Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

[Trakya - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gezi çook güzel yaaa birde yeniköy de düğünde buluştuk ya

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mirage YY150 T1 (düldülümü geri aldım)
    ewwet sıra yeni fotolarda.. o gece arkadaşımın nişanı dolayısıyla köyde kalacaktım. önce dayımın oğlu ali ile buluşup İsmail'in Et Lokantası'nda birer bira tokuşturduk..

içi de güzeldir mekanın.. hele bir rakı sofrası kabartması var.. (el yapımıdır) kimileri Atatürk'ün Rakı Sofrası'na benzetir.. (Kulüp Rakı ve şahıslar da Atatürk ile İsmet Paşa'ya benzemiyo değil hani bir de şiir var ki o en önemlisi.. okuyamayanlara daha sonra tam metnini de yazarım..

gece nişanda Caner ile de buluştuk.. bi çay içtik.. gezinin geri kalanına o da katılmayı çok istedi ama motorunda bi arıza olduğu için katılamadı.. cep telefonumun da şarjı bittiği için foto çekemedik beraber..
    neyse... gece içip eğlenip temiz bi uyku çektikten sonra tekrar yola koyulma zamanı geldi.. önce bahçede bizim köpeklerle biras oynadım..

köyümün içinden bir görüntü.. sağ kanatta belediye binası (başkan dahil 7 personel..)

köyden çıkış ve Uzunköprü'ye yöneliş..

Parpadar baba yokuşu... ilerde Uzunköprü görünüyo.. sağ tarafta Değirmenciköy göleti var ancak onu çekmeyi unutmuşum

Uzunköprü Tren İstasyonu.. (canlı görmek isteyen MFÖ'nün "Sakın Gelme" klibini izlesin.. burda çekildi..)

köprü girişi-Meriç Sapağı.. (sola Dönüyoruz ve Dünyanın en uzun Taş Köprüsü)

Uzunköprü üzerinden Trakya'nın incisi Ergene nehrinin pisliğinin görünüşü ve sonra Uzunköprü ilçe içinden Keşan yoluna yöneliş..

Uzunköprü'nün ünlü Telli Çeşme'si...

bir zamanların buluşma mekanı.. çöken efsane Beyaz Saray Cafe.. (yeri hala çok iyi ama yönetim sakat.. keko mekanı oldu..)

ve Uzunköprü'den ayrılıyoruz..(çoğul knouşuyorum çünkü yalnız diilim.. Caner kendi gelemedi ruhu benimle )

Kavacık ve Hamidiye köylerini geçtikten sonra İpsala sapağından sağa dönerek tarlalar arasında çok şirin yollara girdim.. kaplama gayet iyiydi..

Türkobası köyünü geçtikten sonra Altınyazı baraj gölüne sapan yolu da geçtik.. (gönül isterdi Altınyazı göletinde bagajdaki oltamla bikaç balık avlayıp bagajımdaki kendi imalatım Yeniköy Şarabı ile kendimize bi ziyafet çekelim ama zaman kısıtlı.. bu aynı zamanda iş gezisi.. köy kahvelerine uğrayıp ürün tanıtıyorum..)

Altınyazı köyünü de geçince İbriktepe'ye kadar uzadım..

uzadım ki ne göriim... yolun sol tarafında minicik bir dere yatağının yanında ufacık ve çok şirin bi piknik alanı.. Park alanı tabelası da koymuşlar..
    park alanında eski bir çeşme (akmıyo ama olsun) birkaç oturma yeri ve bir de emme basma tulumba var.. denedim su geliyo.. elimi yüzümü yıkadım ama içmedim o yüzden suyun tadı hakkında yorum yapamiicam.. çevrede fabrika yoktu ve edirnenin her yerinde yeraltı suları %90 temizdir.. ancak ben yine de Ergene'yi düşünerek güvenemedim..)

Ve İbriktepe...

İbriktepe İlköğretim Okulu.. (bizim köyün İlkokulunun eski haline benzettim onu da çektim..

ve Sultanköy yönüne saparak İpsala güzergahından devam..

uzaklarda Sultanköy Baraj göleti gözüküyor.. gayet büyük, deniz görünümlü bir gölet ve yol hala çok güzel...

ve Sultanköy

belde merkezi ve Atatürk anıtı

İpsala'ya doğru yola devam...

ve şirin ilçe Çeltik deposu İpsala göründü...

İpsala'yı da geçtik ve kavşak.. sol taraf Keşan'a, sağ taraf Paşaköy sınır kapısı ve Yunanistan'a gidiyor.. Yunanistandan gelenleri karşılayan büyük Türk bayrağının rüzgardan uç kısımlarının yırtıldığı ve Keşandaki kavşakta bulunan bayrakla aynı kaderi paylaşmasını daha önce gazetede haber yapmıştık ancak bayraklar yenilenmemişti.. İpsala'nın bayan kaymakamını bu konuda yine uyarıyoruz..
    kavşaktan düz geçerek Ahırköy, Paşaköy, Karpuzlu ve Gala Gölü Milli Parkı üzerinden Enez'e uzanan 35-40 kilometrelik büyük bir belaya doğru yol alıyoruz.. neden bela dediğimi anlayacaksınız.. (1,5 saatten fazla sürdü o yolu geçmem.. Karpuzlu'dan sonrası.. Kapuzlu'ya kadar normal yol)

ve Karpuzlu'dan çıkış.. hem düldülümün hem de benim anam ağladı yolun bu noktasından Enez'e kadar..

Gala Gölü Milli Parkı... (görüldüğü üzere ancak arazi araçlarının girebildiği bir yol...)

devam edecek...

faruk59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt600/97
    cuma günü şarköye gidiyoruz dalyan abiyle gelirseniz bekleriz
    ::tutkuy::

Motosikleti
    Zongshen zs200 Kırmızı
    arkadaşlar herkese merhaba burgazdan serdar. yeni bir motor kullanıcısı olarak TRAKYA-MT üyesi olmak, mümkün olduğu kadar gezilerenize katılmak istiyorum.
    bu motorların sesi beni cıldırtıyor :)

dalyanoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı faruk59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cuma günü şarköye gidiyoruz dalyan abiyle gelirseniz bekleriz
    Evet arkadaşlar bu cuma Faruk kardeşimle kısmetse Şarköy'deyiz. Ben ist-Avcılar'dan, Faruk59'da Tekirdağ'dan bana katılacak. Gelmek isteyen olursa bekleriz.

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fotolar çok güzel Hasan abi keşke bende gelebilseydim

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    fotolara devam...

ve yol normal stabilize yola dönüşüyor.. artık çiftlikler ve normal araçlar görebiliyoruz..

ve Enez'e geldiğimin simgesi Dardanel fabrikası... (müjde yol düzeldi.. cehennem gibi bi 40 km.. öküz bile kovaladı.. cross motoru olmayan o yola girmesin...)

ve Enez girişindeki köprü..

ilk durağımız Enez Kalesi ve Kazıları..

Enez ve Kale hakkında bilgi..

devam edecek....

Motosikleti
    keeway150 sl
    slm beyler bende edirneden
    [COLOR="red"]bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri dolaşıyorsa orada güneş batıyor demektir.[/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    hoşgeldin nf500.. nerdensin kimsin bi tanışalım.. ben beyzade cafede nargile yapıyorum ismim hasan.. Caner22 yarın akşamüstü ziyaretime gelicek.. sen de gel bi tanışalım..

Motosikleti
    keeway150 sl
    usta ben sezer beyzadeye bi zamanlar bende çok takıldım bi ara uğrarım ozi ye slm söyle harleyi kaptırmış die duydum
    [COLOR="red"]bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri dolaşıyorsa orada güneş batıyor demektir.[/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı nf500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm beyler bende edirneden
    hoşgeldin Trakya MT nin yeni üyesi.

Motosikleti
    keeway150 sl
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin Trakya MT nin yeni üyesi.
    hoş bulduk aga

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    aramıza hoşgeldin..

Dostlar bir Süredir Yoktum yeni Geldim dondum yine mekana selamlar herkese
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

canavar_hk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok YaKıNDa GeliYooo !!!
    sanada selam özer nerelerdeydın ya
    [B][COLOR="Red"]ENEZ'de 2 Katlı Yazlık Satılıktır..İlgilenenlere Acil Duyrulur..Çok Ucuza Gidicek (Alıcaklı Olan Hemen Msj Atsın Çunkü Yazlık Satılınca MOTOSİKLET Alcam :))[/COLOR][/B]

slm arkadaşlar bende çorludan

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    A.s. eren yaş kaç motor var mı?
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Honda Nc700x
    Alıntı canavar_hk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanada selam özer nerelerdeydın ya
    adaş calısıyorum yaa... hammallıga devam anasını satim.. Eren HG aramıza Motorun ne marka Yaş KAç
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..

Motosikleti
    Honda Nc700x
    ARkadaşlar Bi Gezi Yapmak İStiyoruz Tercihen ŞArköy Olabilir haftasonu olacak... Kalmalıda Günü birlikte Olabilir Kimler Gelir Acaba ? Pazar Günü Olucak Tek Gün olursa Cumartesi PAzarda Olabilir Kamplı...

Motosikleti
    keeway150 sl
    Alıntı eReNNN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bende çorludan
    hoş geldin

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Hoşgeldin Eren
    Tekirdağ-Çorlu

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)