Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gürcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Zat tı. :P
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sana konya şekeri getiririm bu sefer onunla idare edersin

Sağolasın dostum. hiç zahmet etme, yorma sakın kendini. Ben sadece lazını ediyorum, böylesi daha güzel oluyor.

Hem senin beypazarı sarmaları hala elime geçmedi benim.
    Nerede bu hayatın restart düğmesi? Kasmaya başladı artık, Yeniden başlatmam lazım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    ben sarıyorum şimdi sana bişiler ayıpettin

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    iyi ve samimi dileklerin için teşekkür ederim asfalt meleği.

9500 lira doğru fiyat evet. şubatta vurdu sanırım zam. başlığı açılmıştı o zamanlar ninjanın karşısında bir avantajı kalmadı şeklinde.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi ve samimi dileklerin için teşekkür ederim asfalt meleği.
    aksi söz konusu bile olamaz zaten

kanuniden çok hoşlandığım söylenemez,
    ama 444 çalışanları kaliteli oldukça. derdin olsa sorunun çıksa gerçekten çözerler. hoş çözmek de zorundalar ama karşındaki adama derdini anlattığında çözüleceğini biliyorsun artık yada seni anlayacağını biliyorsun..

o sebeple sadece 444 den alıyorum diye bile motosiklet alınır. en azından ben böyle düşünüyorum. birde giyim kuşam fiyatları biraz daha uygun olsa çok tatlı olacak ama..

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    evet katılıyorum. zaten ben de o guvenceyle alıyorum. kanuninin imajını bu motor değiştirecek kanımca. pek çok yerde kanuninin sattığı en iyi motor deniyor. giyim kuşamda yibadan şaşmam servetim yok =)

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    nedense orada aldığım şeyler konusunda çok mutlu olamadım.

eldiven aldım ucuz olsun diye 45 e heldi (ki feyizoğlu ile aynı fiyattı) eldivenden memnun kalamadım. kaskı aldım. önce sipariş gecikti, sonra ne yazık ki gri desenli vertigo yerine düz gri gelmiş.. motosiklet kapıda beklediği ve binmem gerektiği için mecburen onu aldım.
    held mont aldım, baktım bir başkası daha ucuza almış iki gün sonra

ama onları sevdiğimden hala her bişi lazım olduğunda önce oraya gider bakarım.

pantolonu korlastan almak zorunda kaldım fiyat yüzünden. botu da başka bir yerden kapattım yine fiyat yüzünden. sonraki montumu da..

şimdi yeni alacağım kaskı için de yine ilk oraya uğrarım mutlaka.

ha bir kilit almıştım. Tolga gerçekten övmüştü ondan gerçekten fazlası ile memnunum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:44 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:42 PM ----------

evet katılıyorum. zaten ben de o guvenceyle alıyorum. kanuninin imajını bu motor değiştirecek kanımca. pek çok yerde kanuninin sattığı en iyi motor deniyor. giyim kuşamda yibadan şaşmam servetim yok =)
    hocam ben de yıbada başkent bisikletten alışveriş yaparım. ama diğer dükkanlarda 5 liralık mal 6-7 lira.. yıbaya gidince 2 liralık malı 3-4 liraya alıyoruz bize ucuzmuş gibi geliyor. halbuki asıl kazık orda ama ne yapacaksın..

istanbulda olmayınca yapacak bir şey yok bu giyim kuşam aksesuar mevzusunda..

septimus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    444 demek o kadar iyi. Ben servis deyince bir duruyorum. Size başıma gelen en basit olayı anlatayım neden olduğunu belki daha iyi açıklayabilirim ;

