Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Bursa - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    Kask eldiven dizlik bellik balaklava, dirseklik taktığınızda size uzaylı gibi bakıldığını hissetsenizde bunu kendi güvenliğiniz için taktığınızı unutmayın,
    ben 150cc scooterim var ve hepsini takıyorum, çünkü canım kıymetli, geride bırakmak istemediğim eşim ailem ve bir sürü dostum var,
    ne olur sizde bu korumaları kullanın
    kazasız belasız sürüşler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    ya tamam ehliyet alıcaz ama dönem temmuz ayındaymış arkadaşlar nasıl olacak motor bana bakıyor ben ona dayanamıyorum valla ya yalan yok biniyorum inşallah yakalanmam.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Yakalanırsanız 800 ytl ceza var,eğer motor başkasınınsa ruhsat sahibinede ceza var.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

skycaptain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki an400 burgman

merhaba arkadaşlar

selam arkadaşlar ben buradayım artık tanışalım herkesle

arkadaşlar biribirimizi selamlayalım.motorla giderken birbirimizi selamlamayı ihmal etmeyelim. kaskımız takalım. kask takmayanları uyaralım.kaskı olmayana da bu arada selam vermem.

selam arkadaşlar,

Yeniyim aranızda. Ne motosikletim var nede ehliyetim. Ehliyet kursuna kayıt oldum. Kursta herhangi bir sürüş eğitimi vermiyorlar. Yakın zamanda istanbul da eğitim almayı veya Bursa da birebir eğitim almayı planlıyorum.

Bugün de Honda bayisine gittim ve motorlara baktım. 125 CBR çok güzel fakat şu anda 250 cc ile başlayıp başlayamayacağımı düşünüyorum.

Neyse sonuçta güvenlik önemli amaç kimseye hava atmak değil. Bursa da bana eğitim verebilecek yer yada kişiler önerebilir misiniz?

Hepinize güvenli sürüşler

Saygılarımla

volkan

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    verkutlu bende ehliyet için kayıt olmaya gittim temmuz ayında dönem başlıyor dediler sonra gelirim dedim.sen daha önceki dönememi kayıt oldun anlamadım yoksa ben yanlış mı biliyorum ülke genelinde temmuz ayında başlıyor dönem gibi konuştular bana.bide kayıt ücreti ne aldılar 400 ytl dediler bana durup dururken fazla para vermeyeyim.

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Arkadaslar yanlışlık yapmayın sakın 7temmuzda sınav var..Dönem başlangıcı deil...Dikkat edin bunu kaçırmayın bare...
    AKIN FİDAN

gorbon 74 ben temmuzdaki sınava gireceğim. bir yerden başlamak önemli. Ayrıca hiç acelem yok ben kursa 200 ytl verdim. Diğer masraflarla birlikte 380 ytl diye hesapladılar anahtar teslim ehliyeti

x-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Verkutlu ;
    Kararınız ve doğru şekilde başlamayı seçtiğiniz için tebrik ederim.
    Ben 33 yaşındayım ve geçen yaza kadar hayatımda mobilet bile kullanmamıştım. Sürücü kursları her ne kadar "milli eğitim"e bağlı olsalarda pratik eğitimde başarısızlar.
    Ben ehliyeti aldığım kursu öyle sık boğaz ettim ki ; sonunda benimle ilgilenip öğretmek zorunda kaldılar.
    Fiyatta size bildirilen kadardı.
    İleri sürüş teknikleri için Bursa dışında çeşitli kursları eminim araştırmışsındır.
    Yazdıklarınızı okuyunca kendi başlangıcım aklıma geldi. Acele etmeden, sabırlı ama güvenli. Geride bırakacağınız değer verdiğiniz kişiler olduğunu unutmayın.
    Emniyet öncelikli geliyor, motor zevki sonra tadılıyor.
    125 bir alet kısa süre sonra değiştirmek isteyeceğiniz bir alet olacak. Ben bu virüsü kaptığımda 250 cc bir motor aldım, ama şimdi farklı motorlara bakıyorum.

Sağlıklı ve mutlu, güvenli sürüşler dilerim.

Motosikleti
    suzuki an400 burgman

verkutlu arkadaş aramıza hoşgeldin

Aramıza hoşgeldin diyorum. 125 cbr falan sakın duymamış olayım mobilet alsan daha iyi. bence 250 lik makinadan aşağı başlama çünkü kısa sürede bir üstünü isteyeceksin. ve cbr 125 ile motosiklet zevki yaşayamazsın.tavsiyem enaz 250 ile başla.

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Nie ben de cbr almak istiyorum...Beğenmeye bilirsin ama mobilet dediğin alet
    1-Honda
    2-su soğutma
    3-ön-arka disk
    4-6vites
    5-mini race
    6-...
    7
    .

Allah aşkına kötülemeyin artık şu cbr'ı sinirlerimi bozmaya başladı...Ben de ayrıca scooterlardan nefret ediyorum ama scooter almak isteyen adama kötülemiyorum..Aksine vitesle uğraşmayı sevmeyenler için çok pratik bir alet olduğunu söylüyorum..
    AKIN FİDAN

x-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili Ultraukala ;
    Sen kimseye aldırma...İstediğin ve alabileceğin motor dünyanın en güzel motorudur.
    Üzerinde rahat ettiğin, kullanmaktan zevk alacağın ve tabiki bütçene uygun olanı seçmen gerek.
    Bu arada mevcut motor tanımın harika : ) Kaç cc ve ne renk : ) ) ) )

Motoruna kavuşman ve sağlık içinde kullanman dileklerimle.

Motosikleti
    suzuki an400 burgman
    arkadaşım ben motoru kötülemiyorum.Ama o motor senin düşündüğün gibi bir motor değil sonra yüksek bişey isteyeceksin. Üzülürsün ben de burgmanın 150 si vardı. performans olarak bile cbr125 i solluyordu. Demek istediğim paranı boşa savurma onu alacağına bi tane 2. el twister al daha iyidir. cbr 125 in sadece adındaki cbr için kandırma kendini. ayrıca sen bi maxi scooter kullan ondan sonra görüşelim seninle

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı skycaptain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım ben motoru kötülemiyorum.Ama o motor senin düşündüğün gibi bir motor değil sonra yüksek bişey isteyeceksin. Üzülürsün ben de burgmanın 150 si vardı. performans olarak bile cbr125 i solluyordu. Demek istediğim paranı boşa savurma onu alacağına bi tane 2. el twister al daha iyidir. cbr 125 in sadece adındaki cbr için kandırma kendini. ayrıca sen bi maxi scooter kullan ondan sonra görüşelim seninle
    Düşündüğüm gibi bir motor olmadığını nereden biliyorsun?Forumlardan bakıp da mı bu motosikleti almayı düşündüğümü düşünüyorsun... Üstelik gidip de sıfır alacak kadar kendimi enayi hissetmiyorum.Piyasada 3000-3500e ikinci elleri bulunmakta..Ayrıca burgman150 ile performans olarak cbr'ı solladığını ifade etmişsin amaç yarıştırmaksa motorları cbr'ın sürücüsünde vardır bi pokluk...Amacımız krilerlerimize uygun bir motosiklet deil mi?Ben bir çok scooter kullandım ama inan sıkıcılıktan başka birşey deil scooter..Pratik olabilir ama kesinlikle sıkıcı.Ayrıca sırf performans olarak sollayacak die düşünüyorsan alırım bi bws çatır çatır basarım 140rahat rahat görüyordum bizdeki bws ile...

Kimseyi bilmeden yargılamayın lütfen..Tanımadığınız insanlar hakkında da burada ahkam kesmeyiniz lütfen...

Alıntı x-man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Ultraukala ;
    Sen kimseye aldırma...İstediğin ve alabileceğin motor dünyanın en güzel motorudur.
    Üzerinde rahat ettiğin, kullanmaktan zevk alacağın ve tabiki bütçene uygun olanı seçmen gerek.
    Bu arada mevcut motor tanımın harika : ) Kaç cc ve ne renk : ) ) ) )

Motoruna kavuşman ve sağlık içinde kullanman dileklerimle.
    Ayrıca 125cc rengi de inş istediğim elit renk mavi olur...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    suzuki an400 burgman
    adına bakıp zaten tartışmaya girmeye gerek yokmuş seninle.hayatta başarılar kardeş.

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı skycaptain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adına bakıp zaten tartışmaya girmeye gerek yokmuş seninle.hayatta başarılar kardeş.

Yaklaşık 1senedir bu forumdaım kimseyle tartışmaya girmedim...Sizinle tartıştığımda yok! Sadece yersiz sözlerinize cevap veriyorum...

Size de başarılar...
    AKIN FİDAN

blue_dolunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bursa - Muğla - Çanakkale / Biga / Karabiga
    Motosikleti
    Suzuki VS 800 İntruder ve Yakında Yamaha R1 & R6
    arkadaşlar siz neyin gavgasını yapıyorsunuz anlamadım vallahi ister mobilet olsun istersede 1000cc canavar olsun 2 teker uzerinde duran herkez saygıyı hakediyor cunku motorbisiklet denince akla sadece 2 teker geliyor siz simdi yolda kalmıs 2 teker dostlarından birini gorseniz motorun cc'sinemi bakıp karar vercekseniz eger oyle dusunen varsa hic motorsiklete binmesin cunku biz bu zevki tutku oldugu icin kullanıyoruz hem motorsiklet surmek o kadar kolay degil bu mobilet olsa bile siz siz olun mobilet bile bir motorsiklet surucu olduguna gurur duyun yarı sizin başınızada gelir yolda kalırsınız mobileti ayıplarken ona muhtac kalırsınız unutmayın yeterki motorsikletci denince 2 tekere saygı duyan insan gelir akla
    EGER BİR KUSUR İSLEDİMSE ÖZURDİLERİM
    Motosiklet Sürmekle Motorcu Olunmaz ....... ÖNCE SAYGI
    Zekeriya 09 BB 192 - 16 JV 250 (0544 909 35 83)

Yollarda VE Gönüllerde Görüşmek Dileğiyle....

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı blue_dolunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar siz neyin gavgasını yapıyorsunuz anlamadım vallahi ister mobilet olsun istersede 1000cc canavar olsun 2 teker uzerinde duran herkez saygıyı hakediyor cunku motorbisiklet denince akla sadece 2 teker geliyor siz simdi yolda kalmıs 2 teker dostlarından birini gorseniz motorun cc'sinemi bakıp karar vercekseniz eger oyle dusunen varsa hic motorsiklete binmesin cunku biz bu zevki tutku oldugu icin kullanıyoruz hem motorsiklet surmek o kadar kolay degil bu mobilet olsa bile siz siz olun mobilet bile bir motorsiklet surucu olduguna gurur duyun yarı sizin başınızada gelir yolda kalırsınız mobileti ayıplarken ona muhtac kalırsınız unutmayın yeterki motorsikletci denince 2 tekere saygı duyan insan gelir akla
    EGER BİR KUSUR İSLEDİMSE ÖZURDİLERİM

Burada cc tartışması yapmıyoruz ki benim yapmam gibi bir durum da olamaz...Çünkü motorum yok.Ama gereksiz yere birinin almak istediği motoru kötülemek asıl kötü olan..Ben bunu izah etmeye çalışıyorum arkadasa ama hala diretmekte ısrarlı...Tamam kalkıp da bir çin motorunu kötüleyebilirsin lakin honda'yı kötülemek cidden saçmalıtan öte birşey deil...125cc alıp da kimse ondan ibrelerindeki 200km hıza ulaşmasını beklemiyor.125cc scooter alsan da yapacağı hız 3aşağı 5yukarı aynı....Benim asıl anlatmak istediğim cbr125r gerçekten çok kaliteli bir motor olduğu.Ayrıca piyasadaki 4zamanlı 125cc makinaların içinden en kalitelisi olduğuna eminim...
    AKIN FİDAN

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bayadır girmiyodum Bursa'ya ısınmış burası.
    Herkese merhaba diyeyim önce....

@skycaptain

Herkesin görüşüne saygım var. Fakat bu görüş birisinin ölümüne sebebiyet vermediği sürece..

Hayatında hiç motosiklet kullanmamış birisine 250cc motorla başla diyorsun.

Yeter ya da yetmez bu o adamın problemi değil mi?

Yarın olacak aldığı 250cc motorda yetmeyecek belki ama o günleri görürse.

Cbr 125 başlangıç için bana göre fazladır.
    Mobiletle karşılaştırman da ikisini de hiç kullanmamış olmandan kaynaklanabilir mi?
    Çünkü kullandıysan aradaki farkı da bilirsin.

Motosikletin bir zaman sonra yetmeyeceği konusunda haklı olabilirsin.
    Ama o günleri görmeden, kullanamayacağı bir motosikleti alıp bu dünyadan göçmek de var.

Scooter ile Race tipi bir motoru karşılaştırmak ise başlı başına ele alınabilecek bir konu...

Düşüncelerimizi paylaşırken muhattabımızın durum ve kapasitesini göz önüne almalıyız.
    Belki de senin verdiğin akla uyup bir motosiklet alacak ve yetersiz pilotaj yüzünden kaza yapacak.
    Bu durumda senin bir sorumluluğun yok mu?
    Yorumlarımıza biraz dikkat!!!!!!

Motosikleti
    suzuki an400 burgman
    ya mevzu üzerine ne kadar çok polemik yarattınız ya.Ben arkadaşa tavsiyede bulundum sadece doğru yönlendirme yapmak adına ve bu işte biraz tecrübe sahibi olduktan sonra. Ayrıca hiçbiriniz konuyu da anlamamışsınız. Bir sıkıntınız mı var hemen savunma durumuna geçiyorsunuz. İki tekere benim kadar saygı duyan başka motorcu da yoktur ayrıca daha önce ne yazdığımı da iyice okuyun lütfen. Ben mobilet kötü de demiyorum. patriot sen de polemiğe takılma bari. Ayrıca önce tecrübe sahibi insanlara saygı lütfen. Ha ben tavsiyede bulunurum seçim senin arkadaşım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler