Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Bursa - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    onda bunda şundadır , şunda bunda HONDADIR
    Alıntı snrsimsek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen bı ara bana ugra benım arkadasa gıdelım sana yapıp yapmadıklarını anlatsın onu yaptım bunu yaptım dıyolar aslında senı yapıyolar kendımden bılıyorum 0533 817 26 71 ne zaman ıstersen ara 5 dakkada hallederız sase yaptıysa kablolar yanmıstır hava alıyodur patlama cogunlukla ondan yapar vs vs aslında bı cok sebebı var tamırcım en ıyısını soyler sana
    senin bu tamirci benim motorada bakabilirmi ? alarm , xenon vs.vs . taktırıcam

geçen kocaman motora gittim oda beni bi oto klimayıca yönlendirdi onunda işleri bşından aşkın , bide demezmi senin bu alarm eksik içinde darbe sensörü yok , yok abi yazıyo işte bak kullanma klavuzunda vs. adam beni ikna etmek için alarmlar falan gösterdi içinde böyle sensör olcak falan dedi bende alarm firmasına bi tel açtım nedir ne değildir , sensör röle içerisindeymiş , herhalde o arkadaş böyle alarmlardan görmediği için yanılmış olabilir dediler neyse işte durum böyle
    Son celsede boşadım aşkımı , tadilatta kalbimin boş beyaz sarayları !!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YBR 250
    İyi günler Bursa-MT
    Turgut Çarıkcı / A rh (+) / 05399887738

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    karaböcük
    Alıntı atacanvet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin bu tamirci benim motorada bakabilirmi ? alarm , xenon vs.vs . taktırıcam

geçen kocaman motora gittim oda beni bi oto klimayıca yönlendirdi onunda işleri bşından aşkın , bide demezmi senin bu alarm eksik içinde darbe sensörü yok , yok abi yazıyo işte bak kullanma klavuzunda vs. adam beni ikna etmek için alarmlar falan gösterdi içinde böyle sensör olcak falan dedi bende alarm firmasına bi tel açtım nedir ne değildir , sensör röle içerisindeymiş , herhalde o arkadaş böyle alarmlardan görmediği için yanılmış olabilir dediler neyse işte durum böyle
    deyıl motora sana bıle bakar alarm bende vardı soktum attım genede sen bılırsın yarım saate tatırrız sorun deyıl

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:35 ----------

arkadaslar pazar gunu aksam 6 gıbı bulusup boya savası yapıcaz sımdılık 20 kısı olduk bıle gelmek ısteyen herkese kapımız acık benı aramanız yeterli 0533 817 26 71

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Diğer klüpler ve topluluklar hakkında yorum yapmayalım arkadaşlar. Yaptıkları bize göre yanlış olabilir, öyleyse yanlış iş yapanlardan uzak durmak gerekir.
    Fakat ne kadar yanlış olsalarda onlar da motorcu kardeşlerimiz, yolda selamı eksik etmeyiz.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    karaböcük
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer klüpler ve topluluklar hakkında yorum yapmayalım arkadaşlar. Yaptıkları bize göre yanlış olabilir, öyleyse yanlış iş yapanlardan uzak durmak gerekir.
    Fakat ne kadar yanlış olsalarda onlar da motorcu kardeşlerimiz, yolda selamı eksik etmeyiz.
    tabıkıde kardeslerımız hatta onların cogu dedelerımız valla be ye bende uyeyım hıc bır etkınlıge katılmadım ama her gun mutlaka takıp ederım bursa mt sehırler arası yolculuk be ulkeler arası yolculuk aramızdakı tek fark o yoksa hepımız potansıyel alkolıgız

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    tabıkıde kardeslerımız hatta onların cogu dedelerımız valla be ye bende uyeyım hıc bır etkınlıge katılmadım ama her gun mutlaka takıp ederım bursa mt sehırler arası yolculuk be ulkeler arası yolculuk aramızdakı tek fark o yoksa hepımız potansıyel alkolıgız
    Okuyanlar da bizi alkolik sanıcak Soner. Yol yaparken içtik mi hiç ? Aaaaa ayıp ayıp Alkollü araç kullanılmaz! Hele motosiklet hiç kullanılmaz ! Di mi Mesut Yılmaz?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:42 ----------

Enes'e katılıyorum.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    Yamaha YBR 250
    arkadaslar pazar gunu aksam 6 gıbı bulusup boya savası yapıcaz sımdılık 20 kısı olduk bıle gelmek ısteyen herkese kapımız acık benı aramanız yeterli 0533 817 26 71
    Abi gidiceğimiz yer nerede ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    karaböcük
    Alıntı 16Chopper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi gidiceğimiz yer nerede ?
    balat ormanı gecıtte aksam 6 gıbı tabıkıde sabahtan bı bulusma olur gıbı yarın bellı olur gelmek ısteyen arasın lımıt yok 50 kısı bıle oynayabılır eslerde gelıcek galıba bellı deeeel tabi suan 3 kısı eslerıyle gelıyo

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi günler Bursa-MT
    Ooo çiklet sen uğrarmıydın buralara.

Motosikleti
    Yamaha YBR 250
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo çiklet sen uğrarmıydın buralara.
    Ben hergün uğruyorum da pek konuşkan değilim bu aralar

Ben hergün uğruyorum da pek konuşkan değilim bu aralar
    Hadi ordan.
    Dragstarla çayır çimen geziyon demi.

Motosikleti
    onda bunda şundadır , şunda bunda HONDADIR
    deyıl motora sana bıle bakar alarm bende vardı soktum attım genede sen bılırsın yarım saate tatırrız sorun deyıl
    nerde bu motorcu usta , bilindik birimi ? işi başından aşkın olmasın onunda , 3 defa git gel yaptım mudanyadan . alarm la birlikte , xenon , elcik , denge topuzu , koruma takozu , kn hava filitresi ve iridyum buji de takılacak elimde xenon ve buji yok diğerleri mevcut .

bu işlerdende anlar sanırım demi ??

pazartesi bu işler ile uğraşıcamda , yardımcı olursan sevinirim.
    Son celsede boşadım aşkımı , tadilatta kalbimin boş beyaz sarayları !!

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    @ Atmaca ;

Kardeşim Motor sağ salim geldi. Sabah 9 da aldm; 100 km duraksız geldim. sorun yok devrilme yok...
    Gercekten azgın boğa gibi gidiyor; beklediğimden iyi cıktı

Bu arada 165 ile ilk radar cezamı da yedim bugün 275 TL
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    yarım saattir siteye giremiyorum. şimdi çıkıp bir heykelden aşağı inicem plakayı nasıl ufaltıp takabileceğimi araştıracağım bir yere uğrıcam, sonra da tekrar duran kardeşlere gidip bir kontrol ettirecem, inşallah oraya gidene kadar tekrar "pişmez" motor! bu civarda turda olan kimse var mı? bahaneyle görüşürüz...

gsm: 532 5794001
    mutlu son yoktur! hakan demirkapı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    karaböcük
    Alıntı atacanvet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerde bu motorcu usta , bilindik birimi ? işi başından aşkın olmasın onunda , 3 defa git gel yaptım mudanyadan . alarm la birlikte , xenon , elcik , denge topuzu , koruma takozu , kn hava filitresi ve iridyum buji de takılacak elimde xenon ve buji yok diğerleri mevcut .

bu işlerdende anlar sanırım demi ??

pazartesi bu işler ile uğraşıcamda , yardımcı olursan sevinirim.
    problem yok ben goturrum sızı halleder bugun gıt yarın gel olmaz olursa onu oyarım cook sorun olmassa hemen hallettırrız

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ Atmaca ;

Kardeşim Motor sağ salim geldi. Sabah 9 da aldm; 100 km duraksız geldim. sorun yok devrilme yok...
    Gercekten azgın boğa gibi gidiyor; beklediğimden iyi cıktı

Bu arada 165 ile ilk radar cezamı da yedim bugün 275 TL
    Hayırlısı olsun
    Kazasız sürüşler.

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    selam arkadaşlar, 1 saat kadar önce eve geldim, motoru bakımını yapan ustaya götürdüm. bu arada yaşadığım bir tecrübeyi iyice rahatlayıp sizinle paylaşayım dedim. hazırsanız başlıyorum anlatmaya:

saat 19 küsür civarında motoru neden fazla ısındığını sormak için ve yeni plakamı kestirip taktırmak için yola çıktım. 3 gündür sakin bir tempoyla izlediğim yolu kullanarak sönmez'den aşağı demirtaş lisesinden yıldırım'a doğru seyir halindeydim. bu kez gökdere kavşağından incirlik caddesine bağlanan yoldan sola dönen ara yola girerken....
    neredeyse bu yazıyı yazamayacak hale geliyordum!!!

30 km gibi bir hızda sinyalimi vermiş normal bir açıdan dönerken önce karşıdan gelen ve sinyal vermeden hemen önüme kıran gri bir hyundai'den kaçmak için fazlaca sola kırıp dönüş açımı fazlaca daralttım, ama tam o esnada aşağıdan üstüme akla ziyan bir hızla gelen beyaz bir ford minibüsün altında kalmamak için de hepten sola kırıp dengemi kaybettim. sonrası panik ve gaz eşliğinde sola devrildim.
    sol elim ve sol dizim yere temas etti, eli hafif burkulmayla kurtardım ama dizim iyi darbe aldı sanıyorum (sıyrıklar morluğa dönmeye ve şişmeye başladı çünkü). tam teçhizatlı korumaları yanımda taşıyıp dizliği takmamak salaklığını neden yaptığım konusuna girmeden olaya dönersek:
    şerefsiz evladı minibüs şöförü beni gördüğü halde ÜSTÜME SÜRMEYE DEVAM ETTİ HEM DE MÜTHİŞ BİR HIZLA, VE SONRA BASTI GİTTİ!!! adam durup bakmadı bile!!! tabi hyundai aracı süren adi moruk da aynı haltı yedi!
    ben o esnada sol elimin üzerinde hemen ayaklandım , sağ el gaza yüklenmeye devam ediyordu, hemen acil stoptan kapadım motoru. çok şükür denge topuzu ve bozuk olan//katlanmayan ayak pegleri motorun yatmasını önledi, tek hasar debriyaj manetinin ucundaki topuz bölümü kırıldı.

şimdi beni neredeyse altına alıp pestil edecek olan o minibüs var ya... işte bunu çok ilginç bulacaksınız:
    POLİS MİNİBÜSÜYDÜ!!!!!

adam beni ezse orada yine üste çıkıp: baskına gidiyorduk bu zibidi önümüze çıktı duramadık, hem vatan sağolsun felan edebiyatı yapardı heralde!!!!

hemen çevreden koşturdu birkaç kişi sağolsunlar, orada 3 gündür park halinde olan bir midibüs yüzünden sayısız benzer durumun olduğunu, defalarca şikayet ettiklerini ama hala kimsenin bakmadığını söylediler, hatta amcamın biri cebinden arayacaktı da boşver dediler nasılsa bakan yok. sonra motorcu olduğunu tahmin ettiğim bir esnaf abi gelip sağımı solumu yokladı, gel bir çay iç sakinleş dedi sağolsun (yarın gidip içecem çayını inşallah). neyse ki ucuz (hatta bedava) atlattım! hemen gidip motora baktırdım, ekrem usta bana motorumla bir şov yaptı; böylece problemin ateşleme veya yağ eksikliği değil de benim acemiliğim olduğu anlaşıldı. adam 100 metre kadar mesafede 60-70 km hıza ve 5. vitese ulaştı gayet güzel bir şekilde, bense yüksek devirde düşük viteste uzun süre gidiyordum. boş vites olayını da o rahat takarken ben üstünde tepiniyorum gene de tutturamıyorum!!! (neyse öğrencez inşallah) ardından plakamı da kesip taktı, durumu anlatınca kötüysen bakalım dedi, neyse ki iyiydim. sonra da yavaş yavaş eve döndüm. yine yolda kızılay ışıklarıydı sanırım, kırmızıda durdum, aracın biri resmen sıfırladı yanıma neredeyse ayağımı ezecek, yandan biri çıkardı kafayı "bu ne birader" diye bağırdı; ben de eben eben dedim, neyse ki dalaşmadık valla o sinirle ne yapardım bilmem!

kıssadan hisse 1: korumalar eksiksiz takılacak, yanında taşınmayacak, o kadar para verip almışsın herşeyi neden takmazsın dizliği!
    2: motora hakimiyet için viraj ve yokuş çalışılacak. devamında virajda frenleme de çalışılacak.
    3: arabalar üstüne gelirse panik yapılmayacak doğru üzerine devam edilecek; ya o şerefsizler kaçacak yada .... neyse bunu bir daha düşüneyim.
    4: motora nazarlık takılacak, şöyle atnalı ebadında birşey, soranlara custom aksesuar denecek!
    5: motor koruması iyi birşey, takmak lazım...
    6: ön fren sakat iş yaw.

bu süper tecrübeye ne demeli bilemedim, kaza mı, yatırma mı, deneyim mi yoksa şans mı? neyse durmak yok yola devam; kendimi takdir ettim soğukkanlılığımı (ve motorun şevkini) kaybetmediğim için! yaşasın 2 teker, tekeriniz düz bassın!
    mutlu son yoktur! hakan demirkapı

Motosikleti
    Yamaha YBR 250
    balat ormanı gecıtte aksam 6 gıbı tabıkıde sabahtan bı bulusma olur gıbı yarın bellı olur gelmek ısteyen arasın lımıt yok 50 kısı bıle oynayabılır eslerde gelıcek galıba bellı deeeel tabi suan 3 kısı eslerıyle gelıyo
    Tamam abi haberleşiriz tekrar numaranı kaydediyorum

Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi ordan.
    Dragstarla çayır çimen geziyon demi.
    Geziyom hacı artık hiç acımıyorum kayarsa kaysın

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    Alıntı drumtoens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baklawah senin başına gelenlerde pişmiş tavuğun başına gelmez arkadaş ,nazarlık olayını yap gerçekten göz kalıyor...
    Hahahaha haklısın enes ya valla abi bence iyice motor kullanmayı öğrenmeden trafiğe çıkma allah korumuş seni yada trafiği daha az ve karışık olmayan bölgelerde gez işlerini mercedesinle hallet abi oda gezmek ister
    Biz gökyüzüne inanırız, sunroof'a değil . . .

[B][COLOR="Blue"]MerT ÇiftÇi[/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    karaböcük
    yarın aksam 6 ta boya savasına herkez davetlıdır gelmek ısteyen saat 5 te beni arasın yada cagrı yapsın balatta oynucaz gecıt tarafı ucret 25 lıraymıs haberınız olsun 0533 8172671 soner bulusma yerı belırtmedım surda yada burda bulusalım dersenız no problem uyarız

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:49 ----------

Alıntı baklawah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar, 1 saat kadar önce eve geldim, motoru bakımını yapan ustaya götürdüm. bu arada yaşadığım bir tecrübeyi iyice rahatlayıp sizinle paylaşayım dedim. hazırsanız başlıyorum anlatmaya:

saat 19 küsür civarında motoru neden fazla ısındığını sormak için ve yeni plakamı kestirip taktırmak için yola çıktım. 3 gündür sakin bir tempoyla izlediğim yolu kullanarak sönmez'den aşağı demirtaş lisesinden yıldırım'a doğru seyir halindeydim. bu kez gökdere kavşağından incirlik caddesine bağlanan yoldan sola dönen ara yola girerken....
    neredeyse bu yazıyı yazamayacak hale geliyordum!!!

30 km gibi bir hızda sinyalimi vermiş normal bir açıdan dönerken önce karşıdan gelen ve sinyal vermeden hemen önüme kıran gri bir hyundai'den kaçmak için fazlaca sola kırıp dönüş açımı fazlaca daralttım, ama tam o esnada aşağıdan üstüme akla ziyan bir hızla gelen beyaz bir ford minibüsün altında kalmamak için de hepten sola kırıp dengemi kaybettim. sonrası panik ve gaz eşliğinde sola devrildim.
    sol elim ve sol dizim yere temas etti, eli hafif burkulmayla kurtardım ama dizim iyi darbe aldı sanıyorum (sıyrıklar morluğa dönmeye ve şişmeye başladı çünkü). tam teçhizatlı korumaları yanımda taşıyıp dizliği takmamak salaklığını neden yaptığım konusuna girmeden olaya dönersek:
    şerefsiz evladı minibüs şöförü beni gördüğü halde ÜSTÜME SÜRMEYE DEVAM ETTİ HEM DE MÜTHİŞ BİR HIZLA, VE SONRA BASTI GİTTİ!!! adam durup bakmadı bile!!! tabi hyundai aracı süren adi moruk da aynı haltı yedi!
    ben o esnada sol elimin üzerinde hemen ayaklandım , sağ el gaza yüklenmeye devam ediyordu, hemen acil stoptan kapadım motoru. çok şükür denge topuzu ve bozuk olan//katlanmayan ayak pegleri motorun yatmasını önledi, tek hasar debriyaj manetinin ucundaki topuz bölümü kırıldı.

şimdi beni neredeyse altına alıp pestil edecek olan o minibüs var ya... işte bunu çok ilginç bulacaksınız:
    POLİS MİNİBÜSÜYDÜ!!!!!

adam beni ezse orada yine üste çıkıp: baskına gidiyorduk bu zibidi önümüze çıktı duramadık, hem vatan sağolsun felan edebiyatı yapardı heralde!!!!

hemen çevreden koşturdu birkaç kişi sağolsunlar, orada 3 gündür park halinde olan bir midibüs yüzünden sayısız benzer durumun olduğunu, defalarca şikayet ettiklerini ama hala kimsenin bakmadığını söylediler, hatta amcamın biri cebinden arayacaktı da boşver dediler nasılsa bakan yok. sonra motorcu olduğunu tahmin ettiğim bir esnaf abi gelip sağımı solumu yokladı, gel bir çay iç sakinleş dedi sağolsun (yarın gidip içecem çayını inşallah). neyse ki ucuz (hatta bedava) atlattım! hemen gidip motora baktırdım, ekrem usta bana motorumla bir şov yaptı; böylece problemin ateşleme veya yağ eksikliği değil de benim acemiliğim olduğu anlaşıldı. adam 100 metre kadar mesafede 60-70 km hıza ve 5. vitese ulaştı gayet güzel bir şekilde, bense yüksek devirde düşük viteste uzun süre gidiyordum. boş vites olayını da o rahat takarken ben üstünde tepiniyorum gene de tutturamıyorum!!! (neyse öğrencez inşallah) ardından plakamı da kesip taktı, durumu anlatınca kötüysen bakalım dedi, neyse ki iyiydim. sonra da yavaş yavaş eve döndüm. yine yolda kızılay ışıklarıydı sanırım, kırmızıda durdum, aracın biri resmen sıfırladı yanıma neredeyse ayağımı ezecek, yandan biri çıkardı kafayı "bu ne birader" diye bağırdı; ben de eben eben dedim, neyse ki dalaşmadık valla o sinirle ne yapardım bilmem!

kıssadan hisse 1: korumalar eksiksiz takılacak, yanında taşınmayacak, o kadar para verip almışsın herşeyi neden takmazsın dizliği!
    2: motora hakimiyet için viraj ve yokuş çalışılacak. devamında virajda frenleme de çalışılacak.
    3: arabalar üstüne gelirse panik yapılmayacak doğru üzerine devam edilecek; ya o şerefsizler kaçacak yada .... neyse bunu bir daha düşüneyim.
    4: motora nazarlık takılacak, şöyle atnalı ebadında birşey, soranlara custom aksesuar denecek!
    5: motor koruması iyi birşey, takmak lazım...
    6: ön fren sakat iş yaw.

bu süper tecrübeye ne demeli bilemedim, kaza mı, yatırma mı, deneyim mi yoksa şans mı? neyse durmak yok yola devam; kendimi takdir ettim soğukkanlılığımı (ve motorun şevkini) kaybetmediğim için! yaşasın 2 teker, tekeriniz düz bassın!
    vıraj dersen accık okanuda ıyıyımdır hele dag yoluna bayılırım her pazar saat 10 gıbı dag yolunu bı tırmanırım ıstersen beraber cıkarız yada alısmak ıstıyosan osaatlerde bı dag yolu yap derım bu arada yeter artık dustugun hep yerde deyıl arada bı motorun ustunde gıt

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler