Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

YUKI - BENDA ROCK 250 Cruiser

Motovento
    REKLAM ALANI
    maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı Bendabd300 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Selam dostum,
    3 ay oldu sıfır km bayiden aldım,
    açıkçası söylemek gerekirse Royal Enfield süper meteor 650 alacaktım biraz tuzlu geldi, ardından 350cc modeli olan meteor modelinine baktındım tek silindir olması vibrasyonu olacağını tahmin ederek vazgeçtim, HD satın almak daha pahalı 40-50km de HD almak ta istemedim, güzel bir cruiser modeli bakıyordum ve aynı zaman da uzun zamandır da dünya da satışı olduğunu ülkemize girişi henüz yapılmadığını biliyordum bir kaç kez gözüme çarptı trafikte o mu tam kestiremedim sonra araştırdım YUKİ iştiraki olarak piyasa sürüldü, çift silindir olması 29,5 hp olması açıkçası bu fiyata biraz cezbetti ve satın aldım.

kullanıcı deneyimlerime geleyim,
    TR de 130 kişinin BENDA ROCK modelini aktif kullanan şimdiye dek bir kronik hatası saptanmamış (bütün kullanıcalar içerisinde) ufak tefek kullanıcı hatası vs. tarzında arızaları her motorsiklet gibi başa geliyor servis ağı oluşumu hızla artıyor yedek parça temini konusunda problem yaşayana denk gelmedim, (grupta aktifim) servisler yedek parçayı temin edebiliyor.

malzeme kalitesi ve işçiliği konusunda PİLDER 250 ile kıyas edilmesi bence bir tık haksızlık ediliyor benda'ya yerinde gidip inceledim bunu almadan önce yan yana kıyas dahi edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Kayış aktarma, V-twin blok, ağırlık, malzeme kalitesinin tokluğu, itme kuvvetini kullanıcıya hissettirmesi, DELPHİ beyin kullanması vs tamamı benden başarı ile geçti bazı kullanıcılar CST lastik markasına takılmış lakin söylemem gerekirse Diğer avrupa ülkelerine hatta dünya ülkelerine kıyasla yollarımız aynı standartlarda değiller, bazı yol tipinde problemleri olduğunu okudum fakat henüz biz NEGEATİF durum yaşamadım, dolu dolu 3000 km yol katettim keyifle kullanıyorum ve güveniyorum açıkçası.

hah şöyle kullanan, deneyen, görüş bildiren doğru düzgün kimse olmadı, lastik ve fiyat harici iyi demekki.
    cst ve mrf bizim ülke için pek iyi bir tercih gibi durmuyor ama bir çok marka (ktm de dahil) bu lastikte getiriyor modellerini.
    birazda fiyat politikası var işin içinde şu an 235k bendaya vermektense cruiser olmasa da 240k CL250 ye vermek daha mantıklı geliyor bana.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    salimpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba sl 200- gd 250 n- DUKE 250-..
    Alıntı Bendabd300 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kayış aktarma, V-twin blok, ağırlık, malzeme kalitesinin tokluğu, itme kuvvetini kullanıcıya hissettirmesi, DELPHİ beyin kullanması vs tamamı benden başarı ile geçti bazı kullanıcılar CST lastik markasına takılmış lakin söylemem gerekirse Diğer avrupa ülkelerine hatta dünya ülkelerine kıyasla yollarımız aynı standartlarda değiller, bazı yol tipinde problemleri olduğunu okudum fakat henüz biz NEGEATİF durum yaşamadım, dolu dolu 3000 km yol katettim keyifle kullanıyorum ve güveniyorum açıkçası.
    Ulkemize gelmesine cok sevındıgım bir model lakın benı en cok dusunduren yukının getirmis olması aynı sekılde voge motorunda benda gıbı kalıtelı möalzemeye sahıp olması ama tek sıkıntı yedek parca ve servıs olayı ,benda da servıs olayında sıkıntı yasadınız mı ya da mevcut servısen memnun musunuz rutın bakımlar dısında kurumsallık olayı var mı yoksa bisikletciden bozma yerlerde mı bakımı yapılıyor,yedek poarca olarak voge motor alanlar ıkıtelli yukı fabrıkasına bıle ulasmakta zorluk cekıyor.Bu sebebten hep cekındım bu motoru almak ısterken boyum uzun enduro motorlar halıyle pahalı bu tarz cruıser almak ıstıyorum.Bendanın malzeme kalıtesıne bırsey dıyecek yok umarım kullanıcı arkadaslar yorumlarını burada paylasırlar.
    brigantes bunu beğendi.

brigantes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hah şöyle kullanan, deneyen, görüş bildiren doğru düzgün kimse olmadı, lastik ve fiyat harici iyi demekki.
    cst ve mrf bizim ülke için pek iyi bir tercih gibi durmuyor ama bir çok marka (ktm de dahil) bu lastikte getiriyor modellerini.
    birazda fiyat politikası var işin içinde şu an 235k bendaya vermektense cruiser olmasa da 240k CL250 ye vermek daha mantıklı geliyor bana.
    CL250 fiyat olarak uygun hem de honda ama bana kalırsa sadece adı honda. malzeme kalitesi kötü, görüntü benda'ya göre kötü, hondanın tek avantajı servis ağı ve yedek parça. onun dışında her şeyde benda rock cl250 yi 3 e 4 e katlar bana göre. ama işte yedek parça ve servis ağı sıkıntısı var. benda rock'un japon alternatifi yok olsa bile fiyatı bendadan 2 katı olur. belki kawasaki eliminator olabilir ama o da 500 cc fiyatı çok uçuk. honda rebel olabilir o da türkiyeye gelmiyor. gelse bile cl250 fiyatında olmaz.
    bide bunun bakım maliyetini gözönünde bulundurmak lazım atıyorum bendaya bin lira veriyorsan bakıma hondaya 3bin verirsin.
    yani toparlayacak olursak benda çok iyi motor bana göre ama motoru yuki'nin getiriyor olması, servis ağı ve yedek parça olayı gözümü korkutuyor.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)