600 f'i şubatta aldım. Hava muhalefetinden pek fazla binememiştim. Martta aldım motoru. İncekte dolanıyorken birden gaz yemez oldu. Teklemeye başladı. Haydaaa dedim. Dakka 1 gol 1. Aldım elimde bir yere kadar götürdüm. Sonra Allah razı olsun; bir transit durdu, "gel atalım motoru arkaya, bırakayım gideceğin yere" dedi. Neyse beni Çankaya'daki yamaha servisine yakın bir yere bıraktı. Bir girip sorayım dedim, belki bişeyler yapabilirler. Usta şöyle bi baktı. "Hmmmm, muhtemelen benzin pompası benzin yetiştiremiyor." dedi. " Bırakacaksın bakıcaz". (benzin pompası takım olarak nerdeyse 1.800 TL) Neyse eyvallah dedim. İşyerim yakın olduğu için bırakmadım. Parka çektim. Daha sonra Hondayla görüştüm motoru gelip alacaklardı 3 kez üst üste "geldik abi", "bugün kesin abi" diyerek gelmediler. Üstüne üstlük bir de motorun enjektörlü mü ? karbüratörlü mü olduğunu bana sorunca usta (ustayla konuştum, eminim bu arada), tamam dedim. Bunlarından bizim mondialciler gibi (daha önceki motorum ) adı usta. İndirdim internetten servis kitapçığını, bu gibi sorunlar neden çıkabilir hepsi anlatılıyordu. Kestim kendi göbeğimi. Sonuçta rezerv göstergesinin çalışmadığı tespit ettim. (Benzi bitmiş ) Tabi ben bunu tespit edene kadar. Multimetreyle tüm elektrik sistemini kontrol ettim. Bujileri söktüm vs. Sonradan ne kadar güldüm bilemezsiniz.

Neyse sonuçta servislere inanın hiç güvenim yok. Soruyorum ; hiçbir serviste tork anahtarı kullanıldığını gördünüz mü ? Servis kitabında üzerinde ençok durulan konulardan. Acaba ne olduğunu biliyorlar mı "usta" lar merak ediyorum.

Elimden gelir biraz bu işler. En son yağ, yağ filtresini değiştirdim. Mümkün oldukça servislere uğramayı düşünmüyorum. ( Öff vallaa gece gece yine sinirlendim şunlara..)

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Başkent acaip geçiriyo. 50 lira dediği çantayı aynı pasaj içerisinde 37 liraya aldım. Yerli çanta ama hiç bu kadar şık birşey görmedim. 150 lira dışarda aynı boyda daha şekilsiz çantalar. Önce diğer dükkanlara giriyorum. Bulamazsamm başkente.

septimus, benim de o tip sıkıntılarım oldu. sonradan baya bi yardımcı oldular affettirdiler. o yuzden yerin dibine sokmayacağım. ama guven kolay kaybedilip zor kazanılıyor. sonuç: honda almıyorum.

septimus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Kesinlikle katılıyorum. Malesef koca Ankara'da 1 tane Honda servisi var. Seçenek de olmayınca iyice rahat davranıyorlar.

sefakarhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt660r
    beylr bende mutlaka gelicem bulusmaya..pazar 11 de gorusmek uzere

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Başkent acaip geçiriyo. 50 lira dediği çantayı aynı pasaj içerisinde 37 liraya aldım. Yerli çanta ama hiç bu kadar şık birşey görmedim. 150 lira dışarda aynı boyda daha şekilsiz çantalar. Önce diğer dükkanlara giriyorum. Bulamazsamm başkente.

septimus, benim de o tip sıkıntılarım oldu. sonradan baya bi yardımcı oldular affettirdiler. o yuzden yerin dibine sokmayacağım. ama guven kolay kaybedilip zor kazanılıyor. sonuç: honda almıyorum.
    canım ben başkentten bujiden başka bişi almıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:04 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:55 PM ----------

Alıntı septimus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    444 demek o kadar iyi. Ben servis deyince bir duruyorum. Size başıma gelen en basit olayı anlatayım neden olduğunu belki daha iyi açıklayabilirim ;

600 f'i şubatta aldım. Hava muhalefetinden pek fazla binememiştim. Martta aldım motoru. İncekte dolanıyorken birden gaz yemez oldu. Teklemeye başladı. Haydaaa dedim. Dakka 1 gol 1. Aldım elimde bir yere kadar götürdüm. Sonra Allah razı olsun; bir transit durdu, "gel atalım motoru arkaya, bırakayım gideceğin yere" dedi. Neyse beni Çankaya'daki yamaha servisine yakın bir yere bıraktı. Bir girip sorayım dedim, belki bişeyler yapabilirler. Usta şöyle bi baktı. "Hmmmm, muhtemelen benzin pompası benzin yetiştiremiyor." dedi. " Bırakacaksın bakıcaz". (benzin pompası takım olarak nerdeyse 1.800 TL) Neyse eyvallah dedim. İşyerim yakın olduğu için bırakmadım. Parka çektim. Daha sonra Hondayla görüştüm motoru gelip alacaklardı 3 kez üst üste "geldik abi", "bugün kesin abi" diyerek gelmediler. Üstüne üstlük bir de motorun enjektörlü mü ? karbüratörlü mü olduğunu bana sorunca usta (ustayla konuştum, eminim bu arada), tamam dedim. Bunlarından bizim mondialciler gibi (daha önceki motorum ) adı usta. İndirdim internetten servis kitapçığını, bu gibi sorunlar neden çıkabilir hepsi anlatılıyordu. Kestim kendi göbeğimi. Sonuçta rezerv göstergesinin çalışmadığı tespit ettim. (Benzi bitmiş ) Tabi ben bunu tespit edene kadar. Multimetreyle tüm elektrik sistemini kontrol ettim. Bujileri söktüm vs. Sonradan ne kadar güldüm bilemezsiniz.

Neyse sonuçta servislere inanın hiç güvenim yok. Soruyorum ; hiçbir serviste tork anahtarı kullanıldığını gördünüz mü ? Servis kitabında üzerinde ençok durulan konulardan. Acaba ne olduğunu biliyorlar mı "usta" lar merak ediyorum.

Elimden gelir biraz bu işler. En son yağ, yağ filtresini değiştirdim. Mümkün oldukça servislere uğramayı düşünmüyorum. ( Öff vallaa gece gece yine sinirlendim şunlara..)

valla honda efeye çok sıcak bakmıyorum..

hoş olmayan bir deneyimim oldu da kendileri ile..

sene 2005 di sanırım. ilk defa motosiklet alacağım. o zaman maddi gücüm sınırlı cidden cüzi bir maaşla çalışıyorum. kendime doğumgünü hediyesi bakıyorum.

honda efeye gittim motosikletlere bakmaya. ben bakıyorum ama adamlarda burun bi yukarda sorma.. bana cennet gibi geliyor kimisinin granaj hatlarına kimisinin göstergesinin dizaynına numaraların şekline falan dalıyorum..

hiç birinin üstüne oturmak aklımdan geçmiyor, o kadar hayranım. neyse.. bütçe cg125 e yetiyor başka bişiye imkan yok. olsun ona bile razıyım.. biraz birikmiş param var maaşı da alacağım birleştirip alacağım. tam tutarı hatırlamıyorum da diyelim bedeli 3,1 ise ben tüm maaşı ekleyince 3 ü buluyorum (belki o kadar da fark yok, cüzi birşeydi onu hatırlıyorum).. bir sonraki ay desem yaz bitmiş olacak.. adamla konuşmaya çalışıyorum biraz indirim yapın diye. bir kuruş indiremem dedi. inmedi inanırmısınız.. o adam o azıcık farkı inmediği için ben o yıl motosiklet almaktan vazgeçtim. sonra ta 2007 yılına kaldık..

o günden beri honda efeden hazetmiyorum. yani indirim yapamayız, fiyatlarımız standart, durum bu dese amenna. bir kuruş indirim yapamam mış.. bana sanki dünyayı bağışlıyor..

ii o zaman ben de şimdi diyorum ki motosikletle ilgilendiğim sürece sana bi kuruşum nasip olmayacak..

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    4.44'de bana aynısını yaptı. montla gocukla binmekten bitkin düştüm bi ara, ilk defa motor montu alacam, para cebimde sıcak sıcak enduro montu nedir, çıkabilen içlik nedir, neresinde ne koruma var hiç bi halt bilmiyorum. emekteydim, girdim 4.44'e, canısaolasıcada bi havalar bi tripler bi şekiller. fiyat bile söylemedi hatırladığım kadarıyla. anladık arkadaş, muhteşem bi satıcısın, şahane bi insansın ama biz fanilerede bi tevazu göster yaş kemale ermiş ama çiğlik dizboyu.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4.44'de bana aynısını yaptı. montla gocukla binmekten bitkin düştüm bi ara, ilk defa motor montu alacam, para cebimde sıcak sıcak enduro montu nedir, çıkabilen içlik nedir, neresinde ne koruma var hiç bi halt bilmiyorum. emekteydim, girdim 4.44'e, canısaolasıcada bi havalar bi tripler bi şekiller. fiyat bile söylemedi hatırladığım kadarıyla. anladık arkadaş, muhteşem bi satıcısın, şahane bi insansın ama biz fanilerede bi tevazu göster yaş kemale ermiş ama çiğlik dizboyu.
    "Böyle başa böyle tarak" misali sende hiç fiyat bile sormadan şu montun bedenime göre olanını bulun verin vereceğim adrese gönderin deyip çıkacaktın
    Bir sonraki gittiğinde kapıda karşılanır bol köpüklü orta kahven sen istemeden servis edilirdi
    Eeeee keloğlan sende bişey bilmiyormuşsun yahu

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    444'e arkadaş garantili cometini götürdü. Motor vites peginden vuruntu yapıyormuş. Ne olduğunu bulamadılar önce. Daha sonra motoru geri aldı arkadaş. Sonra başka bir arkadaş denemiş motoru sesin zincir-dişliden geldiğini bulmuş. Tekrar servise götürdü motoru. Motor baya bi bekledikten sonra neden olduğunu bulamadılar, sadece zinciri gerdikleri için biraz ses kesilmiş. Şimdi öylece geri veriyorlar motoru. Nasıl ustalıksa bu? Nasıl garanti o da soru işareti? Arkadaş da Stkanuni'ye mail atmış. Bakalım ne cevap verecekler?

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    herşey çözülür zamanla..

sonuçta bakım onarım için birini aldılar diye biliyorum. hatta alınan kişi de eski arkadaşlardan biri. zamanla bu konular daha rayına oturur.

tolga var. aslında sıcak ve samimidir ama ya sana başkası denk geldi yada farklı bi durum.. hepimiz her zaman iyi olamıyoruz doğal olarak.

ama dediğim gibi bişi alacağımda oradan mutlaka geçerim. ama fiyatlar öyle oldukça mecburen başka yerlerden alışverişe devam..

bir de insanın bir acemilik dönemi mutlaka oluyor.. şimdi bişi olsa en uygun şekilde alırım. ama bu sefer alacak bir şey yok.. o kadar şiştik yani.. tüm alışverişleri tamamladıktan sonra bu işten anlar olduk ne yazık ki

valla honda efeye çok sıcak bakmıyorum..

hoş olmayan bir deneyimim oldu da kendileri ile..

sene 2005 di sanırım. ilk defa motosiklet alacağım. o zaman maddi gücüm sınırlı cidden cüzi bir maaşla çalışıyorum. kendime doğumgünü hediyesi bakıyorum.

honda efeye gittim motosikletlere bakmaya. ben bakıyorum ama adamlarda burun bi yukarda sorma.. bana cennet gibi geliyor kimisinin granaj hatlarına kimisinin göstergesinin dizaynına numaraların şekline falan dalıyorum..

hiç birinin üstüne oturmak aklımdan geçmiyor, o kadar hayranım. neyse.. bütçe cg125 e yetiyor başka bişiye imkan yok. olsun ona bile razıyım.. biraz birikmiş param var maaşı da alacağım birleştirip alacağım. tam tutarı hatırlamıyorum da diyelim bedeli 3,1 ise ben tüm maaşı ekleyince 3 ü buluyorum (belki o kadar da fark yok, cüzi birşeydi onu hatırlıyorum).. bir sonraki ay desem yaz bitmiş olacak.. adamla konuşmaya çalışıyorum biraz indirim yapın diye. bir kuruş indiremem dedi. inmedi inanırmısınız.. o adam o azıcık farkı inmediği için ben o yıl motosiklet almaktan vazgeçtim. sonra ta 2007 yılına kaldık..

o günden beri honda efeden hazetmiyorum. yani indirim yapamayız, fiyatlarımız standart, durum bu dese amenna. bir kuruş indirim yapamam mış.. bana sanki dünyayı bağışlıyor..

ii o zaman ben de şimdi diyorum ki motosikletle ilgilendiğim sürece sana bi kuruşum nasip olmayacak..
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda yaşanan iki olayıda ben birlikte yaşadım . bingoo
    Efe'de aynı durum başıma geldi. 4.44 te de aynı durumu yaşadım.

Efe'den sıfır CBF150 alacağız. Cebimizde 3650 lira var. Soyadı efe olan bi eleman var motosiklet bölümünde, burak mıydı neydi tam hatırlayamadım şimdi. Adama halimizi anlattık zar zor paramızı denkleştirdik. gel etme şu fiyata ver motoru. yok arkadaş aynen asfalt meleğinin dediği gibi 1 kuruş inmem dedi. birde öyle bir durum ki lafı koyuyor sonra dönüp işine bakıyor. sanki defol git almayacaksan beni uğraştırma der gibi bişey.

4.44 ten de heldin eldivenlerini alacaktım. genç bi eleman vardı topsakallı adını bilmiyorum. heralde 80 lira fiyat çekmişti. bende dedimki feyizoğlunda 65 lira aynı ürün bizi internetten almak zorunda bırakmayın. tabii o arada deniyorum eldiveni dükkana girme amacımız gerçekten bişeyler almaktı. ama adam ne dese beğenirsiniz. aynen şu :

- hmm anladım. siz burda ürünü deneyip nasıl olduğunu görüp , bizden değil internetten alacaksınız.

Bu lafı duyunca bi garip oldum. Tüm hevesim kaçtı. Almadan çıktım dükkandan.

Yine aynen efe'deki gibi bir tripler bir tripler. arkadaş esnaflık böyle olmamalı, gelen müşterinin bişey almayacağından bile %100 emin olsan insan gibi davranmak lazım.

Mont, kask vb. ihtiyaçlarımı ulusan motordan karşıladım. Gayet memnunum, insana değer veren bir yer en azından fiyatlarda ortalama feyizoğlu ile aynı hatta nakit olunca internetten daha ucuza alma imkanı bile var

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı brody adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    444'e arkadaş garantili cometini götürdü. Motor vites peginden vuruntu yapıyormuş. Ne olduğunu bulamadılar önce. Daha sonra motoru geri aldı arkadaş. Sonra başka bir arkadaş denemiş motoru sesin zincir-dişliden geldiğini bulmuş. Tekrar servise götürdü motoru. Motor baya bi bekledikten sonra neden olduğunu bulamadılar, sadece zinciri gerdikleri için biraz ses kesilmiş. Şimdi öylece geri veriyorlar motoru. Nasıl ustalıksa bu? Nasıl garanti o da soru işareti? Arkadaş da Stkanuni'ye mail atmış. Bakalım ne cevap verecekler?
    Yapamadıkları motoru başka tamirciye götürüyorlar.... Neden götürmemişler anlamadım...Uğraşmak istemediler sanırım...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    evet ankarada motorcu dukkanları herkes bır tuhaf gordugum en iyi esnaf ulusan motor,istediginiz her seyi rahat rahat deneyip alabılırsınız hiç bir sey demezler yapabılceklerı kolaylıgıda yaparlar esnaf olamk kolay degil
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gel etme şu fiyata ver motoru. yok arkadaş aynen asfalt meleğinin dediği gibi 1 kuruş inmem dedi. birde öyle bir durum ki lafı koyuyor sonra dönüp işine bakıyor. sanki defol git almayacaksan beni uğraştırma der gibi bişey.
    bak bu kısmı anlatmayı uutmuşum. adam döndü gitti, ben motosikletin yanında kalakaldım. oturduğu yerden bana laf yetiştiriyor..

canı sağolsun.. hazıra dağ dayanmaz bir, taşıma suyla değirmen dönmez iki..
    çok değil belki bir on sene sonra efenin köküne kibrit suyunu döker o.. yeterki yönetim ona geçsin..

gerçi bilemiyorsun. belki zaten en alt ürünler olduğu için indirim yapacak yeri yoktur (sanmam ama)
    yada asıl hedef kitlesi cbr shadow alan kitledir, bizimle uğraşmaya gerek görmüyordur müşteri olarak.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:27 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:26 PM ----------

Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ankarada motorcu dukkanları herkes bır tuhaf gordugum en iyi esnaf ulusan motor,istediginiz her seyi rahat rahat deneyip alabılırsınız hiç bir sey demezler yapabılceklerı kolaylıgıda yaparlar esnaf olamk kolay degil
    valla ben de korlastan memnunum biraz. ama en iyisi istanbula gittiğinde alışveriş yapmak..

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    bak bu kısmı anlatmayı uutmuşum. adam döndü gitti, ben motosikletin yanında kalakaldım. oturduğu yerden bana laf yetiştiriyor..

canı sağolsun.. hazıra dağ dayanmaz bir, taşıma suyla değirmen dönmez iki..
    çok değil belki bir on sene sonra efenin köküne kibrit suyunu döker o.. yeterki yönetim ona geçsin..

gerçi bilemiyorsun. belki zaten en alt ürünler olduğu için indirim yapacak yeri yoktur (sanmam ama)
    yada asıl hedef kitlesi cbr shadow alan kitledir, bizimle uğraşmaya gerek görmüyordur müşteri olarak.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:27 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:26 PM ----------

valla ben de korlastan memnunum biraz. ama en iyisi istanbula gittiğinde alışveriş yapmak..

Korlas nerde abicim onuda test edelim
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler