Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kitap Yardım Kampanyası

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    osbourne ve OGLUMVE BEN arkadaşlarım;

Eğerki bir buluşma, toplantı organizasyon tadında olupda kişiler kendi ellri ile bahsi geçen kitapalrı getirmeyeceklerse sizlere kargolaması biraz saçma değil mi?

Affınıza sığınarak fikir üretiyorum, size gönderene kadar direk adresine kargolar.

Böylece hem siz bir külfete girmemiş olursunuz, hemde azar azar belli aralıklarla gelen kitapların düzenlenmesi yerleştirilmesi topluca gelen kitaplardan daha kolay olur okul için diye düşünüyorum
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Eğerki bir buluşma, toplantı organizasyon tadında olupda kişiler kendi ellri ile bahsi geçen kitapalrı getirmeyeceklerse sizlere kargolaması biraz saçma değil mi?

Affınıza sığınarak fikir üretiyorum, size gönderene kadar direk adresine kargolar.

Böylece hem siz bir külfete girmemiş olursunuz, hemde azar azar belli aralıklarla gelen kitapların düzenlenmesi yerleştirilmesi topluca gelen kitaplardan daha kolay olur okul için diye düşünüyorum
    ben kendi etrafımda kileri toplarım
    sanırım baya bi kitap gelicektir
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Karıştıram evi..

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizde İzmir olarak elimizden geleni yapmaya hazırız.
    Ortak elden toplayıp,tek kargo olarak İzmir den göndereceğiz kitapları,tabi yalnız göndermek isteyen yine gönderir,kişinin isteğine kalmış.Aslında olayı bir kitapla sınırlı tutmamak lazım,bu bir başlangıç olabilir,ama böyle okulların çok fazla eksiği var.Bizim için ufak yardımlar,toplamda onlar için büyük ihtiyaçları karşılamak anlamına gelebilir.İlk adımı atalım,gerisi de gelecektir.
    Eğitime uzanmış yardım eli,aslında teröre,hırsızlığa,suça uzatılmış dur elidir.
    Herkesin duyarlılık göstereceğine eminim..

Bilgilendirme için teşekkürler Eyong

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde İzmir olarak elimizden geleni yapmaya hazırız.
    Ortak elden toplayıp,tek kargo olarak İzmir den göndereceğiz kitapları,tabi yalnız göndermek isteyen yine gönderir,kişinin isteğine kalmış.Aslında olayı bir kitapla sınırlı tutmamak lazım,bu bir başlangıç olabilir,ama böyle okulların çok fazla eksiği var.Bizim için ufak yardımlar,toplamda onlar için büyük ihtiyaçları karşılamak anlamına gelebilir.İlk adımı atalım,gerisi de gelecektir.
    Eğitime uzanmış yardım eli,aslında teröre,hırsızlığa,suça uzatılmış dur elidir.
    Herkesin duyarlılık göstereceğine eminim..

Bilgilendirme için teşekkürler Eyong

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Böyle bir yardım kampanyası için kargo firmalarının yardımcı olabileceğini düşünüyorum.Bu gibi firmalarda çalışan yada tanıdığı olan var ise konuyu gündeme getirip özel bir fiyat anlaşması yada ücretsiz gönderim sağlanarak toplu transport yapılabilir belki.Hatta dahada genişletilip medya da bu firmanın haberi yapılarak reklamasyon karşılığında ücretsiz gönderim v.s organize edilebilir.Bu branşlarda faaliyet gösteren arkadaşlar var ise iş başına.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir yardım kampanyası için kargo firmalarının yardımcı olabileceğini düşünüyorum.Bu gibi firmalarda çalışan yada tanıdığı olan var ise konuyu gündeme getirip özel bir fiyat anlaşması yada ücretsiz gönderim sağlanarak toplu transport yapılabilir belki.Hatta dahada genişletilip medya da bu firmanın haberi yapılarak reklamasyon karşılığında ücretsiz gönderim v.s organize edilebilir.Bu branşlarda faaliyet gösteren arkadaşlar var ise iş başına.
    araştırıyorum ergün bir kaç arkadaş var ilgilenen

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Bunlar sorun değil, bunlar hiçbirşey. Maili atan hocamız stajyer öğretmenlerin gittiğinden bahsetmiş, eminim durum daha farklıdır ama dediği gibiyse onada şükretsin. Çünkü büyük şehirlerde yaşayan bizler, kardeşi, çocuğu yada kendisi okullarda okuyan bizler okullarda gerçek öğretmenlerin olmadığının farkındamıyız. 2 yıllık garip garip bölümlerde okuyanların okullara öğretmen diye yollandığının farkındamıyız. Hakkaten üniversitede, 4 yıllık eğitim fakültelerinde okuyupta ayda 300-400tl gibi komik rakamlara çalıştırılan öğretmenlerin yanıbaşımızdaki okullarda olduğunu biliyormuyuz.
    Kitap yokmuş, çokta önemliydi. Öğretmen yok diyoruz öğretmen
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar sorun değil, bunlar hiçbirşey. Maili atan hocamız stajyer öğretmenlerin gittiğinden bahsetmiş, eminim durum daha farklıdır ama dediği gibiyse onada şükretsin. Çünkü büyük şehirlerde yaşayan bizler, kardeşi, çocuğu yada kendisi okullarda okuyan bizler okullarda gerçek öğretmenlerin olmadığının farkındamıyız. 2 yıllık garip garip bölümlerde okuyanların okullara öğretmen diye yollandığının farkındamıyız. Hakkaten üniversitede, 4 yıllık eğitim fakültelerinde okuyupta ayda 300-400tl gibi komik rakamlara çalıştırılan öğretmenlerin yanıbaşımızdaki okullarda olduğunu biliyormuyuz.
    Kitap yokmuş, çokta önemliydi. Öğretmen yok diyoruz öğretmen
    sana bütün kalbimle katılıyorum arkadaşım

bizim elimizden gelen kitap yardımı heralde sende taktir edersin bu site üzerinden ögretmen gönderemiyecegimize göre

Motosikleti
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana bütün kalbimle katılıyorum arkadaşım

bizim elimizden gelen kitap yardımı heralde sende taktir edersin bu site üzerinden ögretmen gönderemiyecegimize göre

aslında motorcular bi eylem yapsa dikkat çekici olur ama ne alaka dimi
    yinede burda bi başlık açıyim bu durumla ilgili, bir kişi fazladan duysa kardır
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında motorcular bi eylem yapsa dikkat çekici olur ama ne alaka dimi
    yinede burda bi başlık açıyim bu durumla ilgili, bir kişi fazladan duysa kardır
    sen kitapları ayır

sonrada 29 ekim de bizimle ol kardeşim

Motosikleti
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen kitapları ayır

sonrada 29 ekim de bizimle ol kardeşim
    kitap o kadar fazlaki mutlaka getiririm büyük ihtimal. 29ekimde de ölmezsem, bide motor bozulmazsa ordayım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:48 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:46 PM ----------

Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi ara yurtiçi kargo böyle işleri beleşe yapıyodu diye hatırlıyorum
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Bana göre hayattta iki tür insan vardır Bunlardan;
    1. Herşeyden şikayet edip çözüm için birşey yapmayanlar
    2. Sorunlar karşısında sadece şikayet etmeyip çözüm için ugraşanlar.

Bilindigi üzere ülkemizin dogusunda eğitim eksikligi nedeniyle yaşanan sorunları ve bu sorunların bedelini yıllardır ödüyoruz ve birçok kişi bu sorunlar karşısında tv başında boş siyaset yapmaktan öteye geçmiyor.Belki bunu bizlerde yapıyoruz.Sagolsun eyong'un bizi bilgilendirmesi nedeniyle tv başında boş siyaset yapmaktan öteye geçmek için elimize bir fırsat geçti.Burda rengimizi belli etme zamanı.1. grupdaki insanlar gibi yine tv başına gibip boş siyaset yapmaya devam mı edecegiz yoksa 2. grupdaki insanlar gibi sorunu çözmek için ufakta olsa katkıdamı bulanacagız?

Okuldan birkaç fotoğraf...

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşlar 10 larca kitap kampanyasına hem katılımcı hemde organizatörlük yapmış birisi olarak;
    Bu tür kampanyalarda gelen kitaplar tek merkezden tek seferde ve tasnifli bir şekilde gönderildiğinde alıcının daha çok işine yarayacaktır..

Çünkü;
    Herkesin ayrı ayrı kitaplar göndermesi, hem ne tür kitapların gönderildiğinin hem de ne kadar sayıda kitap gönderildiğinin takibini imkansızlaştırır..
    Böyle kampanyalarda kitapların kontrollü bir şekilde ulaştırılması önemli..
    Düşünün ki bir ansiklopedi serisinden örneğin Ana Britanicca ya da Meydan Larouusse ansiklopedilerinden 3 er 4 er set gönderilmiş ya da klasik bir çocuk öykü romanından 10 tane yollanmış..Ha derseniz ki herkes okur ne güzel..Bunun yerine ihtiyacı olan başka bir okula yönlendirme yapılabilir..

Bir başka neden de bu faaliyete katılımın muhtemelen en çok olacağı kentin istanbul olması ve benim okulumun burada bulunması..
    Bu durum katılımcı arkadaşlar için maaliyet külfetini oldukça düşürür..
    Hatta okula elden bile teslim edilebilir..

Eğer kitaplar bizim okula yönlendirilirse ben bunu okulumda da duyurur ve bu işi Sosyal Sorumluluk Projesi çerçevesinde yaygınlaştırabilirim..

Bu arada kargo firmaları ülkesel çapta ve kurumsal bir organizasyon olmadığı sürece bu tür bir indirim yapmıyorlar..

Öte yandan eğer olayı bireysel katılım şeklinde düşünürsek herkes kendisi ne gönderecekse gönderebilir tabii..Ben topluca MT olarak veya MT İstanbul olarak düşünüyorum..

Önceki mesajları takip edemeyenler için özet geçmek gerekirse;

Toplayacağımız kitapları öğretmeni olduğum özel okula, yani bana yönlendirirseniz, hem İstanbul'dan Hakkari ye olan kargo parasını üstleneceğim hem de kitapların tasnifini üstleneceğim..

Bu arada e-maili atan öğretmen web sitesinde görünmüyor..Eğer okeylersek müdürle temasa geçeceğim..

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    okulun sitesine bakıyorum bayağı detaylı ders notları var özetler filan çocuklara yarayacak bilgilerde
    bu arkadaslar buna nasıl erişiyorlar ....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:04 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:02 PM ----------

Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 10 larca kitap kampanyasına hem katılımcı hemde organizatörlük yapmış birisi olarak;
    Bu tür kampanyalarda gelen kitaplar tek merkezden tek seferde ve tasnifli bir şekilde gönderildiğinde alıcının daha çok işine yarayacaktır..

Çünkü;
    Herkesin ayrı ayrı kitaplar göndermesi, hem ne tür kitapların gönderildiğinin hem de ne kadar sayıda kitap gönderildiğinin takibini imkansızlaştırır..
    Böyle kampanyalarda kitapların kontrollü bir şekilde ulaştırılması önemli..
    Düşünün ki bir ansiklopedi serisinden örneğin Ana Britanicca ya da Meydan Larouusse ansiklopedilerinden 3 er 4 er set gönderilmiş ya da klasik bir çocuk öykü romanından 10 tane yollanmış..Ha derseniz ki herkes okur ne güzel..Bunun yerine ihtiyacı olan başka bir okula yönlendirme yapılabilir..

Bir başka neden de bu faaliyete katılımın muhtemelen en çok olacağı kentin istanbul olması ve benim okulumun burada bulunması..
    Bu durum katılımcı arkadaşlar için maaliyet külfetini oldukça düşürür..
    Hatta okula elden bile teslim edilebilir..

Eğer kitaplar bizim okula yönlendirilirse ben bunu okulumda da duyurur ve bu işi Sosyal Sorumluluk Projesi çerçevesinde yaygınlaştırabilirim..

Bu arada kargo firmaları ülkesel çapta ve kurumsal bir organizasyon olmadığı sürece bu tür bir indirim yapmıyorlar..

Öte yandan eğer olayı bireysel katılım şeklinde düşünürsek herkes kendisi ne gönderecekse gönderebilir tabii..Ben topluca MT olarak veya MT İstanbul olarak düşünüyorum..

Önceki mesajları takip edemeyenler için özet geçmek gerekirse;

Toplayacağımız kitapları öğretmeni olduğum özel okula, yani bana yönlendirirseniz, hem İstanbul'dan Hakkari ye olan kargo parasını üstleneceğim hem de kitapların tasnifini üstleneceğim..

"Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    hyosung gv250
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okulun sitesine bakıyorum bayağı detaylı ders notları var özetler filan çocuklara yarayacak bilgilerde
    bu arkadaslar buna nasıl erişiyorlar ....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:04 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:02 PM ----------

Dediğiniz mantıklı, madem çocukların sadece kütüphane lüksü var, o zaman okulun sitesinde ders notlarının işi nedir?Okul bunlara bakılamayacağının farkında değilmidir?Ya da tam tersi bi durum söz konusu...

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı DeJaVu_91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz mantıklı, madem çocukların sadece kütüphane lüksü var, o zaman okulun sitesinde ders notlarının işi nedir?Okul bunlara bakılamayacağının farkında değilmidir?Ya da tam tersi bi durum söz konusu...
    Acaba o internet sitesinin uzantısının .meb.k12.tr olduğunu farkındamısınız?
    meb için hazırlanmış olma ihtimalini düşündünüz mü?

Herşey bir yana o sitenin bir grup idealist öğretmen tarafından kodlanıp, hazırlandığını ve sadece seslerini duyurmaya çalıştıklarını düşündünüz mü?

Teşekkürler eyong etrafımdakileri bi turlamaya çıkayım baya bi kitap toparlarım diye süşünüyorum...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:57 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:19 PM ----------

Güncel tutalım arkadaşlar...

Güncel....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler