Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    '10 GV 250
    kusura bakmayın bir süre online olamadım... iş güç okul falan...

gösterdiğiniz ilgi ve sevecen, samimi sohbetleriniz için gerçekten çok teşekkür ederim. bir daha ki olmasa da umarım sonrakinde motorumla dona dona gelebilirim.

o bu değil de serkan senin motor çalınmadı değil mi daha? --WTP Paranoya Ekibi Sundu...--

=)
    it's a long way to the top...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    septimus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Daha derken ?

Motosikleti
    kawasaki Er-6n
    selamlar...
    sarkan perşembeye kadar parçaları tamamlamaya çalışacağım.
    yasin sana bahsetmiştim ya bir öğrencim olduğundan senin bölümde. seni yakından olmasana tanıyor. 'sınıfa kask ile giriyor.'dedi. şuan 4. sınıfta ama oda uzatmayı garantilemiş. neden diye sorduğumda'hocam sizi örnek alıyorum 'diyorlar. bu arada ben 7 sene de anca bitirdim de

Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Hehe abi hoca böyle yaparsa.. Tamam Fatih ararsın beni. P.tesi - Cuma yokum yine ona göre. Hava musait olacak gibi haftasonu. Yoksa dışarda üşürüz baya.

Honda motosikletlerde yeni çift kavramalı debriyaj sistemi.

Honda Motor Co., Ltd., büyük hacimli spor motorlar için dünyada bir ilk olan tam otomatik çift kavramalı şanzımanı geliştirdiğini duyurdu.Yeni şanzıman, binicilere sportif bir sürüş deneyimiyle birlikte kolay kullanım ve üstün bir şanzıman verimi sunarak, geleneksel bir manuel şanzımana eşit veya ondan daha iyi bir yakıt ekonomisi sağlıyor.

Dünyanın bu ilk çift kavramalı motosiklet şanzımanı, mevcut motorlarla önemli model değişikliğine gerek kalmadan birleşmeye imkan veren hafif ve kompakt bir tasarıma sahip.Yeni şanzıman ayrıca binicilere ihtiyaçları olan hassas hızlanma denetimini, yumuşak ve kusursuz vites değişikliğine yardımcı olan elektronik kontrol teknolojisi ile sağlıyor.Çok çeşitli konularda binici ihtiyaçlarına yanıt verebilmesi için, şanzımana ikisi tam otomatik olmak üzere üç çalışma modu (D-modu normal çalışma ve S-modu sportif sürüş için) ve manuel şanzımanın verdiği vites değiştirme hissinin aynısını veren 6 ileri manuel mod eklendi.Honda yeni şanzımanın, büyük hacimli motosikletlere, özellikle de geleneksel motosiklet pazarlarında kullanılmak üzere tasarlanan spor motosikletlere yerleşimini zamanla daha da yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Başlıca Özellikler
    Yeni şanzıman, bağımsız debriyajların sırasıyla önce tek viteslere (1, 3, 5), sonra da çift viteslere (2, 4, 6) uygulandığı bir çift debriyajlı şanzıman konfigürasyonuna sahip.Bu iki debriyaj, vites değişikliklerini gerçekleştirmek için nöbetleşe çalışıyor.Örneğin, 1. vitesten 2. vitese geçerken, bilgisayar vites yükseltmeyi tespit ederek, kusursuz bir vites değişikliği gerçekleştirmek üzere 2. vites debriyajını hazır tutar ve 1. vites debriyajını bırakıp, 2. vitese geçer.Mevcut çift debriyajlı şanzımanlardan bazıları hantal olsa da, yeni sistem çift giriş mili gibi teknolojiler kullanarak, yenilikçi sıralı debriyaj dizaynı ve motor kapağının altındaki hidrolik devre konsantrasyonu ile kompakt bir tasarımı yakalamaktadır. Kompakt olma ve hafiflik özelliği, geleneksel motosiklet vites kutusununkine dayanan basit bir vites değiştirme mekanizması kullanılarak daha da geliştirilmiştir.En üst seviyede iyileştirilmiş vites programlama özelliği, tam manuel bir şanzımanın ki ile aynı veya ondan daha iyi bir yakıt ekonomisi sağlarken, Çift Debriyajlı Şanzımanın sportif bir sürüş ile çevresel performansı bir arada sunmasına imkan veriyor.
    Septimus, söylediğin çift debriyajlı sistemi biraz araştırdımda, yukarıdakiler çıktı karşıma, gayet ilgi çekici görünüyor. Standart olarak her motosiklette kullanılırmı acaba ileride ? Yoksa bahsettiğin gibi VFR1200 gibi üst segment araçlardamı göreceğiz sadece ?

Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Çok güzel fotolar..Bunları hemen atayım arşivime. Bu sistemin diğer sınıflarda yaygınlaşıp yaygınlaşmayacağı konusunda pek bişey diyemem ama pahalı bi sistem olduğundan tahminimce alt seviye motorlara inmesi çoook uzun sürer, inerse tabi. Okuduğum kadarıyla şu anda Honda da başka bu sistemi kullanan marka yok. Honda da bunu bir atv modelinde bir de VFR'de kullanıyormuş.

Zaten esas olay otomatik vitesli sport touringlere, super sportlara alışmak olacaktır heralde.

Motosikleti
    kawasaki Er-6n
    Alıntı septimus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hehe abi hoca böyle yaparsa.. Tamam Fatih ararsın beni. P.tesi - Cuma yokum yine ona göre. Hava musait olacak gibi haftasonu. Yoksa dışarda üşürüz baya.
    tamam serkan. umarım haftasonu havalar iyi olur da turing yaparız

Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Tamam sen yalnız geçe bırakma parçaları o zaman..Korlas'a baktın mı ? Var mıymış parçalar ellerinde ?

Tenebrosus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Intruder M800
    Honda VFR'de aynı zamanda V-tec de var di mi Serkan, onu bir izah edebilir misin rica etsem?
    Intruder Alert!

Motosikleti
    kawasaki Er-6n
    Tamam sen yalnız geçe bırakma parçaları o zaman..Korlas'a baktın mı ? Var mıymış parçalar ellerinde ?
    ulusana bakmadım. ama bulamassam oradan alıcam.

Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Alıntı Tenebrosus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda VFR'de aynı zamanda V-tec de var di mi Serkan, onu bir izah edebilir misin rica etsem?
    Bkz gugıl > vtec > enter ilk çıkana tıkla sonra > oku

Yağ değiştirebiliyoz diye siz de birader..

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Alıntı -HK- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jr. sen nası bi adamsın yaa o eldivenleri nasıl buldun 20 liraya ele de tam oturuyor
    bu konuya suku cevap versin 250 liraya bir takım lastik bulmam gibi oldu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:35 ----------

ertanım serkan değil serdar o motoru çalınacak olan
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Suzuki Intruder M800
    Olm ağzınızı hayra açsanıza ne demek şimdi çalınacak falan yahu?
    Intruder Alert!

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ehahahahaha

Motosikleti
    Suzuki Intruder M800
    Valla ben kapalı otoparka aldırdım, yanında da M1800R var. Benimkine bakmazlar yani o dururken.
    Intruder Alert!

-HK- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    iyi taktikmiş öyle ya 1800 dururken niye seninkiyle uğraşsın adam

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    yasin lam gel senin motoru bizim otoparka koyalım benimkinin yanına

-HK- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    seninki yalnız dursa da bişe olmaz korkma

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:56 ----------

ayrıca fatihhoca.. ben sınıfa sadece 1 kere soktum kaskı yaw o mu kalmış akıllarda hemen

Çok güzel fotolar..Bunları hemen atayım arşivime. Bu sistemin diğer sınıflarda yaygınlaşıp yaygınlaşmayacağı konusunda pek bişey diyemem ama pahalı bi sistem olduğundan tahminimce alt seviye motorlara inmesi çoook uzun sürer, inerse tabi. Okuduğum kadarıyla şu anda Honda da başka bu sistemi kullanan marka yok. Honda da bunu bir atv modelinde bir de VFR'de kullanıyormuş.

Zaten esas olay otomatik vitesli sport touringlere, super sportlara alışmak olacaktır heralde.
    Bu çift debriyaj sistemi SuperSport'larda hissedilir derecede toplam ağırlığı artırabilir diye düşünüyorum. Bakalım hele bi gelsin çift debriyajlı CBR'lar.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu çift debriyaj sistemi SuperSport'larda hissedilir derecede toplam ağırlığı artırabilir diye düşünüyorum. Bakalım hele bi gelsin çift debriyajlı CBR'lar.
    Aydoğan sen süper sportu alda bırak agırlıgı artsın
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 93 kullanıcı var. (0 üye ve 93 misafir)

Bu Konudaki Etiketler