Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Tekirdağ - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    sezgin arkadaş hatasına hata ekliyor işte. oysa ki haklınısınız arkadaşlar deyip yaptığı işin ayıbını kabul etse zaten sorun yok. nereden saldırsam peşinde hala.. Övdüğü paşanın Selanik ve 26000 Osmanlı askerini yunana teslim ettiğini. Bu hakareti sebebiyle Osmalıda Hain ilan edilip Askeri mahkemede ''Ölüm'' cesasına çarptırıldığını bile bilmiyor. ''KAHVEHANE'' ağzıyla ya tutarsa diye sallıyor işte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:12 ----------

Düzeletme. ''Arkadaş Hasan ferit değil. Tavukçu Hasan İzzettin paşadan bahsediyormuş Sarıkamışta Bu şartlarda savaşamam dediği için görevinden alınan paşamızdan

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

Alıntı sezgingulmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde oğlum demiş ya la
    hayır konuyu balkan savaşına nasıl bağladınız ne içiyonuz söyleyinde bir bakayım bende
    Daha Hitler'e gelmedik dostum Nazi deneyleri, Süper ırk yaratma çabalarını tartışıcaz ))
    Gidonda Eşşek Varsa , Deponun Altında Kaç Beygir Olduğunun Bir Önemi Yoktur..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    işte bunlar hep illuminati aga
    Darkfriairs bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı macar_93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Are you DENYO? :D
    if you ask such a question..Answer you now it ; asked...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elin cahili gelmiş Takyada.. Trakyalıya ecdadını anlatıyo..

Osmanlı'nın 1ci Balkan savaşını kaybetme nedenleri

Trablusgarp Savaşı'nın çıkması (1911),

Balkanlar'da bir karışıklığın meydana gelmeyeceği fikriyle bölgeden, 200 taburluk (75,000 askerlik) bir kuvvetin terhis ettirilmesi,

Ordunun teçhizatının düşman güçlerden çok daha üstün olmasına rağmen birliklerin sabotaj ve baskınlara açık ileri mevkilerde mevzilendirilmesi,

Sırbistan'ın, Almanya'dan satın aldığı ağır silahların Selanik Limanı üzerinden geçirilmesine şaşırtıcı bir biçimde izin verilmiş olması ve dolayısıyla Balkan Devletleri'nin silahlanması hususunda kayıtsız kalınması,

Askerlikle politikanın, birbiri içine dahil edilmesi neticesinde İttihat ve Terakki Fırkası ile Hürriyet ve İtilaf Fırkası mensubu subay ve generallerin, sırf siyasi görüş farklılıkları sebebiyle birbirine yardımdan yüz çevirmesi.

Yanya'nın Yunanlara teslimi, Yunanistan Krallığı veliahtı Konstantin'e kılıçı teslim eden Esat Paşa. (21 Şubat 1913)

Yunanistan Deniz Kuvvetleri'ne ait Georgios Averof Zırhlı Kruvazörü.
    Çok kısa zaman zarfında;

Osmanlı İmparatorluğu yüzbinlerce asker ve yılların çabasıyla elde edilmiş binlerce top ile silah stoklarını kaybetti.

Savaş, çok sayıda Türk, Pomak, Arnavut ve diğer Müslümanların birçoğunun katline ve mecburen göçüne yol açtı. Balkanlar'daki nüfus dağılımı büyük ölçüde değişti.

''ORDU TECRÜBESİZ!! VE MESULİYET DUYGUSUNDAN UZAK SUBAYLARCA İDARE EDİLDİĞİNDEN..!! Doğu ve Batı cephesi olarak iki tertipte savaşan Osmanlı Ordusu'nun ilk önce doğu kısmı Bulgarlar tarafından mağlup edilmiştir.

Daha sonra Batı cephesiyle irtibatı kesilen Osmanlı Ordusu, Sırp ve Yunanlarla savaşan birliklerini de kaybetmiştir.

Aç biraz oku bir çok kaynakta bilgiler aynıdır.
    Senin boyunun 170cm olduğunu var sayıyorum bu konuda okuduğum farklı kaynaktan kipatları üst üst koysam senin boyunu geçer...Aklına bir şey takılırsa gel sor anlatırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elin cahili gelmiş Takyada.. Trakyalıya ecdadını anlatıyo..

Osmanlı'nın 1ci Balkan savaşını kaybetme nedenleri

Trablusgarp Savaşı'nın çıkması (1911),

Balkanlar'da bir karışıklığın meydana gelmeyeceği fikriyle bölgeden, 200 taburluk (75,000 askerlik) bir kuvvetin terhis ettirilmesi,

Ordunun teçhizatının düşman güçlerden çok daha üstün olmasına rağmen birliklerin sabotaj ve baskınlara açık ileri mevkilerde mevzilendirilmesi,

Sırbistan'ın, Almanya'dan satın aldığı ağır silahların Selanik Limanı üzerinden geçirilmesine şaşırtıcı bir biçimde izin verilmiş olması ve dolayısıyla Balkan Devletleri'nin silahlanması hususunda kayıtsız kalınması,

Askerlikle politikanın, birbiri içine dahil edilmesi neticesinde İttihat ve Terakki Fırkası ile Hürriyet ve İtilaf Fırkası mensubu subay ve generallerin, sırf siyasi görüş farklılıkları sebebiyle birbirine yardımdan yüz çevirmesi.

Yanya'nın Yunanlara teslimi, Yunanistan Krallığı veliahtı Konstantin'e kılıçı teslim eden Esat Paşa. (21 Şubat 1913)

Yunanistan Deniz Kuvvetleri'ne ait Georgios Averof Zırhlı Kruvazörü.
    Çok kısa zaman zarfında;

Osmanlı İmparatorluğu yüzbinlerce asker ve yılların çabasıyla elde edilmiş binlerce top ile silah stoklarını kaybetti.

Savaş, çok sayıda Türk, Pomak, Arnavut ve diğer Müslümanların birçoğunun katline ve mecburen göçüne yol açtı. Balkanlar'daki nüfus dağılımı büyük ölçüde değişti.

''ORDU TECRÜBESİZ!! VE MESULİYET DUYGUSUNDAN UZAK SUBAYLARCA İDARE EDİLDİĞİNDEN..!! Doğu ve Batı cephesi olarak iki tertipte savaşan Osmanlı Ordusu'nun ilk önce doğu kısmı Bulgarlar tarafından mağlup edilmiştir.

Daha sonra Batı cephesiyle irtibatı kesilen Osmanlı Ordusu, Sırp ve Yunanlarla savaşan birliklerini de kaybetmiştir.

Aç biraz oku bir çok kaynakta bilgiler aynıdır.
    Sen daha cahilin manasını öğrenememişsin ..Balkan topraklarını gezince neden bu güzel toprakları kaybettik diye çok araştırdım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @permatiq59

Hem akaid ilminden dem vuruyor, hem ırkçılık yapıyor.
    Kafkaslar ile balkanları karıştırıyor, Osmanlıda savaştan kaçan Tırakya askeri olduğunu söyleyerek oldukça yüksek bir perdeden yalan söylüyor. Üstüne Mevlanayı, Şems-i Tebrîzî'yi bildiğini, Yunus Emre'yi okumuş olduğunu söyleyerek yaptığı fena işi hayırlı bir işmiş gibi göstermekten imtina etmiyor.

Ayrıca "kore mahallesi" diye aşağıladığınız mahallede kimse taciz etmez, peşine takılıp, nerede oturuyor diye bakmazlar. Ahlâklı ve onurlu insanlardır.
    Hocam kimsenin dinine ırkına normalde karışmam. Adam kalkmış bana KOÇUM DİYE HİTAP edince,bende OĞLUM diye hitap ettim. Birde satır arası BURARI MEDENİYETİN DOGDUGU YER Diye ,bana anadoludan geldiğin lafını çakınca kendi ecdadı süpermiş biz medeni değilmişiz.. Bende tarihi bir gerçegi takrar hatırlattım.. Yoksa geçmiş olayların peşinde koşturacak değilim.

Akaid ilmi ile ırkçılıgın ne alakası var nerde akaid ilmine dem vurmuşum arkadaşından veya gidip cami imamına sorup bir kelime öğrenip akaid lafını öğrenip burda bana laf mı sokya çalışıyorsun ) çok komiksiniz siz beni güldürdünüz allah da sizi güldürsün.. Gülmekden karnım ağrıdı )

Motosikleti
    KapÇık
    3 gün düşünüp cevap verdiğine göre bana kahvehane ağzınla anlattığın olayı belgelermisin? yoksa ben gercek kaynaklardan cevap verince boyun kadar kitap okudum deyip geçiştirecekmisin yine ? O kadar komplex sahibi bir adamsın ki (hoş o da tartışılır..) Yaptığın yanlışı kabullenmeyip hiç tanımadığın adamlara saldırıyorsun aklınca... Ayıbını ayıp ile örtmeye çalışıyorsun.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    mehmet ne yapmaya çalışıyorsun Allah askına. cebelleşip durmuşsun..

hem sen imkansızı anlatmaya çalışmışsın..

adam sana okudum ettim gezdim gördüm, adam gibi adamım diyor. hatta okuduğunnu hesaplayıp senin boyunu bile bulmuş adam o derece. boyun kadar konuşmamışsın..adamda ne var da öyle yazıyorsun ki , gelmiş kapaklıya görmüş vurulmuş çok iyi niyetli düşünrek bir bayanı takip etme içgüdüsü ile hızını mesafesini hesaplamış takip ediyor. ayıp sana. adama olmadık şeyler yazmışsın.

o anda okuduğu kitaptan bir yazı aklına gelmiş takibe geçmiş "100 mt üstü takip sayılmaz".....bizim kitabımızda yazmaz,takip takiptir ama adamın kitabında yazıyor abicim... hatta o kadar benimsemiş ki bu 100 mt olayını yine görsem yine takip ederdim diyor. sen daha ne konuşuyorsun ki ? kime ne anlatıyorsun ? değil sen 40 tane mehmet getir ne fayda ? einstein gelse anlatsa ne fayda ?

--

biz çoluk çocuk değiliz. bizler de yaşını basını almış "zengin çocuğu" olmayan ailelerden gelen insanlarız. konuşmasını etmesini adabı biliriz. hatamızı kabullenmeyi biliriz. karşındaki silse de silmese de anlarız biz hatamızı. kitabımızda bu yazar. özümüz kanımız budur. ortak aşk motor için ilk görüşmede anlarız biz birbirimizdeki sıcak havayı. bizim kitap budur. ama bu kitapla öyle boy ölçüşülmez bu kitabı bitirenler yere göge sığmaz. bu kitabı bitirenler haksızlığa gelmez. bu kitabı bitirenler hatasını anlar. bu kitabı bitirenler nerde ne yapması gerketiğini bilir. bu kitabnı bitirenler iyi zamanlarında olduğu gibi düştüğünde de yanında olur. bu kitabı bitirenler okuduğunu sergilemez kibirlenmez. . bu kitabı bitirenler bildiğinin boy ile ölçülmeyeceğini iyi bilir. bu kitabı bitirenler takip olayını sadece gurup sürüşünde hıza göre aradaki mesafeyi ayarlar durur, buna kafa yorar i.neliğe değil..

uzatmıcam. uzatsam da anlayamayacaksın.. okuduğun kitaplarla boy ölçtüğün o adamı tanısan demek istediğini anlardın.

o da belki..
    birGarip..

Motosikleti
    KapÇık
    Ramazan adam HONDA YBR250 motor alıcam ben diye konu acıyo sonra tvs alıp gelıyo yaptığı yanlışı burada anlatıyo. belli ki motosiklet kültüründen bayağı uzak. Motosikletin özgürlük olduğunu bile benimsiyememiş başkalarının özgürlüklerini kısıtlıyor. Bizde her zamanki gibi kazanırız belki arkadaşı diye denedik. ama baktım ki umutsuz vaka gerçekten. Yarın bir gün yolda kalabilir, bir konuda yardıma ihtiyacı olabilir usta parça vs. ekipman sorabilir. vs vs.. her hangi bir konuda bu adama nasıl yardım edilir ki ? Neyse kendi haline bıraktım bende.
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3725000

Linkini verdiğim yazıda tam da bu konu hakkında bir yazı var.

Motosikleti
    Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmet ne yapmaya çalışıyorsun Allah askına. cebelleşip durmuşsun..

hem sen imkansızı anlatmaya çalışmışsın..

adam sana okudum ettim gezdim gördüm, adam gibi adamım diyor. hatta okuduğunnu hesaplayıp senin boyunu bile bulmuş adam o derece. boyun kadar konuşmamışsın..adamda ne var da öyle yazıyorsun ki , gelmiş kapaklıya görmüş vurulmuş çok iyi niyetli düşünrek bir bayanı takip etme içgüdüsü ile hızını mesafesini hesaplamış takip ediyor. ayıp sana. adama olmadık şeyler yazmışsın.

o anda okuduğu kitaptan bir yazı aklına gelmiş takibe geçmiş "100 mt üstü takip sayılmaz".....bizim kitabımızda yazmaz,takip takiptir ama adamın kitabında yazıyor abicim... hatta o kadar benimsemiş ki bu 100 mt olayını yine görsem yine takip ederdim diyor. sen daha ne konuşuyorsun ki ? kime ne anlatıyorsun ? değil sen 40 tane mehmet getir ne fayda ? einstein gelse anlatsa ne fayda ?

--

biz çoluk çocuk değiliz. bizler de yaşını basını almış "zengin çocuğu" olmayan ailelerden gelen insanlarız. konuşmasını etmesini adabı biliriz. hatamızı kabullenmeyi biliriz. karşındaki silse de silmese de anlarız biz hatamızı. kitabımızda bu yazar. özümüz kanımız budur. ortak aşk motor için ilk görüşmede anlarız biz birbirimizdeki sıcak havayı. bizim kitap budur. ama bu kitapla öyle boy ölçüşülmez bu kitabı bitirenler yere göge sığmaz. bu kitabı bitirenler haksızlığa gelmez. bu kitabı bitirenler hatasını anlar. bu kitabı bitirenler nerde ne yapması gerketiğini bilir. bu kitabnı bitirenler iyi zamanlarında olduğu gibi düştüğünde de yanında olur. bu kitabı bitirenler okuduğunu sergilemez kibirlenmez. . bu kitabı bitirenler bildiğinin boy ile ölçülmeyeceğini iyi bilir. bu kitabı bitirenler takip olayını sadece gurup sürüşünde hıza göre aradaki mesafeyi ayarlar durur, buna kafa yorar i.neliğe değil..

uzatmıcam. uzatsam da anlayamayacaksın.. okuduğun kitaplarla boy ölçtüğün o adamı tanısan demek istediğini anlardın.

o da belki..
    bu adamı dinleyin doğru diyor. gereksiz zihin yorgunluğu yaşamayın ışınlanmayı bulsan bu adamın bildiği doğrudur. birini takip ederken yakalarsak gerekli ilgi alakayı esirgemeyiz zaat-ı az muhteremden
    Garip bunu beğendi.
    Yavaş gitmeyi hızlı hale getirmeyi deneyin

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Evet adaşlar , geçen hafta biz şöyle bikaç motor uçmakdere yaptık. Şu da videosu,sık sık gidiyoruz,daha kalabalık olsak daha eğlenceli olabilir.

sezgingulmez bunu beğendi.
    Youtube : Burax Yolda
    Mototaş Aş. çalışanı

Motosikleti
    KapÇık
    Yangın dışında spontane gelişen kayifli bir haftasonuydu Burak.
    buraxdj bunu beğendi.

Motosikleti
    güzel eğlenmişsiniz

Calavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 1000
    Merhaba arkadaşlar, eski bir motosiklet kullanıcısıyım ve çorlu'da yaşıyorum.Daha önceden bu başlıkta kendimi tanıtmış mıydım açıkçası hatırlamıyorum fakat tekrardan selam vermek istedim.

Herkese selam tekrardan,
    buraxdj ve sezginozkan bunu beğendiler.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Aleyküm selam. Koca yaz bitti bi etkinlik olmadi

Motosikleti
    KapÇık
    hos geldiniz.

Bu sene inş. aranızdayım

yamahasülo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ford fokus
    beni tanıyan tanımıyan tüm mt sevdalılarına merhaba arkadaşlar bu siteyi tartışma sitesi yapmışsınız ya neden mororsikletten bahsetmiyorsunuz merak ediyorum

Motosikleti
    Ederiz agam sen iste

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    uzun zamandır yazamıyordum selamlar herkese..

sezginozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FBA
    NORMALDE HİÇ YAZMIYORDUM ZATEN :D BENDEN DE SELAMLAR

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

Alıntı buraxdj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet adaşlar , geçen hafta biz şöyle bikaç motor uçmakdere yaptık. Şu da videosu,sık sık gidiyoruz,daha kalabalık olsak daha eğlenceli olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=9-BgtvNnf5s
    HAİNLERE BAK YA...VAY BEE.
    ---

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar herkese...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler