Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Tekirdağ - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Arkadaşlar corlu yada burgazda motosiklet ustası arıyorum yardımcı olur musunuz? Cbf 150 bakımı için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    çorluda tuğrul halleder hesaplıdır, dürüsttür. Uzan Motor. yada yamaha servisi Levent abi. İkiside iyidir.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Teşekkürler dostum googleda buldum uzan motoru c.tesi gidicem kismetse tabi önce ararım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Dün saat arabam ile castrodan çerkeze geliyordum, saat 17:00 civarı kapaklıdaki organize emlağa giren kavşaktan bir Copper geçti , ilginç olan copper üzerinde iki tane bir birinden güzel bayan, kasksızdılar tabi insan 10 yıldır buralarda çalışıp böyle bir manzara görünce şaşırıyor, ee haliyle bu arkadaşlar nereye gidiyor diye peşlerinden bende gittim, Ayıp olmasın diye lokasyon vermeyeceğim ama şöyle söyleyim galiba çerkezde oturuyorlar...

Yaptıgımdan çok utandım ama bir daha görsem bir daha peşlerinden giderdim )

Umarım bu formda değillerdir.

Motosikleti
    KapÇık
    evet yaptığınız ayıp. daha önce aynı bölgede başıma söyle bir olay geldi.
    öndeki aracı ablam kullanıyor yanında annem yan komşu abla ve kızı.
    arkadaki aracı ben kullanıyorum yanımda komşunun oğlu. 2 tane denyo takibe başladı ablamın aracını aramıza girip. olayın sonunu anlatmama gerek yok heralde ?
    sizinde eşiniz kızınız motosiklet yada araç kullanabilir bu gayet doğal birşey bu onlarında hakkı. düşünün ki görülmeye pek alışık bir durum değil diye sizin kızınızı eşinizi takip ediyorlar ve fark ediyorsunuz.. siz ne yapardınız ???
    Garip bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet yaptığınız ayıp. daha önce aynı bölgede başıma söyle bir olay geldi.
    öndeki aracı ablam kullanıyor yanında annem yan komşu abla ve kızı.
    arkadaki aracı ben kullanıyorum yanımda komşunun oğlu. 2 tane denyo takibe başladı ablamın aracını aramıza girip. olayın sonunu anlatmama gerek yok heralde ?
    sizinde eşiniz kızınız motosiklet yada araç kullanabilir bu gayet doğal birşey bu onlarında hakkı. düşünün ki görülmeye pek alışık bir durum değil diye sizin kızınızı eşinizi takip ediyorlar ve fark ediyorsunuz.. siz ne yapardınız ???
    Art niyet ile takip etmedim zaten , vede mesafeyi 100-150 mt civarı tuttum...100-150 mt mesafe dar şehir içi sokağı burda yazmasaydım bir ben bir allah bilirdi... Siz hayatınız küçük bir ilçede kocaman copper kullanan kaç kız gördünüz... 36 yaşındayım ilk defa böyle bir şeye şahit oldum...Artı takip etmemdeki ana nedeni , girdigi mıntıka tam apachi kardeşliği bölgesiydi(sende denyo demişsin), bir şey olursa yardımcı olmak ...Kızların buralı olmadığı çok belliydi, .Şöyle söyleyim allah benim tüm bayan yakınlarıma benim ahlakımda insanlar ile karşılaştırsın...Acaba bunu sende kendin için kendi akrabalarına diye bilirmisin bilemiyorum...

Bilip bilmeden yazamaman lazım ahlak zabıtası olarak görevin mi var?

Mevlana şems ile tanışdıkdan belli bir süre sonra şems hazretleri mevlanaya diyor ki , git şehrin diger ucundan bana şarap al , Mevlana nasıl olur vs. derkern neyse almak için yola çıkıyor, MEyhanden şarabı alıp gelirken tam çarşının ortasında ayağı takılıp düşüyor, bir rivayete göre şarap süt gibi akıyor orası muama.. Şems diyor ki mevlanaya gördüğün yarısına inan duyduğuna hiç inan ma..

Motosikleti
    KapÇık
    Ahlak zabıtası değilim. Peki sen Hafiyemisin takip ediyorsun? İlk yorumda seninde bahsettiğin gibi bu utanılacak bir durum. Bende aynı görüşte olduğumdan görüşümü paylaştım. Seni fark etmemişler ve sorun yaşamamışsın. Farketseydiler belki durum farklı olacaktı ? Mevlana yı Şemsi bilmem pekte umrumda değil. Ama benim eşim motosiklet kullanırken biri ilk defa gördü diye son defa gördü diye ne bileyim her hangi bir sebeple eşimi takip etse ve ben bunu farketsem, çok farklı bir sonuç doğabilir. Bizler erkeğiz. Kendini kandırma lütfen.
    Garip bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kişi karşısında ki kendi gibi bilir (iyi kişi karşısındakini de iyi olarak bilir kötü kötü olarak ) Ben kendimi kandırmıyorum ama senide çok çok iyi anlıyorum (biz erkeğiz derken , ) sen karşındaki kendin gibi düşündün haklısın..

Mevlanayı da bil Şemsi de bil biraz bir şeyler öğren kişiliği kendini yetiştir, Hatta yunusu da öğren , ilim ilim bilmektir , ilim kendini bilmektir , sen kendini bilmez isen ....

Ne demişler etme cahil cuheda ile muhabbet bıktırır, alma cam kırıgı ile taharet yırtırır eder isen çoluk çocuk ile muhabbet olur işin çikilota gofret...

Hata bende karşıma seni almış cevap yetiştiriyorum tabi ki bıktırırsın...

Motosikleti
    KapÇık
    Valla üstat. ben afilli laflarla yunusla ilimle bilimle cevaplar yazamam. Sabit adamım. Adamlık görecelidir kimseyede adamlığımı kanıtlamak zorunda değilim. Bu kadar hırbonun başı boş gezdiği bir ortamda kusura bakma ama karımı kızımı takip eden adama ''yahu ben iyiyim bu da iyidir iyi düşüneyim'' diyemem..! Demem..! Adama dur bakalım hemşerim sen neyin peşindesin derler.. Biz erkeğiz derken. KORUMAKTAN bahsettim seninde için belli.

Bir daha görsem bir daha takip ederim demişsin. Yazık.. O da senin adamlığın tabi. Benden uzak Allah'a yakın ol.

Benim şahsi kanaatim böyle ''aboowwww'' Cu'lar olduğu sürece ve birde yaptığı çok normalmiş gibi. ilk defa gördüm takip ettim güzel baaağğğğyanları.. Yine olsa yine takip ederim'ciler olduğu sürece. Bizim daha çooook gidecek yolumuz var. Birde cehaletten bahsediyorsun.. Ya sabır.

macar_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 x MZ etz 125 (92)
    Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kişi karşısında ki kendi gibi bilir (iyi kişi karşısındakini de iyi olarak bilir kötü kötü olarak ) Ben kendimi kandırmıyorum ama senide çok çok iyi anlıyorum (biz erkeğiz derken , ) sen karşındaki kendin gibi düşündün haklısın..

Mevlanayı da bil Şemsi de bil biraz bir şeyler öğren kişiliği kendini yetiştir, Hatta yunusu da öğren , ilim ilim bilmektir , ilim kendini bilmektir , sen kendini bilmez isen ....

Ne demişler etme cahil cuheda ile muhabbet bıktırır, alma cam kırıgı ile taharet yırtırır eder isen çoluk çocuk ile muhabbet olur işin çikilota gofret...

Hata bende karşıma seni almış cevap yetiştiriyorum tabi ki bıktırırsın...
    Are you DENYO? :D
    Sırrını herkezden sakla ve daima kuşkulu ol , çünkü akıllı olmak demek kuşkulu olmak demekten başka birşey değildir..

Motosikleti
    KapÇık
    Adam kalkmış ''HONDA YBR250'' motor alıcam diye konu açmış.. bizde motosiklet kültüründen cehaletten bahsediyoruz..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    İnancını bilmiyorum ama müslüman isen çok sakat laflar ediyorsun benden uzak allaha yakın ol ne demek , Ben allah yakın sana uzak olursam sen de allah dan uzak olmuş olursun mazallah ,çok sakat söz şirke götürür..

Ben seni çok iyi anlıyorum , hırboların içinde kalmış görüdüğün genel insan profilide hep hırbo olan kimseler.. 100-150 mt mesafe diyorum hala anlamıyorsun .. Senin çevrendeki gibi insan olsam 100-150mt mi olur takip mesafesi, 5-10 mt arkasından giderim...150 mt den annen ile karının boyları aynı ise ayırt edemezsin..

Sen karının arkasından 150 mt geriden gelen herkesi çeviriyormusun..

Senin karın kızın bir gün kore mahallesinde yaya yürümek zorunda kalırsa bir allahın kuluda yardım etmesin mi? Bacım buralar tekin yer değil demesin mi? Gözetip kollamasın mı? ha yakından ha uzaktan.

Gerçekten empati yapıyorum ve seni anlıyorum . Ağır abi pozları , bir polat alemdar, memati baş pozları, yozlaşmış kahvane kültürünün ürünü... Bak ne diyorum ALLAH BENİM TÜM AKRABLARIMI/TÜM SEVDİKLERİMİ BENİM GİBİ İNSANLAR İLE KARŞILAŞTIRSIN...AMA senin gibilerden uzak tutusun allah muhafaza...

Bir de ders verdim doğruyu yanlışı öğrettim .. Ağır abisin ya akıl ve ders veriyorsun..Bizim de senden alacak derse ihtiyacımız var, ...İyiki ders verdin sen bize doğruyu ,yanlışı öğretemesen halimiz nice olurdu..İyi ki varsın ,allah seni bölgemizden eksik etmesin, Bölgemizin koruyucusu , gözetici ve hamisi sen ne büyüksün...Sen olmazsan bu toplum yozlaşır sen bu toplumun mihenk taşısın temel direğisin olmaz isen bu toplum çöker..

Bizim gibi yanlış yola sapmışları yola getirirsin, doğruyu yanlışı öğretirsin ,Senden feyz alırız , sen olmasan biz doğru yolu nasıl bulurduk..Her şeyin en doğrusunu sen bilirsin, Biz tebaan senin ışığından faydalanırız.

macar_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 x MZ etz 125 (92)
    Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün saat arabam ile castrodan çerkeze geliyordum, saat 17:00 civarı kapaklıdaki organize emlağa giren kavşaktan bir Copper geçti , ilginç olan copper üzerinde iki tane bir birinden güzel bayan, kasksızdılar tabi insan 10 yıldır buralarda çalışıp böyle bir manzara görünce şaşırıyor, ee haliyle bu arkadaşlar nereye gidiyor diye peşlerinden bende gittim, Ayıp olmasın diye lokasyon vermeyeceğim ama şöyle söyleyim galiba çerkezde oturuyorlar...

Yaptıgımdan çok utandım ama bir daha görsem bir daha peşlerinden giderdim )

Umarım bu formda değillerdir.
    Bi gün senin karşına çıkar iki kanı bozuk dersin ben çok iyiyim bunlarda iyidir. Çizerler kestaneni afilli şekilde sonra hastane okursun Şemsi Mevlanayı sorun ne hatam ne diye Biliyoruz Şemsi de Yunusu da evellah raat ol sen. Sen önce Yunustaki Şemsteki ahlakın milyonda birini benim motorcu kadın kardeşlerime göster Hırto Ondan sonra burda ahlak dersi introsu ver gülüm benim. İki motorcu kız gördüm tebrik ederim motora biniyorsunuz ne güzel be yaptığınız iş burdan mısınız diye konu açacağına ettiğin b*ku anlatıyorsun. Bide sıçtığım bok temiz diyorsun. Bok boktur, kokar arkadaş! Üstüne üstlük kalkmış adamlığı öğretene ADAMA adamlık taslıyorsun. Komik bile değilsin yapma Hırto!

Burada iki süslü püslü divan edebiyatının en temel cümlelerini yazdın diye namuslu, edepli biri olmuyorsun canım benim ;) Biraz edebiyat yerine felsefe okumaya çalış diyeceğimde zor be gülüm ;) Bak şimdi Düşündüm de kişi karşı tarafı kendi gibi bilirmiş dedin ya olmaz canım olmaz. Sen o felsefe önerimi boşver deneme, beceremezsin! ;) Kişi olduğuyla değil yaptıklarıyla belli olur. Hadi sen şimdi sağdan ilk çıkıştan yavaş yavaş ikile canımızı sıkma.

*****Haa bi de demişsin ya 10 yıldır burdayım diye. Keşke gelmeseydin be gülüm ) HAyır madem geldin niye ehlileşemedin acaba? Bence polisi ara ihbar et kendini. Telefon numarası 155 OK?
    Sırrını herkezden sakla ve daima kuşkulu ol , çünkü akıllı olmak demek kuşkulu olmak demekten başka birşey değildir..

Motosikleti
    KapÇık
    Benim kimseyi koruduğum yok. İlk mesajımda da empati kurman için sana dedimki senin karın kızında motosiklet kullanabilir bu onların en doğal hakkı. gördün tamam. niye takip ediyorsun. farketseler tedirgin olacaklar. onlar değil bir erkek yakını farketse kendini nasıl açıklıyacaksın? senin ilk mesajındaki tutumunda sonradan döndüğün yol tamamen kıvırma politikası. Benim yaptığım benim kültürümde gayet doğal. ana bacı kardeş korunur kollanır. Sen tatavayı bırakta önce kendinle yüzleş. Sana aynısı olsa ne hissedersin? böyle bir durumda sorarlar adama dedim ya ''Neyin peşindesin sen diye ?'' Kimin çevresinin aydın. kimin çevresinin cahil olduğu yaptığın eylemden belli. birde bunu savunuyorsun. Bu ülkede Kadınlarda var. Ve var olmaya devam edecekler. Arabada kullanacaklar Motosiklette kullanacaklar. Bu senin benim kullandığımız gibi gayet doğal bir olay. Anormal olan şey senin tanımadığın 2 kızı motosiklet üzerinde görüp takip etmen.. ve bunu savunman. Bence daha fazla yazma. gittikçe kendinle çelişiyorsun.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    serkan sen bence buralarda böyle yardım ederim bokuna da olsa takibe girme, şahsıma diyorum yakalarsam öperim bu bir!
    ben permatiq59 u tanırım kendisini severimde, kişi herkezi kendi gibi bilirmiş demişsin ya ha işte o senin kabilenden değil ki iki kadın gördü diye salyalar saçarak takibe girsin ve sonunda dönsün iyi niyetliyim ayağına yatsın.
    koçum burası trakya burası medeniyetin doğum yeri, iki kadın burada motosiklet kullanabiliyorsa başlarının çaresine de bakarlar senin gibi yardım meleklerine gerek duymazlar. yarın öbür gün bizim hatunlarda motosiklet kullanmaya başlayacak inşallah denk geliriz.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    tamam vurmayın öldü
    sezgingulmez bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    sezgin oğlum, burası trakya diyorsun, Ben sana trakyal'ın ne olduğu anlatayım, Lafım sadece senin gibi trayalılara , diğerleri tarihi bu olayı üzerine alınmasın...

Sarı kamış harekatını Enver Paşa planlıyor sonra bu planı harp akademisinden hocası aynı zamanda Atatürkünde hocası olan Hassan izettin paşa gösteriyor.. HAsan paşa diyor ki asker kaçar savaşmaz ..Hasan paşa balkan harbinde yüksek rütbeli bir subaydır.. Biz balkanları savaştan kaçan trakya askeri yüzüne kaybettik sen sarıkamışta o sogukta bu askerlerimi süreceksin diyor , kesin kaçarlar diyor.. Enver Paşada da sen bu anadolu askerini trakya askeri ile karıştırma hocaö diyor ve 90 Bin Asker sogukdan donmaya gidiyor ve kaçmıyor... Medeniyetin doğuran biz kaçmayız da bizi görünce eksozunu bacağının arasına sıkıştırıp viyk viyk kaçma...Biraz tarih anlatım ecdadını tanı buraları kimin kurtardığınıda unutma..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:56 ----------

Alıntı macar_93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi gün senin karşına çıkar iki kanı bozuk dersin ben çok iyiyim bunlarda iyidir. Çizerler kestaneni afilli şekilde sonra hastane okursun Şemsi Mevlanayı sorun ne hatam ne diye Biliyoruz Şemsi de Yunusu da evellah raat ol sen. Sen önce Yunustaki Şemsteki ahlakın milyonda birini benim motorcu kadın kardeşlerime göster Hırto Ondan sonra burda ahlak dersi introsu ver gülüm benim. İki motorcu kız gördüm tebrik ederim motora biniyorsunuz ne güzel be yaptığınız iş burdan mısınız diye konu açacağına ettiğin b*ku anlatıyorsun. Bide sıçtığım bok temiz diyorsun. Bok boktur, kokar arkadaş! Üstüne üstlük kalkmış adamlığı öğretene ADAMA adamlık taslıyorsun. Komik bile değilsin yapma Hırto!

Burada iki süslü püslü divan edebiyatının en temel cümlelerini yazdın diye namuslu, edepli biri olmuyorsun canım benim ;) Biraz edebiyat yerine felsefe okumaya çalış diyeceğimde zor be gülüm ;) Bak şimdi Düşündüm de kişi karşı tarafı kendi gibi bilirmiş dedin ya olmaz canım olmaz. Sen o felsefe önerimi boşver deneme, beceremezsin! ;) Kişi olduğuyla değil yaptıklarıyla belli olur. Hadi sen şimdi sağdan ilk çıkıştan yavaş yavaş ikile canımızı sıkma.

*****Haa bi de demişsin ya 10 yıldır burdayım diye. Keşke gelmeseydin be gülüm ) HAyır madem geldin niye ehlileşemedin acaba? Bence polisi ara ihbar et kendini. Telefon numarası 155 OK?
    Ben hasbel kader tarih, ekonomi,siyaset, bilirim sizin gibi mallar kalemim olmaz .. Mevla ne diyor her lafa verecek cevabım var ama bir bakarım adam adamı bir bakarım laf laf mı diye, Senin gibi adam olmaynlara cevap bile vermem hani birde ne derler it ürür kervan yürür )

Motosikleti
    KapÇık
    Elin cahili gelmiş Takyada.. Trakyalıya ecdadını anlatıyo..

Osmanlı'nın 1ci Balkan savaşını kaybetme nedenleri

Trablusgarp Savaşı'nın çıkması (1911),

Balkanlar'da bir karışıklığın meydana gelmeyeceği fikriyle bölgeden, 200 taburluk (75,000 askerlik) bir kuvvetin terhis ettirilmesi,

Ordunun teçhizatının düşman güçlerden çok daha üstün olmasına rağmen birliklerin sabotaj ve baskınlara açık ileri mevkilerde mevzilendirilmesi,

Sırbistan'ın, Almanya'dan satın aldığı ağır silahların Selanik Limanı üzerinden geçirilmesine şaşırtıcı bir biçimde izin verilmiş olması ve dolayısıyla Balkan Devletleri'nin silahlanması hususunda kayıtsız kalınması,

Askerlikle politikanın, birbiri içine dahil edilmesi neticesinde İttihat ve Terakki Fırkası ile Hürriyet ve İtilaf Fırkası mensubu subay ve generallerin, sırf siyasi görüş farklılıkları sebebiyle birbirine yardımdan yüz çevirmesi.

Yanya'nın Yunanlara teslimi, Yunanistan Krallığı veliahtı Konstantin'e kılıçı teslim eden Esat Paşa. (21 Şubat 1913)

Yunanistan Deniz Kuvvetleri'ne ait Georgios Averof Zırhlı Kruvazörü.
    Çok kısa zaman zarfında;

Osmanlı İmparatorluğu yüzbinlerce asker ve yılların çabasıyla elde edilmiş binlerce top ile silah stoklarını kaybetti.

Savaş, çok sayıda Türk, Pomak, Arnavut ve diğer Müslümanların birçoğunun katline ve mecburen göçüne yol açtı. Balkanlar'daki nüfus dağılımı büyük ölçüde değişti.

''ORDU TECRÜBESİZ!! VE MESULİYET DUYGUSUNDAN UZAK SUBAYLARCA İDARE EDİLDİĞİNDEN..!! Doğu ve Batı cephesi olarak iki tertipte savaşan Osmanlı Ordusu'nun ilk önce doğu kısmı Bulgarlar tarafından mağlup edilmiştir.

Daha sonra Batı cephesiyle irtibatı kesilen Osmanlı Ordusu, Sırp ve Yunanlarla savaşan birliklerini de kaybetmiştir.

Aç biraz oku bir çok kaynakta bilgiler aynıdır.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    @permatiq59

Hem akaid ilminden dem vuruyor, hem ırkçılık yapıyor.
    Kafkaslar ile balkanları karıştırıyor, Osmanlıda savaştan kaçan Tırakya askeri olduğunu söyleyerek oldukça yüksek bir perdeden yalan söylüyor. Üstüne Mevlanayı, Şems-i Tebrîzî'yi bildiğini, Yunus Emre'yi okumuş olduğunu söyleyerek yaptığı fena işi hayırlı bir işmiş gibi göstermekten imtina etmiyor.

Ayrıca "kore mahallesi" diye aşağıladığınız mahallede kimse taciz etmez, peşine takılıp, nerede oturuyor diye bakmazlar. Ahlâklı ve onurlu insanlardır.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    birde oğlum demiş ya la
    hayır konuyu balkan savaşına nasıl bağladınız ne içiyonuz söyleyinde bir bakayım bende

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler