"

Murat KIZAK
    KTM LC4-640 Adv. R
    [url]www.arizalilar.com[/url] (a-rı-za no: 26 )
    [url]www.endurocu.org[/url]

Motosikleti
    valla millet iyice kış uykusuna yatmış.laf çok icraat yok.

sevgili motosiklet.net arkadaşları şu anda geri sayım başladı.katılımcılar şimdiden isim listelerini yapsınlar.çünkü kamp yeri ayarlaması yapılacak.

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    Arkadaşlar kaçırılmayacak bir fırsat. Müthiş bir dogada hazır organizasyon. Tek yapmanız gereken çadırınızı alıp motor sürmek. Tabii Arvasi Hocam Endurocu Hocam ve daha birçok duayenlede tanışmak içinde müthiş bir fırsat. Ben bir Sakaryalı olarak gelecek bütün arkadaşlara elimden ne geliyorsa yardıma hazırım.
    Yaşa ve Yaşat

Motosikleti
    sevgili oduncu mehmet kardeşim valla promosyonda yapsan nafile galiba

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Alıntı Arvasi3 adlı üyeden alıntı
    sevgili oduncu mehmet kardeşim valla promosyonda yapsan nafile galiba
    Dostum fikir güzel yer de güzel ama keşki başlık açmadan önce gezi bölümünde biraz nabız yoklasaydın
    hemen hemen hepimiz çalışıyoruz ve perşembe ve cuma çalışmamak gibi bir lüksümüz yok
    gönül isterdiki çadırları kurup eylenelim,gezelim
    Haftasonu bir günlük bir güzergah ve proğram yaparsan eminimki birçok kişi gezmek için can atar.
    yinede ilgi ve çalışmaların için teşekkür ederim

Motosikleti
    dostdark sevgili Hocam Kamp proğramını okuduysan gezi cuma gününden başlıyor ve pazar günü sona eriyor.doğa ve fotoğrafçılarla beraber yapılacak olan bir etkinlik.fotoğraf yarışmasına katılan katılacak katılmayan ise motorlarla rota yapılıp gezi düzenlenecek.yatılı çadırlı bir kamp.ve bu 2005 yılından planlanan sakarya valiliğinin desteklediği bir etkinlik.Türkiyenin Tüm şehirlerinden ve tüm motorsiklet kulüplerinin katılımının gerçekleşeceği sezonun ilk büyükbuluşması.bizde sadece duyuruyu yaptık.katılan katılır.katılmayan kendi bilir hocam.biz misafirlere kapımızı ve gönlümüzü açtık.selamlar sevgiler

nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    resimler çok güzel ancak anladığım kadarıyla yollar scooter için pek elverişli değil gibi çok çakıllı taşlı bir görüntüsü var ama doğa harika doğrusu
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Ben gelmesem Hasan ağa kızar şimdi.
    Hem horlama çadırı da paylaşıma açıkken bu gezi kaçar mı be.
    Kısmet olursa CUMA günü oradayım.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    endurocu :
    scootter için yollar elverişlimi bilgi verirsen pazar günü yapılacak olan bi org. var olusa gelmek isterim tabi o günün koşulları nasıl olur bilinmez ama... şu an için benden ok...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Motosikleti
    arkadaşlar motorlar her halikarda kamp yerine çıkar.merak etmeyin.biz size rehberlik yapacağız.kamp yerine kadar intikallerinizi kazasız belasız sağlayacağız.enduro motorların gittiği yerelere siz gidemezsiniz belki ama sizlerede özel olarak sünnet gölü Göynük ve mudurnu gezisi yaptırırız.selamlar sevgiler

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    valla ne diyimm organizasyon güzel...ama calışıyoruz o gün ne olur ne olmaz..hadi adımızı yazdırdık ee o gün tatil ama ya iş cıktı calışmak zorunda kalırsak yazık olacak..bende race motor var orada gidebileceğim yol varmı gidemezsem bırakabileceğim güvenli otopark varmı..ben varım ama o günki şartlara göre gelir veya gelemem..teşekkür ederim güzel bir organizasyon

Motosikleti
    sevgili vedat kaya hocam sen Taraklının içine kadar motorunla gelirsen motoru burada benim garaja kilitleriz kamp malzemelerini ben senin yaylaya intikalini sağlarım.sende diğer arkadaşlarla 2 gece çadırında kampını yaparsın veya bir gece gitmek istediğin zaman aşağıya iner motorunla gidersin.benim sana yapacağım güzellik bu olur.selamlar sevgiler

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    kankalarım dostlarım bu Taraklı organizasyonu muhteşem olacak...katılmayan çok şey kaybeder...benden söylemesi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    yav bende gelmek isterim..
    fotoğrafçılığa merakım var
    bende makine olarak
    Canon EOS3000N var.. ama özel objektifim yok standar objektifimle oradaki amatörlerle fotoğraf çekmek istiyom... yarışmaya katılabilirmiyim... yarışma nasıl olacak doğa fotoğraflarını çektikten sonra makaraları teslim mi edicez... ilk defa böyle bir org. katılacağım..
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    organizasyon harika, doğayla başbaşa ortam şahane, kısmetse gelirim ben

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    valla benim fotoğrafçılıkla işim yok... yiyim içim geziyim ambiansındayım...hehehe...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    yarışma ile ilgili büütün detaylar sayfa başında yazılı dikkatli okursanız en ince detayına kadar anlatılmış.yarışmaya katılmak istemeyenler içinde üç gün çok güzel bir kamp olacak.şimdiden söyleyeyim

ahh bi cross motor yapamadık ki o evlerin üstünden atlayayım barikat kurup

iyi güzelde iş güç var nasıl gelelim, gideceklere şimdiden iyi eğlenceler

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    arkadaşlar şu an görünen ben geliyorum..
    garaj konusunda sagol içim rahatladı..
    kamp malzemelerini cıkardık bakım yapıyorum..(cadırım yok ama..)
    avrupa yakası gelecek arkadaşlar buluşup beraber gidebiliriz..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler