Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Bursa - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    dünkü hikayeye yeni haberlerle devam edeyim. bugün tam kormaları kuşanarak tekrar trafiğe çıktım, gündüz gözüyle heykel setbaşı turladım, kesinlikle nazarlık olayına girecem! valla teknik sorunları (ve benim acemiliğimi) saymazsak motor feci dikkat çekiyor; bu durum hoşuma gittiği kadar rahatsız da ediyor beni, sanki bütün gözler üzerimdeymiş gibi hissedince geriliyorum, sürüşümü zorlaştıran bir durum. umarım yakında alışırım.
    dün bahsettiğim olay sonrası hemen yanıma koşup beni yoklayan ve motorcu olduğunu tahmin ettiğim esnaf abi harbiden motorcuymuş! bugün yanına gittim, çayını içtim. tanıştık ve kendisi bursa enduro'nun eski ve ağır isimlerinden cemal "jamel" abi çıktı. 3 saate yakın sahibi olduğu "ulaş telekom"da takıldım, bu esnada bir düzineden fazla motorcu geldi gitti, hepsiyle muhabbete girdim. sizden iyi olmasınlar acaip adamlar var, bundan sonra bolca görüşmeyi dileyerek ayrıldık.
    o 3 saat sürede benim motoru beğenip bunun üzerine biraz daha custom modifiye yapılır, şöle olur böle olur şeklinde yorumlar eşliğinde tanıştığım 2 genç ama usta motorcu arkadaşla hünkara gittik ve geceyi bulduk. cemal abi beni bursa enduro toplantılarına davet etti, hatta üye ol dedi. orada tanıştığım 1-2 kişi de referans olacaklar, en kısa zamanda beni eğitime alacaklar!. dünkü kazada ne hatalar yaptığımı tartıştık vs. vs.
    günün kalanında benim motora yapılacak yeni custom işleri tartıştık, maliyeti mantıklı seviyeye düşürdük. bu arada bu arkadaşlar silindir ve karterden yağ kaçağı olduğunu, ön maşada hafif bir eğilme olduğunu, zincir ve lastiklerin berbat olduğunu açık ve net bir şekilde gösterdiler. keşke 1 hafta önce tanışsaymışım bu grupla, şimdi o 330 tl üzerine biraz daha ekleyip daha acaip ve sağlam bir motora biniyor olacaktım! ama şans işte; o olayı tam da motorcuların buluşma mekanı olan bir yerde tam da adamının önünde yaşamak bile tesadüften fazlasıymış...

neyse bugün keyfim yerine geldi, motorun az da olsa hakkını vererek ve çokça keyif alarak sürdüm, bu zevki yaşamayı çok beklemiştim. yarın mudanya turu yapacak bir grup beni de çağırdı, henüz 2 kişiyi tanıyorum ve motor eksiksiz değil. üstüne grup sürüşüm de yok ama büyük ihtimal gideceğim.

soner bugün seni arayacaktım ama yazdığım gibi bu yeni arkadaşlarla muhabbete dalınca günün nasıl geçtiğini anlamadım. en kısa zamanda görüşelim diyorum, hem motor hakkında fikir verirsin, hem ben seni şu custom olayına ticari olarak giren arkadaşlarla tanıştırırım (belki de tanışıyorsunuzdur). hem de dağ yolunda çalışma fikri hoşuma gitti, hem zevkli hem de az tehlikeli olur gibime geldi! sonuçta bu işi yapmam şart.

bir de bana 4 teker kullanan hayvanlara dalmadan nasıl sakin kalınır dersi verecek birisi lazım (o ne lan, daha 2 gün kullandın, arabalara mı saldıracan demeyin, ben bu duruma çok önceden psikolojik hazırlık yapmıştım. ama sakin olmaya değil, saldırmaya yönelik). şunu da hissettim; trafik chopper//cruiser motorlara karşı daha agresif. bakışlarda şöle bir "pis çapırcı ezeyim de gör gününü" havası yakaladım... gecikmeden bir "custom çivili beyzbol sopası" olayına da girecem!

bu arada kızmayın ama bursa-mt.... ne oldu bu gruba yahu? bitmiş olay; hani ben gelmedim buluşmalara ama açıklamasını yaptım nedenleriyle; şimdi nerde millet? kimin ne derdi varsa Allah yardım etsin diyorum da; hani buluşmalar, grup sohbetleri, sürüşleri? var da ben mi ıskalıyorum hala? şurdan 3-4 kişiyle arada görüşüyorduk, sen motor almıycan artık, bu saatten sonra hevesin kalmamıştır diyen arkadaşlar vardı. eeee motor aldık gelin bakın inceleyin, fikir söyleyin neye dikkat edicez, hangi ustaya gidecez bi akıl verin dedik hiç ses yok, şaşırdım valla...

neyse bir gün yolumuz kesişir nasılsa....

@snrsimsek: "vıraj dersen accık okanuda ıyıyımdır hele dag yoluna bayılırım her pazar saat 10 gıbı dag yolunu bı tırmanırım ıstersen beraber cıkarız yada alısmak ıstıyosan osaatlerde bı dag yolu yap derım bu arada yeter artık dustugun hep yerde deyıl arada bı motorun ustunde gıt." demişsin ammaa;

yapma birader kaç kere düştüm ki ben? daha ilk motorum, ilk yatışım, karıştırdın galiba? (cidden yaw ben hep yerlerde olan kişi değilim ama kimdir o merak ettim)
    mutlu son yoktur! hakan demirkapı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    beklemede
    motoru durdur ayağa al kaskı cıkar adamı arabadan indir adamla tartış bunlar uzun iş bence abi en iyisi baktın cok sıkıstırıyor aynaya çarp yada dirseğinle aynayı kırıver oda olmadı eldeki korumalar ayna kırmak için ideal hem uğraşmıyon hemde cezayı anında kesmiş oluyorsun cok daha fazla sinir ettiyse depo etrafına giderken elindeki korumalı eldivenle vurup geç anında çöküyo o kısımlar aracın zayıf oluyor genelde
    bol düşen batuydu sanırım
    16JBE36

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 2 kere düştüm.

Motosikleti
    soner açıklama bekliyoruz kardeşim; düşen adam spekülasyonu çözülsün artık! (aman Allah kimseyi düşürmesin, ne motorda ne hayatta!)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    karaböcük
    Alıntı baklawah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soner açıklama bekliyoruz kardeşim; düşen adam spekülasyonu çözülsün artık! (aman Allah kimseyi düşürmesin, ne motorda ne hayatta!)
    espırı yapmıstım yaw tamam tamam sen dusmedın alıngan olma bukadar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:01 ----------

boya savasına gelmek ısteyen arasın sonra vay haberım yoktu bana demedıler ınternetım yoktu vs vs kabul edılmez sımdıden bıze ıyı eylenceler

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Geçmişler olsun Baklawah

Hadi size iyi eğlenceler.Ben de şimdi gezmeye çıkıyorum.Oraya uğrarım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:09 ----------

Sabah dağa çıktım, yeni indim.Gezmeye doyamadıımmmm.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    @baklawah

Bugün emin olmamakla beraber seni gördüğümü düşünüyorum. Motorundan anladım.
    4 motosiklet altıparmaktan yukarı doğru döndünüz. Bende altımarmak fast food da karnımı doyuruyordum.
    Doğru mu görmüşüm?

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı drumtoens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi inerken gördüm ıslık çaldım bakmadın emin olamamıştım ama arkadaki bizim sitenin çıkartmasını görünce heh dedim özcan abi :D
    Dağdan inerken birsürü motorlu kişi vardı yol kenarında.Kim kime ıslık çaldı niye çaldı anlamadım,herkes alkol aldığı için pek sallamadım. Yavaşladım ama baktım gelen giden yok devam ettim. Telefonum vardı sende arasaydın keşke.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:29 ----------

Alıntı Doobly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @baklawah

Bugün emin olmamakla beraber seni gördüğümü düşünüyorum. Motorundan anladım.
    4 motosiklet altıparmaktan yukarı doğru döndünüz. Bende altımarmak fast food da karnımı doyuruyordum.
    Doğru mu görmüşüm?
    Doğru görmüşsündür Alper. Biz de Mesut ile Paintbol dönüşünde aynı güzergahtan Çelebihan'a çıktık ve Hakan abiyle karşılaştık orada. Biz geldiğimizde onlar kalkıyorlardı, ayaküstü sohbet edip ayrıldık.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    @Doobly:
    doğru görmüşsün. cumartesi pazar iki gün bolca şehir içi tur yaptık, setbaşı çekirge arasında birkaç tur attık, bol bol hünkar cafede soluklandık. hatta iki akşam üstüste mt'den arkadaşları görmeye bahane oldu. zaten bu motor böyle dikkat çekmese kimsenin beni göreceği/tanıyacağı yoktu!!!

bu arada pazar akşamüstü soner kardeşimin kulaklarını çınlattım havada ters takla atarken (yine düştüm anlıyacağınız!). chopper ile kontra zor iş!

şimdi motor abdullah arkadaşımda (gruptan çok tanıyan var onu), ince ayarlara bakıyor ama bugün keyfim kaçtı biraz; çin malının yan etkileri üzerine tartıştık bolca! bu akşam özgür, sadettin ve adını hatırlayamadığım birkaç arkadaş da gördü hatta kullandılar, herkesin gözü motorda amma.... neyse gerisini boşverin.

motorun dışı sizi içi beni yakıyorrrrrrrr.........

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    karaböcük
    Alıntı baklawah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Doobly:
    doğru görmüşsün. cumartesi pazar iki gün bolca şehir içi tur yaptık, setbaşı çekirge arasında birkaç tur attık, bol bol hünkar cafede soluklandık. hatta iki akşam üstüste mt'den arkadaşları görmeye bahane oldu. zaten bu motor böyle dikkat çekmese kimsenin beni göreceği/tanıyacağı yoktu!!!

bu arada pazar akşamüstü soner kardeşimin kulaklarını çınlattım havada ters takla atarken (yine düştüm anlıyacağınız!). chopper ile kontra zor iş!

şimdi motor abdullah arkadaşımda (gruptan çok tanıyan var onu), ince ayarlara bakıyor ama bugün keyfim kaçtı biraz; çin malının yan etkileri üzerine tartıştık bolca! bu akşam özgür, sadettin ve adını hatırlayamadığım birkaç arkadaş da gördü hatta kullandılar, herkesin gözü motorda amma.... neyse gerisini boşverin.

motorun dışı sizi içi beni yakıyorrrrrrrr.........
    dusmek sana yakısıyo dıyelım baribı goremedık su motoru denk gelmedı bırılerı gezı duzenlesın barı

Motosikleti
    inşallah hyo 250 GTR olacak...
    baklawah arkadaşım geçmiş olsun gerçekten neler neler gelmiş başına,sen en iyisi hem kendine hem de motoruna bir an önce bir nazarlık tak yoksa allah korusun valla....

arkadaşlar bu arada ben de şu motorumu bir alayım çok daha aktif olmak istiyorum ondan sonra,olabildiğince çok buluşmalara ve grup gezilerine katılmak istiyorum sabırsızlıkla bekliyorum o günleri.....

Motosikleti
    2009 CBR 125R Kırmızı
    s.a abilerr acil yardımmma ihtiyacım var ilgilerinizi bekliyorumm bi kardeşinize yardımcı olurmusunuz?? yrn cbr 125 almaya gideceğim merinosda motor ama ben pek anlamıyorum neyini neresını kontrol edeceğimi gerçi motorcuya goturceğima ama geen anlayan biri varsa motordan yrn bana eşlik edebılırmı yrn 5. 5.30a kadar haber versin gidip birlikte bakalım motora ilgilenen arkadaşlara şimdiden tşkler ..

Motosikleti
    onda bunda şundadır , şunda bunda HONDADIR
    beraber bakabiliriz , bende mudanyadayım hem

tel : 05358192738 benki internete giremeyebilirim
    Son celsede boşadım aşkımı , tadilatta kalbimin boş beyaz sarayları !!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    karaböcük

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:49 ----------

ayyıldızım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:51 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:53 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:55 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:57 ----------

Motosikleti
    sağol hunter007, hele ki trafiğe çıkmaya başladığım şu günlerde nazarlığa ciddi ihtiyacım olacak gibi!

valla çok güsel olmuş kardeşim. ben de bişiyler yapmak istiyordum ama motorun süsü ile güvenliği arasında kaldım. şimdi mecburen görsel işleri erteleyip lastik vs. almam lazım.

yaw biz niye görüşemiyoz aynı şehirde? hadi bende motor yoktu takılamıyordum grupla şimdi niye böyle oluyo?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    karaböcük
    ben her pazar sabah 10 .10.30 gıbı dag yolu yapıyorum herkes gelebılırbıraz psıkopatca cıkıyorum ama sızler ıcın yavas gıderım

Motosikleti
    onda bunda şundadır , şunda bunda HONDADIR
    yarın toplaşsakmı ? hani ihsaniyedeki barış kafede cumartesi günleri toplanıyormuşya (gerçi bi cumartesi gittim kimse gelmedi ama)

yarın toplansakmı orada veya başka bi yerde

HAYDİ BURSA MT CEVAPLAR GELSİN LÜTFEN..
    Son celsede boşadım aşkımı , tadilatta kalbimin boş beyaz sarayları !!

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    görükleye gelin görüklede ağırlıyayım sizi...ortam on numara

Motosikleti
    görükle? iyi fikir aslında...
    geçen hafta hastanede az koşturmadım bir oraya bir buraya, telaştan ortamı pek farketmedim!

eee ne diyorsunuz?gidilecekse merkezde buluşup gidelim bari...

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Nasıl becerdiysem arka jantı yamultmuşum memleketimin yollarında =)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler