Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tenebrosus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Intruder M800
    Skyblade öncelikle hoşgeldin dostum. Anlaşılan motor almayı iyice kafaya koymuşsun şimdiden hayırlı olsun gz. ^^ Diğer arkadaşların da dediği gibi öncelikle tarzını belirlemen lazım, ben de motoru alırken V-Strom ile Intruder arasında kalmıştım. İkisi de birbirinden çok farklı motorlar, mantık olarak V-Strom avantajlıydı özellikle birçok yol koşuluna adapte olabilmesi açısından ama Intruder'ı 1 kere görmem ve sesini duymam yetti ve direk aldım motoru. Motorumu hiç toprak veya arazi koşullarında denemedim fakat gerek kalmadı çünkü daha çok şehir içinde ve asfaltta gezeceğimi biliyordum. Şimdi sen hangisini yapıcaksın onu düşünmelisin bence öncelikle. Eğer "ben dağa bayıra çıkmak istiyorum" diyorsan cross ya da benzeri motorlara bakmalısın ama diyorsan "ben şehir içinde ve asfaltta olucam çoğunlukla" o zaman cruiser tarzı alabilirsin ki seviyormuşsun da. Benim de ilk motorum cruiser ve gerek yokuş gerek yağmur hiçbir koşulda henüz beni yarı yolda bırakmadı, rahatlık olarak da eminim cross dan daha avantajlıdır. ^^

Benden şimdilik bu kadar, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. En kısa zamanda seni aramızda görmek isteriz, kib...

PS: Motor sürmek gönül işi, gönlün ne diyorsa onu dinle dostum...
    Intruder Alert!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı Tenebrosus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Skyblade öncelikle hoşgeldin dostum. Anlaşılan motor almayı iyice kafaya koymuşsun şimdiden hayırlı olsun gz. ^^ Diğer arkadaşların da dediği gibi öncelikle tarzını belirlemen lazım, ben de motoru alırken V-Strom ile Intruder arasında kalmıştım. İkisi de birbirinden çok farklı motorlar, mantık olarak V-Strom avantajlıydı özellikle birçok yol koşuluna adapte olabilmesi açısından ama Intruder'ı 1 kere görmem ve sesini duymam yetti ve direk aldım motoru. Motorumu hiç toprak veya arazi koşullarında denemedim fakat gerek kalmadı çünkü daha çok şehir içinde ve asfaltta gezeceğimi biliyordum. Şimdi sen hangisini yapıcaksın onu düşünmelisin bence öncelikle. Eğer "ben dağa bayıra çıkmak istiyorum" diyorsan cross ya da benzeri motorlara bakmalısın ama diyorsan "ben şehir içinde ve asfaltta olucam çoğunlukla" o zaman cruiser tarzı alabilirsin ki seviyormuşsun da. Benim de ilk motorum cruiser ve gerek yokuş gerek yağmur hiçbir koşulda henüz beni yarı yolda bırakmadı, rahatlık olarak da eminim cross dan daha avantajlıdır. ^^

Benden şimdilik bu kadar, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. En kısa zamanda seni aramızda görmek isteriz, kib...

PS: Motor sürmek gönül işi, gönlün ne diyorsa onu dinle dostum...

Tenebrosus çok teşekkürler cevabın için, bu işe ilk Kawasaki En500 ile gönül koydum aslına bakarsan. Fakat daha önce hiç motor sürmemiş olmanın verdiği tecrübesizlikle büyük cc motor almamayı tercih ediyorum. O zaman da seçenekler kısıtlanıyo doğal olarak. Biraz daha etraflıca araştırdıktan sonra umarım ki buraya motorumla olan fotoğraflarımı koyabileceğim. Gönlüm cruiserdan yana o konuda şüphe yok

Motosikleti
    Suzuki Intruder M800
    Büyük CC diye kendini ürkütme derim hocam, benim sürdüğüm ilk vitesli motor GSR600 ve ilk aldığım motor Intruder M800. Hiçbir sorun yaşamadım, sonuçta ne kadar hızlı gideceğin senin elinde. Özellikle cruiser alıcaksan yüksek CC'den korkma çünkü malum racing ya da naked gibi olmuyor bu motorlar. Herkes bana da demişti "bu senin için fazla" tarzında lafları ama gönül ferman dinlemiyor. ^^
    Intruder Alert!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    o paraya çok temiz gs 500 de alınabilir.ama dediğin gibi 500lükle başlamak doğru mu?sitede bununla da ilgili birçok bilgi bulabilirsin.iyi araştır iyi düşün buradan yardım edecek birçok insan çıkar.umarım fotoğrafını görürüz.sende bizim aramıza katılırsın.iyi bi bütçen var sakın boşa harcama.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:18 ----------

bu arada hafta sonları da müsait olduğum zamanlar gelebilirsin ya da ben gelirim fark etmez.motor seven her insanla tanışmak isterim.

Dogin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    bence kanuni tiger250 idealdir hem çok falza chopper da degil naked ta degil çılgın bi tip işte motor konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsın cigerii çok saglam cros gibi heryere in çık çıkmam demez ya herşeyi yap işte atla zıpla hopla banamısın demez çok saglam motor emin ol

Motosikleti
    Yok
    Küçük cc den büyük cc ye geçmek daha rahat gibi geliyo bana. Motor gücünü geçtim, motosikleti yatırırsam yanlışlıkla 160 kilo falan belki kalkar da. 250 kg chopper ı kaldıramam da çöker başına beklerim artık çekici falan . Tiger250 yi de düşündüm. Fakat gv250 kafamı karıştırıyor. Belki bana göre biraz küçük kalabilir ama v motor 28 beygir güç üretiyor ki uzun süre yeter gibi bana siz ne dersiniz? Bir de ankara' da dikkatimi çeken 2 adet Gv250 ilanı var sahibindende İlan No: #17368377 ve İlan No: #17039100 . Bunlara ne dersiniz?

Motosikleti
    Suzuki Intruder M800
    Benim motorum 275 kilo oluyor sıvılarla birlikte, 1 kere yatırmıştım durduğum yerde ve gayet de rahatlıkla kaldırmıştım. Bacağın altında kalmadığı sürece problem yok, yere yakın olduğu için de sürmesi daha kolaydır. Zaten yattığı zaman onun kaldırma teknikleri var dostum, çok dert etme o konuları. Şans cesurdan yanadır. ^^

Bir arkadaşımızda GV250 var ve gayet memnundu son hatırladığım kadarıyla. Karşılaşırsam kendisiyle sorarım detayları ve iletirim sana. Bu arada Kızılay'da nerede oturuyorsun?
    Intruder Alert!

Motosikleti
    Yok
    Doğru şans konusunda haklısınız. Belirttiğim modellerin forumdaki sayfalarını teker teker okudum bu arada dediğim modellerin çoğunda insanlar memnun. Tabi iş satılık modele gelince bilen birilerine göstermek lazım. Kocatepe civarında oturuyorum camiye yakın. Bi keresinde mediha eldem sokaktan geçen siyah bi chopper görmüştüm ama markasını göremedim tam olarak sizin motormuydu ki o

Motosikleti
    Suzuki Intruder M800
    Kocatepe'nin orda Orta Dünya veya Yolcu'nun önünde olur genelde motorum, çok geçerim oralardan.
    Intruder Alert!

Dogin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Ben ilk tiger ile başladım ve iyiki onunla başlamışım koruma demirini felanda almıştım çok düştüm en sonunda pert ettim o ayrı bi konu ama parçası bol hemen temin edebiliosun ucuzda hyosungta nasıl olur bilmiorum yada biraz daha para katcan dragstar 650 alcan tam olsun

Motosikleti
    Yok
    Orta dünyayı biliyorum da yolcu nerde bilmiyorum sanırım. Bir dahaki geçişimde dikkat ederim ikisinin de önünde varmı bir M800 diye

Ben ilk tiger ile başladım ve iyiki onunla başlamışım koruma demirini felanda almıştım çok düştüm en sonunda pert ettim o ayrı bi konu ama parçası bol hemen temin edebiliosun ucuzda hyosungta nasıl olur bilmiorum yada biraz daha para katcan dragstar 650 alcan tam olsun
    Dragstar 650 fazla gelir biraz sanırım Dogin. Ama tigerS de aklımın bir ucunda onu da düşüneceğim alırken. Parça fiyatları ve ucuzluğu konusunda gerçekten bir adım önce o motor.

Motosikleti
    kawasaki Er-6n
    Alıntı skyblade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orta dünyayı biliyorum da yolcu nerde bilmiyorum sanırım. Bir dahaki geçişimde dikkat ederim ikisinin de önünde varmı bir M800 diye

Dragstar 650 fazla gelir biraz sanırım Dogin. Ama tigerS de aklımın bir ucunda onu da düşüneceğim alırken. Parça fiyatları ve ucuzluğu konusunda gerçekten bir adım önce o motor.
    hoşgeldin. ben de hacettepe kimya mezunuyum(2004). seni aramızda görmek çok güzel.

Motosikleti
    Yok
    Alıntı fatihhoca81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin. ben de hacettepe kimya mezunuyum(2004). seni aramızda görmek çok güzel.
    Motor tutkusunu paylaşabileceğim meslektaşımı (mezun olabilirsem eğer ) görmek beni çok sevindirdi. Teşekkürler Fatih hocam.

Motosikleti
    Suzuki Intruder M800
    Fatih hocam merhaba nasılsın?

Dostum dragstar alabiliyorsan durma derim, seni birçok dertten kurtarır o motor. Daha uzuuun bir zaman da başka motora bakmazsın doğrusu. Bu arada müsaitsen ve istersen Orta Dünya'ya gelip sana yüzyüze yardımcı olabilirim, yakınmışsın da oraya zaten.
    Intruder Alert!

Motosikleti
    Yok
    Hafta içi pek zamanım olmuyor maalesef. Hatta yarın sınavım var ben daha buralardayım . Ama hafta sonu gelip görüşmeyi isterim. En azından elimdeki bütçe ile neler alınabiliyor ya da biraz ekleyip neler alınabilir onu konuşabiliriz.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Hafta içi pek zamanım olmuyor maalesef. Hatta yarın sınavım var ben daha buralardayım . Ama hafta sonu gelip görüşmeyi isterim. En azından elimdeki bütçe ile neler alınabiliyor ya da biraz ekleyip neler alınabilir onu konuşabiliriz.
    Valla Ankara MT deki arkadaşlar motor konusunda sana istediğin bilgiyi verirler..
    Kesin olarak yüzyüze tanış baksana boşver Kanuni filan cross yapacan ormanda kalırsın.. dağılır gider..Tarzını belirle gerisi kolay. Bütçede iyi..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:27 ----------

Alıntı baran06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gel perşembe günü pratik yapalım bizim okulda

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:57 ----------

vallahi fark etmez ama şehirden az uzak olsa şöyle güzel güzel manzara izlesek.bişeylerde yenilebilinir tabiki.
    baran benim telim 533 929 11 56 çaldır bi. bende kayıt edeyim..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    kawasaki Er-6n
    iyiyim serdar sen nasılsın?
    bügün kızılaya motorla gittim. öğlen çıktım eryamandan. hava güzeldi. ders saat 19:30 gibi bitti. ve ben yollarda dondum. ama olsun be... özlemişim motorumu.

meslektaşım. okuldaşım. sen motorunu seç, ben sana her konuda(sürüş dahil) yardımcı olurum. yarınkı sınavın hangi dersten?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    .
    slm kardes...siteye hosgelidn kalıcı olursun insallah...bende beysukantte çalisiyorum...sizin nizamiyeden sağa dönünce 1-2 km ilerde is yerim...
    belki beni motorla gelip giderken görmüssündür...cumartesi ve pazar günleri görünürüm...
    bütün yazılarını okudum...ilk motorun olacağı için "kırıp dökeceksin parca lazım olacak" diye kendin demissin....200 luk dedeğin motor asya as200gy 2 olmasın...asağıda resmi var...ben önce bu motordan alacaktım....cok arastırdım...gittim servisine bizzat görüstüm oda tanıdık cıktı...suan üretilmiyor ama...her parçası temin ediliyor...hatta bağzı parçasını kendi motoruma bile uydurdum...bindim gezdim...
    her türlü arazi yol yol sartına uygun...gücüde seni tatmin eder...tabi bi süre...beni ettiğine göre...tek teker bile süper gidiyo motor...tecrübeyle sabittir...ek olarak hafta sonları tamırcide çalisirim orda vardı da ondan biliyorum...onun için para denklestiremedim vazgeçtim...kanuni racer 200 aldım ama kazalı...baya ucuza aldım...1400 ytl...
    madem her türlü yol sartında gitsin diyorsun bu motoru sana öneririm...mtde ki as 200 baslığını full okumustum...netten parça fiyatlarınada baktım...fiyatlarda böyle bi motora icin kanuniye göre normal...
    bu motorun 2. elini hele bu aylarda tas çatlasın 1500-2000 arası alınabılır...benim amacım çalıstığım yerdeki motoru sana satmak değil....bu motoru istersen zaten ordakini sana aldırmam..biraz masraflı...birazda ben hallettim anasını
    düsün bakalım bu motoru...
    200 lük kanuni crosslar var...onlarıda düsünebilirsin...onuda bizzat kullandım...kötü yanını görmedim...

buda benim motor..

Motosikleti
    Yok
    Fizikokimya Serap hocadan alıyorum. Transport properties konusu tam olarak.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    noluyor burda 3 sayfa atlamıssınız hosgeldin barıs eger alacagın motoru bır sene sonra degısıtrceksen ılk motora daha az para ver icine daha az oturur satarken onun dısında sana ybr125 öneririm motoru sana çok iyi ögreten bir motor onu benım gıbı 4000 5000 km kullandıktan sonra sende cok zarar etmeden satarsın en cok zararı sıfır alınca edıyorsun :D
    125 te motor kullanma becerilerini fazla agırlıga kalmadan geliştirerek ondan sonra istedigin her motora gecebilirsin ama ilk baslarda alısana kadar dikkat etmek lazım motosiklet bu şakaya gelmiyor...bol şans dilerim
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 88 kullanıcı var. (0 üye ve 88 misafir)

Bu Konudaki Etiketler