Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda crf 150 r için yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda xlr 125 kawasaki klx 250
    merhabalar
    ben 1 senedir honda xlr 125 kullanıyorum arazide artık gücü bana yetmemeye başladı crf 150 r nin teknik özellikleri çok iyi ama dayanıklılığı bakım masrafı gibi konularda fazla bi bilgi bulamadım yardım ederseniz sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

http://www.motosiklet.net/forum/moto...crf-150-r.html

yukarıdaki linkten teknik özelliklerine biraz bakabilirsin.

onun haricinde bu motorda yamaha wr125 teki hp sınırlaması yok ve 4 subaplı. avrupada satılmıyor amerika pazarı için yapılmış bir model. avrupada satılmamasının sebebi eksoz emisyonları ve hp sınırını geçmesi.o yüzden yamahaya göre bariz güç farkı var

brezilya üretimi sanırım . fakat normal bir kullanıcıya uzun seneler yeter. özel parçaları ebay da mevcut.crf 250 daha kaliteli gibi crf250 de titanyum subaplar var orjinalinde. amerika pazarında satıldığı için tuning konusunda sınırlar oldukça geniş crf 150 için de titanyum subap ve benzeri parçalar var ebay da .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:01 ----------

bu tip motolar oldukça kaliteli ve pahalı parçalara sahip. mesela ön amortisörler 2000 dolar. fakat öyle bir amortisör ki 30 metreden düşüyor adam banamısın demiyor süspansiyonlar. aynı dünya rallisinde wrc araçlar gibi onların da süspansiyonları çok pahalı mesaela focus wrc nin süspansiyonu 40000 euro

Motosikleti
    ya ben bu motorla yarış yapmıycam dağlarda gezmek için almayı düşünüyorum profesyonel bi motor olduğu için parçaları kısa ömürlü olurmu diye soruyorum

Alıntı Ekim92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben bu motorla yarış yapmıycam dağlarda gezmek için almayı düşünüyorum profesyonel bi motor olduğu için parçaları kısa ömürlü olurmu diye soruyorum
    kısa ömürlü olmaz dağlarda gezebilirsin. eskitemezsin yıllarca. zaten motor 9000 lira sıfırı ikinci eli de 7500 den aşağı yok. bu motoru alma imkanın varsa yıllık 500 lira tutsa dahi bakım masrafını düşünmen yersiz olur. kaza yaparsan o başka o zaman tamir yerine çöpe atmak daha mantıklı çünkü parçaları çok pahalı

Motosikleti
    peki teşekkürler

rica ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler