Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Ben canlandırayım bari biraz. Ankara'nın kanı donmuş ehahah

Serkan sana esemes attım da dönmedin. Seyahatten dönmedin sanırım.

baf yerine senin maskeden aldık çok daha kullanışlı geldi.

gezginmotora gitmeyen varsa tavsiyem gidip tanışsın. her kaliteden mal bulmak mümkün. sıcak yaklaşımları da cabası. biraz çalışsalar ankarada tek samimi adres olurlar gibi geliyor.

ismail, önerdiğin çantaya bana 100 lira fiyat çektiler. hakikaten güzel çanta.

fatih, büyük marketlerin oto reyonundan kaliteli bir krem cila alabilir misin? konuştuğumuz gibi, pazara motoru temizlemiş olursan birlikte uygularız. normal cila değil, krem cila olacak, rengi de siyah olsun. uygulaması 10 dakika sürüyor. eski hali mesela sertaçın motoruysa, yeni hali serdarın motor gbi oluyo
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ceyar ekim 15'ten sonra motosikleti tozlu garajlara kaldırır demiştim. yüzümü kara çıkarttın jr, teessüf ettim.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ben mi kaldıracaktım motoru?

geçen kış binemedim diye inim inim inlemiştim. bu kış biraz daha esnek olacağım. ama yine de bu ay sonu tamamdır gibi geliyor. yani tozlu garaj beni bekler. gider gider üzerine oturur iç çekerim.

aralık-ocak-şubat-mart

of ya of!

septimus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Jr'ım sms gelmedi çünkü o numara başka bir numaraya yönlendirilmişti. Yönlendirme SMSleri kapsamıyormuş. Diğer numaramı da veririm. Balaklava ile BAF bence çok farklı şeyler. BAF'ın koruyuculuğu bir yere kadar olur tahminimce. Seyahatten dün gece döndüm. Haftanın geri kalanı burdayım (umarım ).

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    diyom ki peryodik bakımım 4binde..ben 2600deyim..4000 km çok mu fazla yağ değişimini beklemek için? topu topu 1 litre yağ ile 4bin km fazla mıdır? değiştirsek mi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:29 ----------

1000de değişti ilk defa

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    değiştir gitsin.
    esasen yağ değişiminde kilometre değil devir esastır, devri saymak lazım, bibuçuk milyarda filan değiştirmek lazım
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Kawasaki VN800 Vulcan
    evrencim teşekkür ederim motorumla ilgili yaptıın benzetme için bu devirsaatini sayma işi geyik dimi yağ için
    hellrider

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ne geyiği abi duymadım deme sakın..nası motorcusun anlamadım ki

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:19 ----------

hule motorunu hocamızın motorunun şimdiki haline benzetmişim daha ne istiyosun. tabi ki teşekkür edecen

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:20 ----------

gene ben yardım edeyim sana hadi..(ne yapayım ki bu adamı)

bak şimdi ortalama kullandığın devir 4bin diyelim. bir pazar gezdin. toplamda 3 saat diyelim. hemen onu not ediceksin. şu şekilde:

dakikada 4bin devir

3 saat 180 dakika eder.

180 x 4000 = 720,000 kere dönmüş motorun.

her seyahat sonrası bunları not alıp topluyorsun.

toplamın bir buçuk milyar olunca yağ değişim vaktin gelmiş demektir.

bu noktada önemli olan, senin sürüş karakterine göre ortalama devrini gözlemlemiş olman. bu herkeste farklıdır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:25 ----------

mesela bu yağın türüne göre de değişir. 10/40 yağ için

10/40= 0,25 eder. motorun bir saatte çevirdiği devir,

4000 x 60 = 240,000 ediyor

240,000 / 0,25 değeri = 960,000 eder. yani sen günde en fazla 960,000 devir çeviriyosan bu yağ sana göredir. 10/40 için hesap böyle.

Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne geyiği abi duymadım deme sakın..nası motorcusun anlamadım ki

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:19 ----------

hule motorunu hocamızın motorunun şimdiki haline benzetmişim daha ne istiyosun. tabi ki teşekkür edecen

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:20 ----------

gene ben yardım edeyim sana hadi..(ne yapayım ki bu adamı)

bak şimdi ortalama kullandığın devir 4bin diyelim. bir pazar gezdin. toplamda 3 saat diyelim. hemen onu not ediceksin. şu şekilde:

dakikada 4bin devir

3 saat 180 dakika eder.

180 x 4000 = 720,000 kere dönmüş motorun.

her seyahat sonrası bunları not alıp topluyorsun.

toplamın bir buçuk milyar olunca yağ değişim vaktin gelmiş demektir.

bu noktada önemli olan, senin sürüş karakterine göre ortalama devrini gözlemlemiş olman. bu herkeste farklıdır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:25 ----------

mesela bu yağın türüne göre de değişir. 10/40 yağ için

10/40= 0,25 eder. bu oran motorun ortalama saatteki çevirdiği devir ile çarpıldığında

4000 x 60 = 240,000 ediyor

240,000 / 0,25 değeri = 960,000 eder. yani sen günde en fazla 960,000 devir çeviriyosan bu yağ sana göredir. 10/40 için hesap böyle.

Evren yağı, abartmaya gerek olmamakla birlikte, ne kadar sık değiştirirsen o kadar iyi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    yağ çubuğundaki yağı parmaklayıp anlarız.

Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Tamam

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...rkadaslar.html

arkadaşlar bir başlık açtım. bilmiyorum sıcak gelir mi vakit ayırabilen olur mu? ama benimle gelmek isteyenler, en azından ayda bir de olsa bana katılmak isteyenler olursa sevinirim.
    okuduğunuz için şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    kawasaki Er-6n
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben canlandırayım bari biraz. Ankara'nın kanı donmuş ehahah

Serkan sana esemes attım da dönmedin. Seyahatten dönmedin sanırım.

baf yerine senin maskeden aldık çok daha kullanışlı geldi.

gezginmotora gitmeyen varsa tavsiyem gidip tanışsın. her kaliteden mal bulmak mümkün. sıcak yaklaşımları da cabası. biraz çalışsalar ankarada tek samimi adres olurlar gibi geliyor.

ismail, önerdiğin çantaya bana 100 lira fiyat çektiler. hakikaten güzel çanta.

fatih, büyük marketlerin oto reyonundan kaliteli bir krem cila alabilir misin? konuştuğumuz gibi, pazara motoru temizlemiş olursan birlikte uygularız. normal cila değil, krem cila olacak, rengi de siyah olsun. uygulaması 10 dakika sürüyor. eski hali mesela sertaçın motoruysa, yeni hali serdarın motor gbi oluyo
    tamam. pazar günü müsayit olursa cila işini halledelim. aslında dün motoru silip bi güzel pasta cila yapmıştım. manyak güzel oldu alet. ya sonra.... biraz önce eve geldim. ıslak yollarda çamur ettim yine motorumu. yani anlayacağınız emeğim boşa gitti.

yağ işine gelince;bence gerek yok. ama yinede sen bilirsin.

sertaç'ım kurban olurum senin motoruna ben seninkinin sesi karizması ve rahat süspansiyonları yeter.

asfalt meleği; açtığınız topiği okudum. bence çok güzel bir davranış. gruptaki arkadaşlarla bir pazar gününü ayırabiliriz bence.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    parlattıysan motoru pasta + cila ile, pek de gerek kalmamıştır. ışıl ışıl olmuştur.

gencay bu konuya eğilelim abicim. cuma akşam etraflıca konuşuruz. seni de görmek isteriz aramızda. gelemesen de biz ayarlarız, planlarız, sana ulaşırız.

Motosikleti
    Kawasaki VN800 Vulcan
    cuma akşamı bluşuyormuyuz evren deeermişim evet konuşalım bi plan program yapalım gayet güzel bi fikir gibi geldi banada.

fatihhocam teşekkür ederim )
    hellrider

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    yarın kimler geliyor muhabbete?

Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    "Tu bi or nat to bi" işte bütün mesele kardeş..

Motosikleti
    kawasaki Er-6n
    iyi akşamlar.
    bugün beni burak aradı.kardeşi ehlihetsiz gezerken polise yakalanmış. motoru demetevlerde otaparka çekmişler. kendisi antalyada olduğu için beni aradı motoru çıkartmak için. ama malesef müsayit değildim. evren sonra seni arayacaktı yasine ulaşmak için. belki yardım edebilir diye(belki dersi yoktur).
    sonuç ne oldu bilmiyorum. ama sanırsam bayağa bir miktar ceza yedi.

yarın için yağmur olmazsa dersten sonra gelebilirim. ama sizin için erken bir saatte çıkıyorum. kızılay çıkış 18.20 gibi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:10 ----------

serkan ustam nasılsın?

Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Vay hocam naber ? Nası motor, dediğim yerlerde bi sorun yok di mi ? Benden iyilik. Aynı tas aynı hamam..

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    fatih ruhsat sahibini istiyolar. aramadı beni. umarım halletmiştir.

zaten buluşmaları 7ye falan çeksek diyorum. kimse için sıkıntı olacağını sanmıyorum. en az 10a kadar oradayız nasılsa. bundan böyle her cuma 7de olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 44 kullanıcı var. (0 üye ve 44 misafir)

Bu Konudaki Etiketler