Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    ilk fotograf cok guzel ve anlamlı olmus hacım aklıma geldi köyden dondurma alsaydık ya
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    S&T GV250
    zaten ben de dondurmaya kesildiydim orda...dikkatimi ilk olarak o dondurma çekti...nefis...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:54 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:50 PM ----------

geziye ait bütün fotoları, ortak ve kişisel olarak tasnif edip, herkese ilgili download linkini özel mesajdan atacağım arkadaşlar... lakin şu fantastik dörtlü bi bitsin uyumazsam gece yarısı uyursam yarın öğlen herkesin kendi fotosu ve grup fotoları elinizde olur.
    [B][COLOR="Black"]LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM[/COLOR][/B]

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muratçım her ay bi kere arabayla gelsen mutfak masrafın sıfıra inecek.

arkadaşlar geziyi ifade edecek kelime bulamıyorum. özellikle karaali-konya yolu arasındaki dönüş güzergahında motor kullanmak felaket güzel bir deneyimdi.

bizleri kırmayıp katılan butun arkadaşlarıma ve gelmek isteyip de gelemeyenlere sıcacık selam ve teşekkürler.

pilotu hakimi fotocusu çılgın motorcusu mangalcısı hepimiz güzel karakterleriz. güzel bir ekip olduk, bunun tadını çıkaralım ve bu sıcak beraberliği korumak için elimizden geleni yapalım.

murat abinin fotodaki imajı bizleri yerlebir ededursun, grup sürüşüyle ilgili biraz daha itinalı olmamız gerektiğinin altını çizmek istiyorum.

öncelikle bizimle olan tüm arkadaşlarımı çok sevdiğimiz için "lütfen..ama lütfen, eksik olan korumalarımızı öncelikle tamamlayalım" çağrısı yapmak istiyorum.

grup sürüşünde benim aklıma takılan konular:

1- sollama yapan ekip sollama yapmakta olan ekibe de yer acmak icin, sollamada kullandığı hızı uzunca bir süre muhafaza etmelidir.
    2- dakikada en az 2 kere her sürücü, bir arkasındaki sürücüyü aynadan kontrol etsin. grup sürüşünün düzenli kalmasını sağlamanın tek yolu budur. arkanızdaki durduysa siz de durun, önünüzdeki de, onun önündeki de. kopmalar yaşandıkça arkada kalanlar yetişmek için riske girebilir.
    3- tek gidiş tek dönüş olan ayrılmamış yollarda, sürüş liderinin, işaret parmağını kafası üzerinden yukarıyı gosterecek şekilde yapacağı "tek sıra" anlamına gelen işaretle tek sıra olunup, gitmiş olduğumuz bölgelerin sürücü eğitim yapısını aklımızdan kesinlikle çıkarmamalı ve arkadan gelen araçların, yavaş ve dönemeçli olan yollarda en az 50 metreyi işgal eden 10 kişilik grubumuzu tek seferde sollamasının getireceği tehlikeleri bertaraf etmek amacıyla araların açılarak, her birimiz uygun olduğunda arkadaki surucuye eliyle geç işareti yaparak yol verip sollanma esnasında gazı bırakarak, aracı mümkün olan en kısa sürede önüne alıp sırasını önündekine teslim etmelidir. Sürüş liderinin unutması halinde bile, bölünmemiş yola girildiğinde tek sıraya girilip aralar açılarak unutan arkadaşlarımıza korna ile hatırlatma yapmalıyız.

aklınıza gelen başka maddeler olursa lütfen paylaşalım.

murat fotolar ve yorumlar çok başarılı. teşekkür ettik gitti
    haklısın çok eksiğimiz var bir özeleştiri yapmak gerekirse önden ben gittim ve birçok eksiğimin olduğunun farkındayım bunun için hatalarım olduysa lütfen kusuruma bakmayın ama ilerde daha iyi olacaktır grup sürüşlerimiz
    [B]Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum[/B]

Motosikleti
    Kawasaki VN800 Vulcan
    evet evrene bende katılıyorum güzel bir ekip oluştu umarım bu güzelliğiyle daima genişleriz. evet benimde eklemek istediğim bi şey var grup sürüşünde. benim bildiğim kadarıyla (yanlışım varsa düzeltin lütfen ki doğrusunu bilim bende) bi araç sollanırken öncü sinyal yakar ve arkadakilerde yakar ancak kimse geçmez taa ki artçı sol şeridi tutana kadar. sonra en önden arkaya doğru geçiş işlemi başlar ve evet arkadakilerinde geçişi tamamlayıp sağ şeride tekrar güvenli girebileceği mesafe oluşana kadar geçiş esnasındaki hız korunur... bu aslında çok güvenli. gerçi çok sayıda olunca sanki zaman kaybettirirmiş gibi düşünülüyor ama alışınca bence çokta seri davranabiliriz. kaldıki acele etmeninde, eğer acil bir durum yoksa, yararı olduunu sanmıorum...

bence bu gezilerimiz düzenli ve sürekli olduğu sürecede kendimizi gayaette güzel geliştiririz. çünkü gayet uyumlu bi şekilde sürüşümüzü yapıyoruz sadece belli noktalarda eksiğimiz var gibi. onlarda zaman gerektiren şeyler bence.

evet bugün anladımki koruma önemli bişimiş.

Motosikleti
    S&T GV250
    yahu beyler haftaya pazar da incek üzerinden bi alacaatlı yapalım mı? kısa bi rota? alacaatlı konusunda neden bu kadar ısrarcıyım tabi ben de bilmiyorum.
    [B][COLOR="Black"]LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM[/COLOR][/B]

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    sertaç dediğin madde doğru. ancak arkadakinin, öncü sinyalini görmesi çok zor oluyor. aslında biraz detaylandırırsak:

öncü sinyalini çok erken verir

sinyali gören sinyal yakar ve en arkaya kadar sinyal taşınır bu arada öncü dahil kimse şerit değiştirmez

artçı sinyali alır ve girilecek şeridi uygun gördüğünde kapatır.

öncüden başlayarak önden arkaya şerit değiştirilir.

bu uygulama sola dönüşlerde de aynı şekildedir..ancak:

gidiş rotamızda konya yolunu kesen noktadaki gibi kontrolsüz sola dönüşlerde -düşünün ki o noktaya kadar konya yolundan geldik ve sola döneceğiz- önce sağa çekip durmak, ardından yol boşaldıkça sırayı bozmadan tek tek dönüş yaparak, ileride beklemekte olan (dönüşü tamamlamış) gruba katılmak daha güvenli olacak. burada sıranın ortasından arkasından atlama yapılmaması da önemli. yol boşaldıkça sırayla dönülebilir. çünkü konya yolu gibi kamyonun otobüsün "best lap" (en iyi tur zamanı) yapmaya çalıştığı yollarda, sinyal vermiş bile olsak, sol şeritte yavaşlamak, toplu halay çekmek anlamına gelebilir. örneğin:

sabah benzin almış, yanınıza gelirken, benzinciden çıkarken yaktığım sinyale rağmen, trt kavşağından sola dönmek için yavaşladım, arkamdaki amca kornayı validesinin kaba etine benzetmiş olacak ki elini hiç çekmedi ben dönerken
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Kawasaki VN800 Vulcan
    bak alacatlı dedin kalbimi çaldın) kısa da olsa maksat beraberlik... evet evren bi çok şey olabilio trafikte ilginç iginç mesela bazıları sırf meraktanmıdır nedir grubun ortasına dalıo bi anda arabayla ayırıo grubu... dikkatimi çeken bişiydi burda paylaşmak istedim. memleketimin insanı gerçekten eşsiz

Motosikleti
    S&T GV250
    müdürler grup sürüş becerilerimizi alacaatlı yolunda geliştirmeye ne dersiniz hağ?

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    sertaç o kadar adamı tek seferde sollayamadığından araya dalıyorlar. bu yuzden arayı acalım diyorum ilk yazdığım mesajda 3. maddeyi tekrar oku

Motosikleti
    Kawasaki VN800 Vulcan
    yok ben onu okudum ve sana hak veriyorum açmamız şart ama cidden denk geldim bi kaç kez. adam bilerek basıp gidebileceği yerde zart diye giriyo. sadece bugün deil öncedende denk geldiğim bi durum bu...

darmadağın oluyoruz biranda kopuyoruz birbirimizden
    [B]Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum[/B]

Motosikleti
    yol ve trafık sartları degıskendır bana gore herkes ole durumlarda kendını kollamalı uygun davranısı sergılemelıdır normal sartlarda herkes fermuar duzenıne uyarsa bırbırını cok rahat goruyor ayrıca fermuar duzenınde gıdılırken 2 şer 2 şer aralar mesafeli gidilirsede sollama yapan araclara s lı gruplar halınde saglıklı yol verılebılır ayrıca fermuar duzenınde gıdılırken grup surusu yapılırken sollama yapılmaz bu kesın kuraldır scubaya lafım yok bızlerın ortalama gıdıs hızı 70km sıkılıyor havalandırıyor motoru ancak bu grup surusunde olmaması gereken bir durum şikayet olarak yazmıyorum bunu yanlıs anlamasın scuba

ozetlemek gerekırsek fermuar gıdılsın sollama yapılmasın dıger durumlardada herkes kendı onlemını alsın öncünün uyarıları dıkkate alınsın zor bır durum degil...

2 motor ara acık 2 motor ara acık 2 motor sonucta trafıkteyız darmadagın olunabılır onemlı olan toplanmak

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:08 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:01 PM ----------

Alıntı kızılbere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konya yolundan gelirken 5 viteste benim debriyaj teli koptu zar zor dükkana götürdüm motoru artık bi tel almanın zamanı geldi zaten karaalide kopacaktı idare ettim güzel birgündü hepinize tekrar teşekkürler muhteşemsiniz
    abicim birisi konu baslıgı acmıs bu konu ıle ılgılı orayada yazdım ama bırebır yasayan bırı olarak sana sormak sıtedım nasıl durmayı becerdın vıteslerı zorlayarakmı dusurdun naptın anlatırsan herkes bu duruma karsı bılgılenmiş olur cunku hepımızın basına gelebılır..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    arkadaşlar, o konu başlığını burda görünce açtım ben de... fikir babası sizsiniz yani...

suku oraya yorum yazdıım

eğerki sizin başınıza seyir halindeyken debriyaj teli kopmak gibi bir olay gelirse

önce sakin olup hızınızı mutlaka düşürün motordan gelen sesle kulağınız alışkındır motor vites düşmesini ve vites yükseltilmesini ister fren yapıp vitesi yavaşça düşürün dikkat edin devrini tutturamassanız vites kutusunu dağıtabilirsiniz benim başıma arabadada geldiği için bunda zorluk yaşamadım debriyaş teli koparsa sakın arabayı direk stop etmeyin vitesi boşa almadığınızda 1-2-3-4-5 herhangi bir viteste direk riske girmiş olursunuz hem sizin için hemde motorunuz için direk stop etmek sıkıntı yaratabilir

scuba_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xjr1300
    arkadaşlar bugun için bende herkese teşekkür ederim sizinle tanışmak çok güzeldi umarım devamında daha güzel sürüşlerimiz olur...

erman kusura bakma abi elimden geldiğince grubu geçmemeye çalıştım ama bazen mecbur kaldım hararet 90 nın üzerine çıkıyordu ve belli bir süre sonra fanda soğutamıyordu o yüzden yani...(bu arada yanlış anlayacak bişey yok hatalarımızı konuşacağız ki bir daha ki sefere daha güvenli ve keyifli bi sürüş olsun)

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    farkettik biz..nasıl endurocu arkadaşları oynasınlar diye motodroma salıyoruz sizin de bu çıkışları normal karşılıyoruz biz...doğasına aykırı sizin motorların böyle şeyler

Motosikleti
    yamaha xjr1300
    bunu da çözeceğiz hayırlısı ile motoru değiştirip chopper ile maxiscoter arasında kalıyorum yakında değişik bi motorum olacak inşallah

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    hayırlısı da sanmıyorum düşük ccye geçmeye cesaret edebileceğini

Motosikleti
    yamaha xjr1300
    sen bana müşteri bul gerisi kolay...

maksat iki teker üzerinde olmak 250-400-600 farketmez

Motosikleti
    Alıntı scuba_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen bana müşteri bul gerisi kolay...

maksat iki teker üzerinde olmak 250-400-600 farketmez
    yakışır sana güzel cruiser ama o da sportlaşıyormuş senin altında race motorlara cok uzun bınmemek lazım gaza getırıyor bu aletler adamı gezilmiyo bu yuzden kovboy misali yanlız takılıyorlar genelde sanırsam

maxi scootera felan bulasma hic ya ne gerek var ayak yanlarda olca iki kere iki dört eder hem o fıyatlara güzel bir cruiser alırsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 93 kullanıcı var. (0 üye ve 93 misafir)

Bu Konudaki Etiketler