Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hırsızı caydırıcı basit bir önlem ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    secretplay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende motosikletime alarm taktırdım fakat sesi gitgide azaldı bi anlam veremedim şimdi nerdeyse sesi hiç duyulmuyor bide satarken abi bu iyisi buna bişey olmaz dediler takan ustada bu iyisi iyiki bunu almışsın dedi ama gel gör ki sesi kısıldı nasıl düzeltebilirim bilgisi olan varmı acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Benim Motosikletimde hem Alarm var hemde Alamlı Disk kilidi + yakında sağlam bir yapı varsa özel çelik halat ile bağlıyorum.

Alarm sistemim elektrik devresinde ve 4'lüler de yanıyor,kısa devre yapma imkanları yok ve görüş mesafesindeyse yaklaşık 250mt kontak anahtarı üzerinde bile olsa marş'a basmak olanaksız.
    Alamlı Disk kilidine gelince.Disk kilidinin sesine düşük diyen arkadaşlar, 110db düşük mü? bence son derece güçlü ve herkesin dikkatini çekecek kadar ayrıca gece çaldığında 7 mahalleyi ayağa kaldırıyor.
    Xena Marka ve 89.-€
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    110 Db benim motorsikletimin rölantideki sesine eşit yani oldukça yüksek bir ses duymayanların vay haline

Motosikleti
    Scrambler Ducati Classic
    Eğer kapalı garajınız yoksa;

150 kg ve 500cc üstü motorlar için çalınma kaskosu (full kasko değil). Yıllık 100 TL falan. Başka şeyle uğraşmayın. Çaınırsa da bedelini alır motoru yenilersiniz. Alinaz veya isviçre sigorta en uygun fiyatlara sahip.

150kg ve 500 cc altındaki motorlar için de sağlam bir enduro zincirli kilit. Kilit yine sağlam bir yere şasiden geçirilerek bağlanacak ve mümkünse yerle temas etmeyecek. Kısa süreli durmalarda da disk kilidi.

Hepsinden sonra da dua.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    bende motoruma aynen sizin tarif ettiğiniz gibi taktırdım.ne akü bitirme sorunu nede başka bir sorun yaşamadım.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    hakan abi yazın için emegine ve yüregine sağlık. ben aldığım her motoruma garajımda durduğu halde alarm taktırıyorum. dışarıya çıktığımda gözüm görmese dahi kulağımın duyması gerekiyor.
    2000 li yıllarda motorumu kapıya bırakır eve çıkardım 15-20 dk. sonra pencereden baktığımda ne göreyim 4-5 çocuk üzerinde, alarm taktırmaya başladğımdan beri allahıma şükürler olsun kedi bile çıkmıyor üzerine.

Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Motosikletimde hem Alarm var hemde Alamlı Disk kilidi + yakında sağlam bir yapı varsa özel çelik halat ile bağlıyorum.

Alarm sistemim elektrik devresinde ve 4'lüler de yanıyor,kısa devre yapma imkanları yok ve görüş mesafesindeyse yaklaşık 250mt kontak anahtarı üzerinde bile olsa marş'a basmak olanaksız.
    Alamlı Disk kilidine gelince.Disk kilidinin sesine düşük diyen arkadaşlar, 110db düşük mü? bence son derece güçlü ve herkesin dikkatini çekecek kadar ayrıca gece çaldığında 7 mahalleyi ayağa kaldırıyor.
    Xena Marka ve 89.-€
    Xena yı motorsiklet fuarında görmüştüm fena değil ,ancak benim bahsettiğim olay farklı öncelikle 60 TL maliyeti olan bir alarm söz konusu ,sizin kullandığınız alarmlı disk kilidi 89 eur = 189 TL nerdeyse bahsi geçen alarmın 3 katı bir fiyat, eksileri devamlı çıkarıp takmak zorundasın pilleri belli bir ömre sahip ,benim bahsettiğim alarm motorundaki akünün ömrü ile orantılı ,sökme takma derdi yok bas kumandaya aç alarmı ,bas kumandaya kapa alarmı ayrıca tekrar ediyorum ben söz konusu olayı kısa mesafeli parklar için ön görüyorum yoksa kapalı otopark en mantıklı olaydır % 100 koruma sağlar , bu alarmı takın bırakın motorunuzu istediğiniz yere gözü kapalı demiyorum ,diğer bir hususta büyük cc ve pahallı elektronik beyin sistemine sahip motorsikletliler için alternatif bir bağlama şekli olarak bahsettim

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    konu komşuyuda düşünmek lazım usta...peki akşam yatarken açıkmı kalacak...çalışıp hiç susmadığında veya ne kadar çalarsa çalsın birileri rahatsız olabilir...kullanım alanı günlük kullanım içinmi...yoksa süreklilik mi arzediyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakan abi yazın için emegine ve yüregine sağlık. ben aldığım her motoruma garajımda durduğu halde alarm taktırıyorum. dışarıya çıktığımda gözüm görmese dahi kulağımın duyması gerekiyor.
    2000 li yıllarda motorumu kapıya bırakır eve çıkardım 15-20 dk. sonra pencereden baktığımda ne göreyim 4-5 çocuk üzerinde, alarm taktırmaya başladğımdan beri allahıma şükürler olsun kedi bile çıkmıyor üzerine.

Selam Selçuk ,çoğu büyük motor sahibi alarm taktırma esnasında tesisatın hırpalanacağından ,elektronik aksama zarar vereceğinin kuşkusunu taşıdığından
    alarm taktırmakta tedirginlik duyuyor ,şu çalıntı motor topiğindeki son bir kaç hırsızlık ilanını incelediğimde, hiç birinde bir alarm olmadığını anlamaktayım eğer alarm olsaydı o motorlarda bu gün belkide bir çoğu çalınamayacaktı ,sende bilirsin bizim arkadaşlardan Turgayın (lijoluna nikli mt üyesi) evinin önünden yanlış hatırlamıyorsam saat 21:00 sıralarında götürdüler cbr 600 f ini ,şimdi o arkadaşımız o zaman bu benim yaptığım gibi bir alarm sistemi koysaydı gidermiydi motoru bence kesinlikle gitmezdi evde televizyon seyrederken motoruna dokundukları anda alarm çalıcak adamlar motoru çalamayacaktı çünkü alarmı duyması ile birlikte aşağı inmesi 10 snye sürmezdi ..

Ayrıca seninde bahsettiğn üzere kısa süreli park hallerinde bahsettiğn olayların olmasındanda koruyor gerçekten ben çalıştığım firmanın önüne koyuyorum motorumu göremiyorum kaldıki bıraktığım yerle ofis arası 10 adım gündüz götürmeleri zor zanaat ordan ,ancak şu sıralar hava erken kararıyor ,bazen 17:30 gibi iş yerlerinin bir çoğu dağıldığında motoru park ettiğim yerde bir kaos oluşuyor bir sürü insan kalabalığı oluyor her han ne olucağı belli değil tedirginlik duyuyordum açıkçası ,şimdi kafam rahat,alarmın hasasiyet ayarıda güzel yapıldı ,dokunduğunda ya da gidonu tutup hareket ettirdiğinde çalmaya başlıyor ,herhangi bir durum söz konusu olması halinde adamın ensesine çökmem 10 sny sürer

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:25 ----------

Alıntı bsd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer kapalı garajınız yoksa;

150 kg ve 500cc üstü motorlar için çalınma kaskosu (full kasko değil). Yıllık 100 TL falan. Başka şeyle uğraşmayın. Çaınırsa da bedelini alır motoru yenilersiniz. Alinaz veya isviçre sigorta en uygun fiyatlara sahip.

150kg ve 500 cc altındaki motorlar için de sağlam bir enduro zincirli kilit. Kilit yine sağlam bir yere şasiden geçirilerek bağlanacak ve mümkünse yerle temas etmeyecek. Kısa süreli durmalarda da disk kilidi.

Hepsinden sonra da dua.

Arkadaşım ben yıllık 900 milyon otopark ücreti ödüyorum ,cbr 600 f motoru yıllık 100 TL ye kasko yapacak hiç bir sigorta bulamadım ,kaldıki yeğenim büyük bir sigorta firmasının acentalığını yapıyor bence bahsettiğin rakam mümkün değil ..

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu komşuyuda düşünmek lazım usta...peki akşam yatarken açıkmı kalacak...çalışıp hiç susmadığında veya ne kadar çalarsa çalsın birileri rahatsız olabilir...kullanım alanı günlük kullanım içinmi...yoksa süreklilik mi arzediyor...
    Metehan benim çalıntı buluntu olayını bilirsin ,ayrıca benide tanıdın ,bende o olaydan sonra hala motoru zincir kilidi ile disk kilidi ile bağlayıpta oturduğum sitenin önüne bırakacak 2 nci bir aptallık yapacak yüz varmı sence
    o yüzden bahsettiğin gibi konu komşuyu rahatsız edecek bir durum yok ,ayrıca konun içersinde üstüne basa basa söylediğim şu olay var bu alarmı takıp ondan sonra yürüyün gidin gönül rahatlığı ile uyuyun diyormuyum ? Bahsettiğim hal ve durumları yukarda yazdım ..

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    dediğin sistem en mantıklısı bu hafta içi bende takmayı düşünüyorum, 2 sorum olacak
    1 kendim takabilir miyim sonucta sadece aküye bağlaıycaz (internetten alacağım elektrikçiye taktırmak istemiyorum afyonda anlayan olacağını sanmıyorum çünkü motor yaygın değil)
    2 foto koyabilir misiniz
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    canım abim bak sana küçük bir hikaye anlatayım...Bizim mahleden...bir arac vardı cirlop yeni alınmış ...adamceiz zar zor 35 yıl sonra bir arabası olan abimiz...sevdiğimiz biri...ama bir o kadar pipirikli...ilk 1 hafta gece yarıları vikk vikk diuvv diuvvv şeklinde 15 farklı sesi içerisinde bulunduran o bizim menşur alarmı her gece 5 kez dinliyorduk...kabus geceler başladı...alarm ses ota .oka kediye herşeye duyarlı...yanından geçen Çöp Kamyonuna bile...deprem olursa diye hassasiyet vermişler alarma...sonrasi 2.haftanın başında 4 lastiğinide kesmişler adamceizin...ha orası site ise bekçi varsa bu tarz şeyler olamaz...ama o siren birilerini rahatsız edecekse sorun var demektir...ayrıca SİTE içinde alarm çalışır birileri rahatsız olursa seni dava edebilir...polise şikayette bulunabilir...imza toplayıp canını sıkabilir...yani öyle bir baskı gelirki sana alarmı pasife almaya veya hiç çalmasın diye dua etmeye başlarsın...veyada bir sabah bakarsınki motorunun üzerine bildiğin DYO yağlı boya dökmüşler...

evet seni az çok tanırım...sende komşularını iyi tanımaya başla...

alarm...60 gayme...

DYO boya...nalburda 15 gayme...

gerisi için mastercard...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğin sistem en mantıklısı bu hafta içi bende takmayı düşünüyorum, 2 sorum olacak
    1 kendim takabilir miyim sonucta sadece aküye bağlaıycaz (internetten alacağım elektrikçiye taktırmak istemiyorum afyonda anlayan olacağını sanmıyorum çünkü motor yaygın değil)
    2 foto koyabilir misiniz
    elinden bu tür işler geliyorsa yapman 10 dkk lık olay ,bende yapardım işçilik çok cuzi bir rakam istedi çocuk uğraşmadım bende ,alarm kutusundan çıkan 3 parça olay var beyin ya da kit dedikleri ,konu başında bahsettiğim ebatlarda bir parça iyine kutu içinden çıkan yine 80 mm çapında yuvarlak bir siren bağlantı kabloları zaten bu iki parçanın üstünde hazır sadece şöle bir durum var kitten gelen kabloda bir soket var o soketi iptal edip + - uçlarını bulup iletken yuvarlak bir pul vasıtası ile akülerin - ve + larına bağlıyorsun bahsettiğim 80 mm çapındaki sitenin arkasında kendinden yapışkanlı bir bant var onun koruyucusunu çıkarıp motorunda görünmeyecek ve yapışabilecek temiz bir alana yapıştırark sabitliyorsun,diğer alarm kitinide hene aynı yerlere yakın müsait bir alana yapıştıryorsun sonra kabloları birbirine bağla olay bitti kutunun içinden çıkan 2 adet kumandanın ikisinde de pil var ve anında çalışmaya hazır

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    hakan abi bizim insanlarımızdaki yok boyalı yok orijinalliği bozulur düşüncelerine anlam veremiyorum, inan turgayın motorunu çalanları kamera kayıtlarında defalarca izledik, izledik alarm olsaydı penceresinin altı şır diye müdahele ederdi, ben büyük küçük kendi adıma olan bütün makinelerime kasko yaptırdığımız halde alarm taktırdım, şu son çalınan motosikletlerde imoblaser sistemine sahip benim fikrim araca yüklenip çalındığı yönünde. motorları çalınan kardeşlerimizin en kısa zamanda bulunmasını ümit ediyorum

canım abim bak sana küçük bir hikaye anlatayım...Bizim mahleden...bir arac vardı cirlop yeni alınmış ...adamceiz zar zor 35 yıl sonra bir arabası olan abimiz...sevdiğimiz biri...ama bir o kadar pipirikli...ilk 1 hafta gece yarıları vikk vikk diuvv diuvvv şeklinde 15 farklı sesi içerisinde bulunduran o bizim menşur alarmı her gece 5 kez dinliyorduk...kabus geceler başladı...alarm ses ota .oka kediye herşeye duyarlı...yanından geçen Çöp Kamyonuna bile...deprem olursa diye hassasiyet vermişler alarma...sonrasi 2.haftanın başında 4 lastiğinide kesmişler adamceizin...ha orası site ise bekçi varsa bu tarz şeyler olamaz...ama o siren birilerini rahatsız edecekse sorun var demektir...ayrıca SİTE içinde alarm çalışır birileri rahatsız olursa seni dava edebilir...polise şikayette bulunabilir...imza toplayıp canını sıkabilir...yani öyle bir baskı gelirki sana alarmı pasife almaya veya hiç çalmasın diye dua etmeye başlarsın...veyada bir sabah bakarsınki motorunun üzerine bildiğin DYO yağlı boya dökmüşler...

evet seni az çok tanırım...sende komşularını iyi tanımaya başla...

alarm...60 gayme...

DYO boya...nalburda 15 gayme...

gerisi için mastercard...
    Sevgili Metehan inceden espirili uyarılarını anlıyorum
    ancak o zaman arabalarımızada alarm takmıyalım falan filan ,kaldıki insanlar artık evlerine taktırıyor ,ne ben ne de başka arkadaşlarım senin bahsettiğin gibi piskopat bir komşuya henüz rastlamadık rastlarsada kısmetimize ,istisnaların kaideyi bozmayacağı gibi bu olayın olmasıda bir istisna
    Biliyorum ki alarm yeni bir şey değil ,herkes biliyor bu olayı ,ama ben idiaa ediyorum şu olayla motorunuzun çalınma riskini en aza indirgeyecek bir durum söz konusu ,özellikle büyük CC motor sahibi arkadaşları buradan tekrar uyarıyorum siz gelin şu an yoksada benim yaptığım olayı yapın pişman olmayacaksınız
    Konuyu iyice okuyup giriş ,açıklama ve sonuç kısımlarında hatta ilerleyen cevaplarda neleri vurguluyorum dikkatle okuyun
    Yoksa en sonunda patlayıp ... yerseniz yiyin diyip çıkıcam işin içinden

Motosikleti
    evet ama bir detay var...sitedeyim dedin...nasıl bir site...kalın duvarla ayrılmış bir yermi yoksa bekçilerin gece ful uyudukları 2.kalite siteyim diye geçinen bolaklardna oluşan bir yermi...yani güvendiğin bir güvenlikciye teslim etsen anahtarını nasıl olur benimki fikir...veya ana kapıya anahtarı bıraksan en azından alarm çalarsa onlar müdahale etse...

evet ama bir detay var...sitedeyim dedin...nasıl bir site...kalın duvarla ayrılmış bir yermi yoksa bekçilerin gece ful uyudukları 2.kalite siteyim diye geçinen bolaklardna oluşan bir yermi...yani güvendiğin bir güvenlikciye teslim etsen anahtarını nasıl olur benimki fikir...veya ana kapıya anahtarı bıraksan en azından alarm çalarsa onlar müdahale etse...
    Metehan yazdıklarımı iyice okumadığına karar verdim canın saolsun

benim motor çalındığında zaten bekçi kulubesinin yanında duruyordu ,bu bir ikincisi ,sitenin kumanda ile açılan bir kapısı vardı ,buna rağmen gitmişti motor
    şimdi diyeceksinki nasıl gitti o zaman ,ben sabah işe gitmek için kalktığımda motorun çekili olduğu alana doğru gittiğimde motorun yerinde yeller esiyordu,ve bekçi oralarda tur atıyordu ,adam her Allahın günü benim motoru oraya koyduğumu gördüğü halde ,abi hayırdır motor yerinde yok bile demedi ,farkında bile değil salak olayın ,ben dedim motor yok çalmışlar ,hadi be dedi
    sen görmedinmi gece yaptılar galiba ddedim ,diyorki biz yukarı çıkıyoruz aşağıda icraat oluyor aşağı iniyoruz yukarıda icraat oluyor ,adamı dövecektim sinirimden ,açıkça uyuyoruz desene lan diye ,neyse gittim yönetime ,durumu anlattım öküz bir geçmiş olsun bile demiyor ,imkanlarımız bu kadar diyor, bu adamlar benim ve diğer vatandaşların verdiği aidatlarla geçiniyor 74 TL bunun adı ayda sergilenen tavıra karşı ölürmüsün ,öldürürmüsün ..işimiz gücümüz var sorumluluğumuz var tabi giremiyoruz bu icraatlara ...
    yani iş başa gelmeye görsün her şey ve herkes kapı duvar derdinle başbaşa kalıyorsun ,oturup ağlamaktan başka çaren yok
    Bak buraya 2 nci kez yazıyorum ben motorum çalınıp bulunduktan sonra bir daha site içine bırakıcak cesareti bulamadığımdan ayda 75 TL vererek kapalı korumalı bir otoparka bırakıyorum motorumu ,hemde oturduğum yerden 500 mt mesafesi olan bir otoparka. o yüzden site içersindeki komşuların 500 mt ilerde otoparktaki motorumun alarm sesini duyupta motoruma boya tenekesi fırlatılması gibi bir riskim yok

Motosikleti
    ha abey öle desene... ben 5 yıl bifiil bekçilik yaptım...bizzat uyurum ordan biliyom...bekçi dediğin uyur abi...ama görev yaptığım özel bir kolejdi...çalınacak tek şey kışlık odun için masa sıraydı...hatta onlarda sonradan plastiğe dönüştü...

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı avkan65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ben yıllık 900 milyon otopark ücreti ödüyorum ,cbr 600 f motoru yıllık 100 TL ye kasko yapacak hiç bir sigorta bulamadım ,kaldıki yeğenim büyük bir sigorta firmasının acentalığını yapıyor bence bahsettiğin rakam mümkün değil ..
    Ben de kasko olayını bayağı bir araştırmıştım;
    Dediğiniz gibi bizim motorların Full kaskosu 1700 TL'den 2400 TL'ye kadar gidiyordu. Sonunda bir arkadaşımın tavsiyesiyle bir Anadolu Sigorta acentesine gittim ve burada motosikletler için muafiyetli kasko yapıldığını öğrendim.

Bu kasko modelinde motorun çalınması veya perte çıkması halinde, o anki kasko bedelinin %25'i kesilerek size kalan bedel iade ediliyor. Ayrıca ben oluşacak hasarlar için de %2' lik bir muafiyet koydurdum ve primi biraz daha düşürdüm. Yani oluşacak herhangi bir hasar durumunda kaskodan faydalanmak istersem, diyelimki motorda 2500 TL hasar var ve motorun kasko bedelinin %2'si kadar (ortalama 230 TL civarı) masraf bana ait, kalanı sigorta şirketine.

Ödemem ise ilk sene 1130 TL (113 TL x 10 Taksitli)
    Şu anda ise %35 hasarsızlık indirimiyle 735 TL (73,5 x 10 Taksitli)

2006 model CBR600F motorum 2 senedir bu şekilde kaskolu ve en azından bir nebze de olsa kafam rahat geziyorum.

Alıntı avkan65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elinden bu tür işler geliyorsa yapman 10 dkk lık olay ,bende yapardım işçilik çok cuzi bir rakam istedi çocuk uğraşmadım bende ,alarm kutusundan çıkan 3 parça olay var beyin ya da kit dedikleri ,konu başında bahsettiğim ebatlarda bir parça iyine kutu içinden çıkan yine 80 mm çapında yuvarlak bir siren bağlantı kabloları zaten bu iki parçanın üstünde hazır sadece şöle bir durum var kitten gelen kabloda bir soket var o soketi iptal edip + - uçlarını bulup iletken yuvarlak bir pul vasıtası ile akülerin - ve + larına bağlıyorsun bahsettiğim 80 mm çapındaki sitenin arkasında kendinden yapışkanlı bir bant var onun koruyucusunu çıkarıp motorunda görünmeyecek ve yapışabilecek temiz bir alana yapıştırark sabitliyorsun,diğer alarm kitinide hene aynı yerlere yakın müsait bir alana yapıştıryorsun sonra kabloları birbirine bağla olay bitti kutunun içinden çıkan 2 adet kumandanın ikisinde de pil var ve anında çalışmaya hazır
    Anladığım kadarıyla bu alarmlar titreşime karşı harekete geçiyor; peki duyarlılık derecesi standart mı yoksa bir hassaslık ayarı var mı acaba?

hayırlı geceler

Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Anladığım kadarıyla bu alarmlar titreşime karşı harekete geçiyor; peki duyarlılık derecesi standart mı yoksa bir hassaslık ayarı var mı acaba?
    Kesinlikle belirttiğiniz gibi titreşim veya bir müdahale neticesi devreye giriyor ,evet hasasiyetlik ayarı var ..

bahsettiğim şekilde bir alarm yaptırmanız halinde şu olaylar gerçekleşektir

1-alarmın immobilazer benzeri bir motor kitleme fonksiyonu olmayacaktır
    2- alarm devreye girerken yada çıkarılırken dörtlü flaşörleriniz yanmayacaktır

ancak alarm devreye girerken ve devreden çıkarılırken

1- kısa bir dit sesi alacaksınız

2- motorunuza çok hafif bir darbede bulunulduğunda arka arkaya 4 kez bir uyarı sesi alacaksınız ,devamında alarm ciddi bir desibelle tahminimce 110 desibelin üstünde çalmaya devam edecek ,eylem devam etmiyorsa 10 saniye içersinde kendiliğinden çalmayı durduracak ,eylem devam ediyorsa çalmaya devam ediyor ,siz diyelimki deneme amaçlı motorunuzun herhangi bir yerine çok hafif bir şekilde dokundunuz ve alarm devreye girip çalmaya başladı anında kumandadan kapatma hükmüne sahipsiniz,
    Ben şu şekilde anlatırsam daha açıklayıcı olacaktır

alarmı devreye soktuktan sonra deneme amaçlı şunları yaptım

1- motorun herhangi bir yerine çok hafifi bir tokat darbesi vurdum sonuç alarm bangır bangır çalıyor

2-Motor park halinde ayaklıkta dururken ayaklığı kaldırıp yürütmeye teşebbüs ettim,ayaklığı kaldırdığım anda alarm gene bangır bangır bağırıyor..

3 -motor yan ayaklık üzerindeyken sola yatık vaziyette dururken ,ayaklığı kapamadan gidondan tutarak doğrultmaya çalıştım doğrultuğum anda bangır bangır çalmaya başladı ..

Bu denemeler, bu sistemde bana göre olumlu sonuçlar ,kaldıki yapılan denemelerde direksiyon kilidi kilitli ,bahsettiğim denemelerde devreye girerek çalan alarm ,dierksiyon kilidini kırmaya teşebbüs edilmesi halinde gene çalacaktır

Bu şekilde bir bağlantı yapılması halinde risklerin azalacağı durumlar

1-herhangi bir yerde park ettiniz (ev,iş yeri veya bir cafe önünde )
    motoru göremiyorsunuz ama alarmı duyacak bir uzaklıktasınız ,kesinlikle bir müdahale edilmesi durumunda alarm sesi sizi uyaracaktır ,
    2- Cafe restaurant ve benzeri yerlerde park ettiniz ancak içerdeki konımuz itibari ile motorunuzu göremiyorsunuz ,herhengi bir müdahale söz konusu olduğunda uyarılacaksınız

3 - bir yolculuk esnasında arabalı vapurla seyir halindesiniz motorunuz park ettiniz ve çay ,kahve veya tost almak için yukarı çıktınız ,karşılaştığımız ilk süprizlerden biri, motorsever vatandaşların motorunuza olan ilgisi neticesinde karşılaşabileceğiniz durumlar ,motorunuzun üstüne kendilerini yada çocuklarını koyup resim çektirmekle risk oluşturacaklar (ne olucak canım vatandaş alt tarafı bir resim çekecek ) diyenler olabilir ama bende diyorumki kaza geliyorum demez ,resim çekmeye çalışan acemi bir vatandaş yanlış bir hareketi neticesinde motorunuzun ayaklığının kapanmasına neden olarak bir çok sakatlıklara neden olabilir vatandaşın ayağının kırıldığınamı motorunuzun yan yatıp hasar alnıcağınamı yanarsınız bilemem ,ama dediğim gibi bu sistem bunlara engel olabilecek caydırıcı bir sistem olacaktır ,benim şimdilik aklıma gelen olumsuzluklar bunlar ,benim aklıma gelmeyipte sizin düşüncenizde olan bir çok olumsuzlukları hesaba kattığınızda bu sistemin size sağlayacağı katkılar sanırım kayda değer
    Lütfen çok sevdiğinzi motorlarınızı adam sende bir şey olmaz düşüncesi ile başı boş bırakmayın ,asgari önlemlerinizi alın son pişmanlık fayda etmiyor
    kendi iyiliğiniz için çalıntı motorlar konularına bir kez daha göz atıp motorun hangi durumlarda çalındığını tespit edin ,sanırım bu sisteme daha olumlu bakacaksınız ,kalın sağlıcakla ,kazasız belasız günler dileğiyle ...

uykulu bir halde bir şeyler yazmaya çalıştım cümle bozukluklarından yada imla hatalarından dolayı affınıza sığınıyorum ..

Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    Üstadım bu alarmı nereden aldın? Bizler de edinebilir miyiz?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler