Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Bursa - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    n_tuncak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1000 Multistrada
    Alıntı ruckerpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tmm abi en yakın zamanda uğrucam
    Bir grup arkadaşın ve sen buraya gönül rahatlığıyla gidebilir,hatta ordaki kıyafetlerle şımarabilirsiniz,eğlenecek çok materyal var Luna park gibi...

Alıntı desparadox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese teşekkür ederim iyi dilekleriniz için

nevin orası neresiyse çok güzel görünüyor bende çok severim nargileyi benimki elmalı olsun bende gelcem

huzur lokantası nerede

işte hafta sonu gezimiz çıktı arkadaşlar bak kimse düşünüyormu hadi bakalım beni öğrenciniz olaraktan eğitmeniz lazım çok aciiiiilll nevincim baş öğretmen
    Evet haklısın Pınar'cım değişik hava almak ve eğlenmek isteyen c tesi takılabilir.
    Canın yeterki nargile istesin ben seni götütrürüm takılırız senin kadar kafa arkadaşmı bulucam ben

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam herkes tek motorla mı gelecek? biz dün kaptanla yol seçimi yaptık bizim için en güvenli yol sahilmiş gibi görünmekte. Dün gebzeden yeşilköy taraflarına E-5 i kullanarak gidip geldim. İşkenceydi. sağ sağlim eve dönmeme dua ediyorum . Dönüşte şunu da yapabiliriz aslında Kartal'dan Yalova'ya da feribot var. Onunla da dönüş yapabilmeniz mümkün. Şimdi onu araştırmaktayız.
    Sanırım bu yazılanlardan 2 kişi araba ile diğerleri motor ile yani 11 motor görünüyor şimdilik daha kalabalık olması zaten biraz sakıncalı olur değilmi?Rotaya gelince sizin dilediğiniz ne ise o olur...
    Sym Joyride 200 ,Peugeot satalis 250 ,Ybr125 ,Suzuki Bandit 600, Yzf-r25...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    piaggio mp3
    arkadaşlar birde bu secenek var yenikapıda inince 20 kd

YALOVA/YENIKAPI 9:00 FERİBOT 249 108 499

ÇakaBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn900 / BMW r25/3
    Bana gönderilen yol haritasını sunuyorum, kararı sizler verin.

Benim için karayolu olması yeterli

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan

herkese bu konuda yardımcı olup fikirlerini paylaştıkları için çok teşekkür ederim arkadaşlar sizin gibi dostlar zor bulunur
    Toplu sürüş kurallarına riayet edildiği sürece kimsenin canı sıkılmaz. belirlei el işaretleri baştan anlatılacak kritik noktalarda yapılacak hareketler gösterilecek. güvenli olması açısından mesafenin uzamasını dahi göze alarak Serseri'nin belirttiği güzergahda yolumuza devam edeceğiz.

Alıntı muratyasalar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar birde bu secenek var yenikapıda inince 20 kd

YALOVA/YENIKAPI 9:00 FERİBOT 249 108 499

Bizim yeni kapıya gelip sizi karşılamamız 1 saat. kaldı ki kısa yol yapacaksanız daha önce de dedim bursadan binin otobüse direk esenler. oradan da metro cnr expo ya kadar gidiyor.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    SYM GTS 250
    bendece yeni kapı seçeneğinide değerlendirmek lazım istanbul trafiği normalde zaten acayip bide hafta sonu ne kadar az o trafikte kalırsak okadar iyi olur gibi

Grup sürüşü hakkında bilgi....
    Her sürücü önündeki sürücü tarafından yapılan el işaretini tekrarlayarak grubun arkasına bu bilgiyi geçirmelidir.

Stop

sağa dönüş

sola dönüş

yavaşla

Hızlan

Tek Sıra

Fermuar Düzeni

DÜZENİ SIKLAŞTIR
    Eğer Road Captain motorların birbirine daha yakın seyretmeleri gerektiğini düşünüyorsa (ki bu genellikle Tail Gunner tarafından uyarılır), sol kolunu kaldırarak elini sürekli açıp kapar. Tüm sürücüler bunu tekrar ederek motor aralarındaki gereksiz mesafeleri kapatırlar.

UYARI
    Bu işaret her sürücü tarafından başlatılabilir. Tehlike arzedecek herhangi birşey gören her sürücü eliyle onu işaret eder. Takip eden tüm sürücüler bunu tekrarlayarak tehlikeden kaçınırlar.

Fermuar Düzeni
    Güvenlik nedeniyle eğer aksine bir karar yoksa fermuar düzeni ile seyahat etmek en doğru yöntemdir

Fermuar düzeninde direk olarak aynı çizgide önünüzde bulunan motorla en az 2 (iki) saniye mesafe bulundurmak gerekir. Otoban süratinde giderken bu 2 saniyenin hayli büyük bir mesafe olduğunu düşünebilirsiniz, ancak herhangi bir problem durumunda olayın farkına varana kadar 2 saniye geçer gider.

Peki bu 2 saniye nasıl ölçülebilir ?

Kolay :
    Önünüzde giden motorun yanından geçtiği sabit bir cismin yanından siz de geçene kadar şu cümleyi söyleyin:

Only a fool breaks the two-second rule.

Tabii bunun yerine siz türkçe bir muadilini de bulabilirsiniz.

Tail Gunner tam şerit ortasından tüm ışıkları yakılı olarak gider. Böylelikle Road Captain onu rahatça görürü ve tanır.

Basit Şerit Değiştirme

Bu çoğunlukla kullanılabilecek yöntemdir.

Tail Gunner şerit değiştirerek geçilecek olan şeriti güven altına aldıktan sonra Road Captain sinyal vererek şerit değiştirme kararını bildirir. Bunu gören tüm sürücüler de sinyal vermeye başlarlar. Daha sonra Road Captain şerit değiştirir. Onu takip eden tüm sürücüler de şerit değiştirir. Burada en önemli nokta hiçbir sürücünün önündeki sürücü şerit değiştirmeden şerit değiştirmeye başlamamasıdır.

Bu yöntem yeni şeritte gerekli miktarda aralık bırakılamayacak durumlar için uygundur. Mesela sağ şeritten orta şeride geçmeye çalışırken sol şeritten diğer araçların bırakılan boşluğa girmesi durumunda bu yöntem kullanılır.

Road Captain hangi şeride geçmek istiyorsa o sinyalini verdikten sonra tüm sürücüler sinyallerini yakarak bu bilginin Tail Gunner'a ulaşması sağlanır.
    Tail Gunner şerit uygun olduğu zaman yeni şeride geçerek oradan gelecek trafiği keser.
    Tail Gunner trafği kestikten sonra Road Captain elini omuz hizasından dışarı iterek işaret verir. Tüm sürücüler işareti tekrarlar. Bu bilgi en arkadaki sürücüye ulaşınca en arkadaki sürücüden başlayarak sırayla yeni şeride geçilir. Önemli husus arkanızdaki sürücü şerit değiştirmeden sizin şerit değiştirmemenizdir.

Grup olarak seyahat ederken bir trafik ışığında veya kavşakta durmak zorunda kaldığınız zaman fermuar düzeninden ayrılarak diğer sürücünün yanına geliniz ve ikili gruplar halinde durunuz. Bu grubun boyunu yarıya indirir. Kavşaktan çıkana kadar bu düzeninizi muhafaza ediniz. Bu şekilde grubu en kısa zamanda kavşaktan geçirerek grubun bölünme riskini azaltırsınız.

Eğer siz henüz trafik ışıklarından geçemeden kırmızı yanarsa bir kere korna çalarak durun. Kırmızıda geçmeye çalışarak grubu riske atmayın. Road Captain grubu yavaşlatarak veya uygun bir yerde durdurarak sizi bekleyecektir.

Grup haline güvenli park

Düzenli bir şekilde park etmek grubun en hızlı ve güvenli şekilde trafikten çıkarak park haline geçilmesini sağlar, ancak daima park etmeyi beklerken trafiğe maruz kalacak sürücüler olabilir.

Eğer yer müsaitse her sürücü park edeceği yerin önüne gelerek geri geri park yerine girmelidir. Bu hayli hızlı yapılabilir, çünkü hiçbir sürücü bir diğerini beklemek zorunda kalmayabilir.

Eğer grubun en sonundaysanız ve parketmek için akan trafikte beklemek zorundaysanız bir tur atarak vakit geçirin ve sonra tekrar park yerine geliniz.

Road Captain ve Tail Gunner

ROAD CAPTAIN

--Güvenli bir sürüş sağlamak
    --Şartlar ve sürücü yeteneklerine göre güvenli bir sürat belirlemek
    --Şerit değiştirme, durma, yol şartları ve grup formasyonu hakkında sürücüleri el işaretleri ile uyarmak
    --Grubun kontrol ve bütünlüğünü muhafaza etmek
    --Rotayı önceden gitmek
    --Rotanın haritasını çıkartmak
    --Dinlenme noktaları belirlemek
    --150 km'lik aralıklarla benzin molaları ayarlamak
    --Yol çalışmaları ve tehlikeler için önlemler almak
    --Seyahat öncesi sürücüleri bilgilendirmek
    --Seyahat planlarını açıklamak
    --Gidilecek yer
    --Tercih edilecek rota
    --Seyahat mesafasi ve süresi
    --Planlanan molalar
    --Benzin
    --Yiyecek
    --Resimler
    --İhtiyaç molaları
    --Grup sürüşünün nerede başlayıp nerede bittiği
    --Diğer Road Captain'ler kimler
    --Tail Gunner'lar kimler

Road Captain ve Tail Gunner'ların görev ve sorumlulukları nelerdir.

-Diğer sürücülerden özel koşullar hakkında bilgi almak
    -Tıbbi ihtiyaçlar
    -Sürat/Viraj
    -Küçük benzin deposu
    -Küçük ç.ş deposu
    -Otoban trafiğine alışkanlık

TAIL GUNNER

-Tail Gunner Road Captain'ın gözleri gibidir.
    -Grup Formasyonunu gözler, her türlü potansiyel problemden Raod Captain'ı haberdar eder.
    -Diğer araçları gözler ve grubun arasına girmek isteyen araçlar veya aşırı rüzgar yaratan ağır vasıtalar gibi potansiyel tehlikeleri Road Captain'a bildirir.
    -Yandan karışan yolları/şeritleri gözler. Gerektiğinde bu şeritlere geçerek buradan gelecek trafiğin grubun arasına girişini engeller.
    -Road Captain'ın talimatı doğrultusunda şerit değiştirmelerde ilk olarak şerit değiştirerek o şeridi güvence altına alır.

curisercılar klubu www.superevarider.com dan alınmıştır.

belki yardımı olur başka arkadaşlarada en azından ben işaretleri ezberlim

serseri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ruh aynı, cc'nin kaç olduğu önemsiz.
    arkadaşlar yalova - yenikapı arası feribotun fiyatını bilen varmı_? sizlerin işine hangisi geliyorsa öyle yapın bizim için sorun yok. istediginiz yerden alırız gidecegimiz yere gideriz.

Yenikapı'dan kalkış
    07.30*
    09.30
    11.30
    13.30
    15.45
    16.45
    17.30
    19.30
    21.30
    23.30**

Yalova'dan kalkış

07.30*
    09.30
    11.30
    13.30
    15.45
    16.45
    17.30
    19.30
    21.30
    23.30**

kararı sizler verin___.

arkadaşlar bir alternatif daha var oda yalova-kartal arası ordaki fiyatta 17 TL. dir. kalkış ve varış saatleri hemen hemen aynıdır.
    SERSERİNİN TEKİYİM DİYAR DİYAR GEZERİM...
    NE YERDE GEZERİM NE GÖKTE ESERİM...
    BİR GARİP SERSERİ'yim...

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    ben bir arkadaşımla gelecem belirtiyim dedim
    Biz gökyüzüne inanırız, sunroof'a değil . . .

[B][COLOR="Blue"]MerT ÇiftÇi[/COLOR][/B]

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    bendece yeni kapı seçeneğinide değerlendirmek lazım istanbul trafiği normalde zaten acayip bide hafta sonu ne kadar az o trafikte kalırsak okadar iyi olur gibi

Grup sürüşü hakkında bilgi....
    Her sürücü önündeki sürücü tarafından yapılan el işaretini tekrarlayarak grubun arkasına bu bilgiyi geçirmelidir.
    genelde grupta Tail Gunner ( Artçı ) vazifesini ben yapmaktayım Sizi mümkün olduğunca az trafiğe sokmaktır gayemiz. Fakat yenikapıdan direk İstanbul'un göbeğine iniyorsunuz. Fiyatıda malum pek de makul değil. El işaretlerinin bazıları farklı kullanmaktayız. buluşmada bunları tarif ederiz.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Zakokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FYM FY250/PL
    Pınar Hanım yeni motorunuz hayırlı olsun, Tekeriniz düz basın. Fuara gidecek arkadaşlarada iyi eğlenceler diliorum aman dikkatli olun. Bu arada haftasonuna bi şehir içi buluşması (Mudanya, Gemlik) düzenlenebilir. yeni arkadaşları tanıma fırsatımız olur.
    ZAKOKKK//ZAMANI DURDURABİLİRSİNİZ AMA BENİ ASLA

a.banus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf150
    Alıntı ÇakaBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana gönderilen yol haritasını sunuyorum, kararı sizler verin.

Benim için karayolu olması yeterli

benim için de bu güzergah süper. en zevkli olanıda bu .köprüden motorla geçiyosun ,boğaz ayaklarının altında .

Motosikleti
    SYM GTS 250
    ARBETUS genelde grupta Tail Gunner ( Artçı ) vazifesini ben yapmaktayım Sizi mümkün olduğunca az trafiğe sokmaktır gayemiz. Fakat yenikapıdan direk İstanbul'un göbeğine iniyorsunuz. Fiyatıda malum pek de makul değil. El işaretlerinin bazıları farklı kullanmaktayız. buluşmada bunları tarif ederiz.
    solediklerimi yanlış anlamayın ben istanbulu bilmiyorum zaten muratın sölediği bi an cazip geldi malum sizin oranın trafiği tam cammazlık işi allah kolaylık versin gerçekten siz hergün içindesiniz
    benim motorla gelip gelemiceğim zaten tam kesin değil gelirsemde zaten veriilen karara herkes gibi benimde uyucağım kesin

Zakokkk
    Pınar Hanım yeni motorunuz hayırlı olsun, Tekeriniz düz basın. Fuara gidecek arkadaşlarada iyi eğlenceler diliorum aman dikkatli olun. Bu arada haftasonuna bi şehir içi buluşması (Mudanya, Gemlik) düzenlenebilir. yeni arkadaşları tanıma fırsatımız olur.
    teşekkür ederim ilk denememi yaptım yamur yüzünden bahçeden çıkana kadar resmen kayak yaptım neyse onu salam bi şekilde hallettim 45 dakika bi turladım ama 80 ın üzerine çıkmadım .şimdilik ben düşmeden hallettim ama cem o kadar dedim öbürünü daha kullanamıyordu saolsun hemen dakka bir gol bir nazar boncuğunu bıraktı allahtan ufak bi sıyrıkla atlattı bişey olmadı

Motosikleti
    keeway sl150
    pınar hanım yenimotorunuz hayırlı olsun iyi günlerde mutlu huzurlu kullanmanız dileklerimle. bu arada fuara gelmeyi çok istiyorum fakat malesef ehliyetimi 24 ünde alacağım. bu hafta sonu direksiyon sınavım var okadar saçma bir düzen varki ülkemizde 3 aydır ehliyet alacam diye bekliyorum. size şimdiden iyi eylenceler dilerim ve bol bol foto getireceğinizi biliyorum, 24 ünden sonra düzenlenen gezilerde işim el verdikçe katılacağım.

selam arkadaşlar, aranıza bugün katıldım.. daha önceden MD ye üyeydim, şimdi burayada üyeyim artık..

Motosikleti
    keeway sl150
    Alıntı Slaughter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar, aranıza bugün katıldım.. daha önceden MD ye üyeydim, şimdi burayada üyeyim artık..
    hoş geldin

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    Mert hoşgeldin aramıza
    Biz gökyüzüne inanırız, sunroof'a değil . . .

[B][COLOR="Blue"]MerT ÇiftÇi[/COLOR][/B]

reiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zakokkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi olabilir bende katılmıcam istanbul gezisine bursada bişiler ayarlanırsada neresiyse katılabilirim
    ona yeni gelen herkese hoş geldiniz tekrar

poseidon23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VESPA 250 İE
    Selam arkadaşlar bende aranıza yeni girdim sayılır üyelik vardı ama başka forumda yazıyordum ki neden çevremdeki motorcu arkadaşlarlada tanışmıyayım dedim.Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim.
    İ.OLCAR..........................

poseidon23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VESPA 250 İE
    Selam arkadaşlar bende aranıza yeni girdim sayılır üyelik vardı ama başka forumda yazıyordum ki neden çevremdeki motorcu arkadaşlarlada tanışmıyayım dedim.Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim.
    İ.OLCAR..........................

blue_dolunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bursa - Muğla - Çanakkale / Biga / Karabiga
    Motosikleti
    Suzuki VS 800 İntruder ve Yakında Yamaha R1 & R6
    Alıntı poseidon23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar aramıza hos geldiniz
    ihşallah gzeilerde görüsürüz ama önce ben bir ehliyet işini halledeyim
    uzun zamandır soruyorlar yok demekten cenem yoruldu
    hele bir alayım bu seferde biraz elim yorulsun ....
    Motosiklet Sürmekle Motorcu Olunmaz ....... ÖNCE SAYGI
    Zekeriya 09 BB 192 - 16 JV 250 (0544 909 35 83)

Yollarda VE Gönüllerde Görüşmek Dileğiyle....

Motosikleti
    SYM GTS 250
    Slaughter´isimli üyeden Alıntı
    poseidon23´isimli üyeden Alıntı
    Selam arkadaşlar bende aranıza yeni girdim sayılır üyelik vardı ama başka forumda yazıyordum ki neden çevremdeki motorcu arkadaşlarlada tanışmıyayım dedim.Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim
    Aramıza hoş geldiniz

adnnakn
    pınar hanım yenimotorunuz hayırlı olsun iyi günlerde mutlu huzurlu kullanmanız dileklerimle. bu arada fuara gelmeyi çok istiyorum fakat malesef ehliyetimi 24 ünde alacağım. bu hafta sonu direksiyon sınavım var okadar saçma bir düzen varki ülkemizde 3 aydır ehliyet alacam diye bekliyorum. size şimdiden iyi eylenceler dilerim ve bol bol foto getireceğinizi biliyorum, 24 ünden sonra düzenlenen gezilerde işim el verdikçe katılacağım.
    Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için

Ya o sınava bende giricem yarın 24 dündemi alabilcez gerçekten eminmisin ya ben hemen alırız sanıyordum oooofffff o zaman benimde sakata girdi

reiz
    abi olabilir bende katılmıcam istanbul gezisine bursada bişiler ayarlanırsada neresiyse katılabilirim
    ona yeni gelen herkese hoş geldiniz tekrar
    Bugün 00:26 AM
    sen niye gelmiyosun sendedemi ehliyet yok eğer öleyse cem zaten arabayla gelcekti hep beraber doluşup gideriz ehliyetsizler gurubu

ölen dedim biraz gezim tam çıkıyorum bahçe çamur içinde kaymiyim gene çimlerim arasından geçim meyer çukur varmış oturdu arka lastik ne ileri ne geri milim oynamıyo ağlicaktım valla kaldı ölece ayağa falanda gerek kalmicak şekilde dimdik duruyo oturdu resmen karşıda ustanın biri görmüş halimi bende zeytin dallarını kesmişler onları sıkştırmaya çalışıyordum belki kurtulur diye neyse sağ olsun kurtardık çıkardık ama çıkışa bi çözüm bulmam lazım

Neyse ordan çıktım baraja kadar gittim orası kesmedi dikkaldırım çekirge altıparmak heykel acayip tırafik vardı milim milim ay canım çıktı heykelden inene kadar derken izmir yoluna çıkcaktım yanlış girmişim ankara asfaltına çıkmışım kestele gittim ordan eve döndüm ayyyy çok zevkliydi

offff nolcak şu ehliyet işi ya şimdi aradım kursu pazartesi belli olur ondan sonrada biz burda belgeleri düzenleyip yollarız ankaraya 21 rine gelme ihtimali pek yok dedi 24-25 şinde anca çıkarta bilirsin diyolar dedim gelir gelmez ankaradan dosyayı istiyorum trafikte tanıdık birini belki bulurum en azından belki yazı falan ayarlaya bilirim belkiaman be ille bi sorun çıkıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler