Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Bursa - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    Konuyu Toplam 9 üye okuyor. (5 Kayıtlı üye ve 4 Misafir)
    kontgerilla, ozkansava, ultraukala, V&B, İHTİYAR

misafirler orda durmayın yahu gelin gelin..

Alıntı kontgerilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese gunaydın arkadaslar...

bugun ve yarın hava yağmurlu pazar günü ise parcalı bulutlu gözüküyor...
    motor sezonu bitti bitiyor derken bir kapanıs gezisine ne dersiniz...

pazar gunu yesil bursa tırmanma seyretme ve piknik yapma aktivitesi öneriyorum...
    sabah saat 10 gibi ekerde buluşup uludağa cıkıp temiz hava almaya ne dersiniz?
    güzel bol eglenceli hareketli bir gün olabilir...
    sezonun resmi kapanış partisi olabilir...
    çin motorlarını deneme fırsatı olabilir...
    malum ramazan oruclu arkadaslar için zor olabilir fakat bir gün tutmassanız günahınızı ben üstlenirim (ama seflek hocama sormak lazım caizmidir diye)

arkadaslar ne diyorsunuz gezi olayına, siz gelmezseniz yine özkanla gideriz sonra da bol bol reklam yaparız ona göre

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı Mangal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın arkadaşlar, sabah şerifleriniz hayırlı olsun cem ve orhan beyler ,

İki gün ortalığı boş bıraktık, heryer kuş sesleriyle dolmuş yahu, hüt hüt kuşları..
    (Bu kuşların öterken yaptıkları vücüt hareketleri oldukça farklıdır)

Sevgili Mangal ortalığı boş bıraktığınızdan dem vurmuşsunuz.
    Lakin tabiatın kanunudur,boşluğu affetmez doldurur

Konuyu Toplam 9 üye okuyor. (5 Kayıtlı üye ve 4 Misafir)
    kontgerilla, ozkansava, ultraukala, V&B, İHTİYAR

misafirler orda durmayın yahu gelin gelin..

arkadaslar ne diyorsunuz gezi olayına, siz gelmezseniz yine özkanla gideriz sonra da bol bol reklam yaparız ona göre
    Bana uyar gibi ,geneli de bir yoklayalım
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Valla tercihimi cbr'dan yana kullanmazdım ben olsam.Gider o paraya virago alırdım ...Ama fiyat olarak düşünürsük ve kullanışlılık olarak cbf çok daha uygun.arkaya case takarsın gerekirse yanlara çıkartılabilir kumaş çantalar koyarsın basar gidersin istediğin yere.Ama cbr'a taktığın zaman case millet ..tüyle güler
    ama yine de zevk meselesi diorum.Ama gönlüm virago250 ile birlikte tatilde...
    AKIN FİDAN

Ralf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mulhacén 659
    1 gün seferi olmaktan bişi olmaz.

Not: Yarın (14/10/2006) ve Kasım ayında daha daha önce teorik olarak verilen OMM grubu ve Enduro Türkiyenin düzenlediği Advenced Riding Academy eğitimi var. Motosiklet severlere duyrulur

gumusarda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    arkadaşlar.. bir arkadaş köpek savar diye bişey almış, düümeye basınca hayvanın felee şaşıyomuş.. ben yeni duydum. sizin önceden haberiniz var da söylemediyseniz çok ayıp etmişsiniz.. en büyük fobim önce kamyonlar, sonra itler.. bu alete ayrıca ANTİ İT de diyebiliriz. özellikle köy gibi köpeklerin daha bol olduğu yerlerde fena halde işe yaradığı rivayet ediliyo.. ilgilenen olursa araştırırım.. yeni motorumu aldıktan sonra takıcam bende bi tana.. alet bizim duyamadığımız bir frekansta ses dalgaları öıkararak hayvanı çıktığı yere geri gönderiyormuş..( çalılık, ağaç altı vs..)

yüzyılın icadı bu be..!!!

Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla tercihimi cbr'dan yana kullanmazdım ben olsam.Gider o paraya virago alırdım ...Ama fiyat olarak düşünürsük ve kullanışlılık olarak cbf çok daha uygun.arkaya case takarsın gerekirse yanlara çıkartılabilir kumaş çantalar koyarsın basar gidersin istediğin yere.Ama cbr'a taktığın zaman case millet ..tüyle güler
    ama yine de zevk meselesi diorum.Ama gönlüm virago250 ile birlikte tatilde...
    Akın, alıyorum de, sana süpper bi inbdirim yapıcam kardeşim. kimseye de yapmam valla.. buldum motoru. adam satmadan kapmalıyım..

Alıntı Ralf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 gün seferi olmaktan bişi olmaz.

Not: Yarın (14/10/2006) ve Kasım ayında daha daha önce teorik olarak verilen OMM grubu ve Enduro Türkiyenin düzenlediği Advenced Riding Academy eğitimi var. Motosiklet severlere duyrulur
    levent, ben de o eğitimi alıcam. kasım ayı için adımı yazdırdım. www.enduroturkiye.com adresinden girip kayıt yaptırabilirsiniz. ama sınırlı sayıda arkadaşa imkan var, acele eden kazanıyor. saygılar..

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı gumusarda adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Akın, alıyorum de, sana süpper bi inbdirim yapıcam kardeşim. kimseye de yapmam valla.. buldum motoru. adam satmadan kapmalıyım..
    Valla inan seni bu ızdıraptan kurtarmak isterdim arda abi ama elimde deil ya. Beklemeliymişim biraz daha. Ama babamla konuşacağım bakalım ne diyecek. Bu arada nerede ne model buldun merak ettim?
    AKIN FİDAN

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Herkese iyi akşamlar diyeceğim ama yine kimse yok.Volkan'cığım cbr 125 benimde hoşuma gidiyor.Senin tarzına uyuyorsa al neden olmasın.Yakışır.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

vurgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozkansava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....Volkan'cığım cbr 125 benimde hoşuma gidiyor..
    +1

Kafaya koydum bende alıcam cbr 125...

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    herkese gunaydin bugun haftasonu herkes uyuyor galiba daha
    bende işden geldim yorgunum ,
    yarın hava sağanak yağmurlu görünüyor, eğer gezi olursa ıslanmaktan başka bisey olmaz,
    ihtiyarların romatizmaları , siatikleri tutar hasta filan olurlar
    gençler için yağmur romantiktir ama evde oturup film seyredip uzanmak yağmurda gezmekten daha cok keyif verir
    erteleyeceğiz sanırım gezimizi ,
    benim motor çin şekerinden yapılma erir diye korkuyorum

V&B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYUSONG GV 650 dermişim :)
    İHTİYAR abim haklısın galiba biraz cbf150 adı altında açılan topici inceledim bide dün motorun siyahını bayide görmüştüm zaten deneme sürüşüne biri çıkıyodu hakiketen çalıştığını duymak için yanına eğilmek lasım rolanti sesi falan yok yanii manyak yapmışlar fiyat şahane o motora.koltuk olayındada katılıyorum sana geniş olması yolculuk için rahat arkaya taktınmı çantayı artçı içinde rahat bi yolculuk olur .yakıtta çok ii 150 lik motor için görüntü ve büyüklüğü güven veriyor.kadranlarda fena değil belki devir sati olsaydı daha gösterişli olurdu diye düşünüyom bakalım zatı verirsem uzun süre kullanacağım bi CBF150 alabilirim belki,kararımı değiştirdim galiba cbr125 çok güzel gene sölüyorum ama tek kişilik bi alet o yüzden beni bozar .

HERKESE HAYILI HAFTA SONLARI EVDE İYİ UYKULAR .

Mangal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit

Günaydın

Herkese günaydın Talükat-ı Site,
    İhtiyar hoş geldin memleketine. Tabiatın kanunu boşalan yerleri doldurmaksa bu bizim Seflekte işlemiyor hocam. Geçenlerde santral garajda önümden geçiyordu, beni farketmedi, hemen arkasından bağırdım, 3-4 kere sesim yankılandı (o yankı neresinden geldi tam anlayamadım ama ).. öyle işte.

Bu arada; bu eşek sıpası görünümündeki cbf yada cbr motorları almayı düşünen arkadaşlarım. Bunlar küçük yaştadaki kız çocuklarının oynaması için yapılmış aletler bence. Öyle hanımınla yada kız arkadaşınla güvenli bir şekilde binip gidebileceğiniz motorlar değil.Mobiletin biraz daha gelişmiş versiyonları.

Volkan , sen hanımdan bıktında mı o mobilet gibi şeyi almak istiyorsun yahu. Sonra etraf bu sıpalardan (cbf ve cbr) geçilmiyor. Millete başlangıç motoru diye kakaladılar, Şimdi de alanlar satmaya yer bulamadılar. Lafa bak başlangıç motoru . Arkadaşlar alın adam gibi en az 250 cc.lik motorlarınızı binin gitsin. Öyle çin malıymış, japonmuş felan hikaye. Sen kullanmayı yada bakımını beceremezsen, lastikleri bile demirden olsa farketmez.

Birde scooterciler, şu ıslak havalarda size çift dikkat, kullandığınız araçlar malum. kıvrak ama oynak (seflek gibi )....... Trafikte olmuş dut gibi patır patır düşmeye başladılar, sonra üzülüyoruz.

Son kelamımda, kendilerine biz KELEBEK MOTORCU değiliz. Yaz-kış bineriz diyenlere. Görürsünün ebenizin pijamalı halini ona göre. Üşütmeden kırık çıkığa kadar uzanan bir hastalık silsilesi yakanızdan ayrılmaz...

Biraz fıraça vari ve yaşlı işi bir yazı oldu ama lazımdı ( Sokrates gibi konuştum yahu )
    ::zencii:: lere laf söyleme, çünkü sende bir ademsin

Pilavcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ni bir süre sonra yazarım , çünkü motorumu yeni sattım ama yenisi yolda

Selaaammmm

İyi günler arkadaşlar,

Evdeki alet arızanalanı beri giremedim bir türlü nete, sizde bayağı kaynatmışsınız yahu, durumu bana özetleyecek kimse yokmu. Bir sürü sayfa okumayayım şimdi

Mangal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit
    Konuyu Toplam 5 üye okuyor. (4 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
    Mangal, freeman+, Pilavcı, V&B+

Hafta sonu ya, millet uyanamadı zahir. Alooooooo, uyanııııınnnnn.
    Bak freeman bile uyanmış, dimi doktorum

Bu arada bugünkü sabahta bir yazı var motorla ilgili, adamlar daha yeni uyanmış yahu
    işte linki : DİKKAT MOTOR VAR...
    http://www.sabah.com.tr/cp/yas124-20061014-101.html

Ayrıca yine aynı gazeteden bir yazı:http://www.sabah.com.tr/cp/yas126-20061014-101.html

Yazan ise şu:

Kadınlar trafik çilesini çoktan çözdü
    İlk kadın pilotumuz Sabiha Gökçen'in adını hepimiz biliyoruz. İlk kadın subayımızı ve ilk kadın öğretmenimizi de biliyoruz. Ancak ilk motosiklet kullanan Türk kadınını bilmiyoruz. Son birkaç yıla baktığımızda kadınların artık azımsanmayacak ölçüde motosiklet kullandığını görüyoruz. İlk başlarda trafikte motosiklet kullanan bir kadın sürücü gördüğümüzde garip bakıyor hatta garip karşılıyorduk. Otomobil kullanan ilk kadınların yadırgandığı gibi ilk motosiklet sürücüsü kadınlar da trafikte yadırgandılar. Ancak bu durum artık eskisi gibi değil. Çünkü artık sokaklarımızda sıklıkla kadın motosiklet sürücülerine rastlıyoruz. Kadınlar motosikletin, trafiğin bir işkence haline dönüştüğü bu günlerde yaşamı pratikleştiren bir araç olduğunu keşfetti. Kısaca kadınlar trafik kaosunun şifresini motosiklet ile çözdü. Bu konuyla ilgili son küçük bir not daha: Honda Eğitim Merkezi'nden, 2006 yılı ilk dokuz ayında eğitime katılan her dört kişiden biri kadınmış.

Evet beyler, sizce bu hanımlar race yada touring kullanmaya mı gidiyorlar kurslara. Bildiniz, değil tabii !!!
    Cbf, cbr ve scooterlar için....
    Yani ............................ tekrar düşünün beyler....
    ::zencii:: lere laf söyleme, çünkü sende bir ademsin

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Günaydın,biraz ayıp olacak ama yeni kalktım(uykudan)
    Eeee ne demişler.!
    Yağmurlu havanın uykusu,rüzgarlı havanın kuytusu.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

freeman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    yaa arkadaşlar yapmayın gidip cbr 125 e o kadar para vermeyın ılle alacaksanız ıkıncı elını alın barı daha az zarar edin
    alacaksanız er-5 alın hayatı yaşayın di mi cem abi
    :cat: [B][U]K[/U][/B]aza [B][U]A[/U][/B]nında [B][U]S[/U][/B]izi [B][U]K[/U][/B]orur:cat:

seflek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VOLVO S40 CLASSIC
    Alıntı freeman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa arkadaşlar yapmayın gidip cbr 125 e o kadar para vermeyın ılle alacaksanız ıkıncı elını alın barı daha az zarar edin
    alacaksanız er-5 alın hayatı yaşayın di mi cem abi
    hey yavrum be! yaşasın er-5 ...
    uyuyan doktorum, seni de çok özledim yaaa.
    [U][COLOR="Red"][B]NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE![/B][/COLOR][/U]

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    VAlla dedikleriniz okadar da basit deil.bir 125-150lik motorun ağırlığı ivmelenmesi var bide 500-600lük aynı deiller.Yeni başlayanlar için tabiikide ufak ccli aletler daha pratik zapdetmesi daha kolay.Ama herkesin kendi düşüncesi.Ama gidipte 125lik bir motora 5-6lira para da verilmez yane.6000ytl verip virago535-f650-vs. vs. vs. alınır..Madem küçük bir motor ile öğrenilmek isteniyor gidilir daha ucuz bişe alınır.Benim düşüncem bu...Abilerime karşı çıktım ama kusura bakmasınlar...
    AKIN FİDAN

seflek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VOLVO S40 CLASSIC
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VAlla dedikleriniz okadar da basit deil.bir 125-150lik motorun ağırlığı ivmelenmesi var bide 500-600lük aynı deiller.Yeni başlayanlar için tabiikide ufak ccli aletler daha pratik zapdetmesi daha kolay.Ama herkesin kendi düşüncesi.Ama gidipte 125lik bir motora 5-6lira para da verilmez yane.6000ytl verip virago535-f650-vs. vs. vs. alınır..Madem küçük bir motor ile öğrenilmek isteniyor gidilir daha ucuz bişe alınır.Benim düşüncem bu...Abilerime karşı çıktım ama kusura bakmasınlar...
    sen ultraukala'sın diye sana bişi demiyos
    [U][COLOR="Red"][B]NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE![/B][/COLOR][/U]

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı seflek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen ultraukala'sın diye sana bişi demiyos
    Biliyorum
    AKIN FİDAN

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Alıntı Mangal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese günaydın Talükat-ı Site,
    İhtiyar hoş geldin memleketine. Tabiatın kanunu boşalan yerleri doldurmaksa bu bizim Seflekte işlemiyor hocam. Geçenlerde santral garajda önümden geçiyordu, beni farketmedi, hemen arkasından bağırdım, 3-4 kere sesim yankılandı (o yankı neresinden geldi tam anlayamadım ama ).. öyle işte.

Bu arada; bu eşek sıpası görünümündeki cbf yada cbr motorları almayı düşünen arkadaşlarım. Bunlar küçük yaştadaki kız çocuklarının oynaması için yapılmış aletler bence. Öyle hanımınla yada kız arkadaşınla güvenli bir şekilde binip gidebileceğiniz motorlar değil.Mobiletin biraz daha gelişmiş versiyonları.

Volkan , sen hanımdan bıktında mı o mobilet gibi şeyi almak istiyorsun yahu. Sonra etraf bu sıpalardan (cbf ve cbr) geçilmiyor. Millete başlangıç motoru diye kakaladılar, Şimdi de alanlar satmaya yer bulamadılar. Lafa bak başlangıç motoru . Arkadaşlar alın adam gibi en az 250 cc.lik motorlarınızı binin gitsin. Öyle çin malıymış, japonmuş felan hikaye. Sen kullanmayı yada bakımını beceremezsen, lastikleri bile demirden olsa farketmez.

Birde scooterciler, şu ıslak havalarda size çift dikkat, kullandığınız araçlar malum. kıvrak ama oynak (seflek gibi )....... Trafikte olmuş dut gibi patır patır düşmeye başladılar, sonra üzülüyoruz.

Son kelamımda, kendilerine biz KELEBEK MOTORCU değiliz. Yaz-kış bineriz diyenlere. Görürsünün ebenizin pijamalı halini ona göre. Üşütmeden kırık çıkığa kadar uzanan bir hastalık silsilesi yakanızdan ayrılmaz...

Biraz fıraça vari ve yaşlı işi bir yazı oldu ama lazımdı ( Sokrates gibi konuştum yahu )
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler