Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    -HK- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    pazar günü ankarada olmayabilirim yoksa bende size eşlik etmek istiyorum...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:33 ----------

Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ankarada honda nx4 falcon kullanıcısı bir tanıdıgınız varsa haberim olsum motoru görmem lazım
    motoru görürsen kesin aşık olursun ama yapma yaa verme 29 hp, 6 lt tüketimli motora o parayı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kawasaki Er-6n
    ankara. kış geldi kimsecikler yok mu?

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    burdayız...
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Tenebrosus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Intruder M800
    Burdayız Fatih hocam, ben hala sürüyom valla motorumu soğuk moğuk dinlemeden. Hatta bugün Eskişehir yolundan dönerken o trafikte 3 tane custom chopperla birlikte trafiği yarıp geçtik, baya eğlenceliydi. 3 chopper 1 cruiser bağırta bağırta gelince millet yol vermeye başladı hatta.

Bu arada cuma günkü rutin buluşmaya kimler geliyor? (Cuma günü akşam hava 3 derece civarında olucak)
    Intruder Alert!

septimus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Günaydın herkese. Bu cuma gelirim beyler.

Motosikleti
    kawasaki Er-6n
    valla ben de hala sürmekteyim. bakalım daha ne kadar devam edeceğiz.

cuma için ben gelemeyeceğim muhtemelen. veli toplantısı var.işim erken biterse uğramaya çalısırım.

Motosikleti
    Suzuki Intruder M800
    Motordan inince herkes aynı soruyu soruyor "üşümüyor musun" :D
    Intruder Alert!

Motosikleti
    kawasaki Er-6n
    Alıntı Tenebrosus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan inince herkes aynı soruyu soruyor "üşümüyor musun" :D
    yoo üşümüyoruz ki. donuyoruzzzzz

bide aklıma gelmişken. artık sabahları bayağa fazla trafik oluyor. yoksa kriz falan yok da herkes araba mı aldı. dün saat 8:10 da evden çıktım. güzelgahım:ist. yolu-demet evler sapağı- numune hast.-kolej-kızılay. yol 28 km. ve batıkentden sonra kızılaya kadar. şıkışık trafik vardı. acaba kaza mı var dedim kendime. ama yoktu. aralarada gide gide. çok yoruldum. ve saat 8:57 dersane yeni gelmiştim. altımda motor olmasa 2. derse bile yetişemezdim.

Motosikleti
    Suzuki Intruder M800
    Benim ayaklarım üşüyor sadece, alamadım hala bi çizme. Puma'nın bi botu var onun siparişini vermiştim Ulusan'dan ama hala gelemedi distribütör firma pek gevşekmiş. Başka bi çizme mi alsam diyorum ama Puma'nın çizmesine bayıldım başka bişey de almak istemiyorum. Ne yapsam bilemedim, başka Puma motor çizmesi satan biyer bilen var mı?
    Intruder Alert!

Motosikleti
    kawasaki Er-6n
    Benim ayaklarım üşüyor sadece, alamadım hala bi çizme. Puma'nın bi botu var onun siparişini vermiştim Ulusan'dan ama hala gelemedi distribütör firma pek gevşekmiş. Başka bi çizme mi alsam diyorum ama Puma'nın çizmesine bayıldım başka bişey de almak istemiyorum. Ne yapsam bilemedim, başka Puma motor çizmesi satan biyer bilen var mı?
    talıkma bunlara. termal çoraplar var.ya da yün çorap da olur. bide bot giyersin bitti. benim ayaklarım pek üşümüyor.

Motosikleti
    Suzuki Intruder M800
    Hocam thermal çorabın üstüne yün çorap giyiyorum üstüne de sağlam bot giyiyorum ama gene de donuyor ayaklarım. :( Puma'nın botu bi gelse fevkaladenin fevkinde olucak ama gelemedi bi türlü...
    Intruder Alert!

Motosikleti
    kawasaki Er-6n
    Hocam thermal çorabın üstüne yün çorap giyiyorum üstüne de sağlam bot giyiyorum ama gene de donuyor ayaklarım. :( Puma'nın botu bi gelse fevkaladenin fevkinde olucak ama gelemedi bi türlü...
    sende kansızlık var ozaman.

Motosikleti
    Suzuki Intruder M800
    Benim kanım bozuk bence.
    Intruder Alert!

Motosikleti
    Kawasaki VN800 Vulcan
    bende gelicem bu akşam...
    hellrider

Motosikleti
    Suzuki Intruder M800
    Bi aksilik çıkmazsa ben de geliyorum akşama, hem bi konuşalım pazara bişey yapılır mı falan diye. Ona göre ben de memlekete gidicem de bayram tatilini uzatıp.
    Intruder Alert!

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    arkadaşlar merhaba;
    bir proforma hazırlayıp hemen çıkmam lazım tekrar evden. sizden ricam akşam kaçta nerede toplanıyorsunuz bir haber verebilirseniz gelmek istiyorum.
    en azından esirgeme kurumu ve darülaceze ziyaretleri hakkında konuşmak istiyorm sizinle.
    542 676 73 26 numaram. arayabilen arkadaşlar olursa bir kaç saat öncesinden sevinirim.

Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Akşam 19:30'da Ümitköy Arcadium'un yanında Bahçemiz diye bir yerde buluşuluyor. Görüşmek üzere.

-HK- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    gelenler son bi ok versin arkadaşlar.. ben biraz gecikmeli de olsa gelicem inşallah...

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    yahu kimse aramadı diyerek hayıflanıyordum içimden ki buraya yazmışsınız.

lakin benim eve gelip bu sayfayı açmadan bunu görmem olası değil ki

arkadaşlar, ben bir müddet artık girmemeye karar verdim siteye.
    hem oyalanmaya ihtiyacım var bir yandan ama oyalamaya yetmiyor; hem de tezime ve işime daha çok vakit ayırmam lazım.

telefonum var. e mail adresim de. haftasonları bir iki saatimi diğer insanlar için bir şeyler yapabilmeye harcıyorum, eskiden sadece param varsa bir şeyler yapmaya çalışırdım ama.. param olmasa da zaman ayırarak yapabileceğim şeyler olduğunu da görüyorsun zamanla. kolunuzun altına bir tavla alıp gidebilir duruma geliyorsunuz iki hafta sonra inanın bana.

sizden iki ricam var.

ilki telefonum var, haftasonu vakit ayırmak isteyen beni arayabilir. yada bir kaç kez çaldırıp kapatabilir kontörü yoksa. ben ararım sabit ücret ödüyorum çünki. bu hafta olmaz başka bir zaman olur yine arayabilirsiniz.
    doğruyu söylemek gerekirse yalnız gitmek daha çok işime geliyor ama birkaç kişinin gitmesi bir kişinin gitmesinden iyidir ziyaret ettiğimiz insanlar için.

not:

huzurevi ziyaretlerinizde çikolata pasta almayın çünki şeker hastalığı olanlar çıkabiliyor. unutanlara, canı çekip yiyenlere iyilik değil kötülük yapmış oluruz. bunu gönüllü öğretmenlik yapan kardeşim söylemişti. genelde insanların iç çamaşırı vb ihtiyaçları da olabiliyor.

not2:

sevdiğim bir insan, çocukları ziyaret etmek yerine huzurevlerini ziyaret etmenin daha iyi olacağını; çocukları zaten ziyaret edenlerin fazla olduğunu, ve çocukların bunu çabuk unutacağını söylemişti.
    aslında tamamen haklı. ama şimdiye kadar hiç kimsenin beni hatırlamasına ihtiyaç duymadım. sonuçta iyilik yaptım diye ortalarda gezinmek yada yapılan iyiliklerin hatırlanması değil amacımız. bence hayata karşı ödemem gereken bir bedel, bir sorumluluk.
    belki sadece bir kaç seferinde karşımdaki çok ısrar ettiyse o zaman sadece ön adımı söylemişliğim vardır. bir çocuğun beni hatırlamasına ihtiyaç duymam, yada yardım ettiğim her hangi birisi tarafından hatırlanma ihtiyacı da duymadım.

not3:

herkesin bir hikayesi var, biraz dirayetli olmak lazım. eskiden çok yufka yürekliydim, çok çabuk üzülürdüm. ama hayat böyle birşey. hakettiğini yada verdiklerinin karşılığını bekleyemezsin hayattan veya insanlardan.
    dertlerini dinlerken, "vay öyle mi oldu; sana böyle mi yaptı.." demek yerine, onları biraz ayakta tutabilecek şeyler söylemeye gayret edin. bu sebeple yufka yüreklilik yapıp dertlerini üstünüze almayın, çünki zaten çoğumuz ayakta zor duruyoruz.

not 4:

gideceğiniz yerin adresini; kaç kişinin kaldığını iyi öğrenin.
    gitmeden görevlilere telefon açarsanız daha sıcak karşılanıyorsunuz her zaman, hem de size daha rahat yardımcı olabiliyorlar.
    pazar günleri genellikle daha az ziyaretci olduğundan sizde rahat edersiniz.
    çocuk esirgeme kurumu için kutu kutu çikolata yeterli, huzurevine giderken de kolonya almak yeterli. yine isteyenler ekstra bir şeyler götürebilir. eski giyeceklerinizi değerlendirmek için başka bir çözüm bulun.

ikincisi:

öğretmen bir arkadaşım var. çok fakir öğrencilere giyecek konusunda yardım etme gayretinde, geçen sene bir şeyler yapabilir miyiz diye bakmıştık. geçenlerde üzerine havalar soğuyunca yeni bir mont alınan öğrenciyle arasındaki diyalog..

"canım yeni montunu neden giymedin?"
    "öğretmenim giyersem eskir, bu yüzden giymek istemiyorum"

inanın Ankara nın göbeğinde, giydiği ayakkabıların tekleri farklı olan; yamalı ceketlerle okula gelen, montu olmadığı için ceketinin içinde büzüşen hala bir sürü çocuk yada genç var.

bu çocuklar devlet desteği olmadan okula gidip gelmeye çalışıyor.. ailelerinin durumu zaten belli.. olsaydı çocuklarından esirgemezlerdi.

bugün 20 kasım.. 5-6 gün sonra çoğu insan için bayram olacak. bir çok insan bu bayramı gerçekten bayram havasında sevdikleri ile birlikte geçirecek.
    kimisi de yokluk içinde, yada kendi başına..

eğer siz bu ilk iki cümledeki insanlardansanız, sahip olduklarınıza şükredin. kıymetini bilin. şükretmek de lafla olmuyor kabul edersiniz ki.

orhun anıtlarında yazdığı gibi "tokken, aç olduğunu unutan kavmim ...." devam etmeyelim.. geçen bikaç bin yılın bize gerçekten bir şeyler kazandırdığını umuyorum.

...................................... ................................... ....................................

kurban kesebilirsiniz. veya o parayı bir kuruma bağışlayabilirsiniz.. yada bir kuruma bağışlarken endişe duyabilirsiniz.. bunlar normal.. ama endişe duyuyorsanız.. gidin bayramdan birkaç gün önce bir üniversite fakültesine.. ve ihtiyacı olan bir öğrenciye verilmek üzere bağışta bulunun.. yardım etmek istedikten sonra elbet benim önerilerimden daha işlevsel bir yolunu bulursunuz.

.............................. .......................................... .........................................

okuduğunuz için teşekkür ederim.

Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Asfalt Meleği, yazdıklarından nickine yakışacak bir insan olduğun anlaşılıyor. Bir başkasını, özellikle ihtiyacı olan birini mutlu etmenin ne demek olduğunu az çok bilirim. Allah iyiliklerinin karşılığını misliyle verir inşallah.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler