Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Custom - Özel Yapım - Honda VT750 Shadow

Motovento
    REKLAM ALANI
    capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Çok güzel olmuş, kazasız belasız inşallah...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    chopper cruiser ilk önce göze hitap eden motor tipidir. arka lastik tabanını 300 yaparsan daha güzel görünür.

mikail_6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Eyvallah ustad valla ilk yorumda da dedigim gibi sonucta bindigimiz makinelerin varolus sebebi belli. Yapmamak ayip..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:13 ----------

300 lastik? Daha fantazisi yok heralde. 240 bile fazla kalin. Makine saftli, mudehale etmesi zor. Kit getirtmek lazim, pahaliya mal oluyor. 200 e kadar takilabiliyor, niyetim arka lastik degisecegi zaman 200 e gecmek ama yanak genisligi dar bi lastik bulmali yoksa problem yaratiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

Sercan bence yapmalisin satma kaygisiysa derdin, standart bi motorda satma ihtimalin piyasada motor sayisinda 1 ken ozel ozenli bi tasarimla bunu artiracaksin, motorun prim yapacak, cabasi asik olacagin makineyi kendin yaratacaksin, satma fikrin zaten yokmus.. Sana ekstradan tavsiyem arka plakaligi iptal et, krom aparati cikar macun cektirip boyat. Plakaligi yana al. Bir de arkayi alcaltmak icin kit vsr suspansiyonu arkaya kaydiriyor. Kolay takilip cikarilabilir bir aparat, yanlis hatirlamiyorsam sende duz egzozlar vardi. Benim egzozlar malesef asagi bakiyor orijinal haliyle bile bazen virajda surtuyorum. Yaparken motoru gerektiginde eski haline dondurulebilir tutmaya ozen gosterdim. Oyle biseyi isteyecegimi hic sanmiyorum ya... ) bir takim sis fariyla bir caylak da koydun mu allah diyorum )

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Çok yakışıklı makine, kazasız belasız sürüşler dilerim.
    mikail_6 bunu beğendi.

Leon10Rhyme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Domalarak sürmektense , kollar 45 derece açık yukarda sürmek daha keyifli . Denemeden önyargı yapmayalım , bu arada yıllarca racing'e de bindim
    Tek kelime ile adamsın !

Custom yaparken bobber olması gerçekten en mantıklı ve zevkli seçenek ayrıca arka sinyal farlarına ve yerleştirilen yere hayran kaldım. Baştan aşağı bir baş yapıt olmuş. Türkiyede gördüğüm en güzel customlardan biri diyebilirim ellerine sağlık. İnşallah bizede nasip olur shadow sahibi olmak.

Ayrıca MotorKafa arkadaşım istanbul içi illaki vardır. Sons of anarchy dizisinde John teller klübün kurucusunun motorsikletide tam senin istediğin gibiydi.

mterayes26 ve mikail_6 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Virago 535s
    resimlerde görülen düz boru şeklinde yapılan egzozlar muayeneden geçiyormu?
    geçiyor ise nasıl ne şartla geçiyor? bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını rica ederim.

Artes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MRSİNAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimlerde görülen düz boru şeklinde yapılan egzozlar muayeneden geçiyormu?
    geçiyor ise nasıl ne şartla geçiyor? bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını rica ederim.
    Belli bir desibel ölçüsü var diye biliyorum

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    chopper cruiser ayrımını bilen birisini buldum chopper'a kurallar koymakta bir tek bizlerde vardır herhalde. Ellerinize sağlık özellikle boyası çok hoşuma gitti, boyayan kişi sanat yapmış.
    mikail_6 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    chopper cruiser ayrımını bilen birisini buldum chopper'a kurallar koymakta bir tek bizlerde vardır herhalde. Ellerinize sağlık özellikle boyası çok hoşuma gitti, boyayan kişi sanat yapmış.
    ne gibi kural veya kurallar
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    F850 Gs
    Gidona bayıldım yahu !

Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Herkese yorumlari icin tesekkurler. Yogunluktan bakamadim foruma.

Chopper alt kulturunun olusumu zaten butun kurallari cignemek, var olani bastan yaratmak uzerine. Buna kurallar getirmek, bu kulturu benimseyenlerin celiskiye dusmesinden baska birsey degil. Sahip oldugu makineyi kendi karakteriyle ozdeslesecek hale getirmek icin girisiyorsa, yapacagi sey tamamen kendi hayalgucu ve zevkiyle kurallandirilmali...

Egzozlarla istanbulda bir muayene istasyonundan gecmeyi denemedim bile. Kiziltoprak istasyonunda CE sertifikali egzozlari dahi gecirmiyorlarmis. Kendime kalsin, bir akranimin teknisyenlik yaptigi istasyonu kullaniyorum ama metropolden uzak istasyonlarda en son baktiklari sey egzozlar. Tatli dil yilani deliginden cikarir misali elemanin suyuna gidince kapilar aciliyor. Bir kac kisiden duyduguma gore tuzla istasyonunda da pek sikinti yasanmiyormus.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne gibi kural veya kurallar
    mikail cevabı vermiş zaten. Yukarlarda denmiş ya şunu yapcam demişsin şunun stoplarını kullanmışsın bobber demişsin hard tail olmuş. Adam zaten tamamen özgür olduğu için chopper bu motosiklet. ister supersport stopu takar ister enduro çamurluğu.
    mterayes26 ve mikail_6 bunu beğendiler.

xmail16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    on numara olmuş eline sağlık arka sinyal stop'on marka modeli nedir nereden aldın acaba?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    On arka lastik ebatlariniz nedir acaba?

Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Tesekkur ederim @xmail16 Arka stop sinyal ozel yapim hocam kendi dizaynim lastik ebatlari orijinal degistirilmedi @polo34

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    yani kaç oluyor ebatlar?

benimki 250 cc, önler 110/90/16, arka 120 90 16...ben önleri 120 80 16, arkaları ise 130 80 16 olarak değişmek istiyorum ...

sorum ön teker kalınlaşınca kolay döner mi? takacağım lastik ön olarak da takılmaya desen olarak uygunmuş, ayrıca lastik kalınlığının artması, kalitesinin de iyileşmesi motorun yolda gezinmesini engeller mi? ön cam mı benim motoru bozuyor tespit edemedim, rüzgarda 80 den fazla yapamıyorum, konforsuz kelle koltukta sürmek bana göre değil ...

Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Valla ezberimde degil ebatlar. Yalniz ruzgarda jantin kapali jant ise ruzgari hissedersin, savurabilie. tel jant yolun puruzlerini abzorbe eder. İnce lastik bir nebze daha yolu hissettirir, puruzleri hissettirir, manevrasi nispeten daha rahattir. Ama incelik kalinlik ruzgarin etkisini degistirmez, ince lastik aerodinamik olarak daha avantajli dahi olabilir (cok yuksek hizlara cikmadigimizdan farkini hissedecegimizi dahi sanmiyorum)

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Harika olmuş. O boruların sesini de duymak isteriz Tek eksiği devasa bir arka lastik.

Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C4
    Eyvallah @yusufozugenc motoru temizleyip bir video yaparim artik en kisa zamanda valla shaftli makine malum arka lastigi genisletecek babayigit bulmak biraz zor tr de. Bir de hergun kullaniyorum motoru istanbulda, manevralardan vazgecemem sanirim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